Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Freiburg - 29. dubna 2023   15:30

0:1
(0:0)
Freiburg
54' Doan  (Höler)
Köln
Schwäbe – Schmitz (64. Schindler), Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel (81. Huseinbašić) – Maina (81. Limnios), Kainz, Ljubičić (57. Thielmann) – Selke (64. Tigges).
T. Horn – Kilian, Olesen, K. Pedersen.
Reichel – Schüller, Bandurski
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Doan (72. Sildillia), Eggestein, Höfler, Grifo (72. Sallai) – Gregoritsch (78. Keitel), Höler (90+2. Petersen).
Uphoff – Džong Woo-jong, Ezekwem, Wagner, Weisshaupt.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 13:6. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:7.
Po výhrách nad Werderem a Schalke získal Freiburg další tři mimořádně důležité body a udržel se na čtvrtém místě z znamenající postup do základní skupiny Ligy mistrů. Mužstvo Christiana Streicha nepředvedlo v Kolíně žádný úchvatný výkon, ale nakonec maximálně profitovalo z jednoho dobře sehraného rohu. Ricu Doan z něj dal v 54. minutě rozdílový gól. Freiburg po něm zaparkoval autobus a bránil se souvislému tlaku. Nejprekérnější situaci řešil Flekken kvůli odrazu od vlastního spoluhráče, kozli sami o sobě z mnoha centrů nebezpeční nebyli.
90+5'
90+5'
Florian Kainz dostal k dispozici asi poslední rohový kop. Flekken ukryl míč v rukavicích a Freiburg dělí už jen pár sekund od šestnácté výhry v sezoně.
90+4'
Schindler nebyl nebezpečný dlouhým autem a poté ani přízemní přihrávkou, jelikož v malém vápně se nacházel pouze brankář Flekken.
90+2'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.
90+2'
Thielmannův centr ztroskotal na první překážce. Míč zůstává před šestnáctkou i po nepovedené přihrávce Tima Hüberse.
90'
Kiliann Sildillia přesně na půlící čáře udělal faul na Hectora. Kolínští zase vyráží hledat nějakou skulinu v perfektně sehrané defenzivě soupeře.
89'
Takže se všichni vrátili k brance Freiburgu, u kterého se konal další rohový kop. Kozli byli ze vzduchu opět nuloví.
88'
Sallai famózně zalepil výkop Flekkena, ale v dalším kroku vypustil centr mimo dosah všech svých kumpánů.
87'
Freiburg od gólu Doana prakticky nevylezl z obranné ulity. Ta na druhou stranu funguje bezchybně, takže není důvod cokoliv měnit.
85'
Flekken šel k zadní čáře křižovat Limniose, který o brankářovu nohu odrazil míč na rohový kop. Z toho pak byla jen nekvalitní koncovka Hüberse.
84'
Hectorův centr prodloužil Lienhart pryč z pokutového území. Po autu Schindlera domácí kombinují na čtyřiceti metrech od brány.
83'
Huseinbašić o sobě dal okamžitě vědět. Míč si navedl na levačku a tou orazítkoval nejbližšího protihráče.
82'
Kolínští pokračují v produkci centrů z pravé části hřiště. Mířil na Tiggese, jenž v těžké pozici umístil míč mimo tři tyče.
81'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Dimitris Limnios.
81'
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Denis Huseinbašić.
80'
Tigges v nenápadné situaci vyslal pěkný pokus z otočky. Míč proletěl kousek nad břevnem Flekkenovy branky.
79'
Ginterovi nesedlo zakončení z nepřipravené pozice. Úspěch neslavil ani Sallai, který přihrál domácímu brankáři.
78'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Yannik Keitel.
76'
Freiburg opět zacelil vlastní vápno, kam posílal razantní centr Schindler. Podobné dlouhé pasy domácím vůbec nevychází.
75'
V nefotbalové poloze se navíc nachází Lucas Höler. Rozhodčí už dali zelenou příchodu doktorského štábu.
74'
Ve vzduchu hosté nemají vesměs žádné problémy. I tomuto rohu se s klidem ubránili a teď asi nebudou spěchat s odkopem Flekkena.
73'
Hector nezkoušel vypálit z osmnácti metrů. Míč poskytl do druhého sledu a z toho vzešla Kainzova rána sražená na roh.
72'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Roland Sallai.
72'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Kiliann Sildillia.
70'
Freiburg dlouho držel domácí mezihru daleko od Flekkena, který se ve finále nemusel zaobírat centrem Thielmanna.
68'
Další vlnu nevole v domácím táboře vyvolala nemožnost rychle rozehrát standardní situaci. Rozhodčí Reichel musí opakovaně krotit vášně.
