Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Leverkusen - 22. ledna 2023   17:30

Mönchengladbach
82' Stindl (H. Wolf) • 90+3' Stindl (Itakura)
2:3
(0:2)
Leverkusen
21' Bakker   • 43' Adli  (Hložek) • 67' Amiri  (Adli)
Omlin – Lainer (56. Scally), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné (77. Neuhaus) – J. Hofmann (77. Herrmann), Kramer (C) (56. Stindl), Pléa – Ngoumou (56. H. Wolf).
Olschowsky – Netz, Friedrich, Jantschke.
Osmers – Kempter, Siewer
Stadion im BORUSSIA-PARK, Mönchengladbach
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou (75. Tah), Tapsoba, Hincapié – Frimpong (90+2. Sinkgraven), Palacios, Andrich, Bakker – Diaby (75. Wirtz), Adli (74. Hudson-Odoi) – Hložek (64. Amiri).
Lomb, Luňov – Azmún, Demirbay, Bellarabi.

Utkání je u konce a hosté se nakonec radují z tříbodového zisku. Vše vypadalo jasně, protože Borussii to dopředu nešlo a v 67. minutě navíc skóroval po rychlém brejku přesnou ranou k tyči Nadiem Amiri. Mönchengladbach to ale nevzdal, chtěl výsledek zkorigovat a nakonec z toho bylo i drama. V 82. minutě snížil ranou o tyč Lars Stindl a nápor domácích pokračoval. Střídající Lars Stindl měl dnes dobrou mušku a v nastaveném čase bombou, která se odrazila od břevna přidal druhý gól. Více už ale Borussiia nezvládla a zápas tak skončil výsledkem 2:3. Po této prohře je Mönchengladbach na osmém místě s 22 body, Leverkusen je devátý s 21 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:14.
90+7'
90+6'
A také hostující Mitchel Bakker.
90+6'
Vzápětí se u šestnáctky strhla krátká pošťuchovaná, kterou rozhodčí velice rychle ukončili a bude to i za karty. Tu dostal domácí Lard Stindl.
90+5'
Vysoký centr skončil jako kořist Hrádeckého, ten míč vyboxoval mimo své vápno.
90+5'
Daley Sinkgraven navíc za faul dostal žlutou kartu.
90+4'
A bude tu ještě jedna šance pro domácí, ti budou zleva rozehrávat přímý kop.
90+3'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A je tu zápletka. Hosté nechali soupeře se přiblížit k pokutovému území, Itakura přihrál na LARSE STINDLA, ten byl zcela nepokrytý a měl dostatek času na prudkou ránu. Ta se od břevna odrazila z brankovou čáru a je to 2:3!
90+2'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Daley Sinkgraven.
90+1'
Na pravou stranu dostal přihrávku Frimpong, toho bránil Elvedi a zvládl to na výbornou, povedlo se mu totiž útočníka Bayeru zablokovat.
89'
Nyní se do kontru dokonce hrnul Frimpong, jenže byl stažen k zemi a žlutou kartu za faul dostal Julian Weigl.
88'
Po delší době se hosté alespoň na chvíli uvolnili a poslali míč k půlce.
87'
Závěr utkání se odehrává na půlce Bayeru, domácí buší na obranná vrata.
86'
Na centr si v pokutovém území naskakoval Binsibajní, mířil ovšem o velký kus vedle Hrádeckého branky.
85'
Faul a přímý kop od pravé postranní čáry.
84'
Další akce domácích skončila kousek od půlky, míč je ale stále u hráčů v bílém.
83'
Velka malá domů na Omlina, od něj rozjíždí Borussia další postupnou akci.
82'
No vida, je sníženo a možná máme do závěru postaráno o drama. Borussia podnikla akci levou stranou, k vidění byla pěkná uvolňovací narážečka a po Wolfově přiťuknutí vystřelil z hranice vápna LARS STINDL. Jeho rána se od tyče odrazila do sítě a Hrádecký se po tomto pokusu mohl jen ohlédnout – 1:3.
81'
Důkazem může být také další odmávaný ofsajd.
80'
Mönchengladbach to stále zkouší, chce závěr alespoň trochu zdramatizovat, jenže je to stále to samé – plno nepřesností ve finální fázi.
79'
Herrmann prudce centroval na zadní tyč, Hrádecký tam byl včas a míč vyboxoval.
78'
Faul Bayeru u levé hranice pokutového území, tohle by mohla být zajímavá šance pro Borussii.
78'
Domácí Binsibajní centrovl z levé strany, Hrádecký si ale včas křikl a poté si míč stáhl do rukavic.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.
77'
ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Florian Neuhaus.
75'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Florian Wirtz.
75'
ze hřiště odchází Odilon Kossounou, přichází Jonathan Tah.
74'
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Callum Hudson-Odoi.
74'
Domácí rozehráli přímý kop z pravé strany, Hofmannův centr byl ale odvrácen hned u hranice vápna.
72'
Na lavičce Bayeru se chystají další změny, čeká se na přerušení hry.
71'
Už je sice po rohu a míč je mimo pokutové území, nicméně i nadále jej drží hráči Leverkusenu.
70'
A mohlo být pro Borussii ještě hůře, neboť teď tu byla akce pravou stranou, na přihrávku di naběhl Adli a jeho pohotová střela byla až na poslední chvíli sražena na roh.
69'
Tohle už budou domácí velice těžko obracet, zvlášť, když se jim směrem kupředu nedaří.
67'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hostům se střídání opravdu povedlo, neboť po rychlém brejku a akci na levé straně si s Adlim narazil NADIEM AMIRI a ranou po zemi uklidil míč přesně k pravé Omlinově tyči – 0:3.
65'
Kousek za hranící šestnáctky vystřelil po zemi domácí Koné, mířil však přesně doprostřed branky. Hrádecký si připsal snadný zákrok.
64'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Nadiem Amiri.
63'
Oproti tomu Leverkusen hýří nápady a je dnes jasně lepší.
62'
A další ofsajd domácích. Těm to dnes na útočné polovině opravdu neklape.
61'
Domácí Hofmann měl pocit, že hosté už rozehráli standardku a tak jim bez skrupulí vzal míč. Rozhodčí měl o celé situaci jiné mínění a hru přerušil. Viníkovi pak vše vysvětlil.
60'
Po rohu se do míče zpoza vápna opřel Hložek, jenže jeho dělovka letěla vysoko nad branku.
59'
Protiútok Bayeru, centr z levého křídla byl sražen na rohový kop.
58'
Domácí v šanci, jenže to v pokutovém území dokonale překombinovali a navíc se jim mával další z ofsajdů...
56'
ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Joe Scally.
56'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Lars Stindl.
56'
ze hřiště odchází Nathan Ngoumou, přichází Hannes Wolf.
55'
Po centru od rohového praporku si nejvýše naskočil Elvedi, jeho prudkou hlavičku ale dokázal Hrádecký vyrazit!
54'
Roh pro Borussii, to vše po Binsibajního sražené střele.
54'
Verdikt na trávníku potvrdilo i video, od své branky tak rozehrává gólman Hrádecký.
53'
V pokutovém území sice upadl domácí Hofmann a pískalo se, jenže ne penalta, ale jeho ofsajd.
53'
Domácí u míče, Koné s Elvedim však nemají kudy. Jde to do plných.
51'
Borussia na útočné polovině, vše ale skončilo Ngoumouvým centrem do země nikoho...
50'
Samotný roh pro domácí branku nebezpečný nebyl, Bayer ale i nadále zůstává u míče.
49'
Hosté zahrozili rychlým brejkem pravou stranou. Adli přihrál na střed na Hložka, jenže ten dlouho zpracovával a jeho střelu mu jeden z vracejících se hráčů srazil na roh.
47'
Levou stranou se do akce dostával hostující Adli, u vápna si seběhl více na střed, ale jeho střele scházela razance.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
Je za námi první půle, na kterou bude chtít domácí tým velice rychle zapomenout. Směrem kupředu se Borussii nedařilo prakticky nic a v obraně dokázal hostující Bayer najít dvakrát cestu ke gólu. Jako první se z dorážky prosadil ve 21. minutě Mitchel Bakker a ve 43. minutě po rychlém brejku navýšil na současných 0:2 Amine Adli. A mohlo být pro Mönchengladbach ještě hůře, neboť těsně před druhou inkasovanou brankou nebyl uznán Frimpongovi gól pro těsný ofsajd.
45+2'
44'
Máme tu první udělenou žlutou kartu utkání, potrestaným byl domácí Kouadio Koné.
43'
O malou chvíli později už to ale hostům vyšlo. Po příhře na půlku se míče chopil AMINE ADLI, jako vítr se přehnal okolo Elvediho a střelou podél Omlina upravil na 0:2.
42'
Hosté se chvíli radovali z druhého gólu, když po rychlém brejku a centru z levé strany dorážel Frimpong, jenže prakticky ihned letěl praporek pomezního vzhůru, mával se ofsajd.
40'
Po souboji s Adlim zůstal na zemi domácí Nico Elvedi, ošetření ale nebude potřeba.
39'
Pokračuje rozkouskovaný zápas bez většího tempa, tohle bude s postupujícím časem stále více vyhovovat hostům z Leverkusenu.
38'
Další střela z dálky, nyní na straně domácích. Zpoza vápna vyslal ránu Pléa, pro Hrádeckého to ale nebylo nic složitého.
36'
O malou chvíli později vystřelil z dálky Hložek, Omlin si poradil i s tímto a hned rozehrál.
35'
Na opačné straně předvedl důraz Adli, po křídle se dostal přes dva obránce a zkusil to z ostrého úhlu. Omlin vyrazil.
35'
Nevyšlo to ani Ngoumouovi, jeho centr po zemi z pravé strany pokryl u tyče pozorný Hrádecký.
33'
Domácí celek se stále neúspěšně snaží vymyslet akci, která by pro branku soupeře byla nebezpečná.
31'
Přímák si vzal na starost Hofmann, oblouček propadl do vápna, marně se po něm natahoval Binsibajní a poté už zakročil pozorný Hrádecký.
30'
Faul na domácího Pléu, tohle už bude celkem zajímavý přímý kop pro Mönchengladbach.
29'
Domácí Pléa v osobním souboji doslova zboural Bakkera, Bayer bude rozehrávat z vlastní půle.
28'
Tohle už vypadalo lépe. Na centr si v pokutovém území naběhl Elvedi, dostal se k hlavičce, tu ovšem umístil přesně do míst, kde se pohyboval Hrádecký.
27'
Na opačné straně byl k vidění pouze krátký závar před Hrádeckým, na střelu se však Borussia nezmohla.
26'
Na pravé straně dostal až moc prostoru hostující Frimpong a nebyl daleko od gólu na 0:2. Omlin ale dobře vyběhl a jeho ránu vyrazil!
25'
Z levé strany nyní centroval Binsibajní, jeho pas odvracel Hincapié a vzápětí domácí Weigl dokonce fauloval.
24'
Borussii to teď vůbec nejde, kombinace na pravé straně skončila ztrátou míče.
22'
Protiútok Mönchengladbachu skončil u pokutového území, mával a pískal se ofsajd.
21'
A teď mají další důvod být nespokojení... Po pravé straně unikl Frimpong, jeho střela byla sice sražena, pokračoval ale Hložek, svou ranou trefil tyč, od které se míč odrazil na levou stranu a dobíhající MITCHEL BAKKER už dorážel do odkryté brány – 0:1.
20'
Z hlediště se už začínají ozývat nespokojené projevy, zejména po pomalých akcích Borussie.
19'
Přibývá nedovolených zákroků, ve středovém kruhu se nyní provinil hostující Palacios. Karty al sudí zatím nechává v kapse.
