Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Dortmund - 1. října 2022   15:30

Köln
53' Kainz (Hector) • 56' Tigges (Kainz) • 71' Ljubičić (Huseinbasic)
3:2
(0:1)
Dortmund
31' Brandt  (Bellingham) • 78' Schmitz (vl.)
Köln
Schwäbe – Schmitz (83. Martel), Kilian, Hübers, Hector (C) – Ljubičić, Schirí – Maina (70. Schindler), Duda (61. Adamjan), Kainz (70. Huseinbasic) – Tigges (61. Dietz).
Urbig – K. Pedersen, Soldo, Uth.
Osmers – Kempter, Siewer
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Dortmund
Meyer – Meunier, Süle, N. Schlotterbeck, Guerreiro (77. Rothe) – Bellingham (C), Özcan (70. Moukoko) – Adeyemi (61. Hazard), Brandt, Malen (77. Can) – Modeste.
Lotka – S. Coulibaly, Passlack, Papadopoulos.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 16:14. Střely mimo: 4:8. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 9:3. Fauly: 14:10.
Je konec. Kolín nad Rýnem porazil Borussie Dortmund 3:2!
Do druhé části zápasu vstoupili domácí fantasticky. V 53. minutě totiž nejprve srovnal Kainz a o tři minuty později poslal Kolín do vedení Tigges. V 69. minutě to mohlo být o dva góly pro domácí, ale pokus Dietze skončil na tyči. O dvě minuty později se ale trefil Ljubičič a bylo to 3:1. V 78. minutě si vstřelil vlastní branku Schmitz, ale Dortmund už srovnat nedokázal.
90+4'
90+4'
Další nákop Borussie končí v rukou gólmana Marvina Schwäbeho.
90+3'
Jude Bellingham se snažil zakončit po centru z pravé strany, ale míč nedokázal trefit čistě.
90+2'
Následně Borussia získala volný kop, o který se postaral Julian Brandt, ale jeho centr odkopla obrana domácích.
90+1'
Tom Rothe opět poslal centr z levé strany, ale ten odkopla obrana Kolína do zámezí.
90'
Denis Huseinbasic uviděl žlutou kartu za své nesportovní chování.
88'
Youssoufa Moukoko se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho hlavička letěla z hranice malého vápna pouze nad bránu Kolína.
88'
Timo Hübers dnes hraje velmi dobrý zápas a opět vybojoval autové vhazování pro své mužstvo v souboji s Hazardem.
Střely: 20:19
86'
Dejan Ljubičić nyní zůstává ležet na hrací ploše, na kterou jdou lékaři. Konec zápasu je ovšem velice dramatický.
84'
Následně se Borussia okamžitě dostala dopředu, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
83'
Po rohovém kopu se zpoza vápna dostal ke střele Denis Huseinbasic, ale Alexander Meyer předvedl další dobrý zákrok.
83'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Eric Martel.
82'
Iljás Schirí to zkusil z dálky, ale Alexander Meyer se prolétl vzduchem a vyrazil jeho pokus k pravé tyči.
81'
Hosté nyní drží svého soupeře pod velkým tlakem, ale obrana Kolína odvrátila balón do zámezí.
79'
Kingsley Schindler se provinil faulem ve středu hrací plochy a uviděl od sudího žlutou kartu.
78'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté se štěstím snižují na 2:3! Mladý krajní obránce Tom Rothe, který je na hrací ploše minutu podklouzl při pokusu o centr z levé strany, ale ten velmi nešťastně tečoval BENNO SCHMITZ a balón zapadl obloučkem k pravé tyči.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Tom Rothe,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Emre Can.
76'
Hostům se nedaří proměňovat šance, což je stojí cenné body do tabulky. Potom co Thomas Meunier poslal přízemní balón do vápna se Thorgan Hazard dostal do zakončení, ale to skončilo těsně vedle levé tyče poloprázdné svatyně!
75'
Jonas Hector se postaral o centr z rohového kopu, ale ten skončil bezpečně v rukou brankáře Meyera.
74'
Domácí se dostali ke dvěma střelám, ale pokus Denise Huseinbasice ani rána Floriana Dietze neprošla na bránu. Následuje ovšem rohový kop Kolína.
73'
Domácí tak jsou velmi blízko k zisku tří bodů a Dortmund do příštího zápasu s Bayernem nebude vstupovat s náskokem v tabulce.
71'
Köln právě vstřelil branku!
Nyní už jdou domácí do dvoubrankového vedení! Denis Huseinbasic z levé strany posunul míč DEJANU LJUBIČIČOVI, který zpoza vápna zakončil fantasticky k pravé tyči a brankář Alexander Meyer se natahoval marně. Asistence: Denis Huseinbasic.
70'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Kingsley Schindler,
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbasic.

ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Youssoufa Moukoko.
69'
Florian Dietz mohl poslat Kolín do dvoubrankového vedení, když se dostal do samostatného úniku na bránu soupeře, ale jeho pokus orazítkoval pravou tyč! Neproměněná tutovka může domácí na konci utkání hodně mrzet.
68'
Hosté se snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale další centr odvrátil do zámezí Timo Hübers.
66'
Julian Brandt se skvěle dostal po pravém křídle přes obránce, ale Timo Hübers se rychle vrátil a odkopl balón do zámezí. Dortmund má k dispozici rohový kop.
64'
Florian Dietz se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale ta neohrozila bránu Borussie. Nyní se hraje nahoru dolů.
63'
Nyní se Jude Bellingham opřel do míče, ale Marvin Schwäbe si znovu poradil. Dortmund se ovšem pomalu dostává zpět do hry.
62'
Marvin Schwäbe byl připravený a poradil si se střelou, která letěla po zemi přímo doprostřed jeho svatyně.
61'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Sargis Adamjan,
ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Florian Dietz.

ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Thorgan Hazard.
60'
Anthony Modeste se ocitl poprvé v šanci, ale z malého vápna nedokázal zakončit mezi tři tyče. Opět se ale pískal ofsajd.
59'
Podle zpětného záběru zahrál Luca Kilian hlavou a pokutový kop se tak kopat nebude. Dortmund musí okamžitě navázat na konec první půle, neboť nyní je na hrací ploše pouze domácí tým, který zaslouženě vede.
58'
Hosté si chtěli vymodlit penaltu po pravděpodobné ruce domácího obránce, ale sudí nechal hru pokračovat.
56'
A je to 2:1 pro Kolín! Domácí celek získal rohový kop z pravé strany, o který se postaral Florian Kainz a následně zakončil hlavou nehlídaný STEFFEN TIGGES. Asistence: Florian Kainz.
53'
Je srovnáno na 1:1 a to zcela zaslouženě! Domácí mužstvo vlétlo do druhé půle velice aktivně. Jonas Hector dostal velmi hodně místa na levé straně a poslal balón do vápna, kde jej zakončil do brány FLORIAN KAINZ. Asistence: Jonas Hector.
51'
Ondrej Duda se znovu dostal do zakončení po rychlém brejku Kolína, ale tentokrát to nebylo tak nebezpečné.
50'
Donyell Malen se postaral o přímý kop, ale jeho pokus byl sražen zdí na rohový kop.
49'
Thomas Meunier měl na pravé straně dostatek místa a Jonas Hector jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
47'
Ondrej Duda to udělal skvěle, ale jeho pokus byl sražen. Kolín ovšem zůstal v tlaku a další střelu už chytil Alexander Meyer.
46'
Kolín nejprve získal rohový kop a posléze přiletěl centr do vápna, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První polovina utkání je za námi a Dortmund vede nad Kolínem 1:0. Zatím je k vidění velmi dobrý atraktivní zápas. V 15. minutě se domácí Ljubičić dostal do šance, ale nakonec se nachytal v ofsajdu. Ve 27. minutě měl velkou šanci Malen, ale jeho pokus letěl nad bránu soupeře. O dvě minuty později mohl otevřít brankový účet Kainz, ale jeho přízemní rána letěla pár centimetrů vedle pravé tyče. Ve 31. minutě padla první branka. Jude Bellingham posunul míč rozeběhnutému Julianu Brandtovi a ten uvnitř vápna zakončil k pravé tyči. Ve 33. minutě nejprve Marvin Schwäbe vychytal volej Adeyemiho a o pár minut později si poradil také se střelou Malena.
45+2'
45+2'
Hosté mají zápas pod kontrolou a drží míč na své polovině.
45'
Niklas Süle se po centru dostal ke hlavičce, ale ta skončila jen nad bránou Kolína.
44'
Donyell Malen si navedl míč na pravačku, ale jeho pokus byl sražen do zámezí.
42'
Dejan Ljubičić se snažil zakončit po centru z pravé strany, ale míč jej trefil tvrdě do obličeje a skončil vedle brány.
41'
Donyell Malen se dostal do další velké šance, ale Marvin Schwäbe jej fantasticky vychytal! Dortmund byl velice blízko dvoubrankovému vedení.
40'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko a posléze přiletěl centr do vápna, na který si naskočil Niklas Süle, ale svou hlavičku poslal vedle.
39'
Raphaël Guerreiro měl na levé straně dostatek místa a vyslal dopředu Donyella Malena, jenž se snažil najít před bránou Modesteho, ale obrana Kolína odkopla balón.
38'
Julian Brandt chtěl z levé strany křížným pasem najít Karima Adeyemiho, ale míč skončil jen v zámezí.
36'
Anthony Modeste dnes hraje proti svému bývalému zaměstnavateli, u kterého strávil několik let. Dnes se ovšem zatím nedostal do žádné větší šance.
35'
A opět zbytečná žlutá karta pro hostujícího hráče. Niklas Süle odkopl balón po svém faulu a uviděl tak žluté varování.
33'
Karim Adeyemi se dostal ke střele z voleje po centru z rohového kopu, ale jeho parádní pokus vyrazil Marvin Schwäbe!
31'
Hostující mužstvo jde do vedení! Série nepřesností uprostřed hrací plochy, po které se k míči dostal Karim Adeyemi, jenž posunul balón Bellinghamovi, jenž našel rozeběhnutého JULIANA BRANDTA a ten zakončil k pravé tyči. Asistence: Jude Bellingham.
30'
Půl hodina utkání je za námi a branku jsme zatím neviděli. Jedná se ale o velmi atraktivní zápas, který rozhodně nenudí.
29'
Raphaël Guerreiro zpětně uviděl žlutou kartu za svůj faul.
29'
Florian Kainz byl velmi blízko úvodnímu gólu, když si skvěle poradil s obráncem na hranici vápna, ale následně jeho přízemní pokus letěl těsně vedle pravé tyče!
27'
Dortmund se dostal do velké příležitosti, ale ta brankou nekončí! V rychlém protiútoku poslal Karim Adeyemi přihrávku na volně sbíhajícího Donyella Malena, ale jeho zakončení letělo nad svatyni Kolína!
25'
Ondrej Duda zezadu sekl po nohách Saliha Özcana a může být hodně rád, že uviděl pouze žluté varování.
25'
Posléze přišel rychlý brejk hostů a centr Thomase Meuniera prošel na zadní tyč, ovšem zakončení Karima Adeyemiho bylo špatné.
24'
Domácí mužstvo získalo rohový kop z levé strany, ale následný centr skončil jen bezpečně v rukou Alexandra Meyera.
23'
Naprosto zbytečná žlutá karta pro Karima Adeyemiho, který kopl do míče po odpískání.
22'
Kolín nad Rýnem ovšem zatím předvádí velmi dobrý výkon a zatím je Borussii více než rovnocenným soupeřem.
21'
Timo Hübers se dopustil faulu ve středu hrací plochy a tentokrát už sudí Osmers na nic nečekal a vytáhl žlutou kartu.
20'
Ondrej Duda si sbíhal za obranu na nákop, ovšem Alexander Meyer byl připraven a vrhl se pro balón.
19'
Nyní se navíc právě Borussia dopustila faulu ve středu hrací plochy a Kolín má míč na kopačkách.
17'
Nyní se toho na hrací ploše příliš neděje, neboť se válčí uprostřed hrací plochy. Jude Bellingham si chtěl vymodlit faul, ale rozhodčí nechal hru pokračovat, což se hráčům Dortmundu zrovna nelíbilo.
15'
Dejan Ljubičić si sběhl za přímou přihrávku svého obránce, ale ve velké šanci jej vychytal Alexander Meyer! Posléze ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.
13'
Ani tentokrát standardní situace hostů nepřinesla nic nebezpečného a Kolín odkopl balón do bezpečí.
12'
Julian Brandt si skvěle sběhl za obranu na lobovanou přihrávku, ale jeho zakončení zblokoval Luca Kilian a následuje rohový kop Borussie.
11'
Následný centr nebyl špatný, ale žádný hráč ve žlutočerném dresu se nedostal do zakončení. Posléze Meunierovi utekl balón a Kolín získal autové vhazování.
10'
Nyní nepřesnosti na obou stranách. Jude Bellingham se nejprve snažil dostat ke střele, ale míč mu ukopl obránce. Následně jej chtěl vyboxovat brankář Marvin Schwäbe, ale ten balón skoro netrefil a daroval Dortmundu rohový kop.
8'
Steffen Tigges se málem dostal do zajímavé příležitosti, ale míč mu nakonec utekl a skončil jen u soupeře.
7'
Jude Bellingham nyní trochu prohnal rozehrávku Kolína, ale domácí si poradili bez problému.
6'
Hostující mužstvo sice bylo u míče, ale následný nákop skončil jen u brankáře Marvina Schwäbeho.
4'
Dortmund nyní sice získal rohový kop, ovšem následně se Anthony Modeste srazil s Jonasem Hectorem a sudí odpískal útočný faul Borussie.
3'
Domácí se hned dvakrát dostali do zakončení, ale ani jeden pokus neprošel na bránu Alexandra Meyera.
2'
Kolín se snažil něco vymyslet přes levou stranu, ale přihrávka byla příliš dlouhá a skončila jen v zámezí.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Ljubičić, Schirí – Maina, Duda, Kainz – Tigges.
Náhradníci: Urbig – Adamjan, Dietz, Huseinbasic, Martel, Schindler, K. Pedersen, Soldo, Uth.
Trenér: Steffen Baumgart

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham (C), Özcan – Adeyemi, Brandt, Malen – Modeste.
Náhradníci: Lotka – S. Coulibaly, Can, Hazard, Moukoko, Passlack, Rothe, Papadopoulos.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
Kolín nad Rýnem se aktuálně nachází na 9. místě s 10 body a skóre 11:8. Vstup do sezóny tak spíše plní očekávání. Po domácí prohře s prvním Unionem Berlín zavítali Kolínští do Bochumi. Už v 9. minutě si vstřelil vlastní branku Schmitz. V 88. minutě ale dokázal srovnat Maina a Kolín tak remizoval 1:1.
Borussia Dortmund je momentálně na 3. pozici s 15 body a skóre 9:7. Má stejný počet bodů jako druhý Bayern, ovšem ten už má za sebou odehrané vítězné utkání s Leverkusenem. Potom co Borussia prohrála v Lipsku se utkala v derby doma se Schalke. O jedinou branku se postaral v 79. minutě Moukoko. Dortmund tak vyhrál 1:0.
V 8. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a Borussia Dortmund. Tato mužstva se spolu naposled utkala v březnu na půdě Kolína, kde ovšem došlo pouze k remíze 1:1. Dnes se bude znovu bojovat na RheinEnergie Stadionu v Kolíně nad Rýnem. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.