Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Union Berlin - 28. ledna 2023   15:30

0:2
(0:1)
Union Berlin
44' Doekhi  (Trimmel) • 67' Seguin  (S. Becker)
Hertha Berlin
Christensen – Pekarík (77. Boateng), Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Boëtius (69. Niederlechner), Serdar – Lukebakio, Kanga (61. Ngankam), Richter.
Ernst – Dárdai, Eitschberger, Mittelstädt, Scherhant, Šunjić.
Brych – Borsch, Kempter
Olympiastadion, Berlín
74 667 diváků
Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Schäfer (46. Seguin), Khedira, Haberer (89. Haraguči), Roussillon (70. Gießelmann) – S. Becker (84. Michel), Behrens (69. Siebatcheu).
Grill – Jaeckel, Juranović, Leweling.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:13.
Union v berlínském derby potvrdil roli favorita a na nějaký čas se bodově dotáhl na Bayern na úplném čele Bundesligy! Nepříliš pohledný souboj s Herthou rozhodl těsně před koncem prvního poločasu stoper Danilho Doekhi. Domácí se ve druhé půli moc nezlepšili a navrch začali mít až potom, co střídající Seguin uklidnil hosty druhým gólem.
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Kevin-Prince Boateng).
90+4'
Střílená přihrávka Trimmela se od Christensena odrazil zpět do hry. Michel nebyl tolik důrazný, aby se probil k dorážce.
90+3'
Michel byl na levém okraji pokutového území. Finální přihrávku si ale nepřipravil a vůbec netrefil prostor, ve kterém stál Seguin.
90+2'
Hertha odevzdaně čeká na konečný hvizd. V městském derby s Unionem patrně prohraje pátý zápas v řadě.
90'
Taktické zatažení rozběhnutého Lukebakia nemohlo Seguinovi projít. Brych ihned tasil žlutou akrtu.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Genki Haraguči.
88'
Richter jako jeden z mála hráčů Herthy neustále vymýšlí nějaké originální kousky. Teď kličkoval na pětníku, ale přihrávku za obranu načasoval přesně na chvíli, kdy se mu ostatní kolegové zastavili.
87'
Rönnow si rozmyslel vyběhnutí za centrem Richtera. Ten byl stejně nepřesný a Trimmel nechal dojít míč do autu.
86'
Boateng se zavěsil vysoko do vzduchu, ale ani to mu nepomohlo sklepnout vysoký balón do předbrankového prostoru. Bude se kopat od branky Rönnowa.
85'
Siebatcheu nepřebral přihrávku vzduchem. Na hrotu útoku byl osamocený a proti dvěma stoperům neměl nárok.
84'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
83'
Marco Richter si navedl balon na levačku. Hezká střela z dálky kvůli teči Gießelmanna změnila směr a Rönnow ji improvizovaným zákrokem vyrazil na roh.
82'
Siebatcheu se na půlce zajímavě rozbíhal. Jeden z doteků byl ale dlouhý a míč mu utekl za postranní čáru.
81'
Lukebakio v souboji čtrnáctek nesetřásl Seguina. Musel si pomoct s Plattenhardtem, jehož centr fungující obranu Unionu nerozbil.
80'
Siebatcheu schytal faul Lukebakia. Unionu hraje vše do karet, deset minut před koncem normální hrací doby si neotřesiltelně kráčí za třemi body.
77'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Kevin-Prince Boateng.
75'
Siebatcheu se netrefil do centru Seguina. Na zadní tyči dohrál situaci Gießelmann střelou do ruky Pekaríka. Penalta se nepíská, slovenský veterán se horní končetinou opíral o zem.
74'
Z nákopu Plattenhardta vznikl roh. Ten zrealizoval Lukebakio a centrem na přední tyč vytvořil největší šanci Herthy. Rönnow Tousartovu hlavičku z předklonu reflexivně vyrazil.
73'
Siebatcheu se v přerušené hře pošťuchoval s podrážděným Ngankamem. Nic to nemění na tom, že se bude konat domácí standardka.
72'
Union vede na hřišti i v hledišti. Většina ze sedmdesáti tisíc fanoušků jen mlčky přihlíží, kdežto v hostujícím sektoru za brankou panuje všeobecné veselí.
71'
Lukebakio se neprosadil na pravém křídle. Podle sudích fauloval a Rönnow nemá důvod k rychlému rozehrání.
