Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Mönchengladbach - 8. listopadu 2022   20:30

Bochum
7' Antwi-Adjei (Zoller) • 12' P. Hofmann
2:1
(2:0)
Mönchengladbach
62' Pléa  (Thuram)
Bochum
Riemann – Gamboa, Lampropoulos, Orděc, Soares (77. J. Horn) – Losilla (C), Stöger – Zoller (77. Osterhage), Förster (71. Stafylidis), Antwi-Adjei (71. Holtmann) – P. Hofmann (83. Ganvoula).
Esser – Bonga, Osei-Tutu, Oermann.
Schlager – Waschitzki, Blos
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Olschowsky – Scally (80. Herrmann), Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer (C) (80. Stindl), Pléa – Thuram.
Dimmer – Netz, Reitz, Borges Sanches, Lainer, Ngoumou, Fraulo.

Utkání je u konce a domácí dokázali udržet vedení a připsat si tři body. I když ve druhé půli začala Bochum lépe, tak úder přišel na druhé straně. V 62. minutě po chybě domácích v rozehrávce skóroval Alassane Pléa a vykřesal pro Borussii naději. Hosté si pak mohli oddechnout, když soupeři nebyl v 68. minutě uznán Losillův gól pro ofsajd a mohli v závěru přidat na tlaku. Ten byl v 82. minutě korunován gólovou hlavičkou Binsibajního, jenže centrující Hofmann byl v ofsajdu a tak ani tato branka neplatila. Zbytek času už Bochum vedení uhlídala bez úhony a získala tak velmi důležitou a cennou výhru 2:1. Po tomto výsledku je Bochum na 17. místě s deseti body, Mönchengladbachu patří deváté místo s 19 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 9:6. Fauly: 11:14.
90+6'
90+6'
Ještě dokonce přišel rychlý brejk a Holtmann to zkusil z takřka nulového úhlu. Olschowsky jeho ránu vykopl.
90+5'
Riemann si naskočil na vysoký centr a nadvakrát jej zkrotil. Tohle už vypadá pro domácí tým velmi nadějně.
90+4'
Kombinace mezi Binsibajním a Pléou skončila nepřesným centrem, míč letěl za branku.
90+3'
Po další rozehře poblíž branky hostů se hry rukou provinil Stöger. Mönchengladbach chvátá dopředu.
90+3'
Lehce natahovaná rozehrávka mířila hlavně dozadu, k míči se dokonce dostal i gólman Riemann.
90+2'
Bochum na útočné polovině, domácí si vybojovali rohový kop.
90+1'
Míč mají domácí, ti teď nebudou s autovým vhazováním nikam pospíchat.
90'
Bochumi nevyšel ani rohový kop, domácí se teď musí bleskově vracet.
89'
Do lehce rozhozené obrany hostů se dostával Osterhage, jenže se ve vápně utopil v kličkách a ani nenacentroval.
88'
Borussia chtěla bleskově rozehrát, rozhodčí však hosty zastavil a ukázal, že se bude hrát až po hvizdu.
87'
Další přímý kop pro hosty, to vše po faulu Osterhageho na Elvediho.
86'
Patrick Herrmann vhazuje, Borussia pospíchá dopředu.
85'
Bochum, pokud má potíž v obranné činnosti, tak neváhá a pouze rázně odkopává na útočnou polovinu.
84'
Olschowsky má míč u své nohy a rychle rozehrává dopředu.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula.
83'
Rázem je zase na stadionu Bochumi veselo a diváci ženou své oblíbence do útoku.
82'
Hosté se chvíli radovali z vyrovnání, když se po Hofmannově centru trefil hlavou Binsibajní, jenže se kontrolovalo video a to odhalilo ofsajd hostů! V něm byl právě centrující Hofmann.
81'
Borussia začíná přidávat na tempu, J. Hofmann rozehrál dva rohové kopy.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Patrick Herrmann.
80'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Lars Stindl.
79'
Další faul předvedl Gerrit Holtmann, u něj byl rozhodčí shovívavý a postačil mu přímý kop.
78'
Žlutí se nám na straně domácích, za ostrý faul byl potrestán kapitán Anthony Losilla.
77'
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Patrick Osterhage.
77'
ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Jannes-Kilian Horn.
76'
Dal by se předpokládat rostoucí nápor hostů a jejich snaha o srovnání skóre, jenže se děje přesný opak. V posledních chvílích je lepším týmem Bochum.
73'
Další centr domácích už vyšel lépe a P. Hofmann mohl hlavičkovat. Zakončil mimo.
72'
Zollerovi nevyšel po zisku míče centr podle jeho představ, hosté míč odvrátili mimo své vápno.
