Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hoffenheim - 4. března 2023   15:30

Mainz
33' Barreiro
1:0
(1:0)
Mainz
Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa (73. Widmer), Barreiro, Kohr (46. Stach), Caci – Ingvartsen (73. Barkok), I Čä-song (83. Weiper) – Ajorque (90+4. Hack).
Dahmen – Burgzorg, Leitsch, Martín.
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma (69. Skov) – Kadeřábek, Geiger (69. F. Becker), Delaney (46. Rudy), Baumgartner, Angeliño – Dolberg (59. Dabbur), Kramarić (59. Bebou).
L. Philipp – Bičakčić, Brooks, Tohumcu.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:11. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
Ve druhé půli se skóre už neměnilo a Hoffenheim tedy potřetí v řadě prohrál 0:1. Výhru Mohuče zařídil ve 33. minutě Leonardo Barreiro. Ve druhém poločase byli domácí opět aktivnější a vypracovali si několik příležitostí. Žádnou však neproměnili, a tak se museli o své těsné vedení strachovat až do konce zápasu. Hosté však gól nevstřelili, tři body tedy zůstanou v Mohuči.
Domácí se posouvají na 7. místo, zatímco Hoffenheim zůstává 16. a má už stejně bodů jako předposlední Schalke a poslední Bochum. Příští zápas navíc hrají na hřišti silného Freiburgu, Mohuč jede do Berlína hrát proti Herthě.
Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celý zápas, ale svému týmu k bodovému zisku nepomohl.
90+6'
90+6'
Na druhé straně se ještě do brejku dostal Weiper, ale jeho střelu vyráží Baumann.
90+5'
Robert Skov měl zřejmě poslední možnost vyrovnat. Kopal přímý kop hned za hranicí vápna, ale bránu přestřelil.
90+4'
Střídání v týmu Mohuč:
odchází Ludovic Ajorque, přichází Alexander Hack.
90+3'
Hra je teď hodně rozkouskovaná, což Mohuči vyhovuje.
90+2'
Aymen Barkok se teď postrkoval s Vogtem, který toho rychle nechal, když si uvědomil, že už jednu žlutou kartu má. Obdržel ji tedy pouze hráč domácích.
90+1'
Žlutou kartu obdržel Kevin Vogt.
89'
Ludovic Ajorque vybojoval rohový kop, ale rozhodčí je jiného názoru a nařizuje odkop od branky, čemuž se domácí hodně diví.
88'
Barkokův centr nenašel ve vápně nikoho z domácích. Důležité však je, že Mohuč zůstává u míče a moc ho Hoffenheimu nepůjčuje.
87'
Máme tu posledních pár minut a Mohuč stále drží těsné vedení. V tomto zápase by si určitě zasloužila vyhrát, ale Hoffenheimu k vyrovnání stačí jen jedna povedená akce.
85'
Žlutou kartu obdržel Christoph Baumgartner.
84'
Nelson Weiper málem mohl skórovat hned po příchodu na hřiště! Po skvělém protiútoku Mohuče se tento mladík dostla ke střele, ale těsně minul.
83'
odchází I Čä-song, přichází Nelson Weiper.
82'
I Čä-song mohl přihrát spoluhráčům ve vápně, ale rozhodl se pro střelu. Ta byla sražena obráncem přímo do rukou Baumanna.
81'
Sebastian Rudy obdržel žlutou kartu za protesty proti rozhodnutí sudího.
79'
Stach vyslal kolmici na Ajorquea, jehož centr však ve vzduchu sebral Baumann. Hoffenheim už nechává obranu celkem otevřenou a vsází vše na jednu kartu.
77'
Ani Munas Dabbur nepřekonal Zentnera, který skvěle vyběhl a vypíchl mu míč. Nakonec byl ale stejně odmáván ofsajd útočníka Hoffenheimu.
76'
Ihlas Bebou se krásně prokličkoval až ke střele, ale ke své smůle zamířil pouze doprostřed brány, kde číhal Zentner.
74'
Finn Ole Becker se dostal do zajímavé pozice, ale jeho střela byla příliš pomalá, takže s ní Zentner neměl problém.
73'
odchází Marcus Ingvartsen a Danny da Costa, přichází Aymen Barkok a Silvan Widmer.
72'
Souboj Ingvartsena a Angeliña posoudil hlavní rozhodčí jako útočný faul prvního jmenovaného.
70'
Ingvartsen se málem dostal ke střele přímo před Baumannem, ale obránci Hoffenheimu mu ještě na poslední chvíli stihli míč odebrat. Ajorque poté ještě reklamoval ruku ve vápně, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
69'
Střídání v týmu Hoffenheim:
odchází Dennis Geiger a Kevin Akpoguma, přichází Finn Ole Becker a Robert Skov.
68'
Baumgartnerův centr ve vápně našel jen hlavu Bella, jež odvrátil na roh. Ten byl opět neúspěšný, míč drží v rukavicích Zentner.
66'
Dennis Geiger obdržel žlutou kartu po šlapáku na Stacha.
64'
Ani na druhé straně nepřišlo z rohu žádné ohrožení brány. Mohuč však zůstává u míče.
63'
Ihlas Bebou se prodribroval až k brankové čáře a přihrával pod sebe. Míč bohužel nenašel nikoho z hostujících hráčů. Následný rohový kop také neznamenal žádné nebezpečí pro Zentnerovu bránu.
61'
VAR potvrzuje ofsajdové postavení da Costy po přihrávce od Stacha.
60'
Danny da Costa připravil skvělou možnost pro Ingvartsena, který tvrdou ránou uklidil míč do sítě! Bohužel pro Mohuč byl však ihned odmáván ofsajd da Costy, který této akci předcházel.
59'
odchází Kasper Dolberg a Andrej Kramarić, Munas Dabbur a Ihlas Bebou.
57'
Rozhodčí musí domluvit da Costovi, jež zdržoval rozehrávku soupeře. Za žlutou kartu to však nejspíš nebude.
56'
Není divu, že Hoffenheim posledních pět zápasů prohrál. Ani dnes se zatím nedostal do žádné gólové šance.
54'
Edimilson Fernandes rozehrál už desátý roh Mohuče, ale nikoho v červeném nenašel, míč je v Baumannových rukavicích.
52'
Další akce domácích končí útočným faulem da Costy.
50'
Pro centr z rohu si došel Baumann a vyslal své spoluhráče do protiútoku. Geiger se dostal ke střele zpoza vápna, ale Zentner dokázal míč zkrotit.
49'
Ajorque našel ve vápně I Čä-songa, jeho střela byla zblokována na roh. Stejně jako v první půli začali lépe Mohuč.
48'
Hned ze začátku poločasu měli domácí k dispozici přímý kop, jež rozehrál nový muž na hřišti Stach. Závar před brankou Baumanna nakonec domácí obrana řeší odkopem.
46'
odchází Dominik Kohr, přichází Anton Stach.
46'
odchází Thomas Delaney, přichází Sebastian Rudy.
46'
Mohuč byla od začátku zápasu aktivnější. První velkou šanci si vytvořila ve 25. minutě, kdy Ajorqueova dorážka jen těsně minula bránu. Ve 33. minutě se po sérii rohů dokázali domácí prosadit. Leonardo Barreiro dorazil do brány míč, který vyrazil Baumann. Mohuč tak zaslouženě vede, Hoffenheim zatím moc aktivní není.
45+3'
45+3'
Ajorquova nebezpečná přihrávka před bránu byla na poslední chvíli odkopnuta na roh. Nebýt toho, Berreiro by se nejspíš dočkal druhého gólu.
45+1'
Kadeřábkův centr nenašel nikoho ve žlutém, ale Hoffenheim zůstává u míče.
45'
Barreiro byl odveden za postranní čáru, ale do hry se nejspíše vrátí. Hoffenheim je u balónu a zkouší se ještě vyrovnat skóre prvního poločasu.
43'
Máme tu další ošetření, tentokrát se ze země nezvedá střelec gólu Barreiro.
40'
Standartka se nepovedla a k míči se vracejí domácí. Hoffenheim dnes stále tahá za kratší konec.
39'
Fernandes fauloval Delaneyho a Hoffenheim bude zahrávat přímý kop.
38'
Mohuč zahrávala další dva rohy v řadě. Ani jeden centr do vápna se Fernandesovi nepovedl.
36'
Na druhé straně se ke střele odhodlal Dolberg, ale míč byl zblokován.
34'
I Čä-song nestihl kolmici za obranu na hrací ploše a Baumann bude kopat od brány.
33'
Mohuč právě vstřelila branku!
Tentokrát už rohový kop vyšel! Fernandes našel Bella, jehož střelu vyrazil Baumann. Míč poslal ale jen k LEONARDU BARREIROVI, který doklepl míč do sítě.
