Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mönchengladbach - 11. září 2022   17:30

Freiburg
Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein (68. Keitel), Höfler – Doan (81. Schade), Kyereh (69. Džong), Grifo (82. Weisshaupt) – Gregoritsch (83. Petersen).
Uphoff – Gulde, Kübler, K. Schlotterbeck.
Stieler – Gittelmann, Beitinger.
Europa-Park Stadion, Freiburg
Mönchengladbach
Sommer – Scally, Friedrich, Weigl, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus (34. Ngoumou, 82. Borges Sanches), Stindl (C) (82. H. Wolf) – Thuram.
Sippel – Reitz, Herrmann, Fraulo, Netz, Lainer.

Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost a u zápasů Bundesligy zase někdy na počtenou!
Bundesliga má po 6. kole nového lídra! Zaváhání nejen Freiburgu, ale i Bayernu a Dortmundu využil Union Berlín, který dnes odpoledne těsně vyhrál v Kolíně.
V prvním poločase hrozil za Mönchengladbach nejčastěji Marcus Thuram, poprvé při brejku natlačil své tělo před Lienharta, ale z bezprostřední blízkosti Flekkena neprostřelil, podruhé ho zase protáhl střelou pod břevno. Za Freiburg svou šanci neproměnil Daniel-Kofi Kyereh, Michael Gregoritsch se zase v přečíslení dva na jednoho zachoval jako sobec, když místo nahrávky úplně volnému Grifovi zpackal střelu.

Po přestávce šancí ubylo. Flekken ukázkově vyboxoval pumelici Koného, později na druhé straně vystrašil Doan Sommera. V závěru k dalším příležitostem nepomohla ani četná střídání, takže zápas skončil netypicky 0:0.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:9.
Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:6.
90+2'
90+2'
Ne, hra se motá kolem středového kruhu a v tuto chvíli už je jasné, že v utkání gól nepadne.
89'
Christian Günter nic nevymýšlel a jednoduše odcentroval před branku. V hlavičkovém souboji Höfler – Friedrich byl úspěšnější obránce.
88'
Kamery se opět zaměřily na Schadeho. Ten byl tentokrát v úplně jiné roli, když hledal spoluhráče za obranou. Nakonec je z toho rohový kop.
87'
Kevin Schade to v osobním souboji přehnal s agresivitou, míč pro Mönchengladbach.
85'
Binsibajního pas má v rukou Mark Flekken.
84'
"Škatulata, hejbejte se!" v podání obou celků. Strhne někdo zápas na svou stranu, nebo si týmy u Schwarzwaldského lesa body rozdělí?
83'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Nathan Ngoumou, přichází Yvandro Borges Sanches.
82'
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.
82'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
81'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Kevin Schade.
79'
Před chvílí připravil šanci pro Doana, tentokrát vzal zodpovědnost na sebe. Michael Gregoritsch zakončoval hlavou k zemi, Yann Sommer se ohnul včas.
78'
Jeho exekutorem se stal Vincenzo Grifo. Balon kopl do vápna, což všichni čekali. Zónová defenziva Gladbachu tak neměla problém.
77'
Ale tohle byla šance! Michael Gregoritsch před šestnáctkou posunul míč na Doana, ten udělal pár kroků vpřed, kličkou si vylepšil pozici a mezi beky zakončoval k pravé tyči. Yann Sommer vyrazil s vypětím všech sil na roh.
76'
Vincenzo Grifo si u lajny na Scallyho netroufl, místo toho mu ukázal záda a otočil hru nazpátek.
75'
Držení míče: 40% : 60%.
73'
Poslední minuty nic zajímavého nenabídly. Kombinace, ztráty míče a to celé od znova.
71'
Jonas Hofmann v plném běhu zakopl a dopad byl hodně tvrdý. Z bolestivé situace se však rychle oklepal a pochroumaný hraje dál.
