Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Union Berlin - 11. září 2022   15:30

0:1
(0:1)
Union Berlin
3' Hübers (vl.)
Köln
Schwäbe – Schmitz (62. Schindler), Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel, Schirí – K. Pedersen (62. Ljubičić), Maina (85. Adamjan), Kainz (75. Thielmann) – Dietz (46. Tigges).
T. Horn – Soldo, Duda, Huseinbasic.
B. Cortus – F. Heft, R. Foltyn
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Grill – Jaeckel, Knoche, Leite – Trimmel (C), Haberer (64. Pantovič), Khedira, Schäfer (89. Seguin), Ryerson – Siebatcheu (75. Behrens), S. Becker (75. Michel).
Busk – Gießelmann, Baumgartl, Skarke, Leweling.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:9. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:12.
Druhé dějství už branku nenabídlo, domácí se marně snažili dosáhnout vyrovnání, ale to jim nebylo dopřáno, jedinou velkou možnost neproměnil hned na začátku Linton Maina a do dalších šancí se už jeho tým poté příliš nedostával. Hosté bránili svůj těsný náskok, od 82. minuty hráli navíc v početní výhodě, a dokráčeli si pro tříbodový zisk.
90+5'
90+5'
Ještě jedna střela zamířila na domácí bránu, nebyla nijak nebezpečná, míč šel přímo do náruče brankáře, ale to už hostující tým mrzet nemusí.
90+3'
Union stále drží míč v útoku a takticky zdržuje.
90+2'
Domácím se krátí čas a navíc budou čelit rohovému kopu.
90'
Lennart Grill na nic nečekal a volný balón okamžitě odehrál do bezpečné vzdálenosti své brány.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Paul Seguin.
88'
Hosté drží balón daleko od své svatyně a hlídají svůj těsný náskok.
87'
Paul Jaeckel fauloval hodně tvrdě, žlutou kartu sice nevidí, ale jeho tým bude čelit volnému kopu.
85'
Žlutou kartu obdržel kouč domácího týmu Baumgart.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Sargis Adamjan.
83'
Domácím se nedaří dostat míč pod kontrolu, ten mají více na kopačkách hráči Unionu.
81'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Luca Kilian). Domácí hráč si byl vědom žluté karty na kontě, přesto se celkem nesmyslně provinil faulem, za kterou musel vidět další žlutou. Hodně těžká situace pro domácí zhruba deset minut před koncem základní hrací doby.
79'
Kombinace na jeden dotek jim nevyšla, Julian Ryerson si nerozuměl se spoluhráčem a zpětná přihrávka na něj tak skončila jenom v zámezí.
78'
Hosté velmi dobře taktizují, díky vynucenému faulu mohou pozdržet rozehrávku a dál šetřit čas.
75'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.
75'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
75'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
74'
Miloš Pantovič pálil směrem do horní části brány, ale tu ve finále přestřelil.
74'
Union vybojoval rohový kop a rozehrávku oddaluje, jak jen to jde.
72'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Kingsley Schindler). Domácí hráč sice vehementně protestuje, ale není mu to nic platné.
70'
Nyní už balón končí u gólmana Unionu, který nikam nepospíchá.
70'
Domácí si roh zopakují, akorát z druhé strany.
69'
Lennart Grill si vyběhl pro míč, ale ještě předtím, než jej stačil vzít do rukou, jej Diogo Leite raději poslal do zámezí a bude z toho roh.
66'
Diogo Leite se dostal ve velkém vápně ke kolmé přihrávce z levé strany, hned to zkoušel na bližší tyč, kterou ale minul, střílel vysoko nad.
64'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Miloš Pantovič.
62'
ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Schindler.
62'
ze hřiště odchází Kristian Pedersen, přichází Dejan Ljubičić.
61'
Hosté rozehráli roh na krátko, následoval oblouček na vzdálenější tyč, kde byl připraven gólman Kolína.
60'
Sheraldo Becker se snažil odcentrovat z levé strany, míč ale zblokoval jeden obránců na roh. Hráč hostů následně zůstává ležet na trávníku, aby ušetřil nějaký čas.
58'
Christopher Trimmel krásným obloučkem z levé hranice vápna orazítkoval břevno na vzdálenější straně soupeřovy svatyně. Nechybělo moc a byl tu druhý gól.
56'
Jeden z hostujících fotbalistů si míč příliš dlouho srovnával na kopačku a když už se rozhodl pro střelu, trefil pouze protihráče.
55'
Je to András Schäfer, kterému se zpět na nohy moc nechce.
54'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Kristian Pedersen), domácí hráč skluzem počastoval jednoho z protihráčů.
54'
Následoval centr před bránu, míč se povedlo vyboxovat brankáři hostů.
53'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Robin Knoche). Hráč hostů musel faulovat, aby zabránil šanci soupeře.
53'
Domácí reklamovali hru rukou, kterou se měl provinit Diogo Leite, ale opakovaný záznam ukázal, že tomu tak nebylo.
51'
Míč zůstal na chvíli volný v pokutovém území Unionu, hosté ale stačili zareagovat nejrychleji.
50'
Steffen Tigges sice míč dostihl, ale jeho následná přihrávka před bránu byla zblokována do zámezí.
47'
Linton Maina mohl vyrovnat, v úniku byl ovšem atakován obráncem a svou střelu tak stačil adresovat jenom do vyběhnutého gólmana.
46'
ze hřiště odchází Florian Dietz, přichází Steffen Tigges.
46'
Hosté si tak do kabin odnáší těsné vedení, které však mohlo být i vyšší, to by však musel Jordan Siebatcheu proměnit pokutový kop a Sheraldo Becker nestát v ofsajdu. Hráči Unionu byli aktivnějším týmem, domácí toho směrem dopředu příliš nepředvedli, Lennart Grill zasahoval proti jediné střele.
45+4'
45+3'
Vypadalo to nadějně, ale Eric Martel zasáhl míč pravačkou příliš slabě a brankář Berlína tak stihl zasáhnout.
45+3'
Ještě jeden rohový kop v závěru pro domácí tým.
45+2'
Florian Dietz se v pokutovém území skácel k zemi, ale tady měla následovat žlutá karta spíš za filmování.
45'
Janik Haberer fauloval u postranní lajny, jeho tým tak bude čelit volnému kopu soupeře.
43'
Florian Dietz při dopadu špatně došlápl a chvíli si poseděl na trávníku, pokračuje ale dál.
41'
Kristian Pedersen se sice dostal k hlavičce zblízka, ale míč odehrál jenom vedle brány.
40'
Rohový kop nyní rozehraje domácí tým, který tak v závěru první půle může vyrovnat.
38'
Janik Haberer neměl ani zdaleka takovou rychlost, jakou by potřeboval. Míč mu uniká do zámezí a rozehrávat bude gólman domácího týmu.
36'
Ofsajd nyní zastavuje ve slibně rozvíjející se akci také domácí tým.
35'
Hodně nepřesný dlouhý pas Kolína letí jen brankáři týmu z hlavního města.
34'
Timo Hübers odvrátil míč do autu a aspoň na chvíli zbrzdil útočnou akci Unionu, ten bude pokračovat vhazováním.
32'
Hráči Kolína se na chvíli usadili v pokutovém území, ale žádnému z nich se nepovedlo vystřelit.
30'
Linton Maina poprvé prověřil těžší střelou brankáře hostů, tomu se ale povedlo balón vyrazit. Nechybělo moc a jeden z domácích fotbalistů se dostal k dorážce, ale nestalo se tak.
27'
Sheraldo Becker nedokázal ve vápně trefit volný míč dobře, situaci se snažil napravit, ale to už jeho pokus zblokoval jeden z obránců. Rohový kop to ale není.
26'
Hosté si na své polovině ve středovém kruhu vynutili faul a mohou tak v klidu rozehrávat.
24'
Lennart Grill na druhé straně na nic nečekal a volný míč odkopl daleko do bezpečí.
22'
Jeden z domácích obránců nyní raději hlavou poslal míč svému gólmanovi, čímž zabránil dalšímu tlaku Unionu.
21'
Christopher Trimmel nebezpečně centroval z pravého křídla, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
19'
Lennart Grill vyběhl k hranici vápna, kde sebral letící míč v klidu do rukou.
18'
Kolín drží míč na útočné polovině, ale zatím si nedokázal vytvořit žádnou větší možnost.
15'
Hlavní arbitr jsi vyžádal na pomoc VAR, který to vše dokázal.
14'
Christopher Trimmel nepovedenou střelou poslal balón k postranní čáře, kde jej bleskurychle odehrál do odkryté části brány Sheraldo Becker, ten stál ale v ofsajdu a gól tak neplatí.
13'
Domácí neudrželi míč na hrací ploše, o aut se postará Christopher Trimmel.
10'
Jordan Siebatcheu náskok svého mužstva nezvýšil. Marvin Schwäbe si počkal do poslední chvíle na střelu a vyplatilo se. Hostující hráč poslal svou střelu po zemi jen lehce na pravou stranu, gólman se včas položil a balón lapil.
9'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Luca Kilian).
9'
Union rozehrál rohový kop, po následné skrumáži střílel Janik Haberer slabě po zemi do náruče brankáře. Rozhodčí ale píská ruku a uvidíme pokutový kop.
7'
Hosté mohli zahrozit znovu, jejich volný kop byl ovšem odvrácen do bezpečí.
5'
Dlouhý nákop doputoval pouze k hostujícímu brankáři, který míč rychle sebral do rukou a rozehrál.
3'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Na gól se moc dlouho čekat nemuselo. Sheraldo Becker chtěl z levé strany vápna poslat přihrávku na střed, avšak míč tečoval TIMO HÜBERS tak smolně, že jej odehrál k bližší tyči brány. Marvin Schwäbe už nestačil na změnu reagovat a po balónu se jen podíval.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel, Schirí – K. Pedersen, Maina, Kainz – Dietz.
Náhradníci: T. Horn – Soldo, Ljubičić, Schindler, Duda, Huseinbasic, Tigges, Adamjan, Thielmann.
Trenér: S. Baumgart.

