Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Hoffenheim - 4. února 2023   15:30

Bochum
22' P. Hofmann (Antwi-Adjei) • 30' Förster (Antwi-Adjei) • 40' Asano (Antwi-Adjei) • 69' Mašović (Förster) • 83' Broschinski (Losilla)
5:2
(3:0)
Hoffenheim
49' Baumgartner  (Angeliño) • 77' Kramarić
Bochum
Riemann – Janko, Mašović, Orděc, Soares – Stöger (87. Osterhage), Losilla, Förster (74. K. Schlotterbeck) – Asano (84. Zoller), P. Hofmann (74. Broschinski), Antwi-Adjei (84. Osei-Tutu).
Johansson – Kunde, Holtmann, Stafylidis.
Dankert – Rohde, Under.
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Hoffenheim
Baumann – Kabak (46. Bičakčić), Brooks, Nsoki – Bebou (46. Dabbur), Geiger (46. Rudy), Delaney (80. Stiller), Angeliño – Bischof (46. Kramarić) – Baumgartner, Dolberg.
Pentke – Akpoguma, F. Becker, Tohumcu.

Bochum při honbě za záchranou zničila konkurenční Hoffenheim. Už v prvním poločase vedla o tři góly a stejný rozdíl je i v konečném skóre – 5:2. Bochum se díky výhře na svého soupeře bodově dotáhla a minimálně do zítřka utekla z barážové příčky.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 6:6.
Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:15.
90+4'
90+3'
Anthony Losilla si naskočil na centr z přímého kopu a hlavou usměrnil míč do sítě. Jenže radost předčasná! Při náběhu byl v ofsajdu a pomyslný šestý hřebíček do hoffenheimské rakve nezatloukl.
90'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Munas Dabbur).

Neobratný a snad i trochu frustrovaný Munas Dabbur zasáhl Jordiho Osei-Tutua v souboji o míč dlaní do tváře.
89'
Manuel Riemann se ještě nechal odměnit potleskem za zákrok u tyče, kam svou jedovatou střelu poslal Munas Dabbur. Bochum tak i s přispěním svého brankáře směřuje za jednoznačnou výhrou.
87'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Patrick Osterhage.
85'
Zápas už se pouze dohrává...
84'
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Simon Zoller.
84'
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Jordi Osei-Tutu.
83'
Bochum právě vstřelil branku!
To je bundesligový debut jako hrom! Střídající MORITZ BROSCHINSKI ve svém prvním utkání v německé nejvyšší soutěži zvyšuje na 5:2. Dvaadvacetiletý útočník dostal přihrávku na hranici vápna, otočený zády k bráně si míč nejprve zpracoval tělem a potom ho pravačkou half-volejem z otočky poslal brankáři pod pravou rukou do sítě.
81'
Deset minut před koncem drží Bochum nad Hoffenheimem vedení v poměru 4:2.
80'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Angelo Stiller.
77'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tak že by nás přeci jen ještě čekalo drama? Kasper Dolberg po spoluhráčově hlavičce brankáře v krkolomné pozici zblízka neprostřelil, ale Mašovićovi prošel odražený balon mezi nohama a za ním stojící ANDREJ KRAMARIĆ už měl jednoduchou práci.
74'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Moritz Broschinski.
74'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Keven Schlotterbeck.