71'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Konstantinos Stafylidis.
71'
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Gerrit Holtmann.
70'
O malou chvíli později se středem probíjel k vápnu Antwi.Adjei, na hranici byl ale zastaven připraveným Koném.
68'
Domácí sice dali po rozehrání rohového kopu gól, radost ovšem trvala pouhé okamžiky, neboť pomezní sudí viděl zakončujícího Losillu v ofsajdu.
67'
Zase se začal hrát fotbal ve vysokém tempu, Bochum se tlačí před pokutové území soupeře.
65'
Domácí Antwi-Adjei hledal ostrým centrem po zemi Zollera, ten se po míči natahoval ve skluzu, ale scházel mu malý kousek k tomu, aby jej sklepl na branku.
64'
J. Hofmann hledal na zadní tyči Thurama, poslal mu ale až moc vysoký a nechytatelný pas.
64'
Borussia je zase na útočné polovině a po ostrém faulu bude rozehrávat z pravého křídla přímý kop.
62'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté se vrací do zápasu! Bochumi nevyšla rozehrávka u vlastní šestnáctky, míč se odrazil od dotírajícího ofenzivního hráče Borussie, Thuram poté posunul doleva na ALASSANEHO PLÉU a ten křížnou ranou po zemi překonal Riemanna – 2:1.
61'
Rychlý přechod domácích do útoku vypadal nadějně, u vápna ovšem došlo ke zpomalení, obrana Borussie se vrátila a střelu zablokovala.
60'
Je to teď hodně o faulech a tvrdých doubojích, fotbalovost se nám vytratila.
58'
Další nedovolený zákrok hostů, u pomezní čáry se provinil Koné.
56'
Nakonec domácí pojali přímý kop jako signál, jenže Stöger při rozehrávce po zemi trefil rozhodčího...
55'
Za protesty navíc dostal žlutou kartu Christoph Kramer.
54'
Další faul hostů, před gólmana za chvíli přilétne centr z levého křídla.
53'
P. Hofmann vysunoval Antwi-Adjeie, ten ovšem rychlostně nestíhal a na přihrávku se nedostal.
51'
Centr z přímého kopu lízl hlavou Orděc a jeho hlavička skončila na Olschowskyho tyči! Tohle bylo jen centimetry od třetího gólu Bochumi.
50'
Hostující Scally fauloval v souboji o míč Antwi-Adjeie a je tu přímý kop z levé strany.
49'
Už se zase hraje ale na opačné straně, Kramer ve vápně odvracel dlouhý aut.
48'
Úvod druhé půle se nese v duchu zvýšené aktivity Borussie, ta se snaží o výpad levou stranou.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
Je za námi první půle, která měla hodně překvapivý úvod. Domácí se pustili do útočení a už ve 12. minutě vedli o dva góly. Nejprve se do sóla dostal Christopher Antwi-Adjeie, které proměnil ráznou střelou a o malou chvíli později skóroval po chybě Elvediho pohotový Philipp Hofmann. Borussia působila hodně ospale a i nadále tropila v rozehrávce poměrně velké chyby. Dopředu to také nebylo povedené a nějaké příležitosti přišly až později. Binsibajní mířil hlavou vyoko nad a Koné poslal technickou střelu těsně vedle. Další branky už nepadly a do šaten se tak odešlo za stavu 2:0.
45+2'
45+1'
Vše se bleskově přesunulo před druhou branku, zleva posílal pod sebe přihrávku Förster, jenže P. Hofmann vystřelil z ideální pozice nad branku a jak se také ukázalo, tak Försterova příhra šla už zpoza hrací plochy.
45+1'
Na centr z pravé strany si naskočil hostující Binsibajní, jenže z dobré pozice hlavičkoval nad.
45'
Antwi-Adjei se objevil za obranou Borussie a na hranici vápna se snažil přehodit i gólmana. I kdyby to ale skončilo gólem, tak by neplatil pro ofsajd.
44'
Hostující Alassane Pléa trefil Zollera a od sudího Schlagera obdržel za zákrok žluté varování.
42'
Na opačné straně vystřelil přes Gambou Kouadio Koné a jeho rána pravačkou prosvištěla kousek vedle levé Riemannovy tyče.
41'
Po rozehrání rohu se do voleje zpoza šestnáctky opřel Antwi-Adjei, vypadalo to nadějně, ale míč prolétl o několik metrů vedle branky.
40'
Antwi-Adjei potáhl levou stranou, poté hledal Zollera. Ten si následně narážel ve vápně a vybojoval rohový kop.
39'
Trochu se přitvrzuje, rozhodčí ale po rychlé žluté kartě ubral na tempu a fauly řeší pouze standardkami.
