Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Werder - 3. září 2022   15:35

0:2
(0:0)
Werder
86' Füllkrug  (Weiser) • 90+2' Füllkrug
Bochum
Riemann – Gamboa, Mašović, Lampropoulos, Osei-Tutu (89. Orděc) – Stöger, Losilla (C) – Asano, Förster (71. Antwi-Adjei), Holtmann (65. P. Hofmann) – Zoller (71. Osterhage).
Esser – Oermann, J. Horn, Mousset.
Schröder – Neitzel, Rohde
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
25 800 diváků
Werder
Pavlenka – Friedl (C), Veljković, Pieper (77. Stark) – Jung, Schmidt (90. Rapp), Groß (90. Grujev), R. Schmid (74. Stage), Weiser – Ducksch (74. Burke), Füllkrug.
Zetterer – Agu, Chiarodia, Goller.

Werder Brémy po skvělém závěru utkání připisují tři body i ze hřiště Bochumi po výhře 2:0, když dvakrát úspěšným střelecem byl Niklas Füllkrug (jednou z penalty).

Gify z branek a důležitých momentů připravil Vít Schück.

Herně vyrovnané utkání ve druhé půli po hodině hry neovlivnila ani velká šance Zollera, který ztroskotal na Pavlenkovi. O třináct minut později neuspěl ani Asano, který poté trefil českého brankáře do hlavy, ten naštěstí po ošetření zápas dochytal.

Deset minut před koncme poprvé Bocum dostal míč do sítě, branka neplatila pro hru rukou, následně se poprvé trefil Füllkrug.

V nastaveném čase Lampropoulos zavinil penaltu a Füllkrug se nemýlil ani z penaltového puntíku. Poslední slovo v tomto utkání mohl mít Mašović, ale ani tento gól nebyl uznán pro ofsajd.

Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 15:9.
90+9'
90+9'
Antwi-Adjei neuspěl v osobním souboji jeden na jednoho na hranici pokutového území.
90+8'
Bochum je nucena dnešní zápas vypít kalich hořkosti až do dna.
90+7'
Je to tak, ani druhá trefa VfL Bochum nebyla uznána, tentokráte pro porušení pravidla o ofsajdu.
90+6'
Po centru Hoffmana míč do sítě umístil zakončující Mašović. Ale opět videoasistent řeší ofsajdové postavení. Šlo by tedy dnes již o druhou neuznanou branku Bochumi.
90+5'
Po rohovém kopu Bochumi neměli hráči Brém žádný problém odehrát balon mimo pokutové území.
90+4'
Losilla se snažil uvolnit Asana, ten o balon velmi rychle přišel.
90+2'
Werder právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je NICLAS FÜLLKRUG a s velkou jistotou zvyšuje na 0:2!
90+1'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Vasilis Lampropoulos) za faul.
90+1'
Nestíhající Lamproupulos nedovolerně atakoval v pokutovém území lépe rychlostně vybaveného Burkeho – pokutový kop!
90'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Ilja Grujev.
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Nicolai Rapp.
89'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Ivan Orděc.
87'
Poslední pětiminutovky to obvykle na hřišti soupeřů Werder Brémy umí na výbornou což potvrdil i dnes.
86'
Po centru Weisera se úspěšně trefuje hlavou kanonýr NICLAS FÜLLKRUG – 0:1! Asistence: Mitchell Weiser.
86'
Po nákopu Pavlkenky a prodloužení balonu na další hráče Füllkrug zaznamenal brankou, která je rozporována pro jeho udájné držení v předchozím souboji.
85'
Stöger se snaží něco vymyslet ve středu hrací plochy.
84'
Weiser si zahrál na nervy fanoušků Bochumi, následně jeho tým porušil pravidlo o ofsajdu.
83'
Jung byl první u míče před nebezpečně atakujícím Asanem.
82'
Jak bylo předesláno, branka nebyla uznána pro hru rukou.
80'
Centr Stögera končí až za brankovou čárou, hráči Werderu Brémy reklamovali hru rukou a celá situace se řeší pomocí VAR systému!
80'
Antwi-Adjei se ukličkoval, přesto po teči beka to bude rohový kop pro VfL Bochum.
79'
Hráči Bochumi se s tím nepárali a ihned odehráli míč mimo své pokutové území.
78'
Pavlenka by měl pokračovat i nadále prozatím ve hře.
77'
ze hřiště odchází Amos Pieper, přichází Niklas Stark.
75'
Asano tušil, že ani tentokráte nepřekoná výborného Pavlenku, který byl u míče opět první, tak ho raději nedovoleně vypl. Pavlenka je dlouze ošetřován na hrací ploše poté co inkasoval úder do hlavy!
74'
ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Jens Stage.
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Oliver Burke.
73'
A i hostující tým zvolí taktiku dvojitého střídání.
72'
Ducksch vracel míč na osu hřiště v pokutovém území, ale tam zasáhla včas defenzivní řada VfL Bochum.
71'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Christopher Antwi-Adjei.
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Patrick Osterhage.
69'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Amos Pieper) za faul.
69'
Pieper nehezky sundal protihráče u postranní čáry, když ho trefil do holeně.
68'
Asano po ubráněném rohu se hnal dopředu do brejku, který se snažil vyřešit až příliš fotbalově a ztroskotal na přesnosti své přihrávky na volného spoluhráče.
67'
Zakončení Ducksche končí po zásáhu Osei-Tutu na poslední chvíli pouze rohovým kopem pro Werder Brémy.
66'
Weiser byl včas u postranní čáry uhlídán pečlivým Osei-Tutu.
65'
ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Philipp Hofmann.
64'
Hlavičkový pokus kapitána Losilly po rohovém kopu končí pouze na horní síti branky Brém.
63'
A Bochum ze své aktivity vytěžila zahrávání rohového kopu z levé strany hřiště.
62'
Po centru Losilly hlavičkoval z ideální pozice Simon Zoller pouze do fantastického Pavlenky, kterého následně nehezky dohrál Asano!
60'
Po špatném odkopu obránce před pokutovým územím, se k výtečnému zakončení dostal Romano Schmid a pouze zásah brankáře Riemanna nedovolil změnu skóre!
58'
Dlouhé autové vhazování doskákalo až k brankáři Riemannovi.
57'
U postranní čáry si v osobním souboji faulem vypomohl Mitchell Weiser.
56'
Bránící Osei-Tutu hraje zatím s velmi velkým přehledem jak v obraně, tak i směrem do ofenzívy.
55'
Niclas Füllkrug se nedostal ani ke střele, ani k přenesení míče na své spoluhráče.
55'
Na poslední chvíli výtečně zapracoval před svou brankou bránící Cristian Gamboa.
54'
Hra byla přerušena kvůli zdravotně indisponovanému Miloši Veljkovićovi.
52'
Přízemný pokus ze střední vzdálenosti nalezl opět pouze brankáře Riemanna.
51'
Duckschova střela ze šestnácti metrů končí pouze těsně vedle levé tyče.
51'
Předchozí pas od koncové čáry výtečně nohou vykopl pozorný brankář Manuel Riemann.
50'
Osei-Tutu nejprve nechal míč za sebou, ale následně dokázal vybojovat faul na svou osobu.
49'
Přetažený centr nezasáhl ani jeden ze dvou hráčů Bochumi v pokutovém území soupeře.
48'
Pas v koputovém území kopnutý po zemí mířící do území nikoho končí pouze u jistého Jiřího Pavlenky.
47'
Pavlenka svým nákopem bez přípravy úspěšně dostal míč na útočnou polovinu svého týmu.
46'
Ani štírek Asaano se svou rychlostí nemohl při svém sprintu stihnout tento balon na hrací ploše.
46'