70'
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Niko Gießelmann.
69'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu.
69'
ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Florian Niederlechner.
68'
Rozhodčí se ještě vrátili k souboji Khediry s Kempfem. Domácí požadovali úplné otočení verdiktu a penaltu pro Herthu. K ničemu takovému ale nedošlo a stav 0:2 platí.
67'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Z útočné standardky Herthy je gól na druhé straně. Khedira na hranici pravidel vyhrál souboj ve vlastní šestnáctce a byl tak na začátku rychlého brejku. Becker všem upláchl a ve finále ukázal charakter, když předložil míč před úplně prázdnou branku zakončujícímu PAULU SEGUINOVI.
66'
Seguin si nepočínal v souladu s pravidly. Poskytl tím Herthě standardní situaci, ze které se asi bude centrovat.
65'
Trimmel centroval do míst, kam to měl nejblíže Christensen.
63'
Kempf šel do souboje s napadajícím Behrensem. Domácí stoper utržil nějakou ránu a už poněkolikáté zůstal v nefotbalové poloze.
61'
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Jessic Ngankam.
60'
Hodina je pryč. Hertha se do ofenzivy moc nezlepšila a trenér Schwarz už určitě přemýšlí o nějakých změnách. Nabízí se příchod Niederlechnera.
59'
Oblouček Lukebakia letěl mimo dosah Richtera. Balon přistál v rukavicích třicetiletého strážce hostující branky.
58'
Plattenhardtův centr na úrovni první tyče propadl o kus dál. Hosté si toho všimli a zlikvidovali i druhou nabídku z nohy kapitána Herthy.
57'
Kanga vrátil míč z pokutového území na levý kraj. Tam došlo k zablokovanému centru a na ten naváže rohový kop.
56'
Marco Richter viděl Rönnowa daleko z branky. Obloučkem skoro z poloviny hřiště ji ale minul o několik metrů.
55'
Stejně jako na začátku prvního poločasu se toho po změně stran moc zajímavého neděje. Stejně jako před přestávkou ale platí, že se více hraje na útočné polovině Unionu.
54'
Haberer nevysvobodil míč z levého konce hřiště. Pekarík do něj zajel a na programu bude jen další aut Roussillona.
53'
Surinamský rychlík Becker se na lajně srdnatě pral s přesilou. Míč ve hřišti udržel, ale nikoliv už na kopačkách Unionu.
52'
Danilho Doekhi se zranil, když fauloval Serdara. Pár desítek sekund se hrát nebude.
51'
Trimmel na svou asistenci z konce první půle nenavázal. Hlavičkáři Herthy si klíčové prostory v pokutovém území pohlídali.
50'
Střídající Seguin založil brejk do rozhozené obrany. Vzniklé mezery na poslední chvíli ucpal Kempf a odrazil míč na rohový kop.
49'
Rani Khedira hodně pozdním šlapákem dohrál Boëtiuse a jako první spatřil v ruce sudího Brycha žlutou kartu.
48'
Plattenhardt byl v pravý čas na správném místě a srazil Beckerovu střelu za postranní čáru. Trimmel si zase vyzkouší aut.
47'
Start druhé půle se odvíjí za kouřovou clonou. Ta se z kotle Unionu postupně dostává nad celé hřiště.
46'
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Paul Seguin.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
První půlka berlínského derby byla velmi bojovná, což bylo na úkor tempa a celkové atraktivity. První menší šanci měl Tousart až ve 33. minutě. Brzo poté převzal taktovku Union a z mnoha standardních situací vytěžil ve 44. minutě gólovou hlavičku Doekhiho.
45+2'
45+2'
Dodi Lukebakio přizvedl Richterův centr mimo tři tyče. Více už se do prvního poločasu nevejde.
45+1'
Marc-Oliver Kempf se oklepal z direktu na hlavu. Plattenhardtův nákop z půlky obraně Unionu každopádně nezavařil.
44'
Mnoho tisícovek hostujících fanoušků slaví vedoucí trefu Unionu! Trimmel kopl vynikající standardku z levé strany. Ve vzduchu byl nejvýše DANILHO DOEKHI a Christensen na přesnou hlavičku ke své pravé tyči nedosáhl.
44'
Diogo Leite povolil zámek u domácího pokutového území, když zařadil zpátečku. U levé pomezní čáry poté Roussillona fauloval Boëtius.
43'
Snaha o prodloužení Roussillonova autu dovnitř pokutového území úplně nevyšla. Becker byl domácími fotbalisty pokrytý.
42'
Brych neřešil několik tvrdých soubojů. Ze zahuštěného středu vyběhl Haberer, ale stačilo to jen na sraženou střelu zhruba z dvaceti metrů.
41'
Robin Knoche se stal obětí Kangova útočného faulu. Poslední desítky sekund patří Unionu.
40'
Christopher Trimmel se kvůli další standardce přesunul k rohovému praporku. V malém boxu bez souboje hlavičkoval obránce Kempf, k tomu byl pískán faul Khediry na Chrsitensena.
39'
Kempfův taktický faul na Schäfera. Trimmelův vysoký nákop Christensen na první dobrou nevyboxoval, ale ve spolupráci s obránci situaci jakš takš vyřešil.
38'
Christensen si dával na čas s odkopem. Před napadajícím Behrensem se ho zbavil za minutu dvanáct.
37'
Roussillon se snaží být na levé straně aktivní. Po spolupráci s Habererem ale balon ztratil a navrch fauloval Lukebakia.
36'
Plattenhardtův centr se snesl do rukavic Frederika Rönnowa.
34'
Union kontroval standardní situací. Trimmelův centr propadl přes mumraj hráčů v pokutovém území a poroučel se až za zadní čáru.
33'
Konečně trocha vzrušení. Lukebakio si narážel s Kangou. V obležení červenobílých dresů patičkou vylepšil pozici Tousartovi a ten z šestnácti metrů vypustil balon nad břevno.
32'
Becker vhodil aut na Roussillona. Ten si naváděl míč na střed, ale nenašel tam odvahu na zakončení z delší vzdálenosti.
31'
Překopávanou ve středu hřiště ukončil Trimmelův faul zezadu. Plattenhardt místo nákopu před Rönnowa rozehrál dozadu a do přípravné fáze se zapojil i Christensen.
30'
Držení míče: 52 % – 48 %.
29'
Olympijský stadion už začíná být poněkud netrpělivý. Fotbal samotný zhruba sedmdesát tisíc diváků zatím bavit nemůže, do této chvíle byl k vidění jen jeden zablokovaný střelecký pokus.
28'
Lukebakio nesměle vytáhl balon na útočnou polovinu. Defenziva Unionu byla trochu otevřená, ale zpětná přihrávka Plattenhardta jí dala čas na zformování.
27'
Kevin Behrens nepřevzal Trimmelovo vhazování. Plattenhardt ho v rohu celou dobu těsně bránil a doprovodil ho do zámezí.
26'
Richterův centr daleko nedoletěl. Schäferovo otočení hry obětavě zastavil Serdar a svůj obranný zákrok také náležitě oslavil.
25'
Lukebakio kopíroval pravou postranní čáru. Roussillon jeho centru nezabránil, nicméně balon byl pro ostatní útočící hráče dlouhý.
24'
Union dostal míč na zem. Vlevo se chtěl rozběhnout Haberer, Uremović ho ale zakřižoval a ještě na něm získal aut pro Pekaríka.
23'
Nákop domácího kapitána zády brance prodlužoval Kanga. Míč ale letěl do autu a vracet ho bude starší z obou dánských gólmanů.
22'
Je to boj nejen taktický, ale i fyzický. Z nedovoleného zákroku Haberera vznikla standardka Plattenhardta.
21'
Plattenhardt si pečlivě připravil míč na dlouhý aut. Obránců Unionu bylo před Rönnowem dostatek a nedopustili žádné drama.
20'
Maďarský záložník, který přišel do Bundesligy z Dunajské Stredy, pochroumanou nohu rozběhal. I on bude dozajista pokračovat.
19'
Becker zboural Kempfa v souboji o centr Roussillona. O kus vedle zůstává se zraněným kotníkem sedět András Schäfer.
18'
Sheraldo Becker byl v době Roussillonovy přihrávky v ofsajdu. Investované síly do sprintu po křídle tak vyšly vniveč.
17'
Rönnow si vyběhl až k okraji velkého vápna a sebral si tam neadresný nákop z dílny chorvatského stopera Uremoviće.
15'
Hostující středopolař ve velkých bolestech odkulhal do autu. I tak se dá čekat, že se co nevidět na trávník vrátí.
