Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Union Berlin - 6. listopadu 2022   15:30

Leverkusen
46' Andrich (Demirbay) • 56' Diaby (Frimpong) • 58' Diaby (Bakker) • 68' Hložek (Amiri) • 76' Bakker (Hložek)
5:0
(0:0)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba (69. Tah), Hincapié – Andrich – Frimpong (77. Fosu-Mensah), Amiri, Demirbay (55. Palacios), Bakker – Diaby (69. Adli), Hložek (77. Hudson-Odoi).
Luňov – Sertdemir, Bellarabi, Azhil.
Schröder – Neitzel, Hüwe
BayArena, Leverkusen
Union Berlin
Grill – Baumgartl, Knoche, Leite – Trimmel (C), Thorsby (60. Seguin), Khedira (69. Pantovič), Haberer (75. Skarke), Ryerson – S. Becker (60. Michel), Siebatcheu (60. Behrens).
Busk – Jaeckel, Gießelmann, Haraguči.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:17.
Fotbalisté Leverkusenu deklasovali druhý tým tabulky 5:0 a sami tak unikají ze sestupového pásma!

Upřímně, zajímalo by mě, co se v poločasové přestávce dělo v domácí kabině. Po nezáživné první půli totiž po změně stran naběhlo na hrací plochu úplně jiné mužstvo Bayeru. Domácí šli do vedení hned ve 46. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Robert Andrich a pak už to byla z jejich strany smršť. Union pak dorazil dvěma zásahy Moussa Diaby, jenž nejprve využil chybu brankáře Grilla v rozehrávce a poté zakončil po nahrávce Bakkera rychlý brejk. A pak přišly také velké chvíle Adama Hložka. Ten se v 68. minutě dočkal své premiérové trefy v Bundeslize, když efektní patičkou usměrnil do sítě nabídku Amiriho. U posledního zásahu si pak připsal asistenci. Míč předložil do šance Mitchelovi Bakkerovi a ten si věděl rady.
90+1'
90'
Tah ještě přenášel míč na pravé křídlo, kde byl Fosu-Mensah. Ten získal pro Bayer aut.
90'
Běží už poslední minuta. Sudí nebude mít důvod nastavovat mnoho času.
89'
Seguin hledal obloučkem za obranu domácích nabíhajícího Svena Michela. Ten byl ale v ofsajdu.
88'
Domácí vyčkávají na půlce a sledují, jak si hráči Unionu nahrávají. Publikum zpívá a užívá si závěr duelu. Kdo by po nezáživném prvním poločase řekl, že po změně stran přijde Bayer s takovou smrští.
87'
Hosté kombinují s brankářem Grillem. Ten vrací svým stoperům. Union se nikam nežene. Hráči to chtějí především dohrát.
86'
Centr Svena Michela z levé strany si pohlídal Hrádecký, který míč schoval do náručí.
85'
Amineho Adliho srazil Diogo Leite. Domácí hráč už mohl postupovat do zajímavé pozice, takže z toho byla také žlutá karta.
83'
Tempo hry už přeci jen trochu uvadlo. Domácí se nikam hnát nepotřebují a hráči Unionu se už asi těší domů.
82'
Domácí hrají v pohodě a momentálně kontrolují míč poblíž půlící čáry.
80'
Tenhle zápas může být pro dosud trápící Leverkusen obrovská vzpruha. Bayer se dosud nacházel až na barážové šestnácté příčce. Byť kvalita kádru je samozřejmě mnohem vyšší.
78'
I Adam Hložek už má odpracováno. Ze hřiště ho vyprovázel aplaus ve stoje. Mladý český reprezentant předvedl po změně stran stejně jako celý tým výborný výkon.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Callum Hudson-Odoi,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.
76'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté odjedou do Berlína s pořádným debaklem! MITCHEL BAKKER založil akci, kterou i sám zakončil. Domácí krajní bek rozehrál doleva na Nadiema Amiriho a vysprintoval směrem k šestnáctce. Amiri mezitím patičkou prodloužil na Adama Hložka, který míč dovedl k pokutovému území a tam ho předložil Bakkerovi, jenž chladnokrevně zamířil na zadní tyč – 5:0.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Tim Skarke.
74'
Jeremie Frimpong se zahnal s míčem za postranní čáru. V tu chvíli ho zbytečně trefil Ryerson a domácí hráč na něj okamžitě startoval. Zadržet ho musel spoluhráč Adli, sudí Schröder pak oběma borcům domluvil.
