Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Schalke - 17. září 2022   15:30

Dortmund
80' Moukoko (M. Wolf)
1:0
(0:0)
Dortmund
Meyer – Meunier, Hummels, N. Schlotterbeck, M. Wolf – Bellingham, Özcan – Brandt (84. Can), Reus (32. Reyna, 84. Hazard), Malen (65. Adeyemi) – Modeste (65. Moukoko).
Lotka – Passlack, Rothe, Süle.
Schalke
Schwolow – Matriciani, van den Berg, Jošida, Mohr – Krauss, Flick – Larsson (58. Karaman), Drexler, Bülter (77. Král) – Terodde (58. Polter).
Fährmann – Aydin, Greiml, Latza, Ouwejan, Zalazar.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 12:3. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:14.
Je konec! Dortmund nakonec v derby poráží Schalke těsně 1:0. O nebezpečí se starají hlavně hráči domácího Dortmundu. Největší šanci měl Bellingham, jehož parádní hlavičku hostující brankář neskutečně vyškrábl. Pro Dortmund je ale kaňkou, že musel střídat zraněný Marco Reus. Po změně stran nastoupil na hřiště Moukoko, který oživil hru. Sám navíc deset minut před koncem přesnou hlavičkou rozhodl.
90+4'
90+3'
Wolf neustál souboj na levé straně, jelikož byl faulován. Domácí Borussia teď rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
90+2'
Dortmund se dostal na polovinu soupeře, jenže dělovka Adeyemiho zpoza šestnáctky skončila blokem prvního obránce.
90'
Jošida nakopl míč dopředu, ale Hummelse tentokrát ve vzdušném prostoru zastoupil Nico Schlotterbeck.
89'
Adeyemi procedil míč za obranu, kam sprintoval Moukoko, ale ten na míč těsně nedosáhl. Hostující gólman okamžitě rozehrál vpřed.
88'
Schalke už vrhá prakticky všechny síly do útoku, ale zatím nemůže najít recept na obranu Dortmundu. Borussia navíc spoléhá na rychlé brejky.
87'
Mats Hummels ve vlastním pokutovém území doslova kraluje. Stoper Borussie bez problémů odhlavičkoval pobídku z autu.
86'
Schalke zahrávalo přímý kop na polovině Dortmundu, nicméně defenziva Borussie si opět poradila.
85'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can).
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Thorgan Hazard,
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Emre Can.
83'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Karim Adeyemi).
82'
Schalke rázem musí útočit. Drexler odcentroval z levé strany na značku pokutového kopu, ale tam ve vzduchu kraloval důrazný Mats Hummels.
80'
Dortmund právě vstřelil branku! Borussia deset minut před koncem našla recept na urputné Schalke a dostává se do vedení! YOUSSOUFA MOUKOKO si naběhl na Wolfův centr z pravé strany a krásnou hlavičkou rozvlnil síť!
79'
Nico Schlotterbeck se vysunul vysoko na polovinu Schalke, ale proti devíti lidem stojícím na hranici velkého vápna se Dortmundu útočí těžce.
78'
Nico Schlotterbeck si splnil své defenzivní povinnosti a jednoduše nakopl míč na polovinu soupeře. Dortmundu ale chybí přesnost v kombinaci.
77'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Alex Král.
76'
Wolf si pohlídal rozběhnutého Matricianiho a hlavou před ním přizvedl míč do zámezí. Schalke v posledních minutách otupilo tlak Dortmundu.
75'
Adeyemi dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, chtěl si obhodit obránce, nicméně získal pro Borussii jen další rohový kop.
74'
Jude Bellingham byl pozdě v souboji na polovině hřiště a přišlápl soupeři kopačku. Sudí nařídil rozehrávku ve prospěch Schalke.
73'
Borussia zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centr směřoval na přední tyč, kde zasáhl hostující Henning Matriciani.
72'
Meunier tlačil přihrávku za obranu vnějším nártem, nicméně jeho pobídku zablokoval dobře postavený obránce v modrém dresu.
