Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Hertha Berlin - 1. dubna 2023   15:30

Freiburg
52' Grifo (Günter)
1:1
(0:0)
Hertha Berlin
77' Ngankam
Freiburg
Flekken – Gulde, Ginter, K. Schmidt (58. J. Schmid) – Sildillia, Eggestein, Höfler, Günter (C) – Doan, Höler (85. Petersen), Grifo.
Uphoff – Keitel, Sallai, Ezekwem, Džong Woo-jong, Weisshaupt, Röhl.
Jablonski – Gittelmann, Günsch
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
33 000 diváků
Christensen – Dárdai, Kempf, Uremović (76. Niederlechner) – Plattenhardt (C), Ciğerci (67. Ngankam), Kenny, Boateng (67. Serdar), Tousart – Lukebakio, Kanga (87. Rogel).
Ernst – Pekarík, Mittelstädt, Scherhant, Maza.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:11.
Jako první se gólového zásahu dočkali hráči SC Freiburgu po utěšené trefě Vincenza Grifa (jenž byla navíc tečována obráncem) po taktickém signálu při rozehrání přímého kopu.

Vzápětí mohl srovnat po sólovém úniku Lukebakio, ale nechal vyniknout pouze brankáře Flekkena.

Nicméně vyrovnávající branka přišla třináct minut před koncme po hrozivém kiksu Schmida (a možná i faulu Ngankama), když tentýž hráč svou šanci využil přesnou střelou k tyči!

Freiburg remízou ztratil, naopak tento bod pro Herthu může být velmi důležitý v boji o záchranu.
90+5'
90+5'
Sudí čekal zda Kenny napálí míč do pokutového území na své spoluhráče, ten tak neučinil, naopak ho poslal nesmyslně dozadu na brankáře, tudíž toto byl posladní kontakt s balonem v tomto utkání.
90+5'
I když byl první hrán míč, nakonec byl přeci jen oddpískán faul na pronikajícího Ngankama.
90+4'
Doan se navíc dopustil faulu na obránci.
90+4'
Ginterův centr nedokázal dostat do sítě ani Doan, natož u vzdálenější tyče číhající Petersen.
90+3'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Jessic Ngankam) za faul.
90+3'
Höflera ošklivým skluzem na polovině hřiště dohrál Ngankam.
90+2'
Doan se velmi snando nechal připravit o balon.
90+1'
Sildilia ani opakovaně nebyl schopen poslat míč centrem do pokutového území na čekající spoluhráče.
89'
Plattenhardt byl nedovoleně atakován Schmidem, přičemž došlo k neoblíbenímu kontaktu koleno na koleno.
88'
Ginter si pod tlakem soupeře vypomohl malou domů svému brankáři Flekkenovi.
87'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Agustín Rogel.
86'
Doanovu střelu ze střední vzdálenosti snadno pokryl připravený brankář Christensen.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.
85'
Ofenzivní snaha Herthy končí definitivně pouze za koncovou čárou.
85'
Kennyho snaha dostat míč do pokutového území byla zablokována.
83'
Freiburgu byl odpískán ofsajd kvůli Hölerovi.
82'
Ngankam sice dobře nastartoval Kangu, jehož zpětný pas před branku se stal následně kořistí připravené obrany Freiburgu.
81'
Doan raději rozdal balon svým spoluhráčům na levé straně hřiště.
80'
Jasné strkání předvedl jeden z bránících hráčů Herthy na polovině hrací plochy.
78'
V dobré pozici byla střela Eggesteina pouze zablokována bránícím soupeřem.
77'
Hertha právě vstřelila branku!