73'
Hosté zahrávali rohový kop. Kossounou s Palaciosem nakonec dostali míč do bezpečí.
72'
Fanoušci Leverkusenu si utkání užívají. Prozpěvují chorály a ženou svůj tým za dalšímu góly.
71'
Kdo by to byl po prvním poločase řekl, že Leverkusen nastřílí ještě před startem kola vedoucímu Unionu čtyři góly. Hosté musejí polykat hořké pilulky.
69'
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Miloš Pantovič.
69'
ze hřiště odchází Edmond Fayçal Tapsoba, přichází Jonathan Tah,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Amine Adli.
68'
Domácí zvyšují už na 4:0 a ADAM HLOŽEK si otevírá střelecký účet v Bundeslize! A jak! Bakker nalevo nastartoval Nadiema Amiriho. Ten doběhl do pokutového území a naservíroval balón na přední tyč Hložkovi, který ho usměrnil do sítě patičkou. Krásný gól!
64'
Adam Hložek táhl rychlý protiútok Bayeru. Nahrál doprava Moussovi Diabymu, který mohl dovršit hattrick. Prudkou ranou však neprostřelil Lennarta Grilla!
63'
Druhý poločas jasně patří domácímu Bayeru, který konečně předvádí výkon, jaký chtějí fanoušci tohoto klubu vidět.
60'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel,
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Paul Seguin,
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.
58'
Domácí bleskově zvyšují už na 3:0! Protiútok Leverkusenu táhl nalevo Mitchel Bakker. Ten se rozhlédl, kam mu nabíhá MOUSSA DIABY, kterému pak poslal přesnou přihrávku za obranu. Diaby vyzrál v souboji 1 na 1 na Grilla i podruhé, tentokrát poslal balón do sítě pod levou nohou padajícího brankáře. V BayAreně panuje euforie.
56'
Bayer navyšuje vedení! Domácí hráči ubránili rohový kop soupeře. Hosté poté hráli malou domů na brankáře Grilla, který se nacházel daleko od své šestnáctky. Ten ale balón špatně zpracoval, odehrál ho jen k napadajícímu Jeremiemu Frimpongovi, od něhož se hrací předmět odrazil k MOUSSOVI DIABYMU. Ten utíkal sám na vracejícího se gólmana Unionu a zakončením ke vzdálenější tyči zvyšuje na 2:0.
55'
Dlouhý aut Ryersona přinesl Unionu rohový kop.
55'
Union toho dnes směrem dopředu zatím mnoho nepředvedl. Hosté ale ještě mají docela dost času na zvrat průběhu utkání.
55'
ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Exequiel Palacios.
53'
Morten Thorsby si hodil balón mezi domácí obránce, zamířil do šestnáctky a na její hranici spadl. Rozhodčí mu ale ukazuje, že se o faul opravdu nejednalo. Norský reprezentant šel na zem příliš ochotně.
52'
Odražený míč po standardní situaci si našel Nadiem Amiri. Domácí fotbalista střílel sice prudce, ale přímo do Grilla!
50'
Domácí vedoucí gól uklidnil a nyní mají míč častěji na svých kopačkách.
48'
Druhé dějství nemohlo odstartovat lépe. Leverkusen se ujal vedení a hrát dopředu bude muset začít také Union.
46'
Skvělý nástup domácích do druhého poločasu! Z první akce získali rohový kop. Ten rozehrál Kerem Demirbay, jeho centr propadl až k ROBERTOVI ANDRICHOVI, který přetlačil bránícího Khediru a levačkou umístil míč do sítě.
46'
První poločas je minulostí. Nebyl to fotbal, který by zvedal diváky ze sedadel. Gól jsme neviděli a v podstatě ani žádnou šanci. Za zmínku snad stojí jen střela domácího Amiriho, který zpoza šestnáctky zamířil nad bránu Unionu. Doufejme, že po změně stran atraktivita hry naroste.
45'
45'
První poločas se chýlí ke svému konci. Rozhodčí to asi nebude mít důvod moc protahovat. Možná tak minutka nastavení.
44'
Tapsoba obral o míč Beckera a rozehrává útočnou akci domácích.
42'
Sheraldo Becker centroval z levé strany. Před nabíhajícím Siebatcheuem však zakročil Kossounou.
41'
Morten Thorsby přibrzdil unikajícího Amiriho přidržením za dres. Hostující záložník dostal žlutou kartu.
40'
Hosté zahrozili po standardní situaci Trimmela. Diogo Leite však hlavičkoval nad.