71'
Karaman si na polovině Dortmundu při zpracování pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Domácí budou rozehrávat.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme hodně zajímavé utkání, kterému však chybí koření v podobě branek.
69'
Youssoufa Moukoko se dostal do blízkosti velkého vápna, odkud zakončil levačkou, nicméně jeho projektil skončil vedle zadní tyče.
68'
Meunier dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, kde neměl nikoho ze spoluhráčů.
67'
Další zakončení na straně Dortmundu! Moukoko si naběhl na přihrávku do vápna a vypálil, ale jeho ránu brankář ukryl do rukavic.
66'
Hosté zkusili zahrozit autem až do pokutového území. Dobře postavený Mats Hummels zažehnal nebezpečí hlavičkou na rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Youssoufa Moukoko,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Karim Adeyemi.
64'
Wolf si sice naběhl na přihrávku za obranu, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
63'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Modeste tentokrát svou urostlou figurou vypomohl defenzivě.
62'
Drexler táhl akci Schalke středem, jenže jeho spoluhráči dlouho vyčkávali a nikdo z nich se nerozběhl.
61'
Malen zahrával další rohový kop Dortmundu, jenže jeho přetažený centr propadl vápnem bez jakékoliv teče.
60'
Je za námi hodina hry a zatím stále čekáme na úvodní branku dnešního střetnutí. Dortmund je mnohem aktivnější, ale Schalke hraje na hranici sebeobětování.
59'
Bellingham se znovu tlačil do zakončení, ale obránce proti němu včas vystoupil a nedal mu absolutně žádný prostor.
58'
ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Sebastian Polter,
ze hřiště odchází Jordan Larsson, přichází Kenan Karaman.
57'
Modeste napadal hostující brankáře při rozehrávce a dopustil se nedovoleného zákroku. Domácí útočník si musí dát pozor, jelikož už jednu žlutou kartu má.
56'
Z velké vzdálenosti zkoušel štěstí Thomas Meunier, ale jeho přízemní skákavý pokus skončil daleko od pravé tyčky svatyně Schalke.
55'
Reyna kouzlil s míčem na pravé straně, ale proti přesile dvou hráčů Schalke se nedokázal uvolnit a získal jen přímý kop.
54'
Mats Hummels se pustil do menší slovní přestřelky s Teroddem. Sudí oba rozvášněné kohouty bez problémů uklidnil.
53'
Julian Brandt dostal přihrávku do prostoru na pravou stranu, odkud ihned odcentroval, jenže trefil nohy soupeře.
52'
Wolf se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale zadáci Schalke to tentokrát měli k míči o krok blíže.
51'
Bellingham se na malém vápně dostal k odraženému míči a okamžitě zakončil. Jeho ránu ale obětavě zablokoval jeden z obránců.
50'
Malen procedil přihrávku za obranu Schalke, ale tam tentokrát nebyl nikdo ve žlutém dresu Borussie. Dortmund ale vlétl do druhé půle aktivně.
49'
Meunier odcentroval z pravé strany na malé vápno, kam se tlačil Anthony Modeste, ale přes dva stopery Schalke se neprosadil.
48'
Reyna z pravé strany prošel do blízkosti velkého vápna, předal míč Bellinghamovi, ale ten si na zakončení netroufl.
47'
Donyell Malen předvedl neskutečný třicetimetrový průnik z levého křídla, dostal se do vápna, ale hostující gólman jeho ránu levačku vyrazil!
46'
Borussia hned v úvodu druhého poločasu získala míč a tlačí se dopředu. Naopak obrana Schalke pokračuje v obrazu hry z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Dortmundu bezbrankový stav. O nebezpečí se starají hlavně hráči domácího Dortmundu. Největší šanci měl Bellingham, jehož parádní hlavičku hostující brankář neskutečně vyškrábl. Pro Dortmund je ale kaňkou, že musel střídat zraněný Marco Reus.
45+3'
45+2'
Další šance Dortmundu přišla po rohovém kopu. K hlavičce se dostal Modeste, který míč v záklonu líznul jen mimo zadní tyč!
