Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hertha Berlin - 16. září 2022   20:30

Mainz
90+4' Caci
1:1
(0:1)
Hertha Berlin
30' Tousart  (Ejuke)
Mainz
Zentner – Bell (79. Barkok), Fernandes (59. da Costa), Leitsch – Widmer (C), Barreiro, Kohr, Fulgini (46. Mustapha, 79. Ingvartsen), Martín (55. Caci) – Onisiwo, I Če-song.
Dahmen – Bobzien, Stach, Tauer.
Willenborg – Kleve, Beitinger
Mewa Arena, Mohuč
Christensen – Kenny, Uremović, Kempf (46. Dárdai), Plattenhardt (C) (55. Mittelstädt) – Tousart, Šunjić, Boëtius (73. Richter) – Lukebakio (73. Darida), Kanga, Ejuke.
Kwasigroch – Boateng, Jovetić, Maolida, Pekarík.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:10.
První poločas žádný extra pohledný fotbal nepřinesl, ale pokud si jeden z týmů zasloužil vstřelit branku, byli to určitě fotbalisté Herthy, kteří byli přeci jen o něco aktivnější. Gólu se dočkali ve 30. minutě, kdy se po centru Ejukeho trefil hlavou Lucas Tousart. V závěru poločasu měl ještě dobrou šanci Ejuke, ale Zentner se proti jeho střele vyznamenal. Ani druhý poločas nenabídl žádný excelentní fotbal, více než šancí bylo rozhodně rozdaných žlutých karet. Domácí Mohuč v závěru stupňovala svůj tlak a nakonec se v úplně poslední minutě nastaveného času mohla radovat z vyrovnání, které zařídil střídající Anthony Caci.
90+5'
90+4'
Oliver Christensen ještě dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
90+4'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí nakonec nezůstanou bez bodu, v poslední minutě nastaveného času se radují z vyrovnání na 1:1! Hrdinou okamžiku je střídající Anthony Caci, který svou prudkou střelou z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
90+4'
Domácí spěchali do další rychlé akce, ale ani ta jim kvůli nepřesnosti nevyšla.
90+3'
Na rohový kop Mohuče se přišel před branku Herty podívat i brankář Zentner a právě na něj letěl míč, ale k hlavičce se nakonec nedostal.
90+2'
Richter našel ve vápně Kangu, který se chtěl obtočit okolo Widmera, ale přitom ho fauloval.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Opět letěl dlouhý aut až do vápna Herthy, ale nikdo v červeném dresu se ke střele nedostal.
90'
Karim Onisiwo byl u nakopnutého míče jako první a proti přesile vybojoval alespoň autové vhazování.
89'
Vladimír Darida se dostal s míčem až do pokutového území Mohuče a dokázal vybojovat rohový kop.
88'
Hosté vyzkoušeli secvičený signál, ale ten nevedl ani ke střele na branku.
88'
Aymen Barkok fauloval, a to není dobrá zpráva pro Mohuč, protože bude muset čelit standardní situaci.
87'
Na zemi skončil Marcus Ingvartsen, ale faul se nepíská, od branky budou rozehrávat hráči Herthy Berlín.
86'
Hráči Herty jsou v posledních minutách opravdu hodně pasivní a musí jen doufat, že se jim to nevymstí.
85'
Marcus Ingvartsen byl blízko k tomu, aby mohl hlavičkou poslat míč do branky, ale kousek mu nakonec chyběl.
84'
Karim Onisiwo sice dokázal poslat míč do vápna, ale tam bylo doslova přeplněno hráči Herthy Berlín.
81'
Do zakončení se dostal Marcus Ingvartsen, který před chvílí přišel na trávník, míč ale trefil velmi špatně.
81'
Mohuč je v posledních minutách aktivnější, ale stále si nevypracovala žádnou opravdu gólovou šanci.
79'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Aymen Barkok,
ze hřiště odchází Marlon Mustapha, přichází Marcus Ingvartsen.
