Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hoffenheim - 20. srpna 2022   15:30

0:3
(0:2)
Hoffenheim
9' Baumgartner  (Prömel) • 35' Kramarić  (Kabak) • 78' Rutter  (Kramarić)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba (77. Bakker), Hincapié – Aránguiz (46. Palacios), Andrich (67. Paulinho) – Diaby, Azmún (77. Amiri), Hložek (46. Demirbay) – Schick.
Lomb – Fosu-Mensah, Kossounou, Sinkgraven.
Reichel – Koslowski, Bandurski
BayArena, Leverkusen
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov (69. Kadeřábek), Prömel, Geiger (76. Rudy), Baumgartner (70. Dabbur), Angeliño – Rutter (86. Bruun Larsen), Kramarić (86. Stiller).
L. Philipp – Posch, Samassékou, Quaresma.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 11:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:18.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí! Domácí fanoušci odměňují hráče Leverkusenu pískotem, s hostujícím Hoffenheimem totiž padli 0:3!

Hostující fotbalisté vlétli do zápasu o poznání lépe. Již v deváté minutě poslal Hoffenheim do vedení parádní patičkou Christoph Baumgartner. Po půlhodině hry bylo pro domácí ještě hůře, když Andrej Kramarić dopravil Kabakův centr za záda Hrádeckého podruhé. Těsně před koncem první půle poté hlavní rozhodčí odvolal zásah Roberta Skova po předcházejícím lehkém faulu na Hložka.

Po změně stran mohl Patrik Schick snížit na rozdíl jediné branky, ale jeho umístěnou střelu k tyči zablokoval spoluhráč Azmún. Naopak hosté už i s Pavlem Kadeřábkem na trávníku udeřili potřetí. Po rychlém útoku vytáhl parádní střelu křížem Georginio Rutter a dokonal dnešní duel.
90+2'
90+2'
Palacios spolupracoval v nebezpečném prostoru s Demirbayem. Střídající útočník však pálil jen vysoko nad hostující branku.
90'
Ani Kadeřábek nebyl daleko od žluté karty za zdržování. Nakonec hlavní sudí nechal rozehrát Ozana Kabaka bez dalšího trestu.
89'
Souhra krajních obránců mohla přinést čtvrtou branku. Kadeřábek přetáhl balon až na zadní tyč, kde z voleje pálil Angeliňo. Střela se však do branky nevešla.
88'
Demirbay centroval od postranní lajny do pokutového území, ale vysoký balon si snadno stáhl do rukavic Oliver Baumann.
87'
Akpoguma dlouho zdržoval rozehrávku domácího celku a dostává v závěru zápasu žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Jacob Bruun Larsen.
86'
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Angelo Stiller.
85'
Po faulu na Frimponga rozehrával volný přímý kop z místa přestupku Kerem Demirbay. Nepříjemná rána však skončila jen na přední tyči.
84'
Frimpong byl hned několikrát v řadě faulován. Hlavní rozhodčí však píská až zákrok Angeliňa těsně před pokutovým územím.
83'
Hostující tým ještě na posledních pár minut chystá dvě poslední střídání.
82'
Ani střídající Paulinho nepřinesl potřebné oživení. Nyní navíc zbytečně u postranní lajny fauloval Ruttera a rozehrávat tak budou hosté.
81'
Hoffeinhem ani po třetí brance nekončí. Nyní mířil do útoku Pavel Kadeřábek. Neměl však s kým kombinovat a tak raději míč posunul ke stoperům.
80'
Zhruba posledních deset minut zbývá do konce druhého poločase. Leverkusen je na pokraji čtvrté prohry v řadě v aktuální sezoně.
78'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Teď už se ale Hoffenheim raduje potřetí! Do rozhozené obrany spěchal Andrej Kramarić. Po bleskové akci se dostal k míči GEORGINIO RUTTER, bránící Bakker neměl příliš šancí a hostující gólman parádní ranou našel volný roh Hrádeckého branky.
78'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Angeliňo poslal míč Kramarićovi na levou stranu, odkud ještě přilétl centr do vápna, ale Dabbur hlavičkoval mimo branku.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Edmond Fayçal Tapsoba, přichází Mitchel Bakker.
77'
ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Nadiem Amiri.
76'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
75'
Zcela zbytečná žlutá karta pro Ruttera. Hostující útočník skluzem dojel do rozehrávajícího Frimponga.
74'
Nápor Leverkusenu ani s postupujícím časem neroste. Azmúna velmi snadno obral o balon bránící Ozan Kabak.
73'
Od středového kruhu rozehrával akci hostů Angeliňo. Z levé strany se řídil do vápna, kde ale Kramarić pouze zboural bránícího Taha a píská se faul.
72'
Domácí se znovu dožadovali penalty, ale Vogt napálil svého spoluhráče pouze do těla.
71'
Obrana Hoffenheimu stále drží. Domácí se sice častěji dostávají k hostující brance, ale Baumann ještě nemusel řešit složitější zákrok.
70'
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Munas Dabbur.
69'
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Pavel Kadeřábek.
68'
Po souboji v pokutovém území trefil Baumann svého spoluhráče do obličeje. Střelec první branky Christoph Baumgartner má krvavý šrám na obličeji.
67'
ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Paulinho.
66'
Jen s dávkou štěstí se podařilo Frimpongovi ubránit Kramariće. Chorvatský útočník už by šel téměř sám na branku Lukáše Hrádeckého.
65'
Azmúna obral o balon Prömel. Okamžitě hledal rozběhnutého Ruttera, ale francouzský útočník si opět pomohl pouze faulem v souboji s Hincapiém.
64'
Diaby sice obešel na levé straně Kabaka, ale poté nepřihrál přesně do kroku Azmúnovi. Leverkusen se opět přesouvá blíže k hostující brance.
63'
Hoffenheim se musel po změně stran spíše bránit, ale nyní se vydal do útoku. Angeliňo sice kroutil míč do šestnáctky, ale Kramariće nenašel.
62'
Až jako poslední v obraně musel řešit dlouhý pas na Ruttera Edmond Tapsoba. Domácí obránce dokázal předskočit soupeře a nenechal ho zakončit.
61'
Angeliňova přihrávka do vápna byla zblokována, ale akce hostů ještě pokračovala. Rutterovi je nakonec pískán útočný faul při snaze obrat o balon Taha.
60'
I po hodině hry vede Hoffenheim nad Leverkusenem o dva góly. Tapsoba nyní musel odkopávat pouze za postranní lajnu před napadajícím Kramarićem.
58'
Demirbay rozehrával volný přímý kop po faulu na Schicka. Balon před Baumannem sice skočil, ale hostující gólman nakonec zasahovat nemusel.
57'
Další žlutá karta v krátkém čase. Ozan Kabak zatáhl za rameno Schicka, poslal ho k zemi a je náležitě potrestán.
56'
Opět byl v akci Georginio Rutter. Diaby následně zbytečně odkopl balon do reklam a vyfasoval za to od rozhodčího žlutou kartu.
55'
Už už se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Azmún byl však ještě před penaltovým zákrokem v těsném ofsajdu.
54'
Rutter byl nachytán v ofsajdu po dlouhém výkopu Olivera Baumanna. Domácí jsou ve druhém poločase o poznání živější než před přestávkou.
52'
Tapsoba dokázal předskočit Prömela a tím rozjel nebezpečnou akci Leverkusenu. Diaby naservíroval míč proti noze Schickovi, který sice překonal hostující obranu, ale u tyče trefil spoluhráče Azmúna.
51'
Po rohovém kopu se ocitl v pokutovém území v zajímavé pozici střídající Demirbay. Pokus z úhlu však dokázala hostující obrana odvrátit na autové vhazování.
50'
Lehká práce pro Baumanna. Po sklepnutí Schicka mohl z hranice pokutového území pálit Diaby, ale střela bez razance domácího gólmana nezaskočila.
49'
Lukáš Hrádecký měl práci hned po změně stran. Nebezpečný průnik vedl zprava Skov, ale prudkou ránu na první tyči domácí gólman dokázal skrýt.
48'
Po nebezpečném centru z pravé strany se dostal k hlavičce Sardár Azmún, ale jeho lehká teč nasměrovala míč jen mimo tři tyče.
47'
Druhou polovinu dnešního zápasu odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Hoffenheim se však lehce ubránil první akci.
46'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Kerem Demirbay.
46'
ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Exequiel Palacios.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten a stavu 2:0 pro Hoffenheim.

45+2'
45+2'
Od Taha putoval míč směrem k Azmúnovi. Domácí se snažili přejít do vápna kombinací, ale skvěle z obrany vstoupil Akpoguma.
45'
Po vhazování Roberta Skova se dostali k míč jen domácí fotbalisté. Diaby zkoušel najít na levém kraji Hložka, ale přihrávku zblokoval na rohový kop Kabak.
43'
Místo obdržené branky mohl Leverkusen snížit. Po faulu na Hložka měli domácí k dispozici volný přímý kop. Ten však poslal Aránguiz jen do obranné zdi.
42'
Vše je jinak! Hlavní rozhodčí gól odvolává po prozkoumání videa. Hložek byl před gólovou akcí lehce podkopnut.