45'
Centr Juliana Brandt od rohového praporku se snesl na malé vápno, ale nikdo z hlavičkářů ve žlutém dresu se nedostal k zakončení.
44'
Reyna si naběhl na dlouhou přihrávku do vápna, kde ještě zkoušel najít Modesteho, ale získal pro domácí celek jen rohový kop.
43'
Nico Schlotterbeck zariskoval rozehrávkou středem hrací plochy, ale agilní Julian Brandt si došel pro míč a udržel jej na kopačkách Dortmundu.
42'
Dominick Drexler si dobře pokryl míč tělem na polovině hřiště a Salih Özcan jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Schalke bude rozehrávat.
41'
Do rozehrávky Dortmundu se musel zapojit také domácí brankář. Před napadajícím Teroddem rozehrál na pravou stranu, kam si odskočil Hummels.
40'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Simon Terodde).
39'
Po dlouhé době se Schalke dostalo do pokutového území. Centr z pravé strany ale bez problémů odhlavičkoval Mats Hummels.
38'
Až nyní ukryl Alexander Schwolow míč do rukavic a může uklidnit hru z pohledu hostujícího Schalke.
37'
Dortmund má nyní obrovský tlak v blízkosti velkého vápna, jenže stále ne a ne najít recept na urputnou defenzivu Schalke.
36'
Brandt dostal přihrávku do pokutového území, kde ještě dloubákem hledal Modesteho, ale útočník Dortmundu na vysokou pobídku nedosáhl.
35'
Malen tentokrát na polovině hřiště dlouho váhal s rozehrávkou a napadající soupeř jej obral o míč. Dortmund musí o něco zrychlit hru.
33'
Obrovská šance Dortmundu! Malen odcentroval z levé strany na hlavu Bellinghama, jehož zakončení neskutečně vyškrábl Alexander Schwolow!
32'
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Giovanni Reyna.
31'
Marco Reus je odnášen na nosítkách za potlesku zaplněného stadionu.
30'
Reus je v péči domácích zdravotníků a nevypadá to s ním vůbec dobře. Německý hráč v kariéře přišel o velké množství turnajů a nyní může být v ohrožení listopadový Katar.
28'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává s bolestivou grimasou v obličeji ležet Marco Reus. Tohle fanoušci Borussie nevidí rádi.
27'
Hummels už opět diriguje rozehrávku Dortmundu na vlastní polovině. Stoper domácího mužstva si v první půli často říká o míč.
26'
Stopeři Borussie kombinují na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Schalke v úvodu nenechává moc volného prostoru.
25'
Mats Hummels potáhl míč na polovinu Schalke a našel prostor pro Meuniera. Krajní obránce Borussie se ale individuálním způsobem neprosadil.
24'
Marco Reus se z levé strany tlačil do pokutového území, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a soupeř nebezpečí zažehnal.
23'
Do rozehrávky Schalke se musel zapojit také brankář Alexander Schwolow, jenže jeho rozehrávka na levou stranu skončila v autu.
22'
Schalke se pokusilo o rychlý protiútok, který vedl Jordan Larsson, ale nesetkal se s potřebnou podporou svých spoluhráčů.
21'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Sepp van den Berg).
20'
Hráči Schalke se sice zlobili po faulu brankáře Dortmundu za hranicí velkého vápna, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd.
19'
Brandt centroval z pravé strany, jenže jeho přízemní pobídku odkopl hned první hráč v modrém dresu Schalke.
18'
Meunier dostal přihrávku na pravou stranu, ale místo centru si pomohl přihrávkou dozadu na Matse Hummelse.
17'
Schalke vhazovalo v blízkosti velkého vápna. Na pobídku si naběhl Tom Krauss, jenže mu nevyšlo zpracování a míč mu utekl do zámezí.
16'
Modeste aktivně napadal rozehrávku Schalke na jeho polovině, nicméně hostující brankář si poradil a včas rozehrál na pravou stranu.
