Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Wolfsburg - 14. srpna 2022   17:30

Bayern
33' Musiala (T. Müller) • 44' T. Müller (Kimmich)
2:0
(2:0)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Sabitzer – Gnabry (46. Sané), T. Müller, Musiala (83. Gravenberch) – Mané (80. Tel).
Ulreich – de Ligt, Sarr, Nianzou, Mazraoui, Stanišić.
Osmers – Kempter, Siewer
Allianz Arena, Mnichov
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw, Lacroix, van de Ven – Svanberg (61. F. Nmecha), Guilavogui, Arnold (C) (83. Vranckx) – Wimmer (46. Kruse), L. Nmecha (84. Brekalo), Marmoush (68. Waldschmidt).
Pervan – Otávio, J. Kamiński, M. Philipp.

Bayern potvrdil roli favorita. Nicméně Wolfsburg se prezentoval velmi sympaticky. Drtivou část zápasu byl vyrovnaným soupeřem, ale doplatil na posledních dvacet minut prvního poločasu, kdy jej Bayern pořádně zmáčkl a dvěma góly rozhodl. Nejprve se Musiala otočil mezi dvěma a utáhl střelu na zadní tyč, následně tečoval Müller střelu Kimmicha do protipohybu dnes skvěle chytajícího Casteelse. Toho ještě domácí překonali ve druhém poločase opět Musialou. Vytahoval balón rukou těsně za čáru, nicméně všemu předcházel ofsajd a branka neplatila. Bayern i tak zůstává nadále stoprocentní v letošní sezoně.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 16:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 7:10.
90+5'
90+5'
Leroy Sané udělal šlapák. Domácí se diví, že sudí postřehl útočný přestupek Bayernu pětadvacet metrů od hostující brány.
90+3'
Wolfsburg ještě zaútočil a získal aut z pravé strany nedaleko vápna.
90+2'
Bayern kombinuje na své útočné polovině, je to přehlídka kratších přihrávek.
90+1'
Saného tvrdá střela z levé strany vápna byla sražena Lacroixem do Casteelse padajícího na trávník.
90'
Tel centroval z levé strany vedle zadní tyče, možná i střílel, míč minul protější šibenici.
88'
Gian-Luca Waldschmidt vystřelil z pravé strany, navedl si míč na levačku a zakončil kolem Hernándeze, Neuer zakročil bez problémů rukama.
87'
Josip Brekalo nahrával nepřesně po levé straně za branku Neuera.
85'
Mathys Tel vybojoval roh při souboji s Lacroixem na pravé straně, Kimmich má dost času.
84'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Josip Brekalo.
83'
ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Aster Vranckx.
83'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Ryan Gravenberch.
82'
Domácí si přihrávali tak dlouho až si nohama zahrál i Neuer.
81'
Nepřesný centr hostů kontroluje Pavard.
80'
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Mathys Tel.
79'
Sebastiaan Bornauw je podle všeho ošetřovaný, a tak se zase nehraje. Hra je dost rozkouskovaná.
78'
Thomas Müller přebral balón na pravé straně, posunul ho na Pavarda, při jeho centru se snažil Musiala zakončovat patou, ale balón si našel Casteels. Ještě dojde k ošetření někoho z hostů.
77'
Kruse byl v ofsajdu na pravé straně.
76'
Casteels vzteky vracel na půli, kde domácí rozehrávali a udělali velkou chybu, nicméně pas na levou stranu na Lucase Nmechu byl dlouhý.
75'
Diváky ta dlouhá pauza přestala bavit a začali pískat. Nakonec gól skutečně neplatí pro ofsajd.
72'
Joshua Kimmich rozehrál zprava na volej Saného na levou stranu, ten potom přistál na hlavě Thomase Müllera, jenž posadil míč na stejnou část těla Musialy. Domácí útočník dostal balón do brány, Koen Casteels jej vytahoval pravou rukou těsně za čárou. Ještě se u VAR zkoumá ofsajd.
71'
Thomas Müller napálil odražený míč z pravé strany a obránce srážel vedle bližší tyče.
69'
Musiala patou přehodil van de Vena a Pavard připravil centr z pravé strany na vzdálenější tyč, kde skočil Mané rybičku, ale balón usměrnil vedle brány.
68'
ze hřiště odchází Omar Marmoush, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
67'
Trenér Kovač nechal někoho rozcvičovat a podle všeho půjde Marmoush dolů.
65'
Omar Marmoush leží na zemi a kdo ví, jestli nebude muset střídat. Hned je povolán lékařský štáb Wolfsburgu.
64'
Sabitzerova skákavá střela z levé strany skončila uprostřed brány, kde byl Casteels.
64'
Převaha Bayernu už není tak výrazná jako v závěru prvního poločasu. Na druhou stranu – domácí nadále kontrolují hru.
63'
Dayot Upamecano zvládl souboj s Lucasem Nmechou při centru z pravé strany na první tyč.
62'
Felix Nmecha okamžitě vytlačil Pavarda na pravé straně mimo hrací plochu.
61'
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Felix Nmecha.
60'
Bote Baku zasáhl hned po ztrátě míče dlaní obličej Daviese, ale asi vyvázne bez žluté odměny.
58'
Dayot Upamecano dorážel střelu z levé strany snadno z malého vápna do sítě, ale gól byl hned odvolaný, protože Musiala byl v ofsajdu. Ani nebyl zapotřebí VAR.
57'
Sané si vyměňoval balón s Musialou a na obráncem tečovanou střelu ještě stihl zareagovat Casteels přesunem ke své pravé tyči.
56'
Max Kruse znovu debatuje s hlavním rozhodčím. Na to, že je na hřišti jedenáct minut, tak je to docela častý obrázek.
56'
Thomas Müller dostal pas proti noze, ale minul pravou tyč.
55'
Po něm Neuer nezasahoval.
54'
Střela Felixe Nmechy z pravé strany nadělala Neuerovi docela problémy, německý brankář vyrazil pravou rukou do obránce a od něj šel balón na roh.
53'
Lucas Hernández ještě kulhá, ale nic mu nebude bránit, aby pokračoval.
52'
Svanberg šel do souboje s Hernándezem dost vysokou nohou a ačkoliv vzal míč, nikoliv obličej hráče, tak dostává kartu za nebezpečnou hru.
51'
Davies posílal balón z pětadvaceti metrů na Casteelse, načež zazněl hvizd. Těžko soudit, co se nezdálo Krusemu.
50'
Kimmich se rozeběhl na pravé straně a vypálil na přední tyč, kde vyrážel Casteels rukama.
49'
Při nástřelu z pravé strany se snažil Lucas Nmecha zasunout balón ve skluzu, stejně tak Marmoush, ale nejlépe se zorientoval Neuer rukama.
48'
Svanberg si chtěl obhodit soupeře na levé straně, na to mu obránce neskočil.
47'
Pavard odcentroval, potom fauloval zezadu a s výrokem sudího nesouhlasil.
46'
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.

ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Max Kruse.
46'
Bayern vede po poločase 2:0. Wolfsburg nepřijel hrát do Allianz Arény žádného zanďoura a zprvu zlobil přes Pavardovu stranu. Byl blízko gólu, když si Davies srazil balón do přední tyče, ale od ní se odrazil míč na roh. Následně mohl být Pavard rád, že sudí nepotrestal jeho šlapák do prostoru nad kotník, který si říkal minimálně o žlutou kartu.

Wolfsburg byl Bayernu docela dlouho vyrovnaným soupeřem. Nicméně v posledních dvaceti minutách čelili hosté čím dál výraznějšímu tlaku, při trefě Maného byla ještě branka posily z Liverpoolu odvolána pro ofsajd. Nicméně ve 33. minutě utáhl Musiala střelu na zadní tyč a vstřelil před svými dvacátými narozeninami 14 branku v dresu Bayernu, čímž překonal Uliho Hoeneba. Od té chvíle se Bayern zklidnil, začal dominovat. V závěru ještě Müller tečoval střelu Kimmicha, který využil skvělé práce Daviese na levé straně.
45+4'
45+3'
Neuer vykopl na levou stranu, kde Bornauw postrčil balón do autu před rozeběhnutým Maném.
45+2'
Sadio Mané si ze středu narazil se střelcem zatím poslední branky, ten mu vracel, Mané ještě udělal kličku obránci ve vápně, ale potom míč zamířil za bránu. I kdyby Mané skóroval, tak by gól neplatil kvůli ofsajdu v první fázi akce.
45+1'
Arnold trefil ze standardky jen zeď.
44'
Bayern právě vstřelil branku!
Davies obešel rychlou kličkou na levé straně bránícího hráče, sklepl pod sebe na šestnáct metrů na Kimmicha, jeho střelu tečoval THOMAS MULLER postavený na středu šestnáctky k pravé tyči gólmana a do Casteelsova protipohybu.
43'
Balón se odrážel ve vápně jako při kulečníku, Musiala dostal skvělou přihrávku od Gnabryho na levé straně, ale ještě si musel přehazovat na pravačku, přitom měl před sebou poloodkrytou bránu.
42'
Davies se zamotal ve svých kličkách na levé straně, následně Wolfsburg zhustil prostor u své šestnáctky.
41'
Lucas Nmecha byl v ofsajdu na levé straně.
40'
Mané převzal nahrávku na levé straně, protáhl se mezi Bornauwem a Nmechou, ale balón si ukopl do rukou Casteelse.
40'
Po odrazu míče zakončoval Kimmich placírkou z pravé poloviny vápna na opačnou tyč, kde zasáhl rukama Koen Casteels.
39'
Bayern se zklidnil trefou Musialy a nyní mačká Wolfsburg.
38'
Gnabry se na levé straně položil do voleje, ten skončil na těle obránce.
37'
Benjamin Pavard natáhl k ráně z pravé strany ze střední vzdálenosti, Casteels předvedl robinsonádu na přední tyči.
37'
Mané pokryt při nahrávce Gnabryho z pravé strany a hosté pouštěli balón ke Casteelsovi.
36'
Casteels rozehrál na pravou stranu, kde si šel Wimmer pro faul tak evidentně, že to poznal i hlavní arbitr.
33'
Daviese nechytili ani čtyři hosté, posunul na Thomase Müllera, ten viděl z levé strany na středu JAMALA MUSIALU. Domácí mladík se mezi dvěma otočil na pravou stranu a utáhl střelu na vzdálenější tyč.
32'
Mickey van de Ven ještě odvrátil hrozbu rohu při centru na Gnabryho.
31'
Wimmer promáchl za vápnem a Sabitzer střílel ve vzduchu vedle pravé tyče.
31'
Pane jo, Neuer vyběhl až do středového kruhu útočné poloviny Bayernu a z prvního doteku nasměroval balón nad branku Wolfsburgu.
30'
Sebastiaan Bornauw překřížil Sabitzera na levé straně, roh pro Kimmicha.
29'
To vypadalo, že van de Ven neodhadl trajektorii centru soupeře z levé strany, míč skočil o zem, ale nikoliv do ruky hostujícího fotbalisty ve vápně.