67'
Flekken se vypořádal s ošemetnou situací, kdy mu Schindlerovu prudkou přihrávku vlastní spoluhráč Lienhart tečoval do protipohybu. Gólman Freiburgu předvedl další reflexivní zákrok rukou.
65'
Hectorův aut doputoval až do Flekkenových rukavic. Domácím se teď moc nedaří a podrážděně reagují na každou maličkost.
64'
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Steffen Tigges.
64'
ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Schindler.
63'
Držení míče: 48 % – 52 %.
62'
Nařízenou standardku Kolína znehodnotil útočný faul. Selkeho protesty nemají šanci na úspěch, bude se kopat od brány Marka Flekkena.
61'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nicolas Höfler).
59'
Eggesteinův dalekonosný projektil Schwäbe pouze vyrazil ke Gregoritschovi. Ten se místo dorážky pokoušel o ještě jednu přihrávku, ale ta prošla kolem Vincenza Grifa do území nikoho.
58'
Maina vedl míč po levém okraji pokutového území. Kübler se ho celou dobu držel jako klíště a nenechal ho přihrát do nebezpečnějších pozic.
57'
ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Jan Thielmann.
56'
Benno Schmitz zakroutil technickou střelu nad horní tyč, takže se rychlá odpověď na inkasovaný gól úplně nepovedla.
54'
Freiburg právě vstřelil branku!
Družina Christiana Streicha otevírá skóre z perfektně sehraného rohového kopu! Lucas Höler ho prodloužil na zadní tyč, kde se vynořil RICU DOAN a hlavičkou těsně nad zemí poslal míč mimo dosah Marvina Schwäbeho.
53'
Z Grifovy standardky byl míč zvednut na rohový kop. Všichni hlavičkáři si tak prodlužují pobyt před brankou Kolína.
52'
Druhá půle začíná v nižší intenzitě, než končila ta první. Další přerušení nastalo s faulem na Güntera.
50'
Ljubičić roztáhl hru ke Kanzovi, jehož centr se snesl pouze do náruče hostujícího gólmana.
48'
Michael Gregoritsch s velkým štěstím obešel Hüberse, když se mu míč odrazil od těch nejcitlivějších míst na mužském těle. Pod vlivem velké bolesti ještě zvládl vystřelit, ale míč poslal přesně k Schwäbemu.
47'
Ljubičić běžel po ose. Prohrál však souboj s gravitací a obrana Freiburgu byla vesměs bez práce.
46'
Po ospalém úvodu začal Kolín hrozit, ale brankář Flekken mu chytil obě největší šance Mainy a Martela. Freiburg se poprvé připomněl až po půlhodině. Schwäbe zlikvidoval možnost Hölera a stejnému hráči před pauzou vyrazil i dalekonosný volej.
45+2'
45+1'
Naivní Doanova přihrávka přistála u domácích obránců. Rychlý přechod Kolína znegoval nepovedený pas Ljubičiće do rukavic Flekkena.
44'
Kübler odřízl od balonu Mainu. Ten z frustrace fauloval a Flekken bude kopat do zahuštěného středu pole.
43'
Krásný volej Hölera Schwäbe stejně efektním zákrokem vyrazil nad břevno. Z rohu Grifa už nebylo nic, Höfler kopl míč hodně vedle brány.
42'
Iljás Schirí nestihl lépe naklopit hlavu, kterou přesměroval razantní centr z pravého křídla nad branku Freiburgu.
41'
Kainz objevil v malém vápně hlavu hostujícího hráče. Schmitz vrátil míč Flekkenovi a ten ho nakopl až k brankářskému protějšku Schwäbemu.
40'
Ljubičićův výpad po pravé straně postrádal finální přihrávku do ohně. I v tomto případě se domácí musí spokojit s rohem.
39'
Grifo si po nepovedeném rohu centr zopakoval, ale Gregoritschova hlavička nad břevno měla ke gólu hodně daleko.
38'
Chabot nabízí hostům rohový kop.
37'
Do výšky sražený míč stáhl Flekken a dlouhým výhozem započal akci Freiburgu, jež ztroskotala na přečtené diagonále.
36'
Doan si nezpracoval dlouhý pas z dílny Gintera. Domácí protiakce po pravé straně skončila ziskem rohového kopu.
34'
Doan s Griffem uvolnili Güntera. Ten chtěl z jedničky cpát míč před kasu, jenže mu v tom zabránila noha dobíhajícího Hüberse.
33'
Linton Maina si užíval volnosti na levé straně, jenže centrem neoslovil žádné parťáky z útoku.
32'
Rohový kop ani následný aut Küblera domácí obranu tolik nerozhodil.