39'
Konečně trocha vzrušení. Nadiem Amiri se nalevo uvolnil přes Timmela a pravačkou z hranice šestnáctky vypálil. Zamířil tak o půlmetru nad!
38'
Andrich to zkoušel za obranu na Adama Hložka. Balón ale směřoval příliš daleko od českého borce a míč bere Grill.
37'
Keremovi Demirbayovi byla odpískána hra rukou. Domácí záložník ukazuje, že byl zblízka trefen. Gesto bylo jasné – „Co jsem měl asi dělat?“ Akce Bayeru už byla každopádně přerušena.
36'
Tohle vypadalo pro domácí nadějně. Na pravém křídle se otevřel prostor před Moussou Diabym. V šestnáctce měl snad čtyři spoluhráče, ovšem zpětnou přihrávku poslal mimo dosah všech z nich.
35'
Stále jsme neviděli žádnou šanci. Podle statistik vede Union 1:0 na střely na bránu, ale upřímně si žádnou nevybavuji.
34'
Domácí měli míč v blízkosti pokutového území, ovšem Amiri byl vytlačen až na polovinu hřiště.
33'
Z velké dálky napřáhl Kerem Demirbay. Trefil jen tělo bránícího Khediry.
31'
Frimpong posílal z pravé strany do hostující šestnáctky nebezpečný míč. Zadní tyč zavírající Mitchel Bakker však nedosáhl a zbytek pro Union vyřešil kapitán Trimmel.
29'
Míč propadl až na rozběhnutého Sheralda Beckera, který si ho rychle srovnal na střelu a zkusil to z nějakých 18 metrů. Mířil vysoko nad bránu Leverkusenu.
28'
Standardní situaci rozehrával Trimmel. Jeho centr si pohlídal brankář Hrádecký.
28'
Nyní byl faulován Siebatcheu, kterého přistrčil k zemi právě Hincapié.
27'
Hincapié snad bude v pořádku, byť ještě pokulhává. Ve hře ale pokračuje.
26'
Piero Hincapié byl nepříjemně došlápnut napadajícím Jordanem Siebatcheuem. Ten vyfasoval zaslouženou žlutou kartu.
24'
Rozběhnutého Moussu Diabyho zastavil faulem Rani Khedira. Hostující záložník si prohlédl žlutou kartu.
23'
Ta nebyla rozehrána dobře. Domácí chtěli sehrát signál, kdy Demirbay posílal do šestnáctky přihrávku po zemi. Na to ale zareagoval pouze brankář Grill, který si pro míč vyběhl.
22'
Nadiem Amiri si došel pro faul od Mortena Thorsbyho. Standardní situace pro Bayer.
22'
Rozhodně to zatím není nějaká velká zábava. Nyní se prezentovali nepřesností v útoku domácí.
21'
Nadějně rozjetá akce Unionu skončila útočným faulem Siebatcheua, který povalil na zem jednoho z obránců.
20'
Právě Haberer postupoval s balónem až k domácí šestnáctce. Tam ale narazil na dvojblok Bayeru, který nepřetlačil.
19'
Hra je přerušena po nepříjemné srážce Janika Haberera s Nadiemem Amirim. Rozhodčí to posoudil jako nedovolené počínání domácího fotbalisty, který dostal žlutou kartu.
18'
Domácí nyní rozehrávají od stoperů, kterým vrátil míč zpátky brankář Hrádecký.
17'
Hložek nedokázal z jedničky předat Demirbayovi. Směrem dopředu tomu zatím z obou stran něco schází.
16'
Zatím čekáme na nějakou větší příležitost na obou stranách. Je to takticky vedené utkání.
15'
Leverkusenu při absenci Patrika Schicka schází klasický hroťák. Moussa Diaby i Adam Hložek jsou přeci jen jinými typy fotbalistů.
13'
Ryerson ve středu hřiště udržel balón a počkal si na náběh kapitána Christophera Trimmela. Ten z pravé strany odcentroval, naskakujícího Thorsbyho však přehlavičkoval Tapsoba.
12'
Domácí vytáhli proti postupné rozehrávce Unionu presink. Odměnou jim byl dlouhý nákop Knocheho, po němž hráči Leverkusenu vybojovali míč.
11'
Rani Khedira ve středu hřiště sáhl po Keremovi Demirbayovi. Domácí tak mohou pokračovat z klidové pozice.
10'
Demirbay nahrával Hložkovi, ale nepřesně. Míč směřoval do protipohybu českého ofenzivního šikuly.
9'
Thorsby nahrával Siebatcheuovi do ofsajdové pozice. Rozehrávají domácí.
9'
Zatím je to vyrovnaná podívaná. Momentálně drží míč hosté, kteří by se dnes chtěli vrátit do čela tabulky.
7'
Domácí kombinovali v blízkosti šestnáctky soupeře. Nakonec odcentroval z levé strany Bakker, ale příliš vysoký míč dolétl až do rukavic Grilla.
5'
Jeremie Frimpong se dostal k ostrému centru z pravé strany. Nabíhající Hložek však nedosáhl a míč končí v náručí brankáře Lennarta Grilla.
4'
Nákop Baumgartla stíhal Sheraldo Becker. Ten se k míči dostal na úrovni brankové čáry a z těžké pozice ho vrátil jen do rukavic Lukáše Hrádeckého.
3'
V sestavě Leverkusenu bohužel schází Patrik Schick, jehož trápí poraněné lýtko. Místo na hrotu se tak uvolnilo pro Adama Hložka.
2'
Julian Ryerson posílal z levé strany balón do domácí šestnáctky. Míč před Hrádeckým nepříjemně skočil, finský brankář se slovenskými kořeny si ale poradil.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Hincapié – Andrich – Frimpong, Amiri, Demirbay, Bakker – Diaby, Hložek.
Náhradníci: Luňov – Tah, Fosu-Mensah, Adli, Sertdemir, Palacios, Bellarabi, Azhil, Hudson-Odoi.
Trenér: Xabi Alonso

1. FC Union Berlín: Grill – Baumgartl, Knoche, Leite – Trimmel (C), Thorsby, Khedira, Haberer, Ryerson – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Busk – Michel, Pantovič, Skarke, Jaeckel, Behrens, Gießelmann, Seguin, Haraguči.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Hüwe.
Bayer Leverkusen (16. místo, 2 – 3 – 7, skóre 16:25, 9 bodů)
Bayer začal sezónu mizerně a z krize ho zatím nevymanila ani výměna trenérů. Gerarda Seoaneho nahradil bývalý hráč Liverpoolu, Realu či Bayernu Mnichov Xabi Alonso. Ten ale dokázal vyhrát jen při své premiéře, když jeho svěřenci v rámci 9. kola doma přehráli 4:0 Schalke. Pak už následovala jediná ligová remíza a další dvě plichty v rámci Ligy mistrů, které ve skupině stačily alespoň na třetí místo, které znamená účast ve vyřazovacích bojích Evropské ligy. Tuto pozici Bayer kontroloval domácí bezgólovou plichtou s Bruggami. V minulém bundesligovém utkání hráči Leverkusenu padli 0:2 na hřišti Lipska. Letos se i vinou zdravotních problémů tolik nedaří českému reprezentantovi Patrikovi Schickovi. Na větší klub a lepší soutěž si pak postupně zvyká Adam Hložek.

Posledních 5 zápasů Leverkusenu:
Frankfurt – Leverkusen 5:1
Leverkusen – Wolfsburg 2:2
A. Madrid – Leverkusen 2:2 (LM)
Lipsko – Leverkusen 2:0
Leverkusen – Bruggy 0:0
1. FC Union Berlín (2. místo, 8 – 2 – 2, skóre 21:9, 26 bodů)
I v této sezóně pokračuje vzestup berlínského klubu, který se dlouho nacházel ve stínu Herthy. Union je momentálně v tabulce druhý a to jen proto, že Bayern hrál již v sobotu a Berlíňany tak minimálně do neděle přeskočil. Union se může spolehnout na pevnou defenzivu, která dosud inkasovala jen devět gólů. To je nejméně v Bundeslize. Naposledy Unionisté zdolali na domácím hřišti 2:1 Gladbach. Ve čtvrtek pak v rámci Evropské ligy zvítězili 1:0 na půdě belgického Saint-Gilloise a tím si zajistili postup do jarní fáze soutěže.

Posledních 5 zápasů Unionu:
Union – Heidenheim 2:0 (Pokal)
Bochum – Union 2:1
Union – Braga 1:0 (EL)
Union – Gladbach 2:1
Saint-Gilloise – Union 0:1 (EL)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci nedělního programu 13. kola německé Bundesligy se utkají Leverkusen a Union Berlín. Zatímco Bayer se v tomto ročníku zatím trápí a překvapivě se nachází na barážové šestnácté příčce, Union před začátkem aktuálního kola vedl tabulku soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.