28'
Sebastiaan Bornauw zabránil křižné přihrávce z levé strany a odehrál balón do bezpečí.
27'
Opět se hraje, Casteels vykopává.
26'
Sudí poskytl oběma celkům pauzu na občerstvení.
25'
Davies šel do dvou hráčů na levé straně, následoval dlouhý lob Kimmicha za branku hostů.
24'
Davies rozjel útok a přenesl hru šajtlí na pravou stranu, tam posílal Kimmich míč levačkou do ohně, Thomas Müller uhýbal balónu a ten skončil vedle zadní tyče. I tak byla hrající legenda Bayernu v ofsajdu.
23'
Náhradní gólman Ulreich vidí kartu, podle všeho za protesty.
22'
Pískotem ocenili diváci faul Gnabryho.
20'
Při centru z pravé strany zavíral zadní tyč SADIO MANÉ a uklízel snadno do prázdné brány. Nicméně po konzultaci s kolegou u videa sudí gól odvolal. Mané byl v ofsajdu.
19'
Benjamin Pavard šlápl Marmoushe nad kotník a tady nebylo, co závidět muži v zeleném. To se nechce věřit, že nedostal francouzský bek ani žlutou kartu.
18'
Wolfsburg je zatím Bayernu vyrovnaným soupeřem a nepůsobí v Allinz Aréně vůbec špatným dojmem.
17'
Kimmich faulovaný na pravé straně při přebírání míče.
16'
Benjamin Pavard přizvedl hlavou pokus Marmoushe nad branku, následný roh na hranu malého vápna odvrátila domácí defenziva.
15'
Wimmer si píchl míč kolem Hernándeze na levé straně, ten jej poslal na zem a hosté budou zahrávat standardku těsně za vápnem. Francouz ještě dostává kartu.
14'
Kimmich to kopl skvěle na bližší tyč, kde vyhrál Pavard hlavu proti Arnoldovi, ale balón přistál nad břevnem.
13'
Centr Maného z pravé strany sráží Josuha Guilavogui na přední tyči, uvidíme roh.
12'
Bayern ještě nevystřelil na bránu, což není úplně pravidlem.
11'
Marmoush podkopl na půli, Bayern rozehrál nakrátko. Musiala byl zdvojený a hosté pak reklamovali, že už se dotkl balónu mimo hřiště, což alespoň podle rozhodčího nebyla pravda.
10'
Gnabry si naváděl míč na levé straně na pravačku pod bedlivým dohledem trojice hostujících fotbalistů.
9'
Wolfsburg chce být aktivní, autobus postavil v Mnichově maximálně tak před stadionem.
9'
Thomas Müller se nacházel v ofsajdu.
8'
Benjamin Pavard propadl při souboji s Marmoushem na levé straně, ale pro Bayern to nemělo vážnější následky.
7'
Bayern chtěl překvapit Wolfsburg rozehrávkou po zemi na levou stranu, ale tam jen Casteels zakřičel na obránce, ať mu pustí balón.
6'
Wolfsburg naháněl Daviese na levé straně až to nešlo jinak než faulem. Kovač se diví verdiktu sudího.
5'
Pavard zaváhal a hosté zahrozili. Wimmer byl na pravé straně ve velice dobré pozici a Svanberg ho našel centrem, Wimmer hlavičkoval a Davies posunul míč do bližší tyče vlastní brány a potom se odrazil vedle brány.
4'
Musiala dostal přihrávku na paty, pak zabojoval Kimmich z pravé strany, ale už hrál mimo hrací plochu.
3'
Wolfsburg kopl roh z levé strany na přední tyč, Bayern pak vyhnal soupeře až ke Casteelsovi.
2'
Sebastiaan Bornauw fauloval z pravé strany Maného, ten dopadl na Bakua.
1'
Bote Baku trefil nečistě centr z pravé strany.
1'
Bayern hraje v černém, Wolfsburg v zeleném.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Sabitzer – Gnabry, T. Müller, Musiala – Mané.
Náhradníci: Ulreich – de Ligt, Sané, Sarr, Nianzou, Gravenberch, Tel, Mazraoui, Stanišić.
Trenér: Julian Nagelsmann

