Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Dortmund - 11. března 2023   18:30

Schalke
50' Bülter (Frey) • 79' Karaman (Bülter)
2:2
(0:1)
Dortmund
38' N. Schlotterbeck  (Guerreiro) • 60' Guerreiro  (Can)
Schalke
Fährmann – Brunner, Jošida (C), Jenz, Matriciani – Aydin (74. Mohr), Král, Krauss (74. Balanta) – Zalazar (68. Karaman), Frey (74. Terodde), Bülter.
Schwolow – Greiml, M. Kamiński, J. Müller, Tauer.
Fritz – Schaal, Pelgrim
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Dortmund
Meyer – Ryerson, Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Can – M. Wolf, Bellingham, Malen (80. Reyna), Bynoe-Gittens (68. Dahoud) – Haller (80. Modeste).
Lotka – Meunier, Njinmah, Özcan, Passlack, Süle.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:12. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:8.
Je konec. Schalke remizovalo s Dortmundem 2:2.
V 19. minutě se Raphaël Guerreiro dostal do zakončení, ale Fährmann předvedl první skvělý zákrok. Ve 24. minutě mohl Rodrigo Zalazar využít chyby soupeře, ale velkou šanci neproměnil. Ve 30. minutě se Malen ocitl v dobré příležitosti, ovšem Fährmann byl znovu proti. Ve 38. minutě to zkusil zpoza Nico Schlotterbeck a jeho rána zapadla k pravé tyči. Před poločasem se Malen dostal opět do zakončení, ale to zblokoval Jošida. Vstup do druhé půle se domácím povedl, jelikož v 50. minutě srovnal Marius Bülter. V 60. minutě se ale hosté dostali zpět do vedení díky gólu Raphaëla Guerreira. V 65. minutě mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení Jamie Bynoe-Gittens, ale pálil vedle. V 79. minutě se Kenan Karaman dostal ke hlavičce, kterou umístil přesně k tyči.
90+3'
90+3'
Anthony Modeste se snažil dostat ke hlavičce, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
90+2'
Raphaël Guerreiro se snažil prostrčit míč na Dahouda, ale ten se k balónu nedostal.
90'
Emre Can následně uviděl žlutou kartu, jelikož přerušil možný brejk soupeře.
90'
Nico Schlotterbeck famózně přešel středem hrací plochy, ale jeho pokus byl zblokován. Následně pálil Mahmoud Dahoud, ale také jeho pokus byl sražen domácím obráncem!
88'
Éder Balanta se ocitl ve velmi dobré šanci, ale Alexander Meyer předvedl skvělý a důležitý zákrok!
87'
Marius Bülter se dral po levé straně, ale tam jej čistým zákrokem zastavil Mats Hummels.
85'
Tobias Mohr se snažil zakroutit míč k pravé vzdálenější tyči, ale pro Meyera to byl snadný zákrok.
84'
Borussia to zkoušela z levé strany, ale beznadějný centr skončil v náručí brankáře Ralfa Fährmanna.
83'
Cédric Brunner nedokázal udržet balón na polovině soupeře a u míče je opět soupeř.
82'
Hosté se opět dostali do vápna soupeře, ale nakonec nevymysleli nic vážnějšího a posléze přišel jen faul Dortmundu.
80'
Raphaël Guerreiro mohl vstřelit druhou branku, ale jeho pokus skončil jen vedle pravé tyče!
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Giovanni Reyna,
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Anthony Modeste.
79'
Schalke právě vstřelilo branku!
Máme opět srovnáno! Marius Bülter dostal z levé strany našel uvnitř vápna KENANA KARAMANA, který razantní hlavičku umístil přesně k levé tyči. Asistence: Marius Bülter.
78'
V ofsajdu se tentokrát nacházel domácí hráč a Borussia bude mít balón opět na své polovině.
77'
Marius Wolf to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus letěl hodně vedle.
75'
Domácí mužstvo nyní získalo rohový kop z pravé strany a Cédric Brunner pálil zpoza vápna, ovšem jeho pokus trefil spoluhráče a skončil vedle.
74'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Simon Terodde,
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Éder Balanta,
ze hřiště odchází Mehmet-Can Aydin, přichází Tobias Mohr.