31'
Nejvydařenější akce Freiburgu! Prsty v ní měl Doan, jenž uvolnil Hölera a ten zprava vystřelil k bližší tyči, kde trefil příkladně postaveného Schwäbeho.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
Maina po rohu vracel míč do ohně. Selke ho hlavou prodloužil vedle levé tyče a navrch mu byl odmáván ofsajd.
28'
Ljubičić přiběhl k hranici pokutového území, kde přenechal míč Selkemu. Ten se sice zhotovil ke střele, ale ta mu opět byla sražena na roh.
27'
Christian Günter se pro změnu provinil šlapákem, takže se míč vrací na domácí kopačky.
26'
Přesně uprostřed hřiště zahrál Maina nebezpečně vysokou nohou. Lienhart může být rád, že se to obešlo bez šrámů na jeho obličeji.
25'
Martelův taktický faul v rychlém přechodu Freiburgu přináší první žluté napomínání.
23'
Druhá pořádná příležitost! Selke dokonale sklepl Kainzův roh do malého vápna, ale Flekken Martelovu hlavičku pravou rukou reflexivně vyrazil.
22'
Roh pro Kolín.
21'
Flekken nejistě vyrazil za centrovaným balónem, ale nakonec vše odčinil dobrým zákrokem proti následné střele Mainy.
20'
Gregoritsch neobešel Shmitze. Hosté chtěli míč získat zpět, ale byl jím zapískán útočný faul.
19'
Selke před vápnem napřáhl levačkou, ale trefil jen prvního hráče, kterým byl Lienhart.
18'
Griffo se zhostil exekuce rohového kopu. Z přední tyče byl míč odvrácen na Küblera, jemuž vůbec nevyšla optimistická střela z voleje.
17'
Kainzův pokus ze střední vzdálenosti sotva doskákal do náruče hostujícího gólmana.
16'
Schwäbe si sjednal pořádek u své branky a příchozí centr vyrazil pryč z hrací plochy.
15'
Hosté mají výhodu standardní situace z pravé strany, kde se faulu dopustil Chabot.
13'
Domácí Martel je na tom o poznání hůře, nicméně i on by se měl co nevidět vrátit do hry.
11'
Hru přerušilo oboustranné ošetřování. Doktoři se starají o Griffa a Martela.
9'
Ještě chvíli a Hectora už budou z dlouhých hodů bolet ruce. Jeho kolegové z ofenzivy se však mezi beky Freiburgu stále neprosazují.
7'
Ani další pokusy o posun míče do pokutového území nepadly na úrodnou půdu. Flekken bude vykopávat.
5'
Kolín to zkouší přes levou stranu, ovšem ani Hectorův dlouhý aut hostující defenzivu nerozbil.
4'
Z obou stran jde o velmi opatrný začátek. Hra se odvíjí jen ve středu hřiště.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v bíločervených dresech. Freiburg je v černém.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel – Maina, Kainz, Ljubičić – Selke.
Náhradníci: T. Horn – Huseinbašić, Kilian, Limnios, Olesen, K. Pedersen, Schindler, Thielmann, Tigges.
Trenér: Steffen Baumgart

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Doan, Eggestein, Höfler, Grifo – Gregoritsch, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Džong Woo-jong, Ezekwem, Keitel, Petersen, Sallai, Sildillia, Wagner, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Reichel – Schüller, Bandurski.
1. vzájemný zápas

06.11.2022
Freiburg – Kolín 2:0
Branky:
52. Džong Woo-jong, 64. Gregoritsch.
SC Freiburg

Hosté se postupnými krůčky zařazují mezi užší německou špičku. S bilancí patnácti výher, osmi remíz a šesti porážek jim momentálně patří čtvrté místo, které zaručuje účast ve skupině Ligy mistrů. Na třetí Union ztrácí fotbalisté Freiburgu dva body. Stejný rozestup je dělí od pátého Lipska, s nímž se za pár dní utká v semifinále národního poháru. V Bundeslize dnes Freiburg usiluje o třetí výhru v řadě. Ve dvou předešlých zápasech zdolal 2:1 Brémy a 4:0 Schalke. S třinácti góly je nejlepším střelcem Vincenzo Grifo. Na marodce jsou Gulde, Kyereh a Doan.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kozlům se nepovede zopakovat účast v evropských pohárech. Před pěti posledními koly jim náleží až jedenácté místo, kde to mají daleko k pohárovým příčkám i k sestupovému pásmu. Aktuálně je Kolín čtyřikrát v řadě neporažen. Body dělil s Mönchengladbachem a Mohučí a totožným výsledkem 3:1 porazil Augsburg s Hoffenheimem. Týmovou produktivitu vede s šesti góly a se sedmi asistencemi Florian Kainz. Kvůli dlouhodobým zraněním absentují útočníci Andersson, Dietz a Uth.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Kolínem a Freiburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.