Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Union Berlin - 14. srpna 2022   15:30

0:0
(0:0)
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Leitsch – Widmer /C/, Kohr, I Če-song (65. Fulgini), Martín – Stach (65. Barreiro), Onisiwo (85. Burgzorg), Ingvartsen (75. Mustapha).
Dahmen – Caci, Barkok, Tauer, Fernandes.
Schlager – Waschitzki, Blos
Mewa Arena, Mohuč
25 335 diváků
Union Berlin
Rønnow – Jäckel, Knoche, Leite – Ryerson (82. Trimmel), Haraguči (70. Thorsby), Khedira /C/, Haberer (62. Schäfer), Gießelmann – Becker (82. Michel), Siebatcheu (70. Behrens).
Grill – Doekhi, Skarke, Leweling.

Taktikou svázaná bitva bez větších šancí sice přinesla ve druhém poločase o něco zajímavější obrázek hry, ale gól nepadl ani na jedné straně, když zůstalo spíše u náznaků a střeleckých pokusů z dálky. Oba soupeři jsou tedy po druhém kole na čtyřech bodech.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14.
90+2'
90'
Domácí se neprosadili z následného rohu, kope se od brány Unionu.
90'
Po brejku Mohuče se dostal k odraženému míči Martín a přiťukl Burgzorgovi, jehož tvrdou střelu po rychlé zasekávačce tečoval Jäckel do protipohybu brankáře, naštěstí pro hosty skončil míč výrazně vedle.
89'
Kevin Behrens nezasáhl na pokutovém oblouku míč naplno, takže sice prošel přes dva obránce po zemi až k Zentnerovi, ten však neměl na brankové čáře těžkou práci.
86'
Další bolestivý střet mezi Widmerem a skluzujícím Trimmelem, kteří se zasáhli kopačkami navzájem.
85'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
minule dvougólový Karim Onisiwo se dnes neprosadil a na jeho místo vbíhá Delano Burgzorg.
83'
Trimmelův centr z prvního rohu po změně stran domácí odhlavičkovali, míč vracel z dálky do ohně Schäfer a brankář Zentner vyboxoval jednou rukou až za postranní čáru.
83'
Dalekonosný trestný kop vynesl hostům roh.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odcházejí Sheraldo Becker a Julian Ryerson, přicházejí Sven Michel a Christopher Trimmel.
80'
Mustapha se znovu probil až do berlínské šestnáctky, jeho střela se však stáčí ven od brány.
78'
Niko Gießelmann nakopával střílený centr za bránu Mohuče.
77'
Během pár vteřin se u středového kruhu odehrály dva souboje skluzem o míč a na trávníku se chvilku více či méně svíjela hned čtveřice fotbalistů. Naštěstí se vše obešlo bez zdravotních důsledků.
76'
Čerstvý Mustapha postupoval s míčem na kopačkách středem, po rychlé zasekávačce střílel jen do boku jednoho z obránců a spoluhráči z obou křídel se na něj vyčítavě dívají.
75'
1. FSV Mohuč 05 střídá:
Marcus Ingvartsen byl dnes proti svému bývalému klubu neviditelný, nahrazuje ho Marlon Mustapha.
75'
Centr Sheralda Beckera na Thorsbyho neprošel, odražený míč ještě vypíchl Jäckel, ale i jeho slalom mohučská obrana zarazila včas.
74'
Leitsch nedostal přihrávku na nohu, míč utíká domácím do autu.
72'
Rozhodčí řeší domluvou strkanici o míč, který hosté nechtěli odevzdat k vhození autu.
70'
Během pauzy na občerstvení střídá dvakrát Union Berlín:
dohráli Jordan Siebatcheu a Genki Haraguči, místo nich přicházejí Kevin Behrens a Morten Thorsby.
70'
Opět probíhá přestávka na občerstvení před střídačkami.
69'
Dnešní utkání sleduje 25 335 diváků.
67'
Střídající Fulgini dostal od Bella pěknou kolmici do běhu, z úhlu však mířil jako jeho předchůdci přímo do náruče hostujícího brankáře.
65'
Dvojnásobné střídání Mohuče:
ze hřiště odcházejí Anton Stach a I Če-song, přicházejí Leonardo Barreiro a Angelo Fulgini.
64'
Haraguči vysunul kolmicí dopředu Beckera, kterého dokázal čistě zastavit domácí Leitsch.
62'
První střídání provádí Union Berlín:
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází András Schäfer.
61'
Union uklidňuje hru a poměrně zdlouhavě si přihrávají jeho obránci mezi sebou.
59'
Tvrdou střelou vyzkoušel Rønnowa z dálky Onisiwo, gólman měl docela potíže a zároveň štěstí, že kolem něj nečíhal nikdo z červenobílých připravený k dorážce.
58'
Domácí běželi tři na tři, I Če-song (někdy i v TV chybně vyslovovaný jako "Džae sung Lí") předložil doprava Widmerovi. Tomu se míč zprvu zamotal pod nohama, takže se stačili hosté stáhnout ve větším počtu. Švýcar ovšem nakonec prostrčil Stachovi, který po zemi střílí přímo do brankáře.
57'
Leitsch si v tísni poradil a vytloukl bloky o napadajícího Ryersona. Vhazuje celek z Porýní.
54'
Na druhé straně hlavičkoval dlouhý míč za obranu Onisiwo jen do náruče Frederika Rønnowa.
53'
Ze středu hřiště vyvezl míč Ryerson a práskl do něj levačkou, prudká střela ze střední vzdálenosti proletěla dva metry od mohučské levé tyče.
51'
Berlínský Niko Gießelmann vyslal z 25 metrů zatím nejnadějnější pokus z plného běhu, který proletěl jen těsně nad břevnem a otřel se o horní síť.
49'
Odkop od hostující brány prodloužil hlavou Becker jen k domácímu gólmanovi.
48'
Sledujeme sérii autových vhazování Mohuče z úrovně velkého vápna, obrana Unionu zatím drží.
46'
Mimořádně slabý fotbal v parném počasí v Mohuči nepřinesl ani jedinou pořádnou šanci, jen nakopávanou plnou chyb uprostřed hřiště, a z prvního poločasu vlastně není ani moc co popisovat. Trenéři jistě pochválí poctivě pracující zadní řady, diváky ale podobné představení s výjimkou fanklubu defenzivního fotbalu nepotěší. Jiný výsledek než 0:0 ani není myslitelný.

Statistické okénko:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 3:3, fauly 6:5, ofsajdy 0:0.
45+2'
45'
Siebatcheu se nedočkal kloudné přihrávky, ovšem pak americký útočník poctivě napadal a uvedl do potíží při odkopu brankáře Zentnera.
43'
Domácí odkopávají získaný míč co nejdál, běží pro něj nikým nenapadaný Jäckel.
41'
Po střetu s Haragučim leží na trávníku Kohr, kterého japonský záložník trefil jako neřízená střela do kotníku.
38'
Rønnow skočil vpřed a Martínův rohový kop vyboxoval daleko pryč.
37'
Niko Gießelmann srazil Onisiwův centr na roh.
36'
Siebatcheu vypíchl špatnou rozehrávku domácích, přes Beckera se míč dostal k Ryersonovi, jenže norský záložník poslal velmi nepřesný centr.
35'
Widmerův vysoký křížný pas si Rønnow stahuje s jistotou ze vzduchu.
33'
Ryersonův centr z rychlého protiútoku domácí odrážejí do autu.
32'
Stacha však ubránil Haraguči a opakovačka z druhé vlny letí přímo do rukavic Frederika Rønnowa.
31'
Výhodu trestného kopu mají fotbalisté Mohuče.
28'
Do šířky rozehraný roh hlavičkoval po zpětném centru Niko Gießelmann, docela nadějným křížným pokusem zblízka však bránu netrefil.
27'
Zato na druhé straně se odráží míč od Aarona Martína a premiérový roh si kopnou fotbalisté Unionu.
26'
Kohr se snažil vybojovat roh, jenže proti Knochemu si rukama pomohl v zápasnickém stylu.
26'
Hra pokračuje dál v opatrném duchu, na první šanci stále čekáme.
24'
Faul zezadu je pískán Gießelmannovi. Ještě před rozehráním nařizuje sudí v horkém počasí občerstvovací přestávku.
21'
Hosté rozehráli přímý kop signálem do strany, na následný centr zprava naskakovali Knoche s Khedirou a téměř se srazili hlavami. Pro Mohuč z toho nebezpečí nevzešlo.
18'
Ryerson to zkusil z dálky, jeho střela však míří hodně daleko od domácí brány.
17'
Hosté v přesile zastavili Onisiwův průnik, k odraženému míči se dostal Stach, ale z 20 metrů zamířil jen slabě doprostřed brány.
15'
Ránu Raniho Khediry z 25 metrů odrazil červenobílý dvojblok za postranní čáru.
15'
Hosté odkopli míč po rohovém kopu až za půlící čáru, Mohuč musí opět začínat zezadu.
