Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Schalke - 21. ledna 2023   15:30

Frankfurt
22' Lindström (Kolo Muani) • 84' Borré (Lindström) • 90+1' Buta (Borré)
3:0
(1:0)
Frankfurt
Trapp (C) – Smolčić, Jakić, Ndicka – Dina Ebimbe (70. Buta), Kamada (81. Rode), Sow, Knauff (61. Lenz) – Lindström, M. Götze – Kolo Muani (70. Borré).
Ramaj – Touré, Hasebe, Chandler, Alario.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Deutsche Bank Park, Frankfurt
Schalke
Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Uronen – Latza (C), Krauss – Kozuki (73. Karaman), Larsson (82. Frey), Bülter – Terodde.
Fährmann – Greiml, Müller, Aydin, Mohr, Ivan, Topp.

Po naprostém debaklu Freiburgu jde Frankfurt na druhé místo za Bayern a jeho ztráta je pětibodová. Schalke naopak zůstává na posledním místě, Hertha však prohrála na půdě Bochumi, a tak se pětibodový odstup nijak nezvětší.

Z mé strany je to dnes již vše. Mějte krásný zbytek víkendu a někdy příště se budu těšit u německého fotbalu napočtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:14. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
Přestože výsledek na první dobrou vypadá jasně, až tak jednoznačné to nebylo. Schalke se prezentovalo velmi sympatickou hrou a na startu druhého poločasu bylo blízko brankám. Kozuki ale z malého vápna jenom trefil Trappa a Terodde v 54. minutě hlavičkoval nad břevno.

Eintracht definitivně odpor zlomil až v závěru, využil totiž širší a kvalitnější lavičky. Šikovný tah ukázal Oliver Glasner při střídání Rafaela Borrého, který nejprve v 84. minutě dal na 2:0 a v první nastavené minutě připravil míč pro Aurélia Butu, pro nějž to byla navíc první bundesligová branka.
90+6'
90+6'
Ndicka odklidil míč před sbíhajícím Karamanem na pravém křídle a nic více se v tomhle duelu již pravděpodobně nestane.
90+4'
Trapp ještě drží čisté konto! Na centr do vápna si naskočil Uronen a ostře pálil jenom do blokujícího Ndicky. Jenže od něj se míč odrazil k Freyovi, který mohl svůj debut v Schalke okořenit brankou, Trapp však rukou vytáhl na roh!
90+3'
Duel se už jenom fakticky dohrává. Okolo padesáti tisíc fanoušků se na Deutsche Bank Parku, který by se navíc měl v blízké budoucnosti zvětšovat, baví.
90+1'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Frankfurt si závěr zápasu užívá a pro Schalke je to hodně kruté. Lenz roztáhl hru na levé straně šestnáctky a přihrál pod sebe na Borrého, který ustál střet s Karamanem. Tím se mu otevřel prostor na přihrávku, z druhé vlny mu napravo sběhl AURÉLIO BUTA a nekompromisně vymetenou šibenicí dává svůj první gól v Bundeslize – 3:0! Asistence: Rafael Borré.
89'
Po chybě na středu pole navíc šli domácí do situace 3 na 3 a Borré zprava centroval před branku, tam ale nikdo ze spoluhráčů nešel a Schalke jde bleskově vpřed.
89'
Herně už to velká sláva není, ale žlutí se i nadále. Mario Götze (SGE) tak dlouho do rozhodčího Fritze šil, až mu zkušený arbitr, pískající v Bundeslize 13. ročník, vystavil účet v podobě žluté.