73'
Zápas nyní nemá pořádné tempo. Borussia stále drží balón, ale směrem dopředu to není nic vážnějšího.
71'
Hosté nadále drží balón na svých kopačkách a Schalke už pomalu docházejí síly.
70'
Marius Bülter odcentroval z levé strany a nebyl to vůbec špatný míč, ovšem Michael Frey na něj nedosáhl a Alexander Meyer jej chytil do své moci.
69'
Jude Bellingham nedostal dobrou přihrávku od spoluhráče a Schalke se tak dostalo k míči na své polovině.
68'
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Kenan Karaman.

ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Mahmoud Dahoud.
66'
Alex Král to zkusil z dálky, ale jeho rána nepřinesla nic vážnějšího a letěla nad svatyni soupeře.
65'
Jamie Bynoe-Gittens mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale jeho pokus nakonec skončil těsně vedle pravé tyče!
63'
Borussia Dortmund opět bezpečně drží balón na své polovině a nikam se příliš nežene.
61'
Pokud chce Schalke pomýšlet na zisk bodů, musí opět hýřit aktivitou jako na začátku tohoto poločasu.
60'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté se opět ujímají vedení! Emre Can posunul míč doleva RAPHAËLU GUERREIROVI, který se s ničím nemazlil a vypálil tvrdou ránu pod břevno, na kterou byl Fährmann krátký. Asistence: Emre Can.
58'
Donyell Malen si tentokrát nerozuměl se Sébastienem Hallerem a Dortmund si ve druhé půli nemůže vypracovat nic vážnějšího.
57'
Schalke ovšem získalo balón na své kopačky a vydalo se do rychlého brejku, který ale nakonec nepřinesl nic nebezpečného.
56'
Jude Bellingham to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče a následuje tak rohový kop Dortmundu.
55'
Cédric Brunner zfauloval Jamieho Bynoe-Gittense a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
54'
Borussia se snažila prodrat přes levé křídlo, ale tam přišel skvělý obranný zákrok domácího hráče.
53'
Dortmund si opět zahrával uvnitř vlastní šestnáctky, ale Alex Král se nakonec nedostal přes obránce do zakončení.
52'
Znovu se domácí mužstvo dostalo dopředu a vybojovalo rohový kop z levé strany.
50'
Je srovnáno na 1:1! Jude Bellingham přišel o balón ve středu hrací plochy a následně se k balónu dostal na pravém křídle Michael Frey, který poslal míč na zadní MARIUSU BÜLTEROVI, jenž zakončil do prázdné. Asistence: Michael Frey.
49'
Jamie Bynoe-Gittens to chtěl zkusit z velké dálky, ale jeho pokus byl zblokován. Následně sice Borussia měla menší problémy s udržením míče, ale presink domácích nebyl účinný.
48'
Marius Wolf se dostal přes dva hráče, ale ten třetí jej zfauloval. Schalke tak nadále pouze vyčkává chybu v kombinaci Borussie.
47'
Hosté drží míč ve středu hrací plochy a nikam příliš nespěchají.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První část utkání je za námi a Dortmund vede na půdě Schalke 1:0. V 19. minutě se Raphaël Guerreiro dostal do zakončení, ale Fährmann předvedl první skvělý zákrok. Ve 24. minutě mohl Rodrigo Zalazar využít chyby soupeře, ale velkou šanci neproměnil. Ve 30. minutě se Malen ocitl v dobré příležitosti, ovšem Fährmann byl znovu proti. Ve 38. minutě to zkusil zpoza Nico Schlotterbeck a jeho rána zapadla k pravé tyči. Před poločasem se Malen dostal opět do zakončení, ale to zblokoval Jošida.
45+1'
45+1'
Hosté sice měli k dispozici autové vhazování, ale to nepřineslo nic nebezpečného.
45'
Nico Schlotterbeck se opět snažil zakončit uvnitř vápna společně s Donyellem Malenem, ale defenzíva Schalke odkopla míč do zámezí.
44'
Donyell Malen se ocitl v další šanci, ale tentokrát jeho zakončení ke vzdálenější tyči zblokoval pohotovým skluzem Maja Jošida!