Fauly: 7:7
V první půli žádná branka nepadla. O žádnou nudu se nejedná, brankových příležitostí bylo "neurekom"

Již v první minutě byl Asano vychytán brankářem Pavlenkou! Po dvaceti minutách hry Füllkrug nevyužil svou možnost ke skórování, když ho vychytal brankář Riemann.

Nejblíže k brance byl ve čtyřicáté minutě Niklas Schmidt, když jeho pokus z přímého kopu skončil na tyči! Těsně před koncem první půle se výtečným zásahem blýskl opět brankář Pavlenka!
45'
44'
Točený míč Holtmanna končí pouze v boční síti.
43'
První střelu skvěle vyrazil brankář Pavlenka a Asano velmi trestuhodně naložil s odraženým míčem, který posílá mimo branku z výborné pozice!
41'
Pavlenka nemohl hrát kvůli malé domů rukou, ale vše zvládl na výtečnou pomocí zapojení své hlavy do hry (a to doslova).
40'
Střela NIklase Schmidta z přímého kopu končí pouze na pravé tyči!
38'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Simon Zoller) za protesty/nesportovní chování.
38'
Velmi rozezlen je Simon Zoller,s tím, že mu byl odpískán útočný faul.
37'
Útočný faul Romano Schmida na Losillu končí předčasně útočnou snahu Werderu Brémy.
36'
Losilla sice jako správný kapitán vybojoval ztracený míč, ale vzápětí vše definitivně zabil jeho spoluhráč velmi nepřesnou přihrávkou na svého dalšího spoluhráče.
35'
Slabá hlavička do země nemohla připraveného brankáře Riemanna zaskočit.
33'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Mitchell Weiser) za faul.
32'
U postranní čáry byl sestřelen pronikající Osei-Tutu, což znamená, že v tomto utkání padne první žlutá karta.
31'
Série centrů po rozehraném rohu končí opět zablokovanou střelou z kopačky Ducksche.
30'
Ducksch se odhodlal k zakončení, které bylo sraženo pozorným protihráčem na rohový kop pro Werder Brémy.
29'
Další ofsajd byl odmáván hráčům Werderu Brémy.
28'
Míč vyslaný Füllkrugem pouze napříč po zemi proletěl pokutovým územím VfL Bochum.
27'
Hráči Bochumi mají velký problém co s etýče výběru místa a poziční hry ve svém pokutovém území, kde se při odražených míčech sobě navzájem pletou.
26'
Před sprintujícím hráčem Bochumi byl jako první u míče brankář Jiří Pavlenka.
25'
Centr zleva se stal snadnou kořistí obránců Werderu Brémy v pokutovém území.
23'
Povedené střele Jordi Osei-Tutu chybělo jen pár centimetrů, aby byla jeho střela považována za nebezpečnou.
22'
Následně byl nepříjemně v pokutovém území míčem trefen do rozkroku obránce Erhan Mašović.
22'
Füllkrug si tentokráte pohlídal ofsajdovou past soupeře, ale opět ho vychytal skvěle připravený brankář Reimann!
21'
Holtmann z velké dálky vyslla nepřipravenou a pouze propagační střelu přímo do brankáře Pavlenky.
20'
Asano tentokráte soupeře nezamotal svou kličkou a neuspěl v souboji jeden na jednoho.
19'
Füllkrug se řítil zcela sám na Riemanna, který sice vytasil perfektní zásah mimo pokutové území a to vše jen díky pozdě odmávanému ofsajdu hráče z Brém.
18'
Přímy kop pro Werder Brémy ve středu hrací plochy.
17'
Než se hráč Bochumi odhodlal před pokutovým územím k zakončení, následnou střelu včas zablokoval připravený obránce Friedl.
16'
Po rozehrání rohu byla střela Anthonyho Junga zablokována obranným valem soupeře.
15'
Včasný přístup bránících hráčů nedovolil soupeři z Brém žádnou střelbu.
13'
Nákop do území nikoho končí pouze v rukavicích brankáře Riemanna.
12'
Aktivní Asano vybojoval rohový kop z levé strany hřiště pro VfL Bochum.
11'
Vzdušný prostor ovládli hráči Werderu, na zemi se následně vedlo lépe reprezentantům Bochumi v modrých dresech.
10'
Svižná desetiminutovka z úvodu utkání je zdárně za námi.
8'
Důrazná hra na hranici fotbalových pravidel hostí, znamená často odpískané nedovolené zákroky.
7'
U postranní čáry včas přistoupil k Holtmannovi protihráč a tak středopolař Bochumi nemohl zpracovat balon dle svých představ.
6'
Šlapákem se provinil v osobním souboji se Schmidem kapitán Vfl Bochum Losilla.
5'
Před sprintujícím protivníkem včas ukázkovým skluzem zasáhl kapitán Werderu Brémy Marco Friedl.
4'
A hráči VfL Bochum se neustále snaží aktivní hrou držet míč na útočné polovině hřiště.
2'
Po rozehraném rohu střelou ze střední vzdálenosti těsně vedle branky zahrozil bochumský Stöger.
1'
Po velmi výborném pasu těžkou střelu Asana ze strany skvěle nad břevno vytáhl rukou na rohový kop brankář Pavlenka!
1'
V úvodních třiceti vteřinách hry si oba brankáři dost netradičně již stačili šáhnout na míč.
1'
VfL Bochum bude hrát v modrých dresech, hráči Werderu Brémy dnes obléknou dresy lososové barvy.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Lampropoulos, Osei-Tutu – Stöger, Losilla (C) – Asano, Förster, Holtmann – Zoller.
Náhradníci: Esser – P. Hofmann, Oermann, Orděc, Osterhage, Antwi-Adjei, J. Horn, Mousset.
Trenér: Thomas Reis

Werder Brémy: Pavlenka – Friedl (C), Veljković, Pieper – Jung, Schmidt, Groß, R. Schmid, Weiser – Ducksch, Füllkrug.
Náhradníci: Zetterer – Stage, Burke, Agu, Grujev, Rapp, Chiarodia, Goller, Stark.
Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Rohde.
Předpokládané absence:

VfL Bochum

Antwi-Adjei, Grave, Horn, Mousset (všichni nespecifikované zranění)
Soares (poranění kyčle)

Werder Brémy

Dinkci, Salifou (oba svalové zranění)
Mbom (zranění Achillovy šlachy)
VfL Bochum mají opravdu katastrofální vstup do Bundesligy. Během čtyř utkání Bochum nedokázala ani jednou bodově uspět. Po debaklu s Bayernem 0:7 následovala porážka na hřišti Freiburgu 0:1!
Werder Brémy i přesto, že nedokázalo na skvěle otočený zápas v Dortmundu (3:2) během posledních minutách a následně zelenobílí prohráli v dalším, divokém duelu proti Eintrachtu Frankfurt 3:4! Nicméně Brémy zatím mají na svém kontě již pět bodů.
Poslední VfL Bochum (18) se na domácím stadionu představí proti Werderu Brémy (10). Bochum čeká na první body v této sezóně, tudíž Werder Brémy bude papírovým favoritem tohoto utkání.