Schmid nedokázal uhlídat míč svým tělem, prohrál souboj, ve kterém možná byl faulován (držení), těžil z toho důraznější a rychlejší JESSIC NGANKAM, který přesně poslal následně míč přímo k tyči – 1:1!
76'
ze hřiště odchází Filip Uremović, přichází Florian Niederlechner.
75'
Kenny se dopustil při útočném postupu faulu.
73'
Kanga vymyslal skvělý centr, ale pod bedlivým dohledem Sildilia nedokázal pořádně hlavičkovat Ngankam.
72'
Eggestein výtečně našel zcela volného Schmida, jenže ten ukázal, že opravdu není jeho rolí střílet branky a poslal pouze slabý pokus po zemi přímo do Christensena.
71'
Sildillia se marně čílí, míč je přisouzen hráčům v tmavých dresech.
70'
Dodi Lukebakio se sice dostal nejvýše ve vzduchu v oblasti penaltového puntíku, jenže jeho pokus hlavou končí pouze nad břevnem.
70'
Pas Grifa za obranu soupeře výtečně přečetl brankář Christensen.
68'
Sudí odpískal jasný faul Kempfa při hlavičkovém souboji s Hölerem, který musel bolet, Holer při něm navíc přišel nejen o iluze, ale i o svou kopačku.
67'
ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Suat Serdar,
ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Jessic Ngankam.
65'
Eggestein vymyslel skvělý pas, po kterém měl Höler možnost zvýšit skóre 2:0, to by si předtím, ale musel pohlídat své ofsajdové postavení.
65'
Pas za obranu výtečnáý, zpětná přihrávka byla neskutečně mizerná.
64'
Presink soupeře na výtečnou zvládl rozehrávající Kiliann Sildilia.
63'
Lucas Höler předvedl v psobním souboji více důrazu než by bývalo zapotřebí.
62'
Centrovaný míč míří pouze do rukou připraveného brankáře Flekkena.
61'
Herthu může velmi mrzet, že Lukebakio lépe nedokázal reagovat na vedoucí gól Freiburgu.
60'
Rohový kop ve prospěch týmu Herthy BSC.
58'
ze hřiště odchází Kenneth Schmidt, přichází Jonathan Schmid.
57'
Navíc zránění hlásí jeden z hráčů Freiburgu, konkrétně Schmidt a jeho spoluhráč Sildillia mu ihned dává pomoc, klasickou při křečích..
56'
Kanga v souboji o míč velmi chytře sebou strhl dva protihráče, proto mohl sám na brankáře běžet Lukabikio a ten běžel, bežel zcela sám a když se rozhodl vystřelit, fámozně Flekken vyrazil jeho přízemní střelu nohou na roh!
55'
Následný pád Doana v pokutovém území, nebyl ani tentokráte posouzen jako důvod k odpískání pokutového kopu.
54'
Eggestein je při chuti a po jeho skvělé akci nedokázal váhající Sildillia ani zakončit.
52'
Freiburg právě vstřelil branku!
Skvělý signál přímého kopu předvedl ve formě narážečky Günter a zejména zakončující VINCENZO GRIFO, jehož střela byla ještě tečována bránícím hráčem – 1:0! Asistence: Christian Günter.
51'
Nevinný souboj zhruba dvacet metrů od branky končí odpískaným faulem Kevina Prince Boatenga na Eggesteina.
50'
Nepřesný míč se dle předopkladů nemohl dostat až k čekajícímu Kangovi.
49'
Nákop domácích doputoval pouze až k připravenému brankáři Christensenovi.
48'
Uremović byl rychle a snadno zastaven sotva překročil půlící čáru.
47'
Kevin Prince Boateng byl nedovoleně zastaven ve středu hřiště poněkud spíše zápasnickým chvatem soupeře.
46'

Fauly: 3:5
Nudná podívaná musela zákonitě skončit 0:0. K vidění nebyla žádná vyložená příležitost.
45'
45'
Rozhodčí nastavil slabých čtyřicet vteřin a po rozehrání rohu vzápětí první poločas ukončil.
45'
Po teči obránce bude centrovaný míč z přímého kopu odeslán na rozehrávku rohu pro Freiburg.
44'
Posledních deset minut se hraje pod jasným platonickým tlakem Freiburgu.
43'
Centrovaný míč, hráč Freiburgu padá v pokutovém území po souboji s obráncem a hra plynule běží dále bez přerušení.
42'
Po odvráceném míču chybělo střele ze střední vzdálenosti Maximiliana Eggesteina chybělo více klidu i přesnosti.
41'
Lucas Höler se jen velmi těžko zvedá z trávníku po faulu svého jmenovce Lucase Tousarta.
40'
Nicméně Freiburg i nadále drží bránící hráče Herthy BSC poblíž pokutového území.
39'
Při ataku Grifa vypomohl úspěšně defenzívě svého týmu francouzský legionář Tousart.
38'
Klikou pro hráče Herthy je, že Doan se rozhodně téměř vždy neúčinně sobecky kličkovat.
37'
Christensen se trochu pochroumal při předcházejícím souboji, když sbíral ve vzduchu centr a srazil se při tom rozhodně nijak vážně se svým spoluhráčem Plattenhardtem.
36'
Následně Tousart v pozici chytré horákyně takticky nedovolil domácím rychlou rozehrávku.
36'
Uremović svého protihráče v osobním souboji doslova převalcóval, toto se musleo pískat.
35'
Snaha hráčů tomutoro utkání rozhodně neschází, gólové příležitosti rozhodně chybí.
33'
Po solidním centru Tousarta, když přesně nalezl hlavu Lukebakia v pokutovém území, která končí pouze těsně nad břevnem.
32'
Na pravé straně hřiště sice byl včas nalezen Doan, ale jeho střelecký pokus na branku postrádal patřičné bundesligové kvality.
31'
Pomalý výkop brankáře Christensena od své branky byl doprovázen hlasitým pískotem publikem.
30'
Centr Eggesteina dokázala zpacifikovat obrana soupeře.
28'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Manuel Gulde) za faul.
28'
Manuel Gulde místo míče zasáhl nebezpečně hlavu protihráče Kevina Prince Boatenga.
27'
Po odvráceném centru z rohu se pouze propagační střelou přímo do brankáře prezentoval zakončující Lucas Höler.
26'
Z něho poslal míč pouze přímo do rukavic brankáře Christensena exekutor Vincenzo Grifo.
25'
Dian svému pádu po souboji s Martonem Dardaiem hodně přidal nicméně docílil odpískání přímého kopu.
24'
U levé postranní čáry byl faulován alaíš hráč Herthy, následný centr z přímého kopu však zásadně postrádal přesnost.
23'
Nepěkný faul ve středovém kruhu předvedl Mattias Ginter a následně byl varován rozhodčím ve formě slovní domluvy.
22'
Kanga vyhrál hlavičkový souboj pouze pro své soupeře.
21'
A opět nezdařený a nepřesný pokus hráčů Freiburgu při centrovaném míči.
20'
A tentýž hráč při bránění předvedl mimo své pokutové území velmi nezdařený odkop pouze do zázemí.
19'
Hlavičkový pokus Lukase Hölera končí pouze vysoko nad břevnem branky Christensena.
18'
Doan se proti dvojici bránících hráčů před pokutovým územím nedokázal individuálně prosadit.
17'
Perfektní defenzivní činnost předvedl kapitán Freiburgu Christian Günter.
16'
Centr Guldeho byl dlouhý jakožto i velmi nepřesný a velmi rychle končí pouze za koncovou čárou.
15'
Hru odehrávající se ve středu hřiště mají nyní pod palcem hráči Herthy BSC.
14'
Kevin Prince Boateng jakožto velmi zkušený veterán získal míč do držení hráčů Herthy BSC.
12'
Obrany obou týmů jasně převažují v úvodních minutách před případnou ofenzívou.
11'
Kempf dlouhým nákopem pouze do území nikoho odevzdal velmi snadno míč soupeři.
10'
Grifova přihrávka byla sražena bránícím hráčem a díky tomu byl u balonu jako první brankář Christensen.
9'
Schmidt neskutečně lehkovážně bránil Tousarta, ale jeho pas byl před brankou Freiburgu nakonec odehrán do bezpečí.
7'
Centr Tousarta pouze napříč proskákal pokutovým územím Freiburgu než se ho ujal Gulde.
6'
Centrovaný míč z rohu hraný na bližší tyč se po několika skrumážích dostal na kopačky ofenzivně laděného japonského reprezentanta Doana.
5'
Centr Kennyho zprava odehrál hlavou Schmidt raději na rohový kop pro Herthu BSC.
3'
Tempo hry se pro změnu v tuto chvíli rozhodli řídit hráči Freiburgu, kteří plní v tomto utkání roli papírových favoritů.
2'
Hráči týmu Hertha BSC opatrně kombinují s míčem na své polovině hřiště.
1'
Vzápětí hlavní rozhodčí Jablonski odpískal přímý kop ve prospěch týmu SC Freiburg.
1'
Kenny sice našel na ose hřiště na hranici pokutového území Kangu, ale ten byl bráněn velmi natěsno.
1'
SC Freiburg bude hrát v červených dresech s pruhy ve formě svislé a barvy bílé. Hertha BSC bude hrát v tmavých dresech v kombinaci barev tmavě modré a černé.

SC Freiburg: Flekken – Gulde, Ginter, K. Schmidt – Sildillia, Eggestein, Höfler, Günter (C) – Doan, Höler, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – J. Schmid, Keitel, Petersen, Sallai, Ezekwem, Džong Woo-jong, Weisshaupt, Röhl.
Trenér: Christian Streich

Hertha BSC: Christensen – Dárdai, Kempf, Uremović – Plattenhardt (C), Ciğerci, Kenny, Boateng, Tousart – Lukebakio, Kanga.
Náhradníci: Ernst – Pekarík, Rogel, Niederlechner, Serdar, Mittelstädt, Ngankam, Scherhant, Maza.
Trenér: Sandro Schwarz

Rozhodčí: Jablonski – Gittelmann, Günsch.