32'
Domácí jsou dominantní na míči a Hoffenheim skoro k ničemu nepouštějí.
29'
Domácí vybojovali další roh, ani tentokrát Fernandes nedokázal najít žádného ze svých spoluhráčů.
27'
Po zblokovaném centru da Costy mohla Mohuč zahrávat další roh. Ten rozehrál Fernandes, ale k žádnému ohrožení branky soupeře nedošlo.
26'
Centr na I Čä-songa končí ofsajdem korejského fotbalisty.
25'
První velkou šanci zápasu měli domácí! Leonardo Barreiro nejprve trefil jen brankáře Baumanna a střela dorážejícího Ajorquea byla zblokována na roh.
24'
Leonardovi Barreirovi se nepovedla patička na Ingvartsena a míč končí v autu.
21'
Anthony Caci si vyžádal ošetření, hra je na chvíli přerušena.
20'
Kadeřábek se dostal k dalšímu centru. Tentokrát našel Geigera, který si ale nedokázal míč zpracovat a připravit ke střele. Hosté v posledních minutách zvýšili svou aktivitu.
18'
Baumgartner sklepl centr z pravé strany pod sebe, kde číhal Angeliño. Jeho tvrdá střela trefila jednoho z bránících hráčů soupeře.
16'
Po rohu se k hlavičce dostal Kabak, ale bránu netrefil.
15'
Angeliño vyslal nebezpečný centr z levého křídla, ale Baumgartner se k míči nedostal. Domácí obrana odkopává na roh.
13'
Přišel další dlouhý nákop na Ajorqeua, tomu se ale nepovedlo sklepnout na I Čä-songa
12'
Pavel Kadeřábek nestihl zachytit Angelinovu přihrávku na hrací ploše.
10'
Domácí opět zkusili dlouhý aut na Ajorquovu hlavu, akce ale končí útočným faulem Ingvartsena.
8'
Kevin Akpoguma obdržel žlutou kartu za podražení. Poté se ale rozhodčí poradil s asistentem, jež viděl ofsajd předcházející Akpogumově faulu, takže byla karta odvolána.
7'
Mohuč se dostala dopředu pomocí dlouhého nákopu, ale centr do vápna byl odvrácen. Hoffenheim míč nezískal a ve hře pokračují domácí.
4'
Domácí začali aktivněji. Ajorque hlavou prodloužil dlouhý aut do vápna, ale Kabak zvládl míč odkopnout.
3'
Faul i na druhé straně, obětí byl Ludovic Ajorque.
2'
Dominik Kohr fauloval Geigera poté, co ztratil míč. Hoffenheim bude rozehrávat poblíž středového kruhu.
1'
Domácí nastupují v červených dresech, hosté ve žlutých.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Kohr, Caci – Ingvartsen, I Čä-song – Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Burgzorg, Hack, Leitsch, Martín, Stach, Weiper, Widmer.
Trenér: Bo Svensson

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma – Kadeřábek, Geiger, Delaney, Baumgartner, Angeliño – Dolberg, Kramarić.
Náhradníci: L. Philipp – Bebou, F. Becker, Bičakčić, Brooks, Dabbur, Rudy, Skov, Tohumcu.
Trenér: Pellegrino Matarazzo.
Hoffenheim

Hoffenheim je týmem s nejhorší formou v celé Bundeslize. Jejich poslední výhra se datuje až do října a posledních 5 zápasů prohráli. V tabulce se nachází na 16. příčce, ale poslední Schalke už na něj ztrácí jen 3 body, ve zbytku sezóny ho tedy čeká těžký záchranářský souboj.
V základní sestavě můžeme očekávat bývalého českého reprezentanta Pavla Kedeřábka. Opora Hoffenheimu už v klubu působí osmou sezónu a letos si připsala 18 ligových startů.
Mohuč

Fotbalisté Mohuče se v posledních týdnech vezou na vítězné vlně. V posledních 3 zápasech brali plný počet bodů, naposled dokonce doma rozstříleli Mönchengladbach 4:0. I díky tomu se v tabulce dostali na 8. místo, tedy hodně blízko kvalifikace do evropských pohárů.
Skvělou formu má jihokorejský reprezentant Jae-Sung Lee, jež už v jarní části Bundesligy vstřelil 5 gólů. Týmu bude kvůli zranění chybět nejlepší střelec Karim Onisiwo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.