1. FC Union Berlín: Grill – Jaeckel, Knoche, Leite – Trimmel (C), Haberer, Khedira, Schäfer, Ryerson – Siebatcheu, S. Becker.
Náhradníci: Busk – Gießelmann, Baumgartl, Seguin, Skarke, Leweling, Michel, Behrens, Pantovič.
Trenér: U. Fischer.

Rozhodčí: B. Cortus – F. Heft, R. Foltyn.
Posledních pět vzájemných zápasů

Union Berlín – Kolín nad Rýnem 1:0
Kolín nad Rýnem – Union Berlín 2:2
Union Berlín – Kolín nad Rýnem 2:1
Kolín nad Rýnem – Union Berlín 1:2
Union Berlín – Kolín nad Rýnem 1:2 (přátelský zápas)

Kolín porazil svého protivníka na své půdě naposledy 4. listopadu 2013, kdy ještě v rámci druhé německé nejvyšší ligy zvítězil vysoko 4:0.
Union Berlín

Jak už bylo zmíněno, ani hostující tým v nové sezóně ještě nenašel přemožitele a drží kontakt s vedoucími celky. Z pěti duelu vyhrál tři a dva dotáhl do remízy, celkem skóroval dvanáctkrát a třetinu z tohoto počtu inkasoval, mimo své hřiště pálil do černého šestkrát a inkasoval jediný gól.
Sheraldo Becker ze Surinamu je s pěti zásahy nejlepším střelcem mužstva a zatím i celé ligy.
Kolín nad Rýnem

Domácí tým dosud z pěti klání posbíral devět bodů díky dvěma výhrám a třem remízám, jako jeden z mála nebyl dosud poražen, poté se to povedlo ještě gigantovi z Bayernu a právě Unionu. Na svém hřišti porazil nejprve Schalke 3:1 a následně hrál bezgólově se Stuttgartem.
Rakušané Dejan Ljubičič a Florian Kainz se zatím jako jediní z týmu trefili více než jednou, oba docílili dvou gólů.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes pokračuje 6. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení týmů, kterým se zatím v nové sezóně poměrně daří a pohybují se ve vyšších patrech tabulky, jsou to Kolín nad Rýnem a Union Berlín. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.