43'
Dortmund nyní bezpečně drží balón na své polovině a nikam se příliš nežene.
41'
Jude Bellingham motal obránce na levé straně a následně pálil k bližší tyči, ale Ralf Fährmann předvedl další úspěšný zákrok.
40'
Ofsajdová past domácí obrany sklapla a u míče tak bude Schalke.
38'
Hosté se ujímají vedení! Netradiční střelec NICO SCHLOTTERBECK si při kombinaci svých spoluhráčů sběhl do volného prostoru a svou překvapivou střelu zpoza vápna umístil k pravé tyči! Asistence: Raphaël Guerreiro.
38'
Poté přišel rychlý brejk Schalke, ale opět skvělý obranný zákrok Matse Hummelse.
37'
Ralf Fährmann předvedl další úspěšný zákrok! Marius Wolf totiž místo centru z pravé strany zkusil přízemně zakončit, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil.
36'
Michael Frey si chtěl sběhnout za Hummelse, kterého si viditelně přidržoval a sudí opět odpískal faul.
35'
Faul domácího hráče ve středu hrací plochy na Bellinghama. Nyní se tempo hry trochu uklidnilo.
34'
Domácí s míčem nedokázali nic moc vymyslet a Dortmund tak už opět kombinuje na polovině svého rivala.
32'
Mats Hummels předvedl další skvělý defenzivní zákrok a domácí celek má k dispozici rohový kop z levé strany.
31'
Následný rohový kop byl rozehrán nakrátko, ale posléze hosté nedokázali vymyslet nic nebezpečného a domácí tak budou rozehrávat od své svatyně.
30'
Jude Bellingham posunul míč Donyellu Malenovi, který se fantasticky obtočil okolo obránce, ale jeho zakončení vyrazil skvělým zákrokem Ralf Fährmann!
28'
Ani tentokrát ale centr do vápna nepřinesl nic moc nebezpečného a Dortmund pokračuje autovým vhazováním.
27'
Moritz Jenz měl problémy s centrem soupeře, neboť míč netrefil ideálně a ten nakonec skončil nad horní tyčí překvapeného Ralfa Fährmanna. Následuje roh Borussie.
26'
Sébastien Haller si hledal místo na zakončení po centru z pravé strany, ale obrana Schalke měla převahu a nenechala útočníka Dortmundu zakončit.
25'
Jamie Bynoe-Gittens si chtěl vynutit faul na levém křídle, ale píšťalka sudího zůstala potichu.
24'
Mats Hummels se po špatné přihrávce Schlotterbecka dopustil obrovské chyby a Rodrigo Zalazar se dostal do zatím největší šance utkání, ovšem jeho rána skončila trestuhodně vedle brány Alexandera Meyera!
23'
Raphaël Guerreiro se ujal přímého kopu, ale jeho ránu srazila zeď mimo bránu. Borussia bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.
22'
Emre Can byl nedovoleně zastaven Rodrigem Zalazarem a Borussia získala přímý kop ze slušné pozice.
21'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko a následně nepřinesla nic moc vážnějšího. Domácí ovšem pokračuje s míčem na kopačkách.
20'
Domácí celek se nyní vydal dopředu po levém křídle, ale centr odvrátil do zámezí právě kapitán Mats Hummels. Následuje tak rohový kop Schalke.
19'
Mats Hummels fantastickou přihrávkou za obranu oslovil Raphaëla Guerreira, ale jeho zakončení vyrazil Ralf Fährmann!
18'
Sébastien Haller se snažil zakončit po přihrávce Donyella Malena, ale míč se poodrážel vedle brány. Sudí nakonec ukázal na rozehrávku od brankáře Schalke.
17'
Borussia zůstává trpělivá se svou kombinací a nikam příliš nespěchá. Stále jej drží na polovině Schalke.
15'
Michael Frey se snažil prodrat středem hrací plochy, ale tam byl zastaven. Následně chtěl Jude Bellingham opět dlouhým pasem rozjet útočnou akci, ovšem znovu skončil balón u soupeře.
14'
Vestfálské vosy opět rozehrávají nakrátko a pomalou kombinací se snaží dostat hlouběji do pole a blíž k bráně svého rivala.
13'
Jude Bellingham se snažil oslