Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Union Berlin - 23. dubna 2023   19:30

0:1
(0:0)
Union Berlin
60' S. Becker  (Roussillon)
Mönchengladbach
Omlin – Scally (69. Lainer), Itakura, Elvedi, Binsibajní (69. Netz) – Weigl, Koné – Stindl /C/ (69. Pléa), Neuhaus (69. Ngoumou), Hofmann – Thuram (87. Friedrich).
Olschowsky – Jantschke, Herrmann, Wolf.
Petersen – Sather, Rohde
Borussia-Park, Mönchengladbach
52 107 diváků
Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović, Khedira /C/, Laídúní (69. Thorsby), Haberer (79. Pantović), Roussillon (87. Trimmel) – Becker (79. Michel), Behrens (69. Siebatcheu).
Grill – Baumgartl, Gießelmann, Leweling.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:12.
Union Berlín zaslouženě veze tři body z Mönchengladbachu po výhře nad vlažnou Borussií, která si za celý zápas nevypracovala jedinou šanci. V prvním poločase se dalo říct totéž i o hostech, kteří však nastoupili po přestávce přece jen se zlepšeným výkonem a vítězství jim zajistil z voleje desátým gólem sezony Sheraldo Becker.
90+4'
90+4'
Michel sice dotáhl brejk do prázdné brány Borussie, radost mu však zkazil zdvižený praporek pomezního. Sice si pohlídal postavení za jediným obráncem, jenže při absenci brankáře to nebyl předposlední, nýbrž poslední hráč soupeře a branka správně neplatí.
90+4'
Trestný kop poslední naděje 35 metrů od brány, vše se stěhuje do berlínské šestnáctky včetně domácího brankáře Omlina.
90+3'
Omlin vyrazil podpořit útok až k půlící čáře, jenže domácí ztratili míč. Michel to zkusil z dálky rovnou na bránu, jeden z obránců se stačil vrátit a Borussia má ještě pár desítek vteřin na vyrovnání.
90+2'
Ochozy pískají, dalším ležícím hráčem hostů na trávníku je Danilho Doekhi, kterého zasáhl lehce dlaní do krku Pléa.
88'
Koné střílel z 20 metrů bez přípravy po Hofmannově ideální přihrávce. Střela neměla špatné parametry, ale Rønnow na čáře zasáhl bezpečně.
87'
Současně vystřídala také Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Marvin Friedrich.
87'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Christopher Trimmel.
85'
Hosté rozehráli dlouhým nákopem nepřesně, Omlin pomohl zrychlit protiútok, nakonec se ale Thuram proti přesile neprosadil.
83'
Thuram sice mířil hlavičkou do protipohybu Rønnowa, kterého i poněkud protáhl, dánský brankář ale dobře viděl a neměl vážnější těžkosti.
82'
Domácí se vraceli pro míč přes celé hřiště a rozehráli svižnou kombinaci přes Pléu a Koného, zastavil ji hostující Michel faulem na Weigla.
79'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel,
odstupuje také zraněný Janik Haberer, kterého vyměnil Miloš Pantović.
77'
Z lavičky Unionu míří na hřiště zdravotníci ke zraněnému Habererovi, který sedí na trávníku a drží se za stehno.
76'
Po ubráněném rohu podnikli hosté rychlý kontr. Becker nabil pod sebe Habererovi, který se opřel do míče z 20 metrů, jenže výškové parametry střele scházely.
75'
Leite si nebyl jistý situací za sebou a raději kolenem uklízí kroucený křížný pas na roh.
73'
Pléa sice dloubnutým centrem trefil Doekhiho do paže, ta byla ale ve vyloženě předpisovém postavení za zády. Diváci pískají, ale za toto se penalta nenařizuje.
71'
Thuram hlavičkoval v záklonu křížně vedle berlínské svatyně.
69'
Borussia Mönchengladbach trumfuje a střídá ve stejném čase hned čtyřikrát:
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Alassane Pléa,
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer,
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Nathan Ngoumou,
ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Luca Netz.
69'
Dvojité střídání v mužstvu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu,
ze hřiště odchází Ajsa Laídúní, přichází Morten Thorsby.
68'
Doekhiho hlavička ze skrumáže po rohu letí obloukem vedle domácí brány.
67'
Do brejku vyrazil Becker, včas se ale stačil vrátit Scally a vypíchnout míč na roh.
67'
Červenobílí si poradili s rohem i s opakovaným nákopem Koného z druhé strany.
66'
Thuramova tečovaná hlavička zařídila rohový kop Mönchengladbachu.
65'
Delší kombinaci Gladbachu vylepšil Stindl přenesením na volné pravé křídlo, odkud neposlal přesný centr Scally.
62'
Domácím nezbývá než zvýšit své úsilí, jejich akce však končí fiaskem. Thuram nakopl při střele z 10 metrů místo míče jen protihráče a píská se útočný faul.
60'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Zasloužené vedení aktivnějšího mužstva, které chce na rozdíl od soupeře hrát. Jérôme Roussillon nakopl míč křížně do vápna, SHERALDO BECKER se skvěle zorientoval a z voleje se trefil k tyči.
59'
Elvedi odkopává přes hlavu centrovaný míč z levé strany po dalším útočném výpadu Unionu.
56'
Behrens se prokličkoval přes dva hráče, pod tělem třetího dostal míč před bránu, tam ho ale čapl spolehlivě Omlin.
55'
Kevin Behrens se vložil šikovně hlavou do křížné střely Sheralda Beckera, která by letěla mimo bránu. Ani on však koníčkem mezi tyče nezamířil.