15'
Jordan Larsson dostal kousek prostoru na levou stranu a ihned posílal míč do vápna. Jeho pomalý centr ale odhlavičkoval do bezpečí Nico Schlotterbeck.
14'
Stopeři Dortmundu si vyměňují přihrávky na vlastní polovině a nikam se neženou. Schalke toho zatím směrem dopředu moc nepředvedlo.
13'
Dortmund zahrával další rohový kop. Za vysokou pobídkou se ve vápně hnal Nico Schlotterbeck, ale Alexander Schwolow opět vyběhl včas.
12'
Jude Bellingham si skvěle poradil s napadajícím soupeřem a dožadoval se odpískání faulu na svou osobu. Sudí ale nechává pokračovat ve hře.
11'
Malen utekl svému strážci po levém křídle a pohotově odcentroval před branku Schalke, jenže na jeho pobídku nikdo ve žlutém nedosáhl.
10'
Po následném rohovém kopu se hostující brankář vydal na malé vápno a v těžké pozici míč vyboxoval mimo šestnáctku. Tlak Dortmundu začíná sílit.
9'
Meunier poslal zajímavý centr na malé vápno, kam spěchal Modeste, ale jeden z obránců Schalke před ním míč přizvedl na rohový kop.
8'
Marco Reus se na vlastní polovině dostal k odraženému míči, ale pod tlakem jej poslal jen do míst, kde kralovali fotbalisté Schalke.
7'
První zajímavá možnost Dortmundu. K odraženému míči se ve vápně dostal Malen, ale jeho přízemní dělovka skončila vedle přední tyče.
6'
Exekuce přímého kopu se ujal Marco Reus, nicméně jeho pobídka směřující na značku pokutového kopu neoslovila nikoho ve žlutém dresu.
5'
Malen si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a jeden ze soupeřů jej faulem poslal k zemi. Dortmund bude rozehrávat.
4'
Jordan Larsson spěchal za přihrávkou na levou stranu, jenže dostal příliš prudkou pobídku, kterou už nedohnal na hrací ploše.
3'
Schalke se tlačí na polovinu Dortmundu, ale kombinace hostů se zatím odehrává mimo nebezpečný prostor.
1'
Domácí Borussia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí fanoušci hned na úvod Revierderby rozjeli pyroshow.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Dortmund bude hrát ve žlutém, zatímco Schalke oblékne modrou sadu.

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Hummels, N. Schlotterbeck, M. Wolf – Bellingham, Özcan – Brandt, Reus, Malen – Modeste.
Náhradníci: Lotka – Can, Hazard, Moukoko, Passlack, Reyna, Rothe, Süle.

FC Schalke 04: Schwolow – Matriciani, van den Berg, Jošida, Mohr – Krauss, Flick – Larsson, Drexler, Bülter – Terodde.
Náhradníci: Fährmann – Aydin, Král, Karaman, Greiml, Latza, Ouwejan, Zalazar, Polter.
Borussia Dortmund

Domácí Borussia je na tom mnohem lépe a i po odchodu Erlinga Haalanda patří mezi bundesligovou špičku. Dortmund v šesti duelech vybojoval dvanáct bodů a patří mu pátá pozice tabulky. Na vedoucí Union Berlín ztrácí jen dva body. V posledním ligovém kole mohl jít Dortmund dokonce do čela, ale prohrál 0:3 na půdě Lipska. V týdnu navíc Borussia odehrála duel Ligy mistrů na půdě Manchesteru City, kde po slibně rozehraném souboji padla 1:2.
FC Schalke 04

Hostující Schalke 04 nejde do prvního Revierderby letošní sezóny v dobrém rozpoložení. Hostující celek po postupu do nejvyšší německé soutěže odehrál šest zápasů a získal v nich šest bodů. Schalke navíc v úvodu letošního ročníku trápí defenziva. Dosud inkasovalo už třináct branek. V posledním duelu ale hosté přehráli 3:1 Bochum. V utkání předtím Schalke remizovalo 1:1 na půdě Stuttgartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.