Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Bochum - 5. listopadu 2022   15:30

Dortmund
8' Moukoko (Süle) • 12' Reyna  • 45+2' Moukoko (Reyna)
3:0
(3:0)
Dortmund
Kobel – Süle (68. Passlack), Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro (78. Hazard) – Bellingham, Özcan – Reyna (68. Reus), Brandt, Malen (68. Adeyemi) – Moukoko (82. Modeste).
Meyer – Can, S. Coulibaly, Papadopoulos.
Stieler T.
Signal Iduna Park, Dortmund
Bochum
Riemann – Gamboa, Orděc, Lampropoulos, Soares – Losilla (C), Stafylidis (78. Osterhage) – Stöger – Osei-Tutu (72. Holtmann), P. Hofmann (71. Ganvoula), Zoller (72. Antwi-Adjei).
Esser – Förster, J. Horn, Janko, Oermann.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:14.
Utkání mezi Dortmundem a Bochumí je u konce. Domácí celek ukázal v prvním poločase smrtící efektivitu a třemi rozhodl o osudu utkání. Podstatnou část druhé půle se pak zápas už jen dohrává. Borussia si připisuje třetí ligové vítězství za sebou, Bochum se i nadál nachází v pásmu sestupu.
90+3'
90+2'
Vypadalo to po delší době na zajímavější moment, přízemní centr z pravé strany ale do pokutového území přes bránící hráče neproletěl.
90'
Základní hrací čas se nám uzavírá. Uvidíme, o kolik minut zápas ještě rozhodčí prodlouží svým nastavením.
88'
Posledních tak patnáct dvacet minut už není příliš zajímavých. Oběma celkům už nejspíš bylo jasno, že o osudu utkání je rozhodnuto.
86'
Adeyemi to zkusil z větší vzdálenosti, míč se ale zvedl až příliš a přeletěl tak horní tyč brány.
85'
Domácí fotbalisté hrají s míčem na svých kopačkách a kontrolují závěrečnou část zápasu.
83'
Hattrick Moukoka se tak dnes neuskuteční, nebyl od něho však daleko.I tak ale mladík předvedl parádní výkon.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Youssoufa Moukoko, přichází Anthony Modeste.
81'
Utkání se v podstatě už pouze dohrává. Navíc se v posledních minutách kvůli přerušením více nehrálo, než hrálo.
79'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Salih Özcan).
78'
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Thorgan Hazard.

Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Patrick Osterhage.
77'
A stejná situace se opakovala i v případu svou hostujících fotbalistů. Zajímavá náhoda.
75'
Hned dva hráči domácího týmu jsou nyní ošetřováni na trávníku, je pravděpodobné, že se navzájem srazili.
73'
Také hosté už třikrát vystřídali. Uvidíme, zda jim výměna tří ofenzivních hráčů přinesl alespoň jeden čestný zásah.
72'
ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Gerrit Holtmann,
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Christopher Antwi-Adjei.
71'
Obrana Dortmundu se na chvíli otevřela, domácí se však rychle vrátili a rychle okénka uzavřeli.
71'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula.
69'
Hned trojité střídání provedl lodivod domácí střídačky, do hry se podívá po zranění i Marco Reus.
68'
ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Marco Reus,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Karim Adeyemi,
ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Felix Passlack.
67'
Philipp Hofmann se snažil dostat na útočné polovině k míče, místo však pouze zfauloval Matse Hummelse.
66'
Obraz hry je pořád stejný, Dortmund napadá svého soupeře a nadá mu chvíli oddechu. Sám se pak také snaží kontrolovat hru.
64'
Philipp Hofmann se nyní sice dostával k míči na levé straně vápna, Kobel byl však pozorný, vyběhl z brány a chytrým způsobem pohlídal, aby míč skončil až v zámezí.
63'
Čím dál více je však jasné, že o vítězi je rozhodnuto. Nevím, co by se muselo stát, aby hosté ještě dokázali posledních třicet minut zdramatizovat.
61'
Dortmund je i nadále při chuti a nyní vysoko napadá. Soupeř byl nyní donucen jen k tomu, aby míč odkopl daleko ze své poloviny.
59'
Jestli Bochum měla nějaké šance, které góly neskončily, tak její soupeř je na tom nyní už podobně. Rozdíl je ovšem v tom, že Dortmund vede o tři góly.
57'
Youssoufa Moukoko byl blizoučko zkompletování hattricku, Opět se buldočím způsobem dostal do zakončení. Pod tlakem bránících hráčů však tváří v tvář brankáři bránu minul!
56'
Julian Brandt předvedl svůj nejlepší přímý kop v zápase a ke čtvrtému gólu nebylo daleko. Technická střela domácího záložníka jen o kousek minula bližší tyč.
55'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Cristian Gamboa).
54'
Osei-Tutu se skácel k zemi těsně před pokutovým územím, rozhodčí však zůstal v klidu a nedovolený zákrok neodpískal.
52'
Další rohový kop zahrávali hosté. V tomto případě si s ním však defenziva Dortmundu poradila bez problémů.
50'
Poměrně aktivně však vstoupili fotbalisté Bochumi do druhého poločasu zápasu. Místo rohového kopu je však nyní pískán pouze jejich ofsajd.
49'
Své šance a náznaky Bochum tedy jednou za čas mívá, ani jednou to však dobře nedopadlo a také proto hosté prohrávají o tři branky.
47'
Blízko snížení byli hostující fotbalisté! Osei-Tutu z levé strany dokázal poslat míč mezi nohy gólmana, balon se ovšem zastavil pouze o vzdálenější tyč!
46'
Dlouhý nákop Schlotterbecka na Reynu byl poměrně povedený, nakonec ale o kousek dlouhý a hosté tak budou vhazovat.
46'
První poločas zápasu je za námi a všechno se odvíjí podle očekávání. Čtyři střely na bránu stačily Dortmundu k tomu, aby si připravil hned třígólový náskok. O dvě trefy se postaral talentovaný útočník Youssoufa Moukoko. to poslední pak přidal z penaltového puntíku Giovanni Reyna.
45+3'
45+2'
Dortmund právě vstřelil branku!
Ještě jeden gól v prvním poločase. Brankář Riemann nepřečetl situaci ideálně a vyběhl proti míči, YOUSSOUFA MOUKOKO však prokázal dobrý přehled a z dálky trefil odkrytou hostující bránu.
44'
V tomto případě se pokutový kop kopat nebude. Rozhodčí Stieler odvolal své přechozí rozhodčí po zhlédnutí celé incidentu znovu na videu.
42'
Druhá penalta pro Dortmund? Soares se po své zákroku na Reynu hodně zlobí a rozhodčí si situaci půjde překontrolovat na video
41'
Další rohový kop Bochumi a opět nebyl špatný. Ze standardních situací jsou zatím hosté nebezpečnější než jejich soupeř. Zatím ale bez kýženého efektu, který by přinesl záblesk naděje v podobě snížení.
39'
První poločas se pomalu blíží ke svému konci. Reyna nyní posílal míč z úhlu z pravé strany před bránu. Moc nechybělo, aby jej tam našel Bellingham.
37'
Dlouhý nákop Hummelse na útočnou polovinu si sice našel Malen, svou hlavičkou však nedokázal usměrnit míč na žádného ze spoluhráčů.
36'
Bochum se ale i nadále snaží presovat svého soupeře a znepříjemnit mu tu kombinaci a rozehrávku.
35'
I nadále více s míčem podle očekávání hrají fotbalisté domácího celku a nedá se očekávat, že by se to mělo změnit.
33'
Süle si na pravé straně nerozuměl s Brandtem a soupeř se tak vydal do protiútoku. Ten však neměl dlouhého trvání a míč se rychle vrátil na kopačky domácích fotbalistů.
32'
Dortmund po atypickým úvodu už dlouho kontroluje hru a kombinuje s míčem.
31'
Půlhodina hry je za námi. Zákrok ani jednoho z gólmanů jsme sice neviděli, dva uznané a jeden neuznaný gól ale už ano.
30'
Již několikátý přímý kop zahrávali domácí fotbalisté. Ani tentokrát však centr nepřinesl žádné nebezpečí.
29'
Pro obranu Dortmundu je to však ideální varování. Bochum se evidentně ještě rozhodla nesložit na hřišti favorita zbraně.
28'
Bochum se sice dočkala snížení, radost z gólu však byla předčasná, protože zakončující Philipp Hofmann se nacházel v ofsajdu. Vysoký útočník si ale počínal velmi dobře, když v těžké pozici zakončil nechytatelným způsobem. Skóre ovšem zůstává stejné.
26'
Kobel tak musel být poprvé v pozoru, ani v tomto případě však nemusel zasahovat, Celkově čekáme na první zákrok jednoho z gólmanů v zápasu.
25'
Ale pozor. První rohový kop Bochumi přinesl zajímavý moment. Míč se po centru odrazil ve vápně do vzduchu a Simon Zoller toho využil a vystřihl nůžky. Nechybělo moc, aby míč zamířil mezi tři tyče.
24'
Pro psychiku hráčů Bochumi je takový průběh zápasu samozřejmě daleko od ideálu.
22'
V posledních momentech se na hřišti nic zajímavého neděje. Náboj zápasu rychlými góly Dortmundu celkem vyprchal.
20'
Gregor Kobel v domácí bráně se zatím nudí, neměl žádnou práci a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jej Bochum měla v nejbližších chvílích nějak ohrozit.
19'
Reynův centr od rohového praporku si našel jeden z bránících hráčů a odhlavičkoval jej mimo nebezpečí.
18'
Pěkný míč na pravé křídlo na Niklase Süleho. Domácí obránce ale míč nedokázal odcentrovat do pokutového území, vybojoval ale alespoň rohový kop.
17'
Centrovaný míč ale nepřeletěl zeď a tentokrát tak k ohrožení brány hostujícího týmu nedošlo.
16'
Další nedovolený zákrok, tentokrát na Reynu kousek za hranicí vápna.
15'
Poprvé v historii hostující klubu se může stát, že prohraje už osmý zápas na hřištích soupeřů za sebou. Letos se jedná o 35. sezonu Bochumi v nejvyšší soutěži.
14'
Studená sprcha pro Bochum se tak uskutečnila hned dvakrát a pokud se nestane zázrak, tak už nyní máme pomalu jasno o vítězi. Bochum sice nezačala špatně, soupeř je ale produktivní a to je klíčový rozdíl už takto v úvodu.
13'
Dvě střely, jedna zpoza vápna a druhá z penaltového puntíku, stačily domácímu týmu k tomu, aby si ve po necelých patnácti minutách vypracoval už dvoubrankový náskok.
12'
K exekuci pokutového kopu se postavil GIOVANNI REYNA. Američan se rozběhl k míči malými kroky, počkal na pohyb brankáře a zakončil po zemi do protipohybu.
11'
Vasilis Lampropoulos podkopl v pokutovém území otáčejícího se Malena a domácí tým dostane k dispozici pokutový kop!
10'
Bochum tak zatím neudělala úplně nic špatně a už prohrává. Nebude to tak pro hosty vůbec jednoduchý. Tak rychle inkasovaný gól si určitě nepřála.
8'
Přichází první zásah zápasu a byl parádní. YOUSSOUFA MOUKOKO přetlačil v souboji o míč soupeře, rychle si s ním sběhl za hranici pokutového území a vypálil. Tvrdá rána sedmnáctiletého mladíka se otřela a horní tyč a zapadla do sítě. Krásná trefa.
8'
Dortmund už pomalu dokázal uklidnit situaci a soupeř nyní tak soupeř už nenapadá tak vysoko.
7'
Balonu se však ujali domácí a Brandt se pokusil o narážečku se spoluhráčem. Ten mu však míč nedokázal vrátit přesně a domácí záložník se tak do pokutového území nedostal.
7'
Na první ohrožení brány v zápase tak zatím čekáme. Nyní s míčem na svých kopačkách kombinují fotbalisté Bochumi.
6'
Centrovaný míč z levé strany na bližší tyč do pokutového území však příliš povedený nebyl a byl bez potíží odvrácen obranou.
5'
Orděc se ve skluzu pokusil zastavit únik soupeře, trefil při tom však Malena a domácí tým ta bude zahrávat standardní situaci z levého křídla.
4'
Také je pravda, že zatím jediná dvě vítězství Bochumi v sezoně přišla proti týmům z nejlepší pětky tabulky. Třeba se jí tak zadaří i dnes.
3'
V úvodních desítkách sekund jsou to ale právě hosté, kdo hýří větší aktivitou. Dortmundu se zatím nedaří dostat se na útočnou polovinu.
2'
Brandt musel poslat míč rychle od nohy, ale i tak byla jeho přihrávka ztečovaná. Vypadalo to, že by se hosté mohli dostat do úniku, domácí defenziva si ale bez problémů poradila.
1'
Zápas byl odstartován výkopem hostujících fotbalistů. Ti se navíc dostali na útočnou polovinu, kde vhazovali. Nic z této situace ale nevytěžili.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Özcan – Reyna, Brandt, Malen – Moukoko.
Náhradníci: Meyer – Adeyemi, Can, S. Coulibaly, Hazard, Modeste, Papadopoulos, Passlack, Reus.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Orděc, Lampropoulos, Soares – Losilla (C), Stafylidis – Stöger – Osei-Tutu, P. Hofmann, Zoller.
Náhradníci: Esser – Antwi-Adjei, Förster, Ganvoula, Holtmann, J. Horn, Janko, Oermann, Osterhage.