86'
Jere Uronen (S04) se snažil odpoutat se od obránce, jenže si k tomu pomohl loktem do tváře soupeře. Proto dostává žlutou kartu.
84'
Nejenže Eintracht drží Schalke na uzdě, ale pravděpodobně rozhoduje o tom, že vkročí do jara vítězně! Všechno to začalo už na středové lajně u Götzeho, který vyhrál souboj a posunul míč na Rodeho. Přes Lindströma se dostal do akce střídající RAFAEL BORRÉ, který zdánlivě nejprve prováhal ideální možnost na střelu, jenže pak se zpětnou kličkou dostal do zakončení a na zadní tyč překonal Schwolowa. Video potenciální ofsajd neodhalilo a je zřejmě hotovo – 2:0! Asistence: Jesper Lindström.
83'
Uronen sice poslal daleký míč do vápna, ale odehrával jej již ze zámezí. Vhazovat tak bude Frankfurt, který zatím drží snahy Schalke na srovnání na uzdě.
82'
Střídání přichází i na straně Schalke. Dolů jde Jordan Larsson (S04) a do hry se dostává na zhruba posledních deset minut nová posila z Antverp, Michael Frey (S04).
81'
V mezičase tak přichází střídání. Nepříliš přesvědčivý Dajči Kamada (SGE) mizí ze hřiště, na jeho místo přichází Sebastian Rode (SGE), který se vlivem vleklých problémů s koleny netají koncem kariéry.
80'
Ten zkusil zavřít Kamada tvrdou střelou z první někde na 12 metrech, ale trefil jenom Uronena na bok. Navíc byl pískán útočný faul a hned se hrát nebude, Uronen totiž zůstal ležet na trávníku.
79'
Sow pustil míč doprava do prostoru pro Butu. Ten v tandemu zkoušel hrát pod sebe na Lindströma, avšak obrana Schalke byla připravena a srazila na rohový kop.
78'
Přestože Rafael Borré (SGE) se žlutou kartou za faul na Jošidu nesouhlasí, rozhodčí Fritz je neoblomný a celou situaci vyřešil tímto trestem.
78'
Jenže ne každý centr se Uronenovi povede. To byl i tento případ, když míč překopl napříč celým vápnem až za branku.
77'
Lindström zatlačil na středové lajně na Uronena, jenže až s moc velkou razancí. Proto je z toho faul a další možnost Schalke, jak srovnat.
75'
Jakić podržel míč na vlastní polovině a následně zkoušel vyslat dopředu Borrého. Ale ten se musel k balonu otáčet, to už vystoupil včas Jošida a celou akci ukončil.
75'
Bülter se pustil do sprintu a na levém křídle mu přišla dlouhá přihrávka. Ale Buta byl připraven a čistým skluzem odpravil míč na vhazování.
73'
Soičiro Kozuki (S04) odehrál dnes velmi dobré utkání. Dokonce byl i blízko gólu, avšak pro trenéra Reise je to určitě příslib. Teď jde však ze hry, na jeho místo naskakuje Kenan Karaman (S04).
72'
Borré napadal odkop Schwolowa tak vehementně, až škrtnul svojí nohou až o tu brankářskou. Rozhodčí se k celé situaci vrací a píská Borrému přestupek.
71'
Posledních dvacet minut zápasu a Schalke začíná s kombinací od vlastní branky. Rozhodně nehraje na hřišti favorita nijak špatný zápas, ale chybí mu štěstí v koncovce.
70'
Kamada takticky napálil míč do zámezí a na straně Orlů přichází střídání. Randal Kolo Muani (SGE) jde dolů, na jeho místo naskakuje kolumbijský démon Rafael Borré (SGE).