38'
Brankář Borussie nyní rozehrával na levou stranu a jeho obranná řada měla problém udržet míč na hřišti. Málem to skončilo autem...
37'
No a navíc, jak se nyní ukázalo, trefil gólmana kolenem do hlavy. Pokračuje se ve hře, Olschowsky je ale viditelně otřesen.
36'
Trochu krkolomná akce Bochumi u vápna soupeře, P. Hofmann prostrčil na Antwi-Adjeie, jenže ten už zakončoval z ofsajdové pozice.
35'
Antwi-Adjei na levé straně přesprintoval Friedricha a od brankové čáry se mu povedlo i odcentrovat, ale pouze k rukám hostujícího brankáře.
33'
Trocha uklidnění po minutách plných vzruchu. Nyní sledujeme hru převážně okolo středového kruhu.
32'
Hra se zase přesunula před branku Bochumi, u míče soupeřili gólman Riemann a dotírající J. Hofmann. Vítězem byl Riemann.
31'
Vysoký oblouček za obranu hostů skončil u Olschowskyho, Zoller se sice snažil, ale na tohle dosáhnout nemohl.
29'
Lampropoulos nyní zastavil rychlý útok Borussie, když zprava hledal Thurama Jonas Hofmann.
28'
Vysoký centr skončil u Binsibajniho, jenže ten hlavičkoval poměrně velký kus nad branku Bochumi.
27'
O malou chvíli později vystřelil zpoza šestnáctky Losilla, ten už branku trefil, šlo to ale přesně doprostřed, kde byl připravený Olschowsky.
27'
Po rozehrání se do odraženého míče opřel Antwi-Adjei, jeho volej byl zablokován.
26'
Zoller měl na pravé straně trochu prostoru na centr, ten byl hostující obranou sražen na rohový kop.
25'
Borussia pokračuje ve zmatcích v obraně, Olschowsky musel zase rychle odkopávat a moc nescházelo, aby se k míči dostal P. Hofmann. Dopustil se u své snahy vybojovat kontr útočného faulu.
23'
Antwi-Adjei hraje s velkou chutí. Nyní mu sice akce nevyšla a míč skončil u Olschowskyho, přesto už hecuje spoluhráče a vrací se do obrany.
22'
Po dvou rychlých úderech nemá Bochum důvod se někam přehnaně hnát, pozvolna buduje akci na pravém křídle Lampropoulos.
21'
Opravdu velká malá dom hostů, Olschowsky měl hromadu času na následnou rozehrávku.
19'
Hosté se po nějaké době odhodlali do útoku, ještě před zakončením je ale zastavil praporek pomezního.
17'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu hostující. Elvedi měl zase problém v obranné fázi, tentokrát ale míč zdárně sklepl na svého gólmana.
15'
Roh pro Mönchengladbach. Ten rozehrál J. Hofmann, přetažený centr se stal kořistí brankáře Riemanna.
13'
Borussia se zřejmě ještě zapomněla v šatnách, na vlastní polovině působí hodně ustrašeně. Förster nyní nasadil soupeři jesle, akce ale nebyla dále rozvinuta.
12'
Bochum právě vstřelil branku!
Druhý gól domácích! Olschowsky rozehrál na Elvediho, ten zazmatkoval, pod tlakem soupeře se snačíl svému brankáři míč vrátit, tuto příhru ale vystihl PHILIPP HOFMANN, udělal kličku a zakončil do prázdné branky – 2:0!
10'
Po jednom ofsajdu na každé straně, jak vidno, oba celky se snaží o rychlé výpady za obranu a ty jsou chytány do pastí.
9'
Domácí jsou po vedoucí brance ve velké pohodě a zase se ženou do útoku. Dopředu se snaží dostat hlavně střelec úvodní branky.
8'
Celá situace se ještě posuzovala na videu, zda se nejednalo o ofsajd, ale po chvíli byl k velké radosti domácího publika definitivně uznán!
7'
Domácí jdou do vedení. Rychlá narážečka vyvrcholila prostrčením na CHRISTOPHERA ANTWI-ADJEIE a ten své sólo zakončil nejlépe jak jen mohl. Prostřelil Olschowskyho a dostal Bochum do vedení 1:0!
6'
Míč je u gólmana Riemanna, ten na nic nečeká a rozjíždí opětovný výpad Bochumi.
5'
Bochum má v úvodu navrch, nyní byl k vidění útok pro změnu levým křídlem, pomezní sudí ovšem útočníky nachytal v ofsajdu.
Domácí tým vyrazil do útoku pravou stranou, přihrávka vzduchem však skončila na obranném valu soupeře.
3'
Centr z levé strany byl prodloužen až na zadní tyč, kde si nabíhal Lampropoulos, zakončil však vedle levé Olschowskyho tyče.
2'
Hned v úvodu tu máme žlutou kartu, za stažení unikajícího protivníka ji dostal hostující Marvin Friedrich.
1'

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Lampropoulos, Orděc, Soares – Losilla (C), Stöger – Zoller, Förster, Antwi-Adjei – P. Hofmann.
Náhradníci: Esser – Bonga, Osei-Tutu, J. Horn, Stafylidis, Osterhage, Ganvoula, Holtmann, Oermann.
Trenér: Thomas Letsch

Borussia Mönchengladbach: Olschowsky – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer (C), Pléa – Thuram.
Náhradníci: Dimmer – Netz, Reitz, Herrmann, Borges Sanches, Lainer, Ngoumou, Fraulo, Stindl.
Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
Oba celky jsou už na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Vonovia Ruhrstadion začne ve 20:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniel Schlager, kterému budou na pomezí asistovat Sven Waschitzki a Arno Blos.
Borussia Mönchengladbach

Hosté jsou na tom lépe, na osmém místě mají 19 bodů a jsou pouze čtyři body od pátého Frankfurtu. Forma ale ani u Borussie není nejlepší, klub vypadl z poháru s Darmstadtem a až v minulém kole zastavil sérii tří ligových zápasů bez výhry. To na svém stadionu přivítal Stuttgart a po gólech Hofmanna, Thurama a Herrmanna vyhrál 3:1.

VfL Bochum

Domácí celek je těsně před světovým šampionátem na 19. místě tabulky s pouhými sedmi body. Za svou jedinou radost tak může zatím považovat postup německým pohárem, ve kterém vyřadil už dva soupeře z nižších soutěží. V lize je to o mnoho horší a do dnešního zápasu půjde Bochum s dvěma vysokými porážkami v řadě, a to 0:4 ve Wolfsburgu a 0:3 v Dortmundu.

Bochum – Frankfurt 3:0
Stuttgart – Bochum 4:1
Bochum – Union Berlín 2:1
Wolfsburg – Bochum 4:0
Dortmund – Bochum 3:0
Dobrý večer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy VfL Bochum a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.