14'
I Če-song nakopl míč z dálky dopředu, padající lob by možná skončil v bráně a možná ne, každopádně pořádně protáhl Rønnowa, který raději vyškrabuje na roh.
13'
Na první roh Mohuče naskakoval na bližší tyči Widmer, polovysoký centr hlavičkoval v pádu vedle.
12'
Útočný faul rukama je pískán berlínskému Jäckelovi.
11'
Beckerovy přihrávky se nedočkal nabíhající Siebatcheu, křížnou střelu hostujícího útočníka ztlumila obrana červenobílých a Zentner měl snadnou práci.
9'
Při vyvážení míče byl faulován zezadu dvojicí protihráčů I Če-song.
8'
Ryersonův dlouhý aut domácí ubránili, Martín pak o exekutora vytloukl bloky a vhazování se otáčí ve prospěch Mohuče.
5'
Žlutá karta pro Mohuč. Karim Onisiwo naskočil do Knocheho a zasáhl ho loktem bolestivě do nosu.
5'
Po vzájemném hlavičkovém souboji se postrkují Widmer a Sheraldo Becker.
3'
Domácí bez potíží ubránili první standardní situaci Unionu od postranní čáry.
1'
Hned ve 13. vteřině zápasu posílal míč do šestnáctky Silvan Widmer, zblokovaný míč poté jeden z jeho spoluhráčů nakopává obloukem až za bránu.
1'
Mohuč nastupuje v červených dresech a bílých trenýrkách, soupeř z Berlína v černých sadách. V neděli odpoledne vládne v Porýní parné počasí, teploměr ukazuje tropickou třicítku.
Union Berlín provedl oproti derby s Herthou jedinou změnu v základní sestavě, v níž kapitána Trimmela nahradil Gießelmann.
U domácích se naopak kapitán Widmer po nemoci vrací do sestavy místo Fernandese, v útoku dostává proti svému bývalému klubu příležitost Ingvartsen a na lavičku se přesunul Fulgini.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Leitsch – Widmer (C), Kohr, I Če-song, Martín – Stach, Onisiwo, Ingvartsen.
Náhradníci: Dahmen – Caci, Fulgini, Barkok, Burgzorg, Barreiro, Tauer, Fernandes, Mustapha.
Trenér: Svensson.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Jäckel, Knoche, Leite – Ryerson, Haraguči, Khedira, Haberer, Gießelmann – Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Doekhi, Trimmel, Thorsby, Skarke, Schäfer, Behrens, Michel, Leweling.
Trenér: Fischer.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
Vzájemné zápasy
Od postupu Unionu do bundesligy s ním má Mohuč výrazně zápornou bilanci (1-1-4, 6:13). Loni mu podlehla 1:2 doma a 1:3 v Berlíně.
Union Berlín v konečném účtování sezóny dělil od postupu do Ligy mistrů jen bodík, o který skončil pátý za Lipskem. Nepomohl ani výborný finiš, když z posledních sedmi kol bundesligy šest vyhrál a fatální nakonec byla jediná ztráta za domácí remízu 1:1 se sestupujícím Fürthem.
Po letní přestávce Union odvrátil blamáž v poháru v Saské Kamenici, tamní čtvrtoligový Chemnitzer FC udolal až v prodloužení 2:1. Poté ovládl berlínské derby nad Herthou 3:1. V obou utkáních se gólově prosadil Siebatcheu, nová akvizice z Young Boys Bern.
Přišel také další útočník Leweling ze sestupujícího Fürthu a norský záložník Thorsby ze Sampdorie Janov, naopak více než 20 milionů eur zaplatil Unionu nováček Premier League Nottingham za střelce Awoniyiho.
1. FSV Mohuč 05 obsadila na jaře v lize osmé místo a do nového ročníku vstoupila úspěšně. Po pohárovém postupu 3:0 z hřiště druholigového Erzgebirge Aue zahájila i bundesligu výhrou 2:1 v Bochumi. Oba góly vstřelil hlavou Karim Onisiwo.
Doma může poprvé představit posily – obránce Leitsche z Bochumi a ofenzivního záložníka Fulginiho z Angers.
Naopak Mohuč v létě rozmetala zadní řady, nejvýraznějším přestupem byl odchod stopera Niakhatého do Nottinghamu Forest, skončili i St.Juste (Sporting Lisabon), Kilian (Kolín n.R.), Németh (St.Pauli) a Lavalée (Mechelen).
V Opel Areně chce navázat na loňské silné výsledky, z posledních 13 ligových duelů podlehla pouze Borussii Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.