Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Dortmund - 25. února 2023   15:30

0:1
(0:1)
Dortmund
43' Brandt  (Reus)
Hoffenheim
Baumann (C) – Akpoguma, Vogt, Kabak (30. Bičakčić) – Kadeřábek, Rudy (78. Stiller), Tohumcu (66. Dolberg), Angeliño – Baumgartner – Bebou (66. Asllani), Kramarić.
L. Philipp – F. Becker, Brooks, Dabbur, Delaney.
Petersen
PreZero Arena (Sinsheim)
Dortmund
Kobel – Guerreiro, N. Schlotterbeck, Süle, M. Wolf – Bellingham, Can – Bynoe-Gittens (64. Malen), Reus (C) (88. Hummels), Brandt – Haller (77. Özcan).
Meyer – Dahoud, Meunier, Modeste, Passlack, Reyna.

Utkání mezi Hoffenheimem a Dortmundem nabídlo divákům naprosto vše. Oba týmy vystřelili dohromady více než třicetkrát, ale i tak jsme byli svědky pouze jediné uznané branky. Trefil se sice i Wolf, ale jediný regulérní gól vstřelil svými zády Julian Brandt, díky němuž bere tři body Dortmund a odskakuje Bayernu na první místo bundesligové tabulky.

Pro dnešek to bude vše, přeji příjemný zbytek sobotního večera a zase někdy na počtenou!

Fauly: 11:7.
90+8'
90+8'
K hlavičce se sice dostal Bičakčić, ale míč nenasměřoval mezi tři tyče.
90+7'
Vysokou hlavičku pro jistotu Kobel vyrazil na rohový kop.
90+7'
Na poslední standardku běží do vápna Dortmundu i gólman Baumann.
90+6'
Z ostrého úhlu střílel Malen na zadní tyč, jeho rána se ale nestihla stočit do branky.
90+6'
Wolf a Bellingham kličkují u rohového praporku a šetří vteřinky Dortmundu.
90+5'
Zpětná přihrávka na Baumanna rozrušila domácí příznivce, ale nakonec přeci jen našla svého adresáta.
90+4'
Po srážce Malena s Vogtem si vyžádal hostující hráč ošetření.
90+3'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Kevin Vogt).
90+3'
Bellingham z kroku napálil levou tyč!
90+2'
Domácí hrají velmi houževnatě a za žádnou cenu nechtějí přijít o balon.
90+1'
Po otočce střílel Brandt, i tentokrát Baumann sebejistě zasahuje.
90'
Rozhodčí nastavuje celých šest minut.
89'
Dortmund vystužuje defenzivu a snaží se ubránit své vedení.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mats Hummels.
87'
Reus přihrával na volného Guerreira, ale toho fantasticky vychytal Baumann!
86'
Baumgartner vykličkoval přes dotírající žlutočerné a šikovně přihrál na Kramariće, jehož centr si ale sebral Kobel.
85'
Angeliño centroval nádherně na nepokrytého Asllaniho, ale jeho hlavička zamířila těsně vedle tyče!
84'
Mladíček Asllani mířil přímo ke Kobelovi, ale na poslední chvíli mu do rány strčil špičku kopačky Süle.
83'
Wolf, Reus i Brandt kombinovali podél šestnáctky Hoffenheimu, ale neodvážili se vystřelit.
83'
Angeliño na dlouhou nohu ještě otřel míč o Schlotterbecka a vybojoval další roh.
82'
Přečíslení BVB pokazil poslední přihrávkou stoper Süle.
81'
Wolf zablokoval drobného Španěla jen za cenu rohového kopu.
80'
Angeliño mířil svou přihrávku na Dolberga, ale v cestě mu stál obrovitý Süle.
80'
Hosté hrají před Baumannem, což jim rozhodně vyhovuje. Stále hájí svůj jednobrankový náskok.
79'
Özcan se ihned po vstupu na hřiště prezentoval ofsajdovým postavením.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Angelo Stiller.
77'
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Salih Özcan.
76'
Následně vyražený míč dorážel z dálky Bellingham, ale i jeho pokus dokázal Baumann zpacifikovat.
76'
Dělovka Brandta zamířila jen do prostoru, kde ji Baumann vyboxoval.
75'
Hosté šetří čas a odpočívají při tom, co kombinují jejich obranné řady.
74'
kroucený centr Rudyho na zadní tyč odvrací dobíhající Can.
74'
Tentokrát se Dortmund bez problémů ubránil a odkopává až k Baumannovi.
73'
Domácí tlačí víc a víc! Po dalším centru budou modrobílí kopat od rohového praporku.
72'
Šikovnou ránu Dolberga na přední tyč vyrazil Kobel na roh.
71'
V pokutovém území Asllani po souboji s Guerreirem spadl na zem, ale rozhodčí usoudil, že domácí fotbalista intenzitě značně přidal a penaltu nepíská.
71'
Dělovka Kramariće prosvištěla těsně vedle levé tyče Kobelovy branky!
70'
Nápaditá přihrávka na Reuse byla bohužel pro hosty příliš dlouhá.
70'
Bellingham ostře zajel zezadu do Rudyho a po zásluze vyfasoval žluté varování.
69'
Bellinghamova prostrkávačka na Brandta proskotačila až do rukavic Baumanna.
68'
Asllani se snažil prosadit, ale Cana neobalamutil.
67'
Utažená rána Baumgartnera mířila skvěle na zadní tyč, ale i Kobel se vyznamenal!
66'
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Fisnik Asllani,
ze hřiště odchází Umut Tohumcu, přichází Kasper Dolberg.
65'
Slibnou akci zakončil prudkou střelou z levé strany Reus, Baumann skvěle zasahuje!
64'
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Donyell Malen.
63'
Po přihrávce Bellinghama mohl Wolf zakončovat z podobné pozice, odkud se dnes již jednou trefil, ale tentokrát šibenici minul.
62'
Baumgartner rychle upaloval vpřed, ale jeho následný pas zablokoval tělem jeden ze žlutočerných.
61'
Zběsilou část utkání přerušuje další faul, tentokrát ze strany Hoffenheimu.
60'
Další sporná situace, Gittens ale po své kličce zakončit nedokázal.
59'
Sehraný signál domácích vedl ke krásné střele, proti které skvěle vystoupil Kobel!
57'
Za nesportovní chování obdržel brankář domácích varování v podobě žluté karty.