Dnešní oslavenec (28 let) dohrál, ale vypadá to, že mu jeho spoluhráči nadělí prima dárek.
72'
Thomas Letsch si mne ruce a chystá dvojnásobné střídání. K němu by mělo dojít při nejbližším přerušení.
70'
Držení míče: 51% : 49%.
69'
Nařízený roh zahrával Philipp Förster. Před zadní zadní tyči na malém vápně našel ERHANA MAŠOVIĆE, který se dostal nad pokrčeného Delaneyho a křížem odhlavičkoval míč mimo dosah brankáře. Hoffenheimští ještě reklamovali faul, ale to jim nijak nepomohlo a ve zbytku utkání je čeká těžká řehole.
68'
Kevin Stöger vyděsil Baumanna prudkou střelou k tyči! Gólman Hoffenheimu na střelu dobře viděl a na zemi byl včas.
67'
Míč se zatoulal do zámezí, Angeliño se na útočné polovině blízko rohového praporku chystal vhazovat, ale rozhodčí překvapivě přisoudil míč soupeři. Po chvíli si svou chybu ale uvědomil, omluvil se za ni a nechal vhazovat správný tým.
65'
Bochumská defenziva byla připravena a odvráceným centrem poslala své spoluhráče do brejku. Ten skončil rovněž rohovým kopem, po kterém se útočícímu týmu nepovedlo zakončit.
64'
Ale hned z další akce hostě vytěžili roh.
63'
Pokus o prostrčení míče do vápna na Kaspera Dolberga hráčům Hoffenheimu nevyšel.
61'
Baumgartnerův centr Ivan Orděc spolehlivě odvrátil.
60'
Držení míče: 53% : 47%.
59'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Förster).

Do karetního mariáše se přidal Philipp Förster, levý křídelník zezadu sundal Baumgartnera. Rozhodčímu se zápas začíná vymykat z rukou.
58'
Nyní se hraje kolem středového kruhu.
56'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Christoph Baumgartner).

Vznětlivost se nevyplácí, obzvlášť ne při fotbalovém utkání. Kdyby si to Christoph Baumgartner uvědomil včas, nemusel by inkasovat žlutou kartu za nesportovní chování.
56'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Sebastian Rudy).

Tohle podražení už se musí trestat.
55'
Potažení za dres těsně před vápnem naopak sudí neviděl a podle mého úsudku okradl Bochum o zajímavou standardku, o čemž jsou přesvědčeni i fanoušci.
54'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Hofmann).

Domácí fotbalisté přitvrdili, ale tohle už bylo za hranou.
51'
Tvrdý střet se Stögerem odnesl autor předchozí branky Christoph Baumgartner. Bude ale v pořádku.
49'
Příchod čtyřlístku hráčů vlil Hoffenheimu do žil novou krev. Angeliño z přímého kopu od lajny přenesl těžiště hry doprava, kde CHRISTOPH BAUMGARTNER pohybem těla nevěřícně oklamal Soarese, potáhl si míč do vápna a nakonec přízemní ranou na přední tyč překvapil i samotného brankáře – 3:1.
47'
Ne, Angeliño po lajně přes Saidyho Janka neprošel.
46'
ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Ermin Bičakčić.
46'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
46'
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Munas Dabbur.
46'
ze hřiště odchází Tom Bischof, přichází Andrej Kramarić.
46'
S předstihem víme, jaké změny Andre Breitenreiter nachystal. Do hry půjde čtyřlístek hráčů ve složení Andrej Kramarić, Sebastian Rudy, Ermin Bičakčić a Munas Dabbur. To jen dokazuje, jak moc je trenér Hoffenheimu výkonem svých svěřenců v poločase rozladěn.
Poločasové výsledky z dalších stadionů:

Dortmund – Freiburg 1:1
Union Berlín – Mohuč 1:0
Kolín – Lipsko 0:0
Frankfurt – Hertha Berlín 2:0
Bochumské fotbalisty ze hřiště vyprovodil potlesk. Není divu. Domácí zasadili svým soupeřům z Hoffenheimu hned tři těžké údery a vzpamatovat se z nich nebude pro TSG vůbec snadné. Pořádný důvod k zamyšlení má trenér Andre Breitenreiter, od něhož se očekává jakákoliv změna v sestavě. To jeho protějšek Thomas Letsch může s úsměvem obejít všechny tři střelce a spolu s nimi "mozek hry" Antwi-Adjeie, který na góly Hofmanna, Förstera i Asana přihrál.
45+2'
45+1'
Pro Bochum je stěžejní do přestávky neinkasovat, což se zatím daří. Domácí hrají daleko od vlastní branky a soupeře k ničemu nepouštějí.
43'
Při napadání soupeřovi rozehrávky se Philipp Förster dopustil útočného faulu.
42'
Bezradní hosté nevědí, kam dřív skočit.
40'
Bez Pavla Kadeřábka je defenziva Hoffenheimu v rozkladu! Vyhraný hlavičkový souboj u půlící čáry, po kterém Antwi-Adjei sklepl balon spoluhráči do běhu a díky tomu se TAKUMA ASANO vydal směrem k bráně. Jeden z vracejících se beků ho chtěl ještě dlouhou nohou rozhodit, ale Japonec se nenechal a chladnokrevným způsobem poslal Bochum do luxusního vedení.
39'
Bochum se ubránila standardce z levé strany.
37'
Bochum stejně jako při svých gólech zaútočila zleva. Antwi-Adjei ale tentokrát svůj vzdušný pas přetáhl a volný balon sebral Stanley Nsoki.
35'
Série rohových kopů na obou stranách hřiště.
34'
Ihlas Bebou nastartoval rychlé nohy, ale Ivan Orděc mu v pokračování zabránil za cenu autu.
32'
Ofsajd a v něm autor první branky Philipp Hofmann.
31'
Držení míče: 63% : 37%.
30'
Na tribunách je opět veselo! Stejně jako při prvním gólu odcentroval Christopher Antwi-Adjei zleva, tentokrát nadvakrát a k hranici šestnáctky, kde bez přípravy zakončil PHILIPP FÖRSTER. A i když se zdálo, že mu střela z první nesedla, tak z pohledu střelce zapadla nechytatelně k levé tyči. Bochum tak ve 30. minutě vede 2:0.
28'
A pak i oni zahrávali roh. Do vzduchu se však vyhoupl stoper Mašović a odhlavičkoval míč pryč.
27'
Hosté se dalšímu centru ubránili.
26'
Jankův střílený centr z pravé strany přizvedl Erhan Mašović dlouhou nohou pod břevno, Oliver Baumann skvělým zákrokem vyškrábl míč nad! Roh pro Bochum.
24'
Ačkoliv Christoph Baumgartner ukazuje "ne, ne, ne, já jsem Stögera nefauloval", situace vypadala zcela jinak a rozhodčí ji viděl správně.
22'
Domácí Bochum se ujímá vedení! Celé to začalo dlouhým odkopem od brankáře, následovalo přenesení těžiště hry doleva, kde později přes Kabaka přihrál Antwi-Adjei. Před bránu, do míst, kde mířila přihrávka, si naběhl PHILIPP HOFMANN a sedmým gólem v sezoně potvrdil svou pověst střelce.
21'
Centr, který z nařízené standardky vyprodukoval Philipp Förster, byl přetažený.
20'
Před vápnem byl do -zad postrčený Stöger, ale sudí na tuhle situaci nijak nereagoval. Teprve potom o kus dál došlo k dalšímu faulu a ten už Bastian Dankert správně odpískal.
19'
Angeliño napadal domácí rozehrávku marně, Saidy Janko si pomohl velkou malou domů.
17'
Centrovaný míč propadl za Kabaka na úplně osamoceného Hofmanna, ten to ale nečekal a míč odražený od jeho hrudi odkopával na poslední chvíli Asano.
16'
Skvěle to udělal Takuma Asano, když zprava s míčem u kopačky vyrazil směrem do vápna. V rozhodný moment přeskočil obránce ve skluzu a vybojoval tím pro Bochum roh.
15'
Držení míče: 60% : 40%.
14'
Dlouhý nákop na Philippa Hofmanna, pro který si znovu došel brankář Baumann.
12'
Ozan Kabak zpětnou hlavičkou zavařil svému brankáři. Oliver Baumann musel hodně rychle vystartovat z branky, aby před atakujícím Asanem stihl odkopnout míč pryč.
