Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Hertha Berlin - 19. srpna 2022   20:30

Mönchengladbach
34' Pléa
1:0
(1:0)
Sommer (C) – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann (90+1. H. Wolf), Neuhaus (90+6. Friedrich), Pléa (90+4. Herrmann) – Thuram.
Sippel – Borges Sanches, Jantschke, Lainer, Netz.
Jöllenbeck – Kempter, Weickenmeier
Borussia-Park, Mönchengladbach
Hertha Berlin
Christensen – Kenny, Uremović, Kempf, Mittelstädt – Tousart (C), Šunjić (57. Boëtius), Serdar – Lukebakio, Kanga (72. Jovetić), Ejuke (72. Dárdai).
Ernst – Boateng, Darida, Pekarík, Richter, Selke.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:13. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:11.
Zápas je u konce, domácí Borussia Mönchengladbach poráží na domácím hřišti Herthu BSC 1:0. Hertha byla v prvním poločase lepším týmem, vytvořila si hned několik zajímavých šancí, tu největší měl ve 21. minutě Chidera Ejuke, ale jeho ránu po individuálním průniku skvěle vyrazil Sommer. Borussia byla blízko gólu už v sedmé minutě, ale Pléova tečovaná střela skončila na tyči. Ve 33. minutě pak zahrál rukou ve vápně Maximilian Mittelstädt a domácí zahrávali penaltu. Alassane Pléa pokutový kop s přehledem proměnil. Také ve druhém poločase měla Hertha více ze hry, ale vyrovnat se jí nepovedlo. Navíc mohla ještě sama inkasovat, jenže druhou penaltu Gladbachu po ruce Uremoviče Hofmann neproměnil. Uremovič byl navíc vyloučen a domácí Borussia nakonec zápas dotáhla proti oslabenému soupeři k těsnému vítězství.
90+6'
90+6'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Marvin Friedrich.
90+5'
Za zdržování hry dostává žlutou kartu Patrick Herrmann.
90+4'
Marcus Thuram sice míč před branku Herthy nedostal, ale vybojoval alespoň rohový kop.
90+4'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.
90+3'
Jovetič si zabíhal na další dlouhý míč za obranu, ale opět byl v ofsajdu.
90+2'
Do nebezpečného zakončení hlavou se dostal Stevan Jovetić, ale ten jednak branku netrefil a navíc byl stejně v ofsajdu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Hannes Wolf.
88'
Kramerovi se pochopitelně na nohy nechce. Uvidíme, kolik času rozhodčí nastaví.
87'
Na trávníku zůstává ležet záložník domácích Christoph Kramer, který inkasoval úder do obličeje.
85'
Jonas Hofmann oslovil přihrávkou Neuhause, ten mu ale míč v dobré pozici nedokázal vrátit.
84'
Rámí Binsibajní s centrem do šestnáctky nespěchal, Borussia si v tuto chvíli raději váží míče.
82'
Thuram dostal pas za obranu, ale poté už nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, dobře zasáhl Christensen.
81'
Domácí i nadále zůstávají v blízkosti branky soupeře, a to jim za tohoto stavu úplně stačí.
80'
Dodi Lukebakio se dokázal uvolnit do zakončení, ale i tato jeho střela levou nohou z hranice vápna byla nepřesná.
79'
Marc-Oliver Kempf se ocitl pod tlakem dvou hráčů Borussie, takže raději zakopl míč do zámezí.
78'
Hofmann hledal před brankou dobře postaveného Thurama, toho však dokázal pokrýt Dárdai.
78'
Do vápna domácích sice letěl zajímavý centr, ale Sommer nakonec tentokrát zasahovat nemusel.
77'
Hertha dostává šanci na vyrovnání, branku Borussie může ohrozit ze standardní situace.
75'
Florian Neuhaus nasadil ve vápně jesličky Boëtiusovi a potom se pokusil vymodlit si penaltu. Ta se však tentokrát kopat nebude.
74'
Hertha sice hraje o desíti, ale ani tak nehodlá nic vzdávat a stále se žene dopředu. Také její střídání byla ofenzivního rázu.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Stevan Jovetić.
ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Márton Dárdai.
72'
Už se zase rodila rychlá akce Herthy BSC, ale dlouhý míč na Lukebakia nakonec neprošel.
70'
Jonas Hofmann penaltu neproměňuje! Vybral si střelu na levou ruku brankáře Christensena, který se ovšem výborně natáhl a míč vyrazil!
70'
Penaltu bude tentokrát zahrávat Jonas Hofmann.
69'
Filip Uremović navíc dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen!
68'
Rozhodčí Jöllenbeck se šel podívat na obrazovku a po krátkém přezkumu ukazuje na penaltový puntík!
66'
Z rohového kopu už domácí branku Herthy neohrozili. Míč však spadl na ruku Uremoviče a rozhodčí si vše raději ověří s kolegou u systému VAR.
66'
Jonas Hofmann se dostal do nebezpečného zakončení zevnitř šestnáctky, ale jeho ránu pravačkou ještě dokázal srazit na rohový kop Maximilian Mittelstädt.