56'
Dortmund právě vstřelil branku!
V rychlém protiútoku nabil Brandt na hranici šestnáctky Mariu Wolfovi, který nádherně vymetl šibenici, ale celé situaci předcházel faul, a tak rozhodčí u videa upozornil hlavního sudího, aby celou situaci přezkoumal. Po shlédnutí videa bude celá akce vrácena a gól neplatí! Stále 0:1. Asistence: Julian Brandt.
55'
Angeliño mířil na hlavu Kramariće, ten ale v tísni zakončit nedokázal.
54'
Rychlík Baumgartner vybojoval pro modrobílé rohový kop.
53'
Faulu v pokutovém území BVB se nyní dopustil Baumgartner a Dortmund tak může v poklidu odkopávat.
52'
Martin Petersen po přezkoumání videa ponechává celou akci tak, jak byla původně. Penalta se kopat nebude.
51'
Rozhodčí nakonec píská a jde se podívat k videu! Souboj Cana s Akpogumou, po kterém sudí nařídil přímý kop, byl možná ještě v šestnáctce Dortmundu.
50'
Rudy stále vyčkává s rozehrávkou.
49'
Po nedovoleném zákroku mají domácí k dispozici velmi zajímavou standardní situaci těsně za šestnáctkou, ale z poněkud ostrého úhlu.
48'
Špatné zpracování Hallera u postranní čáry daruje balon zpět na kopačky Hoffenheimu.
47'
Dloubáček Rudyho sice našel Angeliña, ten se však v momentu přihrávky nacházel v ofsajdu, a tak bude vykopávat Kobel.
46'
Faulovaný Brandt vybojoval balon pro Dortmund.
46'
V prvním poločase se vedení ujal favorit z Dortmundu, i když poněkud zvláštním způsobem. Po standardce Reuse tečoval Julian Brandt míč zády až do sítě Hoffenheimu a BVB tak náleží vedení 1:0.
45+4'
45+4'
Na správném místě stál připravený Vogt a okamžitě odkopává.
45+3'
Reusovi sice hrací předmět utekl, vybojoval však alespoň rohový kop.
45+2'
Gittens si tentokrát s Hallerem příliš nerozuměl a balon sbírá Baumann.
45+2'
Z druhé vlny si pro střelu doběhl Wolf, ale placírkou roztočil míč mimo branku.
45+1'
Zdá se, že Dortmund chce udržet své vedení až do šaten a jen v poklidu kombinuje u levé postranní čáry.
45'
V rychlém úniku vracel Haller míč zpět do vápna, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
44'
Domácí razili okamžitě vpřed, ale v cestě jim stál důsledný Schlotterbeck.
43'
Centr Reuse mířil do správného prostoru a uhýbající JULIAN BRANDT tečoval balon nejspíše nechtíc zády, ale fantasticky mimo dosah Baumanna. 0:1. Asistence: Marco Reus.
42'
Po faulu pár metrů od šestnáctky bude Reus zahrávat standardní situaci.
41'
Schlotterback z velkého úhlu vracel balon do ohně a hrací předmět proskotačil skrz celé vápno až na osmý roh.
41'
Canova dělovka z dálky trošku zaplavala a Baumann měl co dělat, aby ránu vyrazil.
40'
Kombinující dvojice Bellingham, Gittens byla vytlačena zpět na polovinu hostů.
39'
Angeliño vystihl přihrávku Süleho a alespoň pozdržel útočení BVB.
38'
Guerreirův pokus skončil jen na bloku a následná rána Süleho proletěla daleko od prostoru mezi třemi tyčemi.
38'
Domácí se zatáhli až do své šestnáctky a nechávají žlutočerné kombinovat ve středu pole.
37'
Bellingham svou střelou napálil jen probíhajícího spoluhráče Wolfa.
36'
Dortmund začíná pomalu, ale jistě utahovat své řetězy kolem obrany Hoffenheimu.
35'
Dalekonosná rána Rudyho zaplavala těsně kolem levé tyče Kobelovy branky.
34'
Druhá tutovka za sebou, Haller zajímavě zakončoval kolenem, ale proti byl gólman Baumann!
33'
Silný Haller přetlačil hned trojici hráčů a vyslal dělovku, proti které fantasticky zasáhl Baumann!
33'
Brandt se snažil obhodit čerstvého Bičakčiće, ale neuspěl.
32'
Gittens viděl rozběhnutého Reuse, ale jeho prostrkávačka byla příliš dlouhá.
31'
Po sérii přihrávek vzadu se domácí prezentovali nepřesným dlouhým pasem, jenž sebral Kobel.
30'
Centr Guerreira odhlavičkoval jeden z domácích daleko od Baumanna.
30'
ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Ermin Bičakčić.
29'
Pellegrino Matarazzo už chystá hráče na výměnu Kabaka.
28'
Vypadá to, že se Kabak po zákroku zranil a při ošetřování signalizuje na domácí střídačku, že by chtěl na trávníku vyměnit.
27'
Turecký zadák podkosil rozběhnutého Reuse a po zásluze obdržel žlutou kartu.
27'
Can si zahrával v obraně a měl veliké štěstí, že jeho chybu napravil Kobel.
26'
