Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Hertha Berlin - 4. února 2023   15:30

Frankfurt
21' Kolo Muani  • 28' Kolo Muani (Lindström) • 90+3' Buta
3:0
(2:0)
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hasebe, Ndicka – Buta, Kamada (69. Rode), Sow (90. Jakić), Max (69. Lenz) – Lindström (69. Borré), M. Götze – Kolo Muani (84. Alario).
Ramaj – Smolčić, Chandler, Knauff.
R. Hartmann – C. Leicher, S. Lupp
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Hertha Berlin
Christensen – Kenny (46. Mittelstädt), Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Boëtius (46. Ciğerci), Tousart (80. Boateng), Serdar – Lukebakio (46. Ngankam), Niederlechner (76. Scherhant), Richter.
Ernst – Dárdai, Šunjić, Eitschberger.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:10. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:10.
Druhé dějství toho mnoho nenabídlo, domácí celkem s klidem bránili svůj dvoubrankový náskok a v samém závěru rozhodli třetím gólem o svém zaslouženém vítězství. Hosté sice měli šance, avšak trápila je koncovka, dnešek ukázal, že na spodních příčkách tabulky nejsou náhodou.
90+5'
90+3'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí dělají definitivní tečku za tímto mačem. Obrana Herthy sice odvrátila nebezpečný míč před pokutové území, k tomu ale doběhl AURÉLIO BUTA, jenž střelou z dálky zamířil do bližšího dolního rohu brány. Oliver Christensen se po míči jen ohlédl.
90+3'
Marc-Oliver Kempf a Lucas Alario se srazili hlavami, chvíli pobyli na trávníku a nakonec oba pokračují.
90+2'
Jessic Ngankam střílel z pravé strany po zemi na bližší tyč, kde byl připravený Trapp, jenž celkem snadno uklidil míč do náruče.
90'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Kristijan Jakić.
88'
Djibril Sow byl nešetrně poslán k zemi, je pískán faul, ale karta udělena není.
86'
Za chvíli se domácí dostali do další příležitosti, v tomto případě skončil křižný pokus vedle vzdálenější tyče brány hostů.
85'
Mario Götze byl velmi blízko gólu, když na něj obrana Herthy zapomněla, hráč se ocitl před hostujícím gólmanem, ovšem ten stačil střelu protihráče vyrazit.
84'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Lucas Alario.
83'
Tolga Ciğerci poslal dělovku na střed brány, kde stál připravený Trapp a po jeho vyboxování skončil míč v trapu.
82'
Hosté si hráli s míčem na útočné straně až příliš, zdálo se, že o něj přijdou, ovšem nakonec je z toho faul, takže jejich snaha může pokračovat.
80'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Kevin-Prince Boateng.
79'
Tolga Ciğerci dobře zapracoval v obraně a nebezpečný míč odehrál ze svého pokutového území do bezpečí za postranní čáru.
78'
Kevin Trapp po malé domů na nic nečekal a míč odkopl daleko do bezpečí.
77'
Odvrácený míč přináší Eintrachtu rohový kop, domácí tak mohou držet hru daleko od své brány.
76'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Derry Scherhant.
75'
Randal Kolo Muani se málem dočkal hattricku, k hlavičce se však nedostal.
75'
Aurélio Buta nebezpečně přihrával po zemi na střed vápna, míč odvrátila do zámezí obrana hostů.
72'
Maximilian Mittelstädt byl faulován na levém křídle zcela evidentně, přesto hlavní arbitr faul nepíská a nechává rozehrávat domácí tým.
69'
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Christopher Lenz.
69'
ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Rafael Borré.
69'
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Sebastian Rode.
68'
Moc pohledná podívaná to ve druhé půli opravdu není, domácí spíše jen brání svůj náskok a drží hru daleko od své svatyně.
66'
Florian Niederlechner střílel už v pokutovém území pouze do protihráčde před sebou, následně se k míči dostal ještě jeden z jeho spoluhráčů, ale také on mířil jen do obránce.
64'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Tuta).
61'
Domácí rozehráli roh, Evan Ndicka si nabíhal na hlavičku a býval by zakončil do odkryté brány, to by ale nesměl na správném místě být Oliver Christensen, jenž se natáhl a míč uklidil do rukavic.
59'
Vzápětí zastavuje Frankfurt další ofsajd, rozehrává hostující gólman.
58'
Philipp Max střílel ve vápně levačkou do protihráče, následně se dožadoval penalty po údajné ruce, avšak ruka byla u těla.
57'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Maximilian Mittelstädt).
55'
Jasný ofsajd domácího mužstva, které tak nemůže pokračovat v útočné akci.
52'
Hosté byli velmi blízko snížení, když po rozehrání standardky z pravé strany zůstal míč na chvíli volný v malém vápně, domácí však stačili v poslední chvíli balón odehrát do bezpečí.
51'
Volný míč doputoval vzduchem k Trappovi, jenž jej sebral do rukou.
50'
Philipp Max přihrával hodně mizerně od pravé postranní čáry útočné poloviny, čímž pokazil akci svého celku a daroval míč soupeři.
48'
Oliver Christensen na nic nečekal a volný míč rychle odkopl do bezpečné vzdálenosti.
46'
ze hřiště odchází Jonjoe Kenny, přichází Maximilian Mittelstädt.
46'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Jessic Ngankam.
46'
ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Tolga Ciğerci.
46'
Hosté sice vstoupili do zápasu aktivněji, ovšem větší možnost si nevypracovali, domácí se do zápasu dostávali postupně, ale na rozdíl od protivníka dokázali dvé své možnosti využít a do kabin si odnáší dvoubrankový náskok.
45+3'
45+2'
Vypadá to, že se už žádné šance nedočkáme, ani jeden z celků se nikam nehrne.
45'
Základní doba první půle spěje ke svému konci, domácí v klidu drží míč na kopačkách.
43'
Philipp Max to zkoušel z dálky, levačkou ale odehrál balón příliš mimo.
41'
Kombinace na jeden dotek u velkého vápna Frankfurtu nevyšla, šance z toho tak není.
40'
Nyní se málem dostali do šance, Oliver Christensen musel hodně rychle z brány, aby balón odehrál do bezpečí včas.
39'
U míče je domácí tým, jeho hráči kombinují na své straně.
37'
Dodi Lukebakio byl hodně tvrdě faulován Tutou, jenž však za svůj prohřešek kartu nevidí.
35'
Špatná kombinace hráčů Herthy, takto to jistě nepůjde. Domácí celkem snadno získávají míč do své moci.
33'
Útočného faulu hostí si hlavní sudí dobře všiml, rozehrává tedy Frankfurt.
30'
Oliver Christensen musel vyběhnout pro míč, který uklidil ve vzduchu do rukou. Během toho se srazil se střelcem obou gólů, který se mu vzápětí omluvil.
28'
A je to o dva góly. Jesper Lindström velmi dobře přihrál do vápna, kam naběhl RANDAL KOLO MUANI a střelou po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány nedal vyběhnuvšímu brankáři hostů šanci. Tady hodně zaspala obrana Herthy.
26'
Hosté byli pod tlakem, povedlo se jim však odehrát míč na polovinu soupeře, ten tak musí začít od znovu.
23'
Nepřesný pas domácích od pravé postranní lajny putuje přímo do rukavic gólmana Herthy.
22'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Florian Niederlechner).
21'
RANDAL KOLO MUANI provedl exekuci velmi dobře a míč odehrál na levou stranu a do horní části brány, kam Oliver Christensen nemohl dosáhnout. Francouz se tak s osmi góly osamostatňuje v čele střelců svého celku.
20'
A pozor, na druhé straně se píská faul, kterým se měl provinit Filip Uremović, i přes velké protesty hostí to je pokutový kop.
19'
Marco Richter pálil před hranicí vápna jen do protihráče, následně hosté reklamovali ruku, ovšem není jim vyhověno.
18'
Florian Niederlechner se sice dostal ke střele, kterou odehrál míč do vzdálenějšího dolního rohu brány, jenže předtím fauloval, což pozornosti hlavního arbitra neušlo.
16'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu domácích fotbalistů.
15'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
12'
Kombinace na jeden dotek Frankfurtu gólem nekončí, Dajči Kamada přihrával z pravé strany, jenže k míči se nedostal žádný z jeho spoluhráčů a ten končí v zámezí.
10'
Dodi Lukebakio to zkoušel střelou z dálky, mířil ale mimo tři tyče.
9'
V šanci se zjevil i domácí tým, ovšem Oliver Christensen byl u míče včasným vyběhnutím včas.
8'
Dodi Lukebakio se přes bránícího Butu neprosadil, poté se dožadoval rohového kopu, ale není mu vyhověno.
6'
Málem se hosté dostali do dobré šance, jenže Marco Richter čekal na pravé straně na přihrávku marně. Kdyby se k němu míč dostal, mohl se ocitnout tváří v tvář brankáři.
3'
Na hřišti se toho zatím mnoho neděje, u míče jsou hosté, kteří kombinují na své polovině.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hasebe, Ndicka – Buta, Kamada, Sow, Max – Lindström, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Smolčić, Chandler, Lenz, Jakić, Rode, Borré, Alario, Knauff.
Trenér: O. Glasner.

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Boëtius, Tousart, Serdar – Lukebakio, Niederlechner, Richter.
Náhradníci: Ernst – Mittelstädt, Dárdai, Ciğerci, Boateng, Šunjić, Eitschberger, Ngankam, Scherhant.
Trenér: S. Schwarz.

Rozhodčí: R. Hartmann – C. Leicher, S. Lupp.
Posledních pět vzájemných zápasů

Hertha – Frankfurt 1:1
Hertha – Frankfurt 1:4
Frankfurt – Hertha 1:2
Frankfurt – Hertha 3:1
Hertha – Frankfurt 1:3

Frankfurt z posledních pěti vzájemných střetnutí, která se odehrála na jeho trávníku, odcházel jako vítěz v jediném případě, dvakrát skončil souboj remízou a dvě výhru uzmula Hertha.
Hertha

Hosté jsou s pouhými 14 body na předposlední sedmnáctém místě, na šestnáctou Bochum a patnáctý Stuttgart ovšem ztrácí shodně jen dva body. Mimo svůj stadion se jim příliš nedaří, z osmi utkání si přivezli pouze čtyři body za jednu výhru a remízu, vstřelili osm gólů a o šest více jich dostali. Nyní drží nelichotivou venkovní sérii čtyř proher v řadě. Podaří se ji dnes zlomit?
Belgičan Dodi Lukebakio má na kontě sedm branek a drží příčku nejlepšího snajpra mančaftu.
Frankfurt

Domácí tým drží s 32 body šesté místo, což je poslední pohárová pozice, zajišťuje kvalifikaci o EKL, ovšem před Wolfsburgem hájí jen tříbodový náskok. Na svém hřišti odehráli jeho hráči devět mačů a zaznamenali šestnáct bodů díky pěti vítězstvím a jedné remíze, vstřelili jednadvacet gólů a o osm méně inkasovali. Z pěti posledních střetnutí před svými fanoušky zvítězili ve čtyřech případech.
Dán Jesper Lindstrom, Francouz Randal Kolo Muani a Japonec Daichi Kamada se sedmi zásahy dělí o prvenství v tabulce střelců mužstva.
Dobrý den, šesti zápasy dnes bude pokračovat 19. kolo nejvyšší německé fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme svědky souboje týmů, jimž se daří zcela odlišně, jsou to Frankfurt a Hertha. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.