A to není jediná výměna. Za zraněného Erica Juniora Dinu Ebimbeho (SGE), jak zní celé jeho jméno, jde do hry Aurélio Buta (SGE).
69'
V matné přesile sice hráči Schalke dokázali přitlačit domácí před jejich vápno, z pomalé kombinace ale nic nevzešlo.
67'
Dina Ebimbe se sice snažil, ale nakonec bolest překonat nedokázal. Proto v dnešním utkání končí, náhrada se na střídačce Frankfurtu intenzivně řeší.
67'
Tom Krauss (SCH) nestačil na Götzeho rychlostně, proto si jej přitáhl za dres k sobě. Tady přichází další žlutá karta.
67'
Dina Ebimbe sice odkulhal na střídačku, gesto masérů ale značí, že by to mělo být všechno v pořádku. Tak či tak musí chvíli domácí hrát v deseti.
65'
Dina Ebimbe stíhal Uronena a domácí záložník zůstal ležet na hřišti. Eintracht by si přál faul, jenže Dina Ebimbe jako první seslal Uronena k zemi, který mu nešťastně přilehl nohu.
64'
Marius Bülter dostal chvíli prostoru, hru si proto stáhl na střed a centroval do prostoru na pravé křídlo. Bylo to však velmi nepřesné a Frankfurt bude vhazovat.
63'
Dina Ebimbe výrazně zrychlil hru na pravé straně a Lindström se snažil propracovat do šestnáctky, neprošel však přes Uronena, který na něj šel tvrdě, ale čistě.
61'
Za protesty během střídání navíc kasíruje žlutou kartu člen realizačního týmu Schalke, Markus Gellhaus.
61'
První střídání utkání. Ze hry odchází křídelník Ansgar Knauff (SGE), do hry nastupuje bývalý útočník berlínského Unionu, Christopher Lenz (SGE) .
60'
Na stejném místě se o pár chvil později situace opakovala, avšak v opačném gardu. Lindström zastavil Krausse.
60'
Schalke se vlastní rozehrávkou zakopalo až k vlastní brance a Jošida to musel řešit dalekým odkopem. Latza navíc fauloval na středovém kruhu Sowa a Frankfurt se snadno dostal na míč.
58'
Ale z nabídnuté situace Schalke nic neuhrálo. Naopak mohlo čelit brejku, ale ten hasil Marius Bülter (S04) stažením Knauffa za ruku. Proto přichází první žlutá karta zápasu.
58'
Jakić v souboji dohrál Bültera a pískán je tak domácím faul. Schalke má trestňák z velmi podobné pozice, jaké mělo na začátku druhého poločasu.
56'
Ndicka řešil nastalou situaci pokusem o dlouhý míč za obranu. Jenže Kozuki si v poklidu míč pokryl a Terodde ještě bojoval o udržení hracího předmětu na ploše, ale bude to jenom vhazování Eintrachtu.
54'
Další spálená šance Schalke! Frankfurt prohospodařil balon na středu a Uronen vytáhl akci na levé křídlo, odkud přišel přesný centr na Teroddeho hlavu. Ten neměl prakticky nikoho okolo sebe, ale zamířil hlavou jenom nad břevno!
53'
Horníci ale hrají velmi svižný fotbal a rozhodně nejsou nijak horší. Uronen zleva po zemi přistrčil na Kozukiho, který patičkou nechal míč za sebe na Krausse. Ale Kraussova střela šla vysoko nad.
52'
Terodde se ukázal před Trappem, dostal se na míč a z otočky chtěl pálit. Jenže při zpracování upadl a pokus šel jenom do noh Smolčiće.
51'
Frankfurt se ale dostal během chvíle do hry a v útoku to vykombinoval velmi zajímavě. Kolo Muani prostrčil do šestnáctky na Lindströma, který lobem dostal míč na Dinu Ebimbeho. Jeho zakončení už ale bylo pod tlakem a šlo vysoko nad.
50'
Terodde byl povalen v souboji na trávník, rozhodčí ale nechával hru plynout dále. Kolo Muani však s míčem nic nevymyslel, jenom jej prakticky odevzdal zpět na kopačky S04.
49'
Dlouhý nákop od Brunnera na Teroddeho nebyl ideální, jenže odražený míč mají v moci hosté a pokračují v kombinaci na útočné polovině.
48'
Lindström si obhodil Brunnera a už chtěl pokračovat v brejku, ale celou situaci mu překazil Jošida, který hned otočil dopředu.
46'
Uronen zahrál trestňák parádně na malé vápno, kde naskočil jako první do vzduchu Kozuki a hlavou poslal míč na kasu. Trapp měl štěstí, že stál uprostřed a mohl reflexivně vyrazit, jinak by byl bez šance!
46'
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn, výkop má Schalke. A hned po pár sekundách si Uronen došel pro faul u levé lajny.
46'
Jenže z toho nic nevzešlo. Schalke sice ztrácí jednu branku, ale odehrálo velmi sympatický poločas, ve kterém bylo možná i lepším celkem. Branky ale nedávalo, Teroddeho hlavičku zachraňoval až Trapp a nadějně hrající Kozuki trefil z úhlu jenom tyč. Frankfurt naopak vytěžil maximum. Na branku mu stačil jeden povedený brejk, který zakončil Jesper Lindström.