53'
Trestný kop Unionu zavíral na zadní tyči Doekhi, ve skluzu usměrnil míč jen vedle brány.
52'
Dnešní utkání sleduje 52 107 diváků.
51'
Hosté drží míč a kombinují na půlce hřiště.
49'
Habererova hlavička na velkém vápně propadla před úplně volného Rousillona, který v jedinečné pozici halfvolejem výrazně přestřelil domácí bránu.
47'
A opět z toho vůbec nic nebylo, centrovaný míč si v pohodě pokryl Frederik Rønnow.
47'
Jak první poločas skončil, tak druhý začíná. Po faulu na Thurama rozehraje krátký roh metr od velkého vápna Mönchengladbach.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 2:1, střely mimo 0:1, rohy 0:1, ofsajdy 0:2, fauly 6:6.
Podprůměrný fotbal v Mönchengladbachu v prvním poločase nenabídl ani jedinou šanci a skóre je zaslouženě bezbrankové, když zápasu dominují obrany.
45+5'
45+5'
Ale ani Berlínští nic nevytěžili z hodně slibné standardky. Po signálu dozadu pálil Becker jen do protihráče.
45+4'
Nico Elvedi (Mönchengladbach) dostává za skluz na velkém vápně ještě žlutou kartu.
45+4'
Trestný kop z velkého vápna budou mít po faulem zastaveném průniku Sheralda Beckera také hosté, ovšem jedná se o kratší stranu šestnáctky.
45+3'
Rámí Binsibajní při změně směru nešťastně uklouzl a hned se chytil za zadní stehenní sval, potřebuje ošetření a spoluhráči zakopávají míč do autu.
45+2'
Fotbalisté Mönchengladbachu v nastavení útočí, ale centry létají zprava zleva spíše přes velké vápno než do něj.
45'
Knoche rázně odhlavičkoval až od autu Binsibajního nákop.
44'
Koné připravil průnikem do šestnáctky míč Hofmannovi, který si ho dal daleko od nohy a špičkou boty mu jej vypíchl Doekhi.
41'
Z dalšího souboje se ve skrumáži zřítil na zem Diogo Leite. Faulů a sporů nabízí zápas rozhodně víc než pohledné kopané.
39'
Stindl si uprostřed hřiště naběhl do Behrense, pak vstal jako rozdurděný kohout a přitáhl si soupeře za dres, aby mu mohl vynadat pěkně zblízka.
37'
Důrazným presinkem se hosté dostali k míči v dostřelové vzdálenosti, Khedira zkusil dloubák za obranu, ovšem balon sebral pozorný Omlin.
35'
Za útočný faul vidí žlutou kartu Kevin Behrens (Union Berlín).
34'
Dvě minuty se hráči postrkovali ve zdi, rozhodčí musel řešit několik strkanic, než mohl dát pokyn k rozehrání klíčového trestného kopu. Celé to bylo zbytečné, Rámí Binsibajní střílel po zemi jen do ležícího hráče za zdí.
32'
Ajsa Laídúní (Union Berlín) navíc dostává, nebojme se to říct naplno, naprosto vymyšlenou žlutou kartu, protože tohle skutečně faul nebyl.
32'
Thuram si narazil míč v pokutovém oblouku, brnknul o nohu hostujícího Laídúního a ochotným pádem vybojoval hodně sporný trestný kop z velkého vápna pro Borussii.
28'
Beckerovu střelu tečoval Itakura dost nebezpečně pro vlastního brankáře, Omlin musel vytahovat míč robinzonádou těsně před nabíhajícím Behrensem.
27'
Na druhé straně vyslal vyloženě jen zahřívací pokus pro brankáře hostů z dálky Lars Stindl.
27'
Juranović zakončuje Laídúním rozjetou akci zpětným centrem, který se od paty dobíhajícího Itakury odráží šťastně do rukavic Jonase Omlina.
24'
Florian Neuhaus (Mönchengladbach) dostává žlutou kartu za skluz zezadu na Rousillonovu achillovku.
24'
Rohový kop doletěl jen k prvnímu bránícímu hráči Mönchengladbachu.
23'
S rozehrávkou rohu se ještě čeká na ošetření jednoho z berlínských fotbalistů.
22'
Khedira vybojoval skluzem míč na půlce hřiště a založil rychlý brejk. Na jeho konci byla Behrensova střela, tečovaná do boční sítě. Berlínský útočník se převalil přes Binsibajního, který mu padl pod nohy.
20'
Opatrná hra uprostřed hřiště zatím nepřinesla žádnou šanci ani na jedné straně.
17'
Hosté chvíli kombinovali na vlastní polovině, pak jen odevzdávají míč odkopem do území nikoho.
16'
Koné napřáhl z uctivé vzdálenosti, skákavý pokus letí do náruče Rønnowa, jenž si připisuje první ostrý zákrok.
14'
Scallyho pas z hloubi pole přistál před Thuramem, který nesladil pohyb a promáchl.
13'
Hosté hráli odvážně bago kolem vlastní šestnáctky, Khedirova zpětná přihrávka už byla vyloženě hazardérská. Union vysvobodil faulem vysokou nohou napadající Kouadio Koné.
12'
Rousillonův centr si v pohodě sebral ze vzduchu brankář Omlin.
9'
Union nevyužil standardku z pravé strany, ani protiútok Borussie ale nevedl k zakončení, Thuram přišel o míč po vniknutí do šestnáctky.
8'
Ko Itakura (Mönchengladbach) dostal první žlutou kartu za nakopnutí Beckera.
6'
Poněkud sporně odmávaný ofsajd hostům, podle záznamu se zdálo, že Behrens vyrážel z postavení ve hře.
5'
Khedirův pokus z 25 metrů letí výrazně nad břevno.
3'
Rozhodčí nechával čekat hosty na levém křídle s rozehrávkou, než se dým trochu rozptýlí. Roussillon se do domácí šestnáctky nakonec neprotáhl.
1'
Na hřišti není dobrá viditelnost kvůli dýmovnicím, které odpálili fanoušci ještě při výkopu. Nicméně lze jakžtakž rozeznat, že domácí fotbalisté hrají v bílých a hosté v červenobíle pruhovaných dresech.
1'