77'
Další akci domácího týmu zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
77'
Domácí šli do hodně zajímavého brejku, jenže Karim Onisiwo, který měl provést klíčovou finální přihrávku, to vůbec nezvládl.
76'
Žádné další karty prozatím rozhodčí tasit nebude, takže se může pokračovat ve hře.
74'
Karim Onisiwo dostává za svůj ostrý skluz bez snahy hrát míč žlutou kartu.
73'
Na hřišti teď hoří emoce z obou stran, poté co nejprve předvedl ostrý skluz Márton Dárdai a poté zase pro změnu Karim Onisiwo fauloval Uranoviče.
73'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Marco Richter,
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Vladimír Darida.
72'
Znovu se píská nedovolený zákrok v podání hráčů Mohuče. Ještě než se rozehraje, bude se střídat.
71'
Leonardo Barreiro ve středu pole fauloval Šunjiče a Herta tak bude rozehrávat z místa přestupku.
70'
Druhý poločas je zatím kouskovaný častými fauly a zatím je to hlavně velký boj. Uvidíme, jestli posledních 20 minut se ponese ve fotbalovějším duchu.
69'
Danny da Costa už nestihl těžkou přihrávku zpracovat na hrací ploše, takže nemohl z pravé strany odcentrovat.
67'
Na trávníku nyní zůstává ležet pro změnu hostující Maximilian Mittelstädt a za faul na něj dostává žlutou kartu Marlon Mustapha.
66'
Žlutou kartu přibývají, nyní ji dostává Jean-Paul Boëtius za bezohledný faul.
65'
Márton Dárdai poslal nedovoleně na trávník Mustaphu a dostává za to žlutou kartu.
64'
Rohový kop Mohuče směřoval na první tyč a i když hosté míč odvrátili, nakonec se do zakončení hlavou dostal Karim Onisiwo a Christensen musel poprvé zasahovat.
62'
Také na druhé straně se mával a pískal ofsajd, takže stále platí, že brankář Herthy zatím nemusel ve dnešním zápase ani jednou zasahovat.
60'
Wilfried Kanga si opět nepohlídal své postavení a znovu byl přistižen v ofsajdové pozici.
59'
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Danny da Costa.
58'
Dodi Lukebakio dostává za svůj šlapák žlutou kartu.
57'
Maximilian Mittelstädt poslal dlouhý aut až před do pokutového území Mohuče, ale tam měli domácí hráči početní převahu,
55'
ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anthony Caci.

ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Maximilian Mittelstädt.
54'
Leonardo Barreiro se po následném rohovém kopu sice dostal k hlavičce, ale byl v ofsajdu.
53'
Domácí vhodili dlouhý míč až do vápna a vypadalo to, že Šunjič zahrál míč rukou. Penalta se ale pískat nebude.
52'
Robin Zentner si hodně dlouho rozmýšlel, jak provede svou rozehrávku a nakonec se rozhodl pro dlouhý nákop dopředu.
51'
Wilfried Kanga se dostával do zajímavé šance, ale nakonec se jednalo o postavení mimo hru.
50'
Willenborg ale nakonec své rozhodnutí nemění, zůstává jen u žluté karty.
49'
Plettenhardtův faul byl opravdu hodně za hranou a rozhodčí už se dívá na monitor, jestli by neměl ukázat červenou kartu.
48'
Marvin Plattenhardt trefil hodně nebezpečným šlapákem Fernandese a po zásluze dostává žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Marlon Mustapha.

ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Márton Dárdai.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
První poločas je minulostí, Mohuč na domácí trávníku zatím prohrává 0:1. První poločas žádný extra pohledný fotbal nepřinesl, ale pokud si jeden z týmů zasloužil vstřelit branku, byli to určitě fotbalisté Herthy, kteří byli přeci jen o něco aktivnější. Gólu se dočkali ve 30. minutě, kdy se po centru Ejukeho trefil hlavou Lucas Tousart. V závěru poločasu měl ještě dobrou šanci Ejuke, ale Zentner se proti jeho střele vyznamenal.
45+3'
45+2'
V závěru poločasu mohla Mohuč vyrovnat. Ke střele se dostal Edimilson Fernandes, ale jeho střela levačkou skončila mimo tři tyče.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Došlo ke střetu brankáře Herthy Christensena s jeho vlastním spoluhráčem. Jednička hostů ale bude v pořádku.
43'
Ivan Šunjić si dobře pokryl míč a nechal se faulovat Fulginim, takže z akce Mohuče nebylo nic.
42'
Chidera Ejuke byl tentokrát v roli centrujícího hráče, ale žádného spoluhráče před brankou nenašel.
41'
Mohlo to být 2:0 pro Herthu! Po Kangově přihrávce vystřelil Chidera Ejuke, ale jeho tečovanou střelu dokázal Robin Zentner fantasticky vytáhnout.
40'
Dominik Kohr dostává za protesty žlutou kartu.
40'
Hosté zahrávali standardní situaci. Centroval Jean-Paul Boëtius, ale našel jen ruce připraveného brankáře Zentnera.
39'
Penalta se definitivně kopat nebude, sudí u VARu hlavního rozhodčího k monitoru ani nepozvali.
38'
Karim Onisiwo skončil ve vápně na zemi po soboji s Kempfem na zemi. Zatím se penalta nepíská, uvidíme, co na to VAR.
36'
Chidera Ejuke už má na kontě gólovou asistenci a nyní se pokusil vybojovat alespoň rohový kop. To mu ale nevyšlo.
35'
Silvan Widmer se snažil odkopnout míč do bezpečí, ale místo toho trefil Boëtiuse. Domácí měli štěstí, že se od něj míč odrazil vedle branky.
33'
Domácí měli k dispozici zajímavou standardní situaci, ale nenaložili s ní vůbec dobře, míč nakonec skončil v rukou brankáře Zentnera.
32'
Domácí se hned pokoušejí o rychlou odpověď, velmi dobře ale teď v obraně zapracoval anglický obránce Herthy Kenny.
30'
Hertha právě vstřelila branku!
Hned první zajímavá situace před jednou z branek přináší gól, s prvního gólu zápasu se radují hosté! Ejuke našel centrem z levé strany hlavu LUCASE TOUSARTA, který svou prudkou hlavičkou nedal brankáři Zentnerovi šanci. Asistence: Chidera Ejuke.
29'
Mohuč je kompletně zatažena na své polovině za míčem a čeká, s čím přijdou fotbalisté Herthy.
28'
Chidera Ejuke se dostal k míči za vápnem a vůbec se nerozpakoval a vypálil z dálky. Svou pravačkou ale vůbec netrefil branku.
27'
Už se opět pokračuje ve hře a vypadá to, že nakonec nebude muset ani jeden z týmů střídat.
26'
Filip Uremović si poranil kromě hlavy také kotník, takže ani s jeho návratem na hřiště to ještě není jisté.
24'
Hlavami se srazili Angelo Fulgini a Filip Uremović a oba potřebují ošetření. O něco hůř je na tom záložník Mohuče.
23'
Mohuč nyní operuje s míčem na polovině Herthy, ale zatím hodně daleko od branky berlínského celku.
21'
Dodi Lukebakio zasáhl do obličeje loktem Dominika Kohra, ale nakonec to nebude nic vážného a může se pokračovat ve hře.
20'
Jean-Paul Boëtius centroval z levé strany, ale trefil pouze Šunjiče. Vypadalo to na ruku, ale hraje se dál.
19'
Zatím stále čekáme na první střelu na obranu jednoho či druhého týmu. Zatím se oba týmy hlavně dobře brání.
17'
Dodi Lukebakio vyslal do akce svou přihrávkou Tousarta, ale ten si poté pomáhal útočným faulem.
15'
Mohuč chtěl zahrozit z rychlého brejku, ale I Če-song se nechal předběhnout obráncem, takže na něj nemohla projít průniková přihrávka.
14'
Znovu se Hertha usadila na útočné polovině hřiště a snaží se postupnou kombinací propracovat se do šance.
13'
Hertha je po slabším úvodu zápasu nyní o něco aktivnějším týmem.
12'
Centr hostů z pravé strany měl směřovat na před brankou postaveného Kangu, ale domácí obrana si ho pohlídala.
11'
Silvan Widmer se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ta ale na branku Herthy neprošla.
10'
Vše se nyní přesouvá před branku Herthy, domácí budou zahrávat rohový kop.
8'
Nyní už musel brankář Mohuče poprvé v utkání zasahovat. U míče ve vápně byl jako první a i když mu balón vypadl, rychle se ho zase zmocnil.
7'
Dodi Lukebakio se pokusil probít se přes Martína ke střele, ale to se mu nakonec nepovedlo.
6'
Aaron Martín fauloval na polovině hřiště Lukebakiu, takže u míče znovu budou hosté.
4'
Hertě pokus o rychlý protiútok sice nevyšel, poté ale berlínský celek opět rychle získal míč do své moci.
3'
Edimilson Fernandes měl možnost z pravé strany odcentrovat, ale ideální okamžik prováhal.
2'
Hertha ztrácí míč na vlastní polovině a zadělává si na problémy.
1'
Domácím se začátek sezóny povedl mnohem lépe a také v úplném úvodu tohoto duelu jsou aktivnější.
1'
Domácí Mohuč se představí ve svých tradičních červeno-bílých dresech, Hertha bude dnes hrát v modré variantě dresů.
Hráči obou mužstev už kráčí na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Fernandes, Leitsch – Widmer (C), Barreiro, Kohr, Fulgini, Martín – Onisiwo, I Če-song.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Bobzien, Caci, da Costa, Ingvartsen, Mustapha, Stach, Tauer.
Trenér: Svensson

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Šunjić, Boëtius – Lukebakio, Kanga, Ejuke.
Náhradníci: Kwasigroch – Boateng, Dárdai, Darida, Jovetić, Maolida, Mittelstädt, Pekarík, Richter.
Trenér: Schwarz

Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Beitinger.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byla ve vzájemných soubojích úspěšnější Mohuč, která oba duely v lize vyhrála. Nejprve doma jasně 4:0 a poté na hřišti Herthy 2:1.
Hertha BSC

Hertha je tradičním klubem z Berlína a dlouhá léta platilo, že se jednalo o největší a nejúspěšnější klub z hlavního města Německa. Jenže v posledních letech už tomu tak není. Zatímco Hertha bude ráda, když udrží Bundesligu, její městský rival Union letos hraje evropské poháry a momentálně je dokonce první v tabulce. To Herta je aktuálně s pouhými pěti body na poslední nesestupové patnácté příčce. Z šesti utkání zatím Hertha vyhrála jen jedno, naposledy pak remizovala 2:2 na doma s trápícím se Leverkusenem. Jakýkoliv bod z Mohuče by pro ni byl úspěch, ale vzhledem ke své situaci by potřebovala všechny tři.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč je menším německým klubem, který je ale v posledních letech velmi dobře vedený a vykazuje výborné výsledky. V minulém ročníku skončila Mohuč v Bundeslize na krásném osmém místě jen šest bodů za pohárovými příčkami. Aktuální ročník má Mohuč rozehraný dokonce ještě lépe, po šesti kolech se nachází s deseti body na šestém místě tabulky. Poslední zápas však tomuto celku nevyšel, když prohrál vysoko 1:4 na hřišti Hoffenheimu. Proti trápící se Hertě bude chtít Mohuč doma určitě vyhrát.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 7. kola Bundesligy mezi týmy 1. FSV Mohuč 05 a Hertha BSC. Zápas se odehraje v Mewa Areně v Mohuči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.