Guerreiro se už napřahoval ke střele, ale vtom přilétl Kabak a sporným zákrokem odkopl daleko od branky Baumanna. Rozhodčí však nedovolený zákrok nepíská.
25'
Angeliño se protáhl po levé straně, ale jeho centr ze záklonu sebral ze vzduchu Kobel.
25'
O stereotypní pasy v defenzivě domácích se stará trio Akpoguma, Kabak, Baumann-.
24'
Rychlík Angeliño spěchal pro dlouhý pas Akpogumy, ale i tak míč odskákal až za postranní čáru.
23'
Bellingham se snažil přetlačit Kabaka, ale ten souboj ustál a navíc přihrál přesně na brankáře Baumanna.
22'
Záložník domácích opět fauloval na útočné polovině soupeře.
21'
Po rozehrání fauloval Baumgartner a Dortmundští si mohou odpočinout.
20'
Zajímavá šance pro domácí! Süle stáhl Baumgartnera k zemi a Hoffenheim bude zahrávat situaci ze vzdálenosti nějakých třiceti metrů.
19'
Schlotterbeck hlavičkoval z blízky, ale mezi tři tyče nezamířil.
19'
Wolf měl na pravé straně Gittense, ale nakonec se rozhodl pro střelu, která skončila na bloku. Dortmund bude kopat z rohu.
18'
Gittens zajímavě kličkoval u levé postranní čáry, ale v tísni přihrává zpět na Schlotterbecka.
17'
Žlutočerní si užívají držení míče a trochu uklidňují hru. Přežili to nejhorší.
16'
Kabak měl na hlavě vedoucí branku, ale z nějakých dvou metrů přestřelil břevno!
15'
Třetí roh pro Hoffenheim za poslední tři minuty.
15'
Rudy na dlouhou nohu vypíchl balon Bellinghamovi, který se už viděl v nájezdu na brankáře Baumanna.
14'
Angeliño rozehrál nakrátko, ale vybídnutý Tohumcu promarnil ideální příležitost ke střele z dálky.
13'
Bebou vyzval na sprinterský souboj Cana, který si poradil zkušeně. Z celé situace si domácí odnáší rohový kop.
13'
Bellingham krásně přenesel hru přes celou šíří hřiště, ale Wolf byl okamžitě dostoupen a musel se zatáhnout zpět.
12'
Süle diriguje rozehrávku s výpomocí Cana.
11'
Po faulu na Bellinghama se ale balon vrací zpět na kopačky hostů.
11'
TSG zakládá svůj útok svědomitě od defenzivních řad.
10'
Tentokrát z nabídky žádné ohrožení nevzniklo a Kabak odkopává daleko na polovinu Dortmundu.
10'
Guerreiro hledal na přední tyči Hallera, před něj však stihl skočit jeden ze stoperů Hoffenheimu a následuje třetí roh v krátkém časovém sledu.
9'
Dělovku Reuse zpoza šestnáctky obětavě vyhlavičkoval Kabak! Následuje další rohový kop.
9'
Centr Brandta z pravé strany byl jen sražen na rohový kop.
8'
Zajímavý odraz skočil přímo na kopačku Kramariće, ale domácí forvard byl okamžitě obklopen čtveřicí hráčů ve žlutočerném.
7'
Na dlouhatánský výkop Kobela stačil doběhnout pouze stoper Hoffenheimu Akpoguma.
6'
Gittens byl zatlačen zpět a BVB tak začínají svůj útok od nuly.
6'
Dlouhou nabídku Akpogumy doběhl u praporku Kadeřábek a navíc vybojoval i autové vhazování.
5'
Po dlouhém autu Wolfa si hlavičku Akpogumy s přehledem našel Baumann.
4'
Šikovný Reus přihrával na osmnáctiletého Bynoe-Gittense, jenž placírkou na zadní tyč zaměstnal Baumanna.
3'
Domácí sportovně zakopli do autu a Dortmund může vhazovat.
2'
Jeden z podavačů kopl balon Bellinghamovi ještě, když byl na hrací ploše a tak celou situaci musí řešit hlavní sudí.
1'
Reus zastavil Kabaka nedovoleným zákrokem a hned na úvod má Hoffenheimn k dispozici standardní situaci.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, Vogt, Kabak – Kadeřábek, Rudy, Tohumcu, Angeliño – Baumgartner – Bebou, Kramarić.
Náhradníci: L. Philipp – Asllani, F. Becker, Bičakčić, Brooks, Dabbur, Delaney, Dolberg, Stiller.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Borussia Dortmund: Kobel – Guerreiro, N. Schlotterbeck, Süle, M. Wolf – Bellingham, Can – Bynoe-Gittens, Reus (C), Brandt – Haller.
Náhradníci: Meyer – Dahoud, Hummels, Malen, Meunier, Modeste, Özcan, Passlack, Reyna.
Trenér: Edin Teržič

Rozhodčí: Petersen.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim na tom není tak dobře. Z posledních osmi zápasů nevyhrál ani jeden, naposledy se mohl radovat 9. ledna v přátelském utkání se švýcarskou Servette.

Borussia Dortmund

BVB mají za sebou neskutečnou sérii vítězství. V posledních deseti zápasech vždy zvítězili, poslední porážku utrpěli 10. prosince v přátelském utkání s italskou Fiorentinou.