18'
Leverkusen po hodně dlouhé době na útočné polovině, akce levou stranou však skončila ještě před centrem.
16'
Domácí Pléa je na zemi, byl obětí celkem tvrdého skluzu, po kontrole od sudího už ale pomaličku vstává.
15'
A zase tu máme poklidný fotbal, hraný převážně ve středu hrací plochy. Nikdo se nikam nežene.
13'
Hostující Bakker si u rozhodčího stěžuje, že byl faulován, ale pokračovalo se dál. Jeho protesty byly dosti důrazné, za tohle mohl dostat i žlutou kartu.
11'
Po Hofmannově centru od rohového praporku zakončoval Itakura hlavou, srazil se ovšem s protivníkem a chvíli ležel na trávníku. Už je ale zase připraven do hry.
10'
Po krátké kombinaci střílel z levé hranice vápna Pléa, jeho pokus byl obranou stažen na roh.
10'
Po faulu na Koného tu je přímý kop pro Leverkusen, na přímou střelu to ale rozhodně není. Tohle bude postupná rozehrávka.
9'
Z dálky to zkusil Kouadio Koné, mířil ovšem přesně doprostřed branky, kde byl připravený Hrádecký.
8'
Zatím to není úplně akční úvod zápasu, Borussia se sice snaží o útok, fáze u šestnáctky je však bezzubá.
7'
Centr do pokutového území Lverkusenu, Hrádecký ale zasahovat nemusel, neboť to za něj udělala obrana.
6'
Byla tu první střela zápasu, předvedl ji Christoph Kramer, branku Bayeru ovšem minul o mnoho metrů a hned se spoluhráčům omluvil za zpackanou akci.
5'
Nedovolený zákrok poblíž středového kruhu, provinil se domácí Kramer na Adlim.
4'
A zase malá domů na Omlina, ten se dokonce dostal do pozice stopera a rozehrál daleko od své šestnáctky.
3'
Pokus o vysunutí Pléi za obranu Leverkusenu, hosté to zvládli včas uhlídat a odkopnout.
2'
Domácí tým je u míče, zatím ale pouze kombinuje na vlastní polovině. Zapojil se i gólman Omlin, nová posila z francouzského Montpellieru.
1'
Před úvodním výkopem celý stadion uctí potleskem zesnulého Pelého.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Lainer, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer (C), Pléa – Ngoumou.
Náhradníci: Olschowsky – H. Wolf, Neuhaus, Scally, Herrmann, Netz, Stindl, Friedrich, Jantschke.
Trenér: Daniel Farke

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Hincapié – Frimpong, Palacios, Andrich, Bakker – Diaby, Adli – Hložek.
Náhradníci: Lomb, Luňov – Azmún, Tah, Demirbay, Sinkgraven, Wirtz, Amiri, Bellarabi, Hudson-Odoi.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion im BORUSSIA-PARK začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Harm Osmers, kterému budou na pomezí asistovat Robert Kempter a Thorben Siewer.
Borussia Mönchengladbach

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 22 bodů, což znamená pouze tříbodovou ztrátu na sedmý Dortmund a čtyřbodovou na šestý Wolfsburg. Borussia v dlouhé pauze šetřila síly a odehrála pouze tři přípravná utkání s bilancí dvou výher a jedné porážky. Vítězství mužstvo vybojovalo nad Oldenburgem a Bielefeldem, padlo však v generálce se St. Pauli.

Bayer Leverkusen

Hosté jsou na tom o něco hůře, na 12. místě mají 18 bodů a musí se dívat i pod sebe, neboť na barážovou pozici mají pouze tříbodový náskok. Leverkusen byl v pauze aktivnější, sehrál celkem pět zápasů, čtyřikrát vyhrál a pouze jednou prohrál. Nad síly Bayeru byli Glasgow Rangers, německý klub naopak porazil St. Louis City II, Curych, Benátky a v generálce na ligu i FC Kodaň.
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy Borussia Mönchengladbach a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.