70'
Dvojnásobným střídáním dává Christian Streich najevo, že chce tento zápas vyhrát. Jedině tak se jeho Freiburg vrátí na vedoucí pozici.
69'
ze hřiště odchází Daniel-Kofi Kyereh, přichází Woo-Jong Džong.
68'
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.
67'
Hosté ubránili roh. O chvíli později už měl oči na šťopkách Yann Sommer, který chytil Günterovu střelu.
65'
Další porušení pravidla č. 11 (Marcus Thuram). Skoro to vypadá, jako by mužstva soupeřila ne o to, kdo nastřílí víc gólů, ale kdo bude mít víc ofsajdů (zatím 3:3).
64'
Mark Flekken ukázkově vyboxoval Koného pumelici! Zatím sledujeme zápas gólmanů.
63'
Zdánlivě pěkný náběh několika domácích hráčů před branku. Centr sice všechny minul, ale nakonec to nevadí, protože nad Ginterem sklapla ofsajdová past.
62'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Rámí Binsibajní).

Levý bek u střídaček nešetrně dohrál Doana.
61'
Ofsajd i na druhé straně, uvízl v něm Maximilian Eggestein. I po hodině hry zůstává skóre bezbrankové.
60'
Držení míče: 38% : 62%.
59'
V nové akci střílel nebezpečně blízko zadní tyče Lars Stindl! Veškeré vzrušení nakonec bylo zbytečné, rozhodčí už předtím viděl ofsajd.
58'
Domácí zpackali rozehrávku. Matthias Ginter to zachránil na poslední chvíli, když Thuramovi brnknul o nohy. Ten to ustál, jinak by se zřejmě pískala penalta!
56'
V přetlačované padl k zemi Marcus Thuram. V posledních minutách se spíše nehraje než hraje.
54'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Christian Günter).

Levý bek je naštvaný na hlavního arbitra, že jeho souboj se Scallym posoudil jako nedovolený. Těžko říct, zda za faul, nebo za pozdější průpovídky přichází žlutá karta.
53'
Na druhé straně byl po Grifově sražené střele k vidění roh. Domácí po něm zahájili kombinaci, centr na zadní tyč už Nicolas Höfler nedoběhl.
52'
Když to předtím Hofmannovi nešlo sólo průnikem, zkusil to teď Nathan Ngoumou v kooperaci. Marcus Thuram ale balon do průniku nečekal.
50'
V dobrém náběhu byl Jonas Hofmann. Už už se řítil do šestnáctky, jenže si balon příliš předkopl a Lienhart ho razantně dopravil do bezpečných míst.
49'
Ricu Doan v souboji s Koném. Balon nejprve oběma hráčům spadl na ruce, Japonec pak počkal na jeho dopad na zem a Koného nechtěně fauloval.
48'
Z nové akce vybojoval Freiburg roh. Vincenzo Grifo z něj točil balon na branku, odkud vykopával Friedrich.
47'
Po vysoké hlavě Michaela Gregoritsche padal balon pod břevno, Sommerovi sluníčko do očí nesvítilo, takže to pro švýcarského gólmana nebyl žádný problém.
46'
Je až k neuvěření že v poločase mnoha šancí nepadl gól. Za Mönchengladbach hrozil nejčastěji Marcus Thuram, poprvé při brejku natlačil své tělo před Lienharta, ale z bezprostřední blízkosti Flekkena neprostřelil, podruhé ho zase protáhl střelou pod břevno. Za Freiburg svou šanci neproměnil Daniel-Kofi Kyereh, Michael Gregoritsch se zase v přečíslení dva na jednoho zachoval jako sobec, když místo nahrávky úplně volnému Grifovi zpackal střelu. Šancí tedy bylo dost, pro druhý poločas doufáme i v góly.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:6
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:3.
45+2'
45+2'
Centrovaný balon přizvedl kdosi z beků nad břevno. Na Hofmannův roh si pak na penaltě naskočil Marvin Friedrich a v obležení dvou hráčů přehlavičkoval horní brankovou konstrukci.
45+1'
Po Höflerově faulu další standardka pro Borussii.
43'
Ze všech možných variant si hosté vybrali vysoký centr do vápna. Mark Flekken natáhl své dlouhé ruce k nebi a má situaci pod kontrolou.
42'
Středem hřiště se vydal Julian Weigl, Daniel-Kofi Kyereh ho zezadu objal a povalil na zem. Žlutá karta z toho sice nebyla, ale faul se samozřejmě pískal.
41'
Kombinace ve vlastním území zatím vede jen k procentuálnímu zvýšení držení míče.
40'
Kouadio Koné dobře napadal freiburskou rozehrávku a získal míč zpátky pro své barvy. Borussia teď zakládá další akci, jež by měla být úspěšnější než ta předchozí.
38'
Balon získal Mönchengladbach a stáhl se zpět. Příprava na nový útok po pravé straně nebyla dostatečná, kombinace Scallym a Hofmannem vázla.
37'
Hosté potom ubránili roh, jehož autorem byl Vincenzo Grifo. Teď už se za přísného dohledu rozhodčího Stielera hraje v okolí středového kruhu.
36'
Kouadio Koné schytal od Kyereha tvrdý skluz a chvíli to vypadalo, že rovněž půjde ze hry ven. Pak se ale zvedl a zdá se, že to rozchodí.
34'
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Nathan Ngoumou.
33'
Zraněný hráč za podpory lékařů kulhá ze hřiště.
32'
Tak nakonec ne. Florian Neuhaus si opět sedl na trávník a gestem dává najevo, že dál už to nepůjde. Trenér Daniel Farke ho bude muset vystřídat.
31'
Držení míče: 43% : 57%.
29'
Všichni čtyři jsou naštěstí v pořádku a schopni pokračovat ve hře.
28'
I po něm bylo před bránou hodně rušno! V tlačenici se skáceli na zem Florian Neuhaus s Rámím Binsibajním a na hranici vápna pak došlo ke srážce dalších dvou hráčů. V jeden moment se tak stala věc takřka nevídaná, kdy na zemi leželi hned čtyři fotbalisté.
27'
Domácí gólman si vzápětí připsal další zákrok, tentokrát ho po kličce obránci uvnitř vápna protáhl Marcus Thuram. Nebezpečí ještě zažehnáno není, Mönchengladbach bude kopat roh.
26'
Hofmannovu ránu kolem Lienharta krotí Mark Flekken.
24'
Freiburg nevyužil přečíslení dvou hráčů na jednoho! Vincenzo Grifo, který před bránou zůstal úplně sám, se pořádně zlobí na Gregoritsche za to, že místo přihrávky do stoprocentní šance sobecky zvolil střelu kolem couvajícího beka. Střelu navíc tak slabou, že s ní Yann Sommer v žádném případě nemohl mít problém. Tahle situace se zkrátka měla řešit jinak a Michael Gregoritsch to moc dobře ví.
22'
Střelecký pokus do kolonky "mimo" zaevidovali statistici na druhé straně. Postaral se o něj Marcus Thuram, který to zkusil z hranice vápna obstřelem.
21'
Freiburg je od své šance aktivnější. Centrem to právě potvrdil Michael Gregoritsch, vložil však do něj příliš razance, takže to nemělo žádný efekt.
19'
Neuběhly ani dvě minuty a máme tady dalšího zakončovatele. Michael Gregoritsch neměl přesnou mušku a ze střední distance pálil mimo hostující branku.
17'
Domácí se nenechali zahanbit a také zahrozili! Byl to Daniel-Kofi Kyereh, kdo pálil po zemi na přední tyč. Yann Sommer balon tak tak vykopl. Tak se nám ten zápas hezky rozjíždí.
16'
15'
Jenže Mönchengladbach si po zisku míče vytvořil nebezpečný brejk! Marcus Thuram při něm natlačil své tělo před Lienharta, který ho aspoň vytlačil do ostřejšího úhlu a v zakončení rozhodil. Možná proto pak Thuram vyběhnuvšího Flekkena neprostřelil.
13'
Získaný roh Vincenzo Grifo rozehrál na kratší vzdálenost, tak, aby jeho spoluhráči mohli kombinovat.
12'
Domácí se vrátili zpět do útoku, se Scallym si pohrál Ricu Doan, ale přes Friedricha už neodcentroval.
10'
Těžko říct, kdo odcentroval před branku, každopádně z toho nic nebylo, protože balon do bezpečí odhlavičkoval Marvin Friedrich.
9'
Freiburg se dostal k ojedinělému útoku a po faulu na Vincenza Grifo má na levé straně hřiště k dispozici standardku.
7'
Mönchengladbach převzal iniciativu a hledá další škvíru v soupeřově obraně. Že ji našel, si myslel Marcus Thuram, ale nebylo tomu tak.
5'
Odražený balon po rohovém kopu sebral Rámí Binsibajní a bez rozpaků zamířil dolů k tyči. Protože neměl přesnou mušku, Flekken už zasahovat nemusel.
4'
Už o sobě dali vědět i hosté. Nejprve Stindlovým centrem, který Flekken vyboxoval, a potom Neuhausovou střelou, kterou Flekken rovněž zlikvidoval.
3'
Doteď jsme sledovali klidný úvod zápasu. Pak na pravé straně vápna dostal přihrávku Morten Hjulmand, který svou levačkou o metr minul na zadní tyč.
1'

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan, Kyereh, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Džong, Gulde, Kübler, Keitel, Petersen, Weisshaupt, K. Schlotterbeck, Schade.
Trenér: Christian Streich.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Scally, Friedrich, Weigl, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Stindl (C) – Thuram.
Náhradníci: Sippel – H. Wolf, Reitz, Borges Sanches, Herrmann, Fraulo, Netz, Lainer, Ngoumou.
Trenér: Daniel Farke.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger.
Dobré pozdní odpoledne! Dovolte mi vás ještě přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 6. kola Bundesligy mezi Freiburgem a Borussií Mönchengladbach. Oba týmy jsou uprostřed rozcvičky, do začátku zápasu zbývá 20 minut. Zkrátit čas si můžete třeba prohlédnutím sestav.
Proti účastníkovi Evropské ligy se postaví Mönchengladbach. Tým sídlící v Severním Porýní-Vestfálsku uzavírá s bilancí 2-2-1 při skóre 7:5 horní polovinu tabulky. Borussia porazila Herthu Berlín i aktuálně druhý Hoffenheim, remizovala na půdě úřadujícího šampiona v Mnichově i na hřišti Schalke 04, jedinou prohru utrpěla v posledním kole s Mohučí. Nejlepším střelcem týmu je se třemi góly Marcus Thuram.
Freiburg se při pohledu na popředí tabulky rozplývá. Má sice stejně bodů jako Bayern, Hoffenheim a Dortmund, jenže na rozdíl od svých konkurentů i jeden zápas k dobru. Freiburg při své krasojízdě postupně smetl z cesty Augsburg, Stuttgart, Bochum a naposledy Schickův Leverkusen, jedinou kaňkou je prohra ve 2. kole doma proti Dortmundu, který otočil zápas třemi góly v poslední čtvrt hodině. Nejlepšími střelci týmu jsou Michael Gregoritsch (AUT) a Vincenzo Grifo (ITA) – oba se shodně trefili třikrát.
V neděli se dvěma zápasy dohraje 6. kolo Bundesligy. Německá nejvyšší soutěž měla před víkendem překvapivého lídra, a ten se bude chtít vrátit zpátky na výslunní. Podaří se to Freiburgu, nebo mu v tom Mönchengladbach zabrání? Odpověď na otázku se začne rozkrývat od 17:30. Buďte s námi u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.