45+3'
45+2'
Nepřehlednou situaci u zadní tyče řešil Uronen hlavičkou za sebe. Götze tak pod kotlem Schalke kopne asi už poslední roh poločasu.
45+2'
Na začátku druhé nastavené minuty si Frankfurt došel pro rohový kop. Dost možná poslední akce celé půlky.
45'
Přesouvání míče napříč útočnou polovinou skončilo až u Matricianiho, který musel hrát těžký balon, navíc měl na zádech Dinu Ebimbeho. To sice zvládl, poté však nešťastně skluzem přihrál na Kolo Muaniho. Jenže jeho střela šla mimo.
44'
Krátce poté si navíc Eintracht vybojoval faul a bude rozehrávat z vlastní poloviny, na sklonku 44. minuty.
44'
Matriciani neměl prakticky komu nahrávat, všichni útočníci totiž byli ve stoje. Jako jediný se mu nabídl Latza, ale ten byl rychle předstoupen obráncem.
42'
Brunner byl pod tlakem, přesto míč poslal přes Knauffa a Schalke zůstane na míči, neboť Knauff srazil míč za postranní čáru.
41'
Domácí sehráli velmi zajímavou situaci a Götze patičkou posunul do volného prostoru na Kolo Muaniho, před nímž se otevřel prostor. Jenže kometa posledního MS startovala na míč pozdě a Schwolow tohle v klidu vyřešil.
40'
Uronen si vybojoval u lajny faul, z čehož rezultovala standardní situace. Rozehrávka ale skončila na prvním frankfurtském hráči a domácí snadno přešli před branku Schwolowa.
38'
Další ze série situací na pravém křídle, kde se opět nabízel Kozuki. Ndicka však celou akci jistil a odkop od branky tak bude mít Kevin Trapp.
37'
Jesper Lindström ukazuje, proč je o něm zájem i v Premier League. Předvedl velkou výbušnost v nohách, ze stoje snadno přejel Matricianiho a prudce zpoza vápna vypálil, jenže nad břevno.
36'
Knauff šel až příliš vysoko proti míči ze svého postu a propadl, proto se otevřel prostor pro Kozukiho. Jenže ten se unáhlil a na úkor přesnosti poslal míč jenom Sowovi.
35'
Lindström si po rohu obhodil hráče a už startoval přes Brunnera, ten k němu ale okamžitě přistoupil a odkopl míč do zámezí.
34'
Domácí mají v obraně velké problémy. Zdánlivě snadný míč měl hrát Trapp, jenže mu ho doslova sebral Jakić a nešťastně odehrál na rohový kop. Třetí pro Schalke za sebou.
33'
Kozuki je zkrátka vidět! Znovu vyhrál souboj na pravé straně a v ideální chvíli pustil pod sebe na Bültera, který nebyl vážněji pokrytý. Jeho střelu z první směřující do branky ale na roh srazil Dina Ebimbe!
32'
Kozuki mohl svůj debut osladit gólem! Terodde vletěl do souboje a byl první na centrovaném míči, těsně před Jakićem. Už to vypadalo, že právě Terodde z toho bude těžit zakončením, do situace ale vstoupil Kozuki a tvrdým pokusem trefil z úhlu bližší tyč!
31'
Po sérii odrazů to na sebe vzal zhruba 13 metrů od branky Dina Ebimbe, který si zpracoval hrací předmět na volej. Z otočky však zamířil poměrně vysoko nad břevno.
30'
Roh však nebyl pro domácí nijak nebezpečný, ba naopak. Lindström rozjel na levém křídle brejk a už tlačil míč na střed pro Kolo Muaniho, jenže Matriciani se nenechal tentokrát zaskočit a odvrátil na roh.
28'
Frankfurt lehce polevil a mohlo být srovnáno! Latza si počkal na levém křídle a našel na hranici malého vápna hlavu Teroddeho, který se do zakončení opřel a posílal balon na zadní tyč. Trapp konečky prstů jenom srazil míč do tyče, Schalke má roh!
27'
Bülter zahrozil velmi dlouhým nákopem za dvojici obránců Jakić – Smolčić. Terodde už pomalu dostával prostor na brejk, jenže nákop byl o maličko delší a prudší, než by si zkušený útočník přál.
26'
Kamada dostal naprosto přesný míč na středu a přisunul napravo pro Dinu Ebimbeho, který výborně zrychlil a ještě před lajnou dokázal poslat centr na zadní tyč. Tam se tlačil Lindström, ale pomohl si proti Jošidovi rukama.
24'
Lindström předskočil Krausse a už to vypadalo na brejkovou situaci 3 na 3. Krauss však celou situaci ještě zachránil a vyslal dopředu Kozukiho, ten však nepředběhl Knauffa, který obecně platí za jednoho z nejrychlejších hráčů ligy.
22'