Rozhodčí: Stieler T.
VfL Bochum

Nelehký úkol v honbě za veledůležitými body čeká hostující fotbalisty v Dortmundu. Bochum se po dvanácti odehraných zápasech pohybuje ve sestupových vodách. Nedávno se však postarala o překvapení, kdy se jí povedl husarský kousek. Z posledního místa si totiž vyšlápla na vedoucí Union. Na tuto výhru ovšem v dalším kole navázat nedokázala a vysoko podlehla Wolfsburgu. Na horké půdě Borussie Dortmund to pro Bochum nebude o nic jednodušší. Postará se ale i tak o další malý zázrak?
Borussia Dortmund

Poměrně typickou sezonu zažívají fotbalisté dnešního domácího celku. Dortmund se opět nachází v horních patrech tabulky. Momentálně sice "až" na čtvrtém místě, na překvapivý vedoucí celek Union Berlín ale ztrácí jen čtyři body, což není žádná velká propast. Druhý je mnichovský gigant Bayern a třetí Freiburg. Borussia si po odchodu kanonýra Haalanda dokázala poradit i se základní skupinou Ligy mistrů a na jaře se tak může těšit na vyřazovací boje této milionářské soutěže.
Zdravím vás u zápasu 13. kola německé Bundesligy, ve kterém se spolu utkají týmy Borussia Dortmund a VfL Bochum.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.