11'
Vzhledem k předchozímu varování teď Hoffenheim raději uklidňuje hru.
9'
Po sraženém centru Christophera Antwi-Adjeie jsme byli svědky prvního rohového kopu v zápase. Na kvalitní centr si u penalty naskočil Philipp Hofmann a tvrdou hlavou přinutil Baumanna k prvnímu důležitému zákroku na brankové čáře.
8'
I když to zpočátku vypadalo všelijak, nakonec není potřeba ani ošetření a Danilo Soares stojí zpátky na nohou.
7'
Karma je zdarma. Danilo Soares podstoupil hlavičkový souboj s Christophem Baumgartnerem a špatně při něm došlápl.
6'
Hra se mezitím přesunula do středu hřiště, kde Ihlase Beboua fauloval Danilo Soares.
5'
Bochum je zatím na míči slabší, Ivan Orděc proto musel udržet na zádech Dolberga.
4'
Domácí vezli balon středem hřiště, načež ho za půlící čárou ztratili. Přímočarou přihrávku pak vymyslel Thomas Delaney, ale vložil do ní příliš mnoho razance – odkop.
2'
Začátek v režii dlouhých nákopů. Jeden takový zpracoval Kasper Dolberg, ale přes domácí obranu se nedostal. Následně ještě zahrál Angeliño, ale ten odcentroval do míst nikoho.
1'
Úvodní rozehrávku obstarala Bochum.
1'
To Bochum vyšle svého nejproduktivnějšího hráče rovnou do boje, zaskóruje šestigólový Philipp Hofmann po dvouzápasové odmlce?
V sestavě Hoffenheimu chybí Pavel Kadeřábek, reprezentační obránce je na seznamu marodů. Nejlepší střelec týmu Andrej Kramarič usedne jen na lavičku náhradníků.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Mašović, Orděc, Soares – Stöger, Losilla, Förster – Asano, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Johansson – Kunde, Broschinski, Holtmann, Osei-Tutu, Osterhage, Zoller, K. Schlotterbeck, Stafylidis.
Trenér: Thomas Letsch.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kabak, Brooks, Nsoki – Bebou, Geiger, Delaney, Angeliño – Bischof – Baumgartner, Dolberg.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Bičakčić, F. Becker, Kramarić, Dabbur, Rudy, Tohumcu, Stiller.
Trenér: Andre Breitenreiter.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Under.
Dobrý den, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Bochum – Hoffenheim, který se odehraje v rámci 19. kola německé nejvyšší fotbalové soutěže.
Hoffenheim nerozehrál ligu vůbec špatně, jenže se ve druhé polovině října zasekl a od té doby se ne a ne vrátit zpátky do formy. Psychiku jeho hráčům nepřidá ani nedávná porážka na půdě Lipska, která znamenala vyřazení z domácího poháru. V lize se Hoffenheim naposledy utkal s Mönchengladbachem a navzdory herně vyrovnané partii prohrál 1:4. A ke všemu doma, takže není divu, že fanouškům TSG začíná docházet trpělivost.
Bochum přitom doma drží pětizápasovou neporazitelnost, naposledy přemohla 3:1 Herthu Berlín a vystřídala ji na barážovém fleku. Následující dva venkovní duely ale vůbec nezvládla. Prohra 0:2 s Leverkusenem, za který skóroval i Adam Hložek, a po zpackaném úvodu vysoká porážka 2:5 s Mohučí. Tímto se Bochum se čtyřiačtyřiceti obdrženými góly stala nejhůře bránícím týmem soutěže – a to rozhodně není dobrá vizitka. Naštěstí pro ni body příliš nepřibyly ani jejím nejbližším soupeřům, takže situace zůstala víceméně stejná.
Bundesliga minulý týden překročila polovinu soutěžního ročníku a nyní má rozehrané 19. kolo. V sobotu od 15:30 se utkají týmy pohybující se v dolních patrech tabulky – Bochum a Hoffenheim. Jak jejich klání s bojem o udržení se v německé nejvyšší soutěží zamíchá? Zhruba polovina klientů sázkových kanceláří se domnívá, že nijak výrazně a tipuje remízu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.