65'
Dlouhý míč Herthy skončil jen v moci Yanna Sommera, který dobře vyběhl ze své branky.
63'
Jonas Hofmann sice krásně přehodil brankáře Christensena a dostal míč do sítě, jenže kvůli ofsajdu tato branka platit nemůže.
62'
Dodi Lukebakio je dnes opravdu neúnavný a znovu to zkoušel po pravém křídle, jenže tentokrát si dal míč příliš daleko od nohy.
61'
Po delší době tu byla také ofenzivní akce Borussie. Alassane Pléa ve vápně však těžký míč nezpracoval a neuspěl ani s apelem na penaltu.
59'
Domácí Mönchengladbach ještě nestřídal, možná by sel měl brzy k nějaké změně přistoupit, protože v posledních minutách byl docela pod tlakem.
58'
Kenny poslal dobrý míč do vápna, ale těsně před Bëtiusem dokázal míč zachytit brankář Sommer.
57'
ze hřiště odchází Ivan Šunjić, přichází Jean-Paul Boëtius.
57'
Následoval rohový kop, který ovšem už branku Borussie neohrozil.
56'
Další šance Herthy zůstává neproměněná! Dodi Lukebakio dobře prošel s míčem do šestnáctky, ale neokázal procpat míč přes Japonce Itakuru.
55'
Pro Hertu se dnes rozhodně jedná o zatím nejlepší výkon v této sezóně. Zatím to ale nestačí ani na bod.
54'
Vypadá to, že brzy uvidíme první střídání ve dnešním utkání, někteří náhradníci Herthy už se pilně rozcvičují.
53'
Chidera Ejuke si zpracovával dlouhou přihrávku svou hrudí už v autu, takže poté logicky nemohl pokračovat v akci.
51'
Rohové kopy dnes sice Hertha nezahrává vůbec zle, zatím jí ale chybí větší kvalita v koncovce.
50'
Serdar předal míč Tousartovi, který vypálil pravou nohou, a protože jeho rána byla sražená, bude z toho rohový kop.
49'
Další akci Gladbachu založil dlouhý nákopem brankář Sommer. Domácí se však dostali jen před šestnáctku souepře.
48'
Domácí nastoupili do druhého poločasu s chutí a zatím jsou aktivnější.
46'
Ani jeden z týmů neudělal o poločase žádnou změnu ve své základní sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas je za námi, domácí Borussia Mönchengladbach vede nad Hertou Berlín 1:0. Hertha byla v prvním poločase lepším týmem, vytvořila si hned několik zajímavých šancí, tu největší měl ve 21. minutě Chidera Ejuke, ale jeho ránu po individuálním průniku skvěle vyrazil Sommer. Borussia byla blízko gólu už v sedmé minutě, ale Pléova tečovaná střela skončila na tyči. Ve 33. minutě pak zahrál rukou ve vápně Maximilian Mittelstädt a domácí zahrávali penaltu. Alassane Pléa pokutový kop s přehledem proměnil.
45+2'
45+1'
Ještě jednu šanci měli domácí, po centru ze standardní situace hlavičkoval Nico Elvedi, ale branku netrefil.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
V samotném závěru prvního poločasu ještě natáhl ke střele z dálky Serdar, ale jeho pokus byl zablokovaný.
43'
Ani Dodi Lukebakio nevyrovnal, i když šanci měl na to velkou! Jenže jeho střela levačkou z hranice vápna byla nepřesná.
42'
Maximilian Mittelstädt poslal zajímavý centr z levé strany do šestnáctky Gladbachu. Nůžkami nakonec zakončoval Kanga, ale Sommer nadvakrát míč zkrotil.
41'
Na trávníku se ocitl Maximilian Mittelstädt, tentokrát to bylo po faulu od Kramera.
40'
Kouadio Koné se probíjel dopředu podél levé postranní čáry, ale neuspěl.
39'
Suat Serdar si kryl míč před Thomasem Hoggmanem, kterého ale nepříjemně zasáhl do obličeje. Takže jasný faul.
37'
Florian Neuhaus byl v souboji pozdě a fauloval ve středu pole Maximiliana Mittelstädta.
34'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí tým se ujímá vedení, poté co se z penalty prosazuje ALASSANE PLÉA. Christensen sice vystihl stranu, ale dobře umístěný míč po jeho pravé ruce vytěsnit nedokázal.
33'
Žlutou kartu za protesty ještě obdrží Filip Uremović.
33'
Maximilian Mittelstädt zablokoval centr Gladbachu rukou, kterou neměl u těla, takže je to jasná penalta. Tu bude kopat Alassane Pléa.
33'
Píská se penalta pro Gladbach po ruce jednoho z hráčů Herthy!
31'
Domácí usilovali o rohový kop, nakonec z toho ale bude naopak jen autové vhazování soupeře.
29'
Berlínský tým už vymýšlel další akci, ta ale tentokrát skončila jeho nepřesností.
28'
Tento rohový kop už tak nebezpečný nebyl, ale Hertha zatím i nadále drží míč na svých kopačkách.
27'
K hlavičce se na zadní tyči sice nedostal Marc-Oliver Kempf, ale bude z toho další roh pro hosty.
26'
Hertha zatím v tomto utkání pozitivně překvapuje a nyní si vybojovala další rohový kop.
26'
Dodi Lukebakio se pokusil překvapit Sommera střelou z pravé strany z dálky, švýcarský brankář však dokázal zasáhnout.
24'
Další centr do vápna z kopačky Hofmanna už nadělal Christensenovi větší potíže, ale nakonec rozhodčí píská faul na jeho osobu.
23'
Dlouhý nákop Borussie do šestnáctky soupeře skončil jen jistým zásahem brankáře Olivera Christensena.
22'
Následně ještě hosté zahrávali rohový kop, ale míč znovu skončil jen u Sommera.
21'
Chidera Ejuke po individuální akci středem pole vypálil zevnitř šestnáctky, ale nepřekonal Sommera, který předvedl parádní zákrok.
20'
Pléa se bil o míč na hranici šestnáctky, ale přehuštěným prostorem nakonec projít nedokázal.
19'
Oba týmy už si ve dnešní zápase vytvořily zajímavé šance, ale na úvodní gól stále čekáme.
17'
Rohový kop přinesl Gladbachu velkou šanci. Míč poskakoval malým pokutovým území, nakonec ale skončil těsně vedle.
16'
Domácí fotbalisté budou kopat svůj první roh, zasloužil se o to Jonas Hofmann.
15'
Prudkou střelu z dálky vypustil francouzský záložník Herthy Lucas Tousart, branku ale netrefil.
14'
Wilfried Kanga si našel střeleckou pozici, ale ani on se o první gól dnešního zápasu nezasadil, vychytal ho Yann Sommer.
12'
Ke střele z dálky se odhodlal Rámí Binsibajní, jeho pokus ale nemohl brankáře Christensena překvapit.
10'
Po centru z pravé strany se snažil zakončovat Kanga, ale jeho akrobatický pokus mu nevyšel, míč letěl vysoko nad branku.
9'
Úvod zápasu je hodně otevřený, oba týmy se při každé příležitosti ženou dopředu.
7'
Alassane Pléa mohl otevřít skóre zápasu, ale jeho tečovaná střela z levé strany jen orazítkovala levou tyč branky Herthy BSC!
6'
První rohový kop utkání rozehrával obránce Herthy Maximilian Mittelstädt, nic nebezpečného z toho ale pro domácí nebylo.
5'
Také Borussia už si vypracovala první střeleckou příležitost. Ta střela byla ovšem zablokovaná.
4'
Dodi Lukebakio se dostal díky své rychlosti do první velké šance zápasu, ale v zakončení pak trestuhodně selhal, když ani netrefil branku.
3'
Dopředu se prodíral útočník Herthy Chidera Ejuke, ale až do šestnáctky se nakonec nedostal.
1'
Domácí Gladbach dnes nastupuje v bílých dresech, Herta se představuje v modré variantě dresů.
1'
Hráči obou mužstev již nastupují na trávník, utkání co nevidět začne.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Pléa – Thuram.
Náhradníci: Sippel – Borges Sanches, Friedrich, Herrmann, Jantschke, Lainer, Netz, H. Wolf.
Trenér: Farke

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Uremović, Kempf, Mittelstädt – Tousart (C), Šunjić, Serdar – Lukebakio, Kanga, Ejuke.
Náhradníci: Ernst – Boateng, Boëtius, Dárdai, Darida, Jovetić, Pekarík, Richter, Selke.
Trenér: Schwarz

Rozhodčí: Jöllenbeck – Kempter, Weickenmeier.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně měly týmy vyrovnanou bilanci, oba vyhrály své domácí utkání. Nejprve Hertha 1:0 a poté Mönchengladbach 2:0.
Hertha BSC

Hertha by ráda také bojovala o evropské poháry, ale realita bude spíše taková, že ji letos bude čekat boj o setrvání v německé nejvyšší soutěži. V minulé sezoně Hertha musela až do baráže proti Hamburku, kterou nakonec zvládla. V přípravě si Hertha zahrála osm utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a tří porážek. V prvním kole německého poháru Hertha překvapivě prohrála 4:5 na penalty s Braunschweigem. V Bundeslize má zatím jen bod, poté co na úvod prohrála 1:3 v derby s Unionem Berlín a poté remizovala doma 1:1 s Frankfurtem. V tabulce jí patří 15. místo.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach patří mezi ambiciózní německé týmy a ráda by si vybojovala účast v evropských pohárech. Rozhodně bude chtít vylepšit loňské podprůměrné desáté místo. V přípravě Borussia odehrála šest utkání s bilancí tří výher a tří remíz. Poté v prvním kole domácího poháru porazila tým z nižší soutěže Oberachern. Po prvních dvou bundesligových kolech má Borussia na kontě čtyři body za vítězství 3:1 doma nad Hoffenheimem a remízu 2:2 na hřišti Schalke. V tabulce je Mönchengladbach na třetím místě.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu 3. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a Hertha BSC. Zápas se odehraje v Borussia-Parku v Mönchengladbachu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.