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – Stindl, Neuhaus, Hofmann – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Jantschke, Lainer, Netz, Herrmann, Ngoumou, Pléa, Wolf.
Trenér: Farke

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović, Khedira, Laídúní, Haberer, Roussillon – Becker, Behrens.
Náhradníci: Grill – Baumgartl, Gießelmann, Trimmel, Thorsby, Leweling, Pantović, Michel, Siebatcheu.
Trenér: Fischer

Rozhodčí: Petersen – Sather, Rohde.
Berlínští zvítězili nad Mönchengladbachem třikrát v řadě 2:1. Podzimní utkání otáčeli až v závěru (79. Behrens, 90.+7 Doekhi – 33. Elvedi).
Union Berlín

Východoberlínský klub velkou část sezóny znepokojoval favority v boji o titul, v závěru se ale po mnoha ztrátách musí soustředit na udržení postupové čtyřky do Ligy mistrů. Na pátý Freiburg má Union k dobru jen dva body. Zatímco jaro zahájil sérií pěti vítězství, z posledních osmi zápasů přidal jen další dvě.
V karetním trestu je pro dnešní zápas obránce Jäckel.

Střelci: 9 – Becker, Behrens, 7 – Knoche, 6 – Michel.
Borussia Mönchengladbach

„Hříbata“ se nacházejí v nejklidnějším středu tabulky, desáté místo mají strategicky obsazeno a po tomto kole ho určitě neopustí. K bojům o poháry i o záchranu je daleko. Z posledních šesti zápasů Borussia jen jednou vyhrála, jednou podlehla a zbylé čtyři remizovala včetně toho posledního ve Frankfurtu.

Střelci: 16 – Thuram, 11 – Hofmann, 6 – Binsibajní, Stindl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.