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, Lacroix, van de Ven – Svanberg, Guilavogui, Arnold (C) – Wimmer, L. Nmecha, Marmoush.
Náhradníci: Pervan – Otávio, Waldschmidt, Vranckx, Brekalo, Kruse, J. Kamiński, M. Philipp, F. Nmecha.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
Vzájemné zápasy
Oficiální bundesligový web uvádí, že Wolfsburg porazil Bayern naposledy 30. ledna 2015, kdy doma zvítězil 4:1. To z pětadvaceti duelů na půdě Bayernu nevyhrál ani jeden. Třiadvacetkrát se radoval mnichovský celek a dvakrát se body dělily. Jinak poslední vzájemné utkání obou celků se datuje do posledního kola uplynulého bundesligového ročníku. Bayern promarnil vedení 2:0, Wolfsburg srovnal po brance Jonase Winda a Maxe Kruseho.
VfL Wolfsburg
Bundesligový mistr z roku 2009 přijede do Allianz Arény s bývalým trenérem Bayernu Nikem Kovačem. Ten před sezonou 2018/19 nahradil Juppa Heynckese a upsal se na tři roky. Nicméně v listopadu 2019 byl odvolaný. Bayern se tou dobou nacházel na páté pozici a po prohře 1:5 s Frankfurtem si mohl hledat nové angažmá. Následně se Bayern vzchopil pod vedením Hansiho Flicka, současného kouče německého národního týmu.

Kovač, bývalý chorvatský reprezentant přišel do Wolfsburgu před letošní sezonou. Jeho aktuální zaměstnavatel skončil v minulé sezoně na dvanáctém místě. K tomu, aby se podíval do pohárové Evropy, mu scházelo deset bodů. Nový ročník nejvyšší německé soutěže odstartoval Wolfsburg doma proti Brémám a s vracejícím se Werderem remizoval 1:1. Brémy nastoupily v bráně s Jiřím Pavlenkou a poté, co Lucas Nmecha otevřel skóre, tak se jim povedlo otočit vývoj zápasu Füllkrugem a Bittencourtem. V závěru zachraňoval alespoň bod pro Wolfsburg Francouz Josuha Guilavogui.
Bayern Mnichov
Bayern je hegemonem německé kopané. Bundesligu vyhrál desetkrát za sebou, celkově pak dvaatřicetkrát. Nicméně před letošní sezonou přišel o hrající polskou legendu Roberta Lewandowského. Toho stačila Barcelona zaregistrovat, takže včera absolvoval debut ve španělské La Lize. V Bayernu strávila polská modla osm let a mj. překonala rekord Němce Gerda Müllera v počtu nastřelených gólů během jednoho roku. Kromě kapitána polské reprezentace opustil Bayern také německý stoper Süle, jenž se nedohodl na nové smlouvě a odešel do Dortmundu.

Na odchod Lewandowského reagoval Bayern příchodem Saného z Liverpoolu. Ten v uplynulé sezoně zaznamenal třiadvacet branek a zahrál si finále Ligy mistrů, kde Liverpool vychytal jistý Thibaut Courtois.

Domácí budou chtít dnes navázat na zisk Superpoháru, kdy přehrál Lipsko poměrem 5:3. Stejně tak se Bayernu povedl vstup do Bundesligy. Minulý pátek deklasoval Frankfurt 6:1, přičemž po poločase vedl 5:0.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu druhého kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Bayern Mnichov a Wolfsburg. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.