Schalke sice odehrálo prvních 20 minut velmi slušně, ale Frankfurt jde do vedení po parádní akci JESPERA LINDSTRÖMA! Všechno to začalo na středovém kruhu, kde se dostal jako první na míč Kolo Muani a prodloužil jej do běhu na pravém křídle právě pro Lindströma. Ten fakticky běžel sám na branku, ještě si stihl povodit Matricianiho, který mu ve finální fázi balon nešťastně přikopl. Tvrdý pokus okolo ramena Schwolowa a Deutsche Park Bank slaví – 1:0! Asistence: Randal Kolo Muani.
21'
Kozuki se při svém debutu ukazuje ve velmi zajímavém světle. Křižný pas vzduchem si zpracoval prakticky na první dobrou a z ostrého úhlu zatahoval střelou na zadní tyč, jenže šla vedle.
20'
Terodde dohrál Lindströma, který se snažil odkopnout nepříjemný míč. Proto tak přichází odpískání faulu zkušenému hrotovému útočníkovi.
18'
Eintracht kontroval rychlou kombinací na útočné polovině a Kamada dostal v záběhu přihrávku do úniku. Jenže byl zhruba tak o metr před obránci a pískán byl ofsajd.
17'
Po propadu Knauffa na levém křídle šli hosté do otevřené obrany a do vápna z druhé vlny sbíhali Terodde s Kozukim, jenže Uronenovi se navazující přihrávka těžce nepovedla.
15'
Frankfurt mohl po dlouhé době rozjet souvislý útok a bylo to zajímavé. Smolčić vyhrál souboj a poslal míč na Götzeho, který udělal dva rychlé kroky a na hranici vápna předal po lajně pro Kolo Muaniho. Tomu sice ještě sbíhal Dina Ebimbe, francouzský útočník jej ale nemohl vidět. Vzal to tak na sebe a pálil mimo.
14'
Kozuki se během dvou minut ukázal na svém postu podruhé, tentokrát to ale bylo o dost horší. Jeho centr byl spíše nákopem přes celou šíři hřiště. Frankfurt reagoval taktéž dlouhým míčem na Kolo Muaniho, avšak ten byl zdvojen.
13'
Kozuki byl pod tlakem, přesto ale vyvezl míč do útočného pásma. Poté sice došlo ke ztrátě, ale šťastný odraz poslal Kozukiho na pravém křídle do dobré situace. Následoval tak centr pod sebe do vápna, kde byl připraven na bližší tyči Bülter, jenže míč podběhl.
12'
Terodde se zkušeně postavil tělem v souboji o míč a došel si pro očekávaný faul. Již tak hodně rozkouskovaná hra tak utrpí další přerušení.
11'
Uronen nakopl motory na levém křídle a dostal se skoro až k vápnu. Tam ale o míč přišel a domácí dostali hru zpátky ke středové lajně. Jenže to je vše. S04 hraje velmi koncentrovaně.
9'
Terodde zabojoval o míč na útočné polovině skluzem a nechal Knauffovi v cestě nohu, což bylo pískáno jako faul. Těsně poté ale Teroddeho seslal k zemi Ndicka a hráči Schalke by si přáli, aby rozhodčí Fritz svůj verdikt korigoval, ale míč mají domácí.
8'
Hosté nepropadli uprostřed hřiště a situaci zachránili vysokým nákopem do vápna Frankfurtu. Tam ale nenabíhal nikdo z modrobílých a Eintracht se dostal alespoň na polovinu.
7'
Dina Ebimbe se snažil ještě sražený míč udržet na hrací ploše, ale neúspěšně. Schalke tak bude u rohového praporku v útoku vhazovat.
6'
Z rohu ale Frankfurt nezahrozil. První centr prolétl skoro za vápno, na ten druhý naskakoval Knauff, ale před něj se ve vzduchu dostal obránce.
5'
Randal Kolo Muani dostal míč na středovém kruhu a šel do otevřené obrany. Už to vypadalo na samostatný únik, nakonec ale Kolo Muaniho zakřižoval včas Uronen. Tečovaný pokus míří na roh.
5'
Schalke je v úvodních pěti minutách jednoznačně živějším týmem. Eintracht se dopředu dostal fakticky jenom jednou.
3'
Götze přisunul míč na středové lajně pro Sowa, který se ale přes skluzujícího protihráče nedostal dopředu. Götze navíc došlápl plejera před sebou a pískán je faul.
2'
Latza to vzal sám na sebe, jenže se mu pokus vůbec nepovedl. Nastřelil jenom zeď před sebou, odražený míč neletěl ani na branku a Frankfurt šel do brejku. Přestože byl Knauff přitažen za dres, rozhodčí nechával výhodu. Kontr ale skončil nepřesnou přihrávkou.
1'
Chybná rozehrávka Frankfurtu od vlastního vápna a Knauff přejel před vlastním vápnem Latzu, který si zpracovával míč. Hned na konci první minuty tak faul a nadějný přímák pro Schalke.
1'
Po 69 dnech se na legendární Waldstadion vrací Bundesliga! Výkopem zahájili svůj duel domácí, jenže hned míč ztratili. Schalke se do útočení pustilo s chutí.
1'
-33'