14'
Ve středovém kruhu skončil v bolestech Rani Khedira, jenž se nepěkně potkal s Kempfem. Bude se muset ošetřovat.
13'
Presující Schäfer se dotkl míče jako poslední. Kope se od branky Olivera Christensena.
12'
Kanga se nějakou dobu ztěžka zvedal z hrací plochy. V blízké době se do hry tak jako tak nezapojí, protože se hraje na protější straně. Vhazuje Trimmel.
11'
Wilfried Kanga se akrobaticky nedostal k centru Pekaríka, který byl v jednu chvíli úplně sám na pravé části hřiště.
10'
Z prvních deseti minut zatím nejde moc vyčíst. Kromě dvou zaváhání v rozehrávce Unionu nedošlo k ničemu signifikantnímu. Podle očekávání je to urputná bitva.
9'
Trimmelův pas za obranu nebyl natolik přesný, aby si ho Behrens mohl v náběhu převzít.
8'
První střela z kopačky Tousarta byla zablokována. Na druhé straně poslal Becker oblouček do Christensenova koše.
7'
Behrens pomalu vybíhal z ofsajdového postavení. Když k němu přilétl nákop z vlastní poloviny. Balon pro Herthu.
6'
Pekarík vystihl přihrávku do křídla a nepustil ji ke kopačkám Roussillona. Ten se musí spokojit s autem vedle pokutového území.
5'
Hertha se první standardce jistě ubránila a zakopla balon na polovinu hřiště, odkud se připravuje házet Trimmel.
4'
Faul na Behrense dává Unionu možnost poprvé se přiblížit k Oliveru Christensenovi.
3'
Hosté uhasili doutnající požár, který vznikl chybkou Rönnowa. Naopak skoro vznikl únik Beckera, kterému utekl míč do autu.
2'
Berlínské derby zahájili fotbalisté Unionu, kteří nastupují v červenobílých dresech. Domácí Hertha je v modrobílé kombinaci.
1'

Hertha BSC: Christensen – Pekarík, Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Boëtius, Serdar – Lukebakio, Kanga, Richter.
Náhradníci: Ernst – Boateng, Dárdai, Eitschberger, Mittelstädt, Ngankam, Scherhant, Šunjić, Niederlechner.
Trenér: Sandro Schwarz

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Schäfer, Khedira, Haberer, Roussillon – S. Becker, Behrens.
Náhradníci: Grill – Gießelmann, Haraguči, Jaeckel, Juranović, Leweling, Michel, Seguin, Siebatcheu.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Brych – Borsch, Kempter.
1. vzájemný zápas

06.08.2022
Union – Hertha 3:1
Branky:
31. Siebatcheu, 50 Becker, 54. Knoche – 85. Lukebakio.
Hertha BSC

Klub hájící modrobílé barvy byl dlouhé roky neotřesitelným vládcem fotbalového dění v Berlíně. S nástupem Unionu se situace zásadně změnila a v předešlých dvou sezonách už se Hertha musela před svým rivalem sklonit. Sama se v předešlých dvou letech horko těžko zachraňovala a stejné problémy má i momentálně. S bilancí tři výher, pěti remíz a devíti porážek jsou svěřenci Sandra Schwartze na předposledním sedmnáctém místě. Na baráž a na ještě klidnější patnácté místo ztrácí dva body. Nejlepším střelcem byl v první půlce sezony sedmigólový Dodi Lukebakio. Mezi marody jsou obránce Kenny, křídelník Ejuke či zkušený útočník Jovetić. Pro karty nemůže hrát uruguayský zadák Agustin Rogel.
1. FC Union Berlín

Union působí v Bundeslize čtvrtým rokem a každou sezonu se posouvá o kousek výše. Stropem pro něj nebylo ani loňské páté místo. V současném ročníku mužstvo Urse Fischera skvěle odstartovalo a dlouho se drželo na úplném čele. Ke konci podzimu Union vysoko nastavenou laťku neudržel a začal se propadat. Po zimní pauze ale začal zase zvítězit a výsledky 3:1 s Hoffenheimem a 2:1 s Brémami ho vrátily na druhé místo, kde mu chybí na první Bayern tři body. Se sedmi góly a třemi nahrávkami je nejproduktivnějším hráčem surinamský útočník Sheraldo Becker. Mezi marody je pouze norský záložník Morten Thorsby.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na třaskavé berlínské derby mezi Herthou a Unionem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.