40'
Další neskutečná akce Hoffenheimu posílá domácí na kolena! Už už to vypadalo, že je na levé straně Rutter s balonem ztracen. Ale po chybě Tapsoby přihrál mezi nohama Hrádeckého před zcela prázdnou branku ROBERTU SKOVOVI.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí Leverkusen se nemůže dostat k jediné nebezpečné akci.
39'
Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Jeremie Frimpong. Domácí se však nemohou prokombinovat zhuštěným prostorem kolem středového kruhu.
38'
Po táhlém volném přímém kopu Aránguize se sice dostal k hlavičce Tapsoba, ale míč nakonec přeběhl.
37'
Leverkusen se snaží se zápasem něco udělat ještě v prvním poločase. Náběh Aránguize však zastavil za cenu faulu Kevin Vogt.
35'
Hoffenheim vede už o dva zásahy! Do otevřenější obrany domácího celku spěchal Kramarić, ale jeho centr se ještě neujal. Následně ale Kabak sebral míč před Hložkem, dokázal se prosadil až do pokutového území a nadýchaným centrem našel hlavu ANDREJE KRAMARIĆE a ten už z blízkosti propálil Hrádeckého.
35'
Souhra Leverkusenu ve finální fázi zatím vázne. Ani Diaby se Schickem si na hranici pokutového území příliš nerozuměli.
34'
Po nepříjemném dohrání od Kabaka skončil na trávníku Adam Hložek. Hlavní rozhodčí ani v tomto případě žlutou kartou hráče netrestá.
33'
V prvním poločase je dvacetiletý Georginio Rutter hodně vidět. Nyní si zkoušel obhodit Frimponga, ale než se dostal před soupeře, tak skončil za koncovou čárou.
32'
Řada nepřesností na obou stranách. Nejprve ztratil míč Hložek, poté ho následoval i na druhé straně Geiger. Nakonec mohou pokračovat v útoku domácí.
31'
Robert Andrich sice předskočil po autovém vhazování stojícího Prömela, ale hlavní rozhodčí pod tlakem hráčů odpískal faul. Leverkusen už by se dostávají do zajímavého prostoru.
30'
I po půlhodině hry vede Hoffenheim v Leverkusenu díky brance Baumgartnera. V posledních minutách ale přebírají iniciativu domácí fotbalisté.
29'
Ani na pravém kraji si Georgino Rutter s balonem nepotykal. Míč odskočil hostujícímu útočníkovi od kopačky jen za postranní lajnu.
28'
Po dalším nedovoleném zákroku se pískalo proti Leverkusenu. Rozehrávku z vlastní poloviny však vůbec nezvládl Akpoguma a balon odskočil před Ruttera jen za koncovou čáru.
26'
Aktivita se přenesla na kopečky domácích fotbalistů. Po zbytečné ztrátě Aránguize však musel u středového kruhu faulovat Andrich.
25'
Souhra Aránguize s Azmúnem Leverkusenu ovoce nepřinesla. Domácí se ale přece jen dostali až do pokutového území, ale Schickova rána byla zblokována.
24'
Na pravém kraji měl balon pod kontrolou Robert Skov. Dánský bek však neměl komu nahrát směrem dopředu a tak raději zvolil nahrávku jen ke stoperům.
23'
Po divokých úvodních minutách se nyní Hoffenheim drží spíše na vlastní polovině trávníku. Hned několikrát si vyměnil míč Vogt s Kabakem.
22'
Diaby na krátkou vzdálenost přihrával k nohám Schicka. Česká útočník byl ale okamžitě obklopen hned dvojicí soupeřů a nedostal se tak ke střele.
21'
Rychlý náběh na pravé straně předvedl Moussa Diaby. Francouzského křídelníka však stačil dohnat Akpoguma a ještě o něj otřel balon směřující do zámezí.
20'
I po dvaceti minutách Hoffenheim vede na půdě Leverkusenu o jednu branku. O tu se postaral exkluzivní patičkou Christoph Baumgertner.
19'
U postranní čáry se provinil proti pravidlům Skov, který zachytil unikajícího Hložka. Hlavní sudí okamžitě odpískal faul a domácí budou moci pokračovat v tlaku.
17'
Od rohového praporku rozehrával Adam Hložek. Balon ale pouze prolétl pokutovým územím a za hranicí šestnáctky se neodhodlal ke střele Aránguiz.
16'
Po faulu na Andricha rozehrávali domácí nebezpečný volný přímý kop. Na zadní tyči však velmi snadno odhlavičkoval míč do bezpečí Robert Skov.
15'
Patrik Schick si parádní obhodil bránícího Skova, následně už mohl z hranice pokutového území pálit, ale volej českého útočníka skončil nad brankou.
14'
Ruttera tentokrát bez větších potíží zvládl Tapsoba ubránit. Navíc se píská útočný faul hostujícího hráče a tak bude moci rozehrát z klidové pozice Hrádecký.
13'
Ani tentokrát se Leverkusenu nepodařilo přejít do útoku. Andrichův pokus lobem najít Schicka vůbec nevyšel, balon si mohl pohlídat Baumann.
12'
S přihrávkou Skova si na pravé straně neporadil Rutter a tak balon skončil jen v moci domácího beka Piera Hincapiého.
11'
Domácí jsou zaskočeni rychlou brankou Hoffenheimu. Naopak tým Pavla Kadeřábka se snaží přidat i druhý zásah.
9'
Neskutečná akce Hoffenheimu! Na pravé straně dokázal udržet míč na trávníku Skov. Následně si Tapsoba neporadil s vnikem Prömela do pokutového území a parádní patičkou nakonec umístil míč do sítě CHRISTOPH BAUMGARTNER.
9'
Už už to vypadalo, že by se Adam Hložek mohl dostat do gólové šance. Ještě před tím než si český hráč zpracoval parádní nahrávku, tak přišel útočný faul Azmúna.
8'
Lukáš Hrádecký musel z branky až mimo pokutové území. Nákop Baumanna totiž sklouzl po nakropeném trávníku do pohybu Ruttera, ale míč nakonec skončil u domácího brankáře.
7'
Po mizerné nahrávce Kevina Vogta mohli domácí vhazovat ještě na útočné polovině trávníku. Hincapié sice našel na moment Azmúna, ale u íránského záložníka byl okamžitě bránící Geiger.
6'
Angeliňo vedl balon po levém kraji. Jeho nahrávka směrem ke Kramarićovi byla lehce zbrzděna a míč nakonec doskákal až do rukavic domácího gólmana.
5'
Až teď se do hr dostali i domácí. Po Hložkově sklepnutí směrem k Schickovi přišla nečekaná rána českého útočníka. Balon ale jen prolétl kolem vzdálenější tyče.
4'
Leverkusen je stále bez balonu. Tentokrát vhazoval z levé strany Akpoguma. Geiger neměl kolem sebe příliš mnoho prostoru a tak raději vrátil až k Baumannovi.
3'
Skov vhodil míč zpoza postranní lajny do hry k nohám Kabaka. Hoffenheim v samotném úvodu zápasu drží balon pod kontrolou a domácí musí pouze faulovat.
2'
Hoffenheim se okamžitě dostal do nebezpečného útoku. Z levé strany přilétl do vápna nadzvednutý centr a Rutter hlavičkoval z téměř sám před Hrádeckým. Balon však skončil nad břevnem.
1'
Do prvního poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Od Kramariće putoval bylo až k Baumannovi.
1'
Hlavní rozhodčí Reichel již se svými asistenty přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas třetího kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.
Podle očekávání jsou v základní sestavě domácího Leverkusenu i dva čeští reprezentanti, Patrik Schick i Adam Hložek. Dnes již bývalý člen národního týmu Pavel Kadeřábek začíná pouze na lavičce náhradníků Hoffenheimu.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – Aránguiz, Andrich – Diaby, Azmún, Hložek – Schick.
Náhradníci: Lomb – Amiri, Bakker, Demirbay, Fosu-Mensah, Kossounou, Palacios, Paulinho, Sinkgraven.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Skov, Prömel, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Kramarić.
Náhradníci: L. Philipp – Bruun Larsen, Dabbur, Kadeřábek, Posch, Rudy, Samassékou, Stiller, Quaresma.

Rozhodčí: Reichel – Koslowski, Bandurski.
Bayer Leverkusen

Leverkusen loni trochu překvapil Bundesligu, když ve třiačtyřiceti zápasech vybojoval šedesát čtyři bodů a umístil se na třetím místě za Bayernem a Dortmundem. Tím si navíc také zajistil postup rovnou do skupiny Ligy mistrů. V létě se novou posilou stal Adam Hložek, který se tak připojil k Patriku Schickovi. Bayer ovšem vstoupil do nové sezóny velmi špatně, jelikož se po dvou zápasech nachází na samém chvostu tabulky. V prvním utkání nestačil na Dortmund, v tom druhém na domácím hřišti na Augsburg.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim hrál loni celkem v poklidu střed tabulky, takže na konci sezóny se umístil na deváté pozici se ziskem čtyřiceti šesti bodů. A novou sezónu rozjeli hosté hodně podobně. V prvním duelu sice padli na hřišti Mönchengladbachu poměrně jasně 1:3, avšak následně si na domácím pažitu poradili s Bochumí 3:2. Se ziskem tří bodů tak v současné době okupují osmou pozici.
Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u dnešního fotbalového duelu v rámci německé Bundesligy! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Leverkusenem a hostujícím Hoffenheimem. Výkop je naplánovaný na 15:30 a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.