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Smolčić, Jakić, Ndicka – Dina Ebimbe, Kamada, Sow, Knauff – Lindström, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Touré, Hasebe, Buta, Lenz, Rode, Chandler, Borré, Alario.
Trenér: Oliver Glasner

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Uronen – Latza (C), Krauss – Kozuki, Larsson, Bülter – Terodde.
Náhradníci: Fährmann – Greiml, Müller, Aydin, Mohr, Ivan, Karaman, Frey, Topp.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
EINTRACHT FRANKFURT
4. místo, 27 bodů, skóre 32:24, bilance 8-3-4

V Hesensku jsou naopak nadmíru spokojeni. Po loňském památném tažení Evropskou ligou nezklamal Eintracht ani v Lize mistrů, kde dokázal postoupit ze skupiny a může se těšit na Neapol. Dá se tak čekat velmi zajímavý dvojzápas. Ale zpět do Bundesligy. I přes úvodní debakl doma proti Bayernu ukázali svěřenci trenéra Glasnera, že nevyhráli Evropskou ligu náhodou a velmi povedeným podzimem uhráli velmi přijatelné čtvrté místo.

Ani hesenskému celku se nevyhnuly nabídky na transfer. Přestože Rafael Borré dostal povolení na zimní odchod z klubu, Frankfurt odmítl dvě nabídky na pouhé hostování z latinské Ameriky. V hledáčku velkých klubů je i Randal Kolo Muani, jenž má sice u Eintrachtu kontrakt až do roku 2027, jeho odchod se ale zatím nechystá. Klub tak jenom v zimní pauze příšel o 146 tisíc eur, které platil kvůli odpalování pyrotechniky fanoušky.
FC SCHALKE 04
18. místo, 9 bodů, skóre 13:32, bilance 2-3-10

V Gelsenkirchenu nemají zatím vůbec žádný důvod k radosti. Tragický podzim vystřídala šílená příprava, a tak poslední výhru zapsalo Schalke 9. listopadu, kdy porazilo ve 14. kole Bundesligy Mainz 1:0. V zimní pauze například prohrálo i s Hajdukem Split, širší sestava remizovala například s Curychem, dva poslední duely prakticky v plné palbě nedali horníci gól ani Norimberku a Brémám.

Schalke navíc přišlo o Sebastiana Poltera, který si poranil křížové vazy v koleni a jeho pauza bude možná až do konce ročníku, trochu překvapivé však je, že měli die Königsblauen odmítnout Maxe Kruseho, který opustil v listopadu Wolfsburg. Zklamání v kancelářích je také po jednání s berlínským Unionem, který odmítl uvolnit křídelníka Tima Skarkeho. Proti Frankfurtu pravděpodobně nebude větrat obranu ani Dominick Draxler, jenž se nakazil koronavirem.
Krásné sobotní odpoledne u sledování Bundesligy! Po zimní pauze se rozjíždí další top evropská liga. 16. kolo německé nejvyšší soutěže nabízí hned několik šlágrů, v tomto přenosu se zaměříme na duel dvou tradičních týmů, navíc s jednou z nejhlasitějších fanouškovských základen v Německu vůbec.

Jenže tabulkově je to trochu jiné. Přestože se Schalke 04 loni částečně uzdravilo ve druhé lize, v aktuálním ročníku to opět vypadá minimálně na boj o baráž. Na záchranářskou pozici ztrácí aktuálně hornický klub pět bodů. Eintracht Frankfurt je na tom naopak odlišně. Daří se mu jak na evropské scéně, tak i na té domácí. Tříbodová ztráta na druhé místo není nic nesmazatelného, nepočítáme-li vedoucí Bayern.

Zápas začíná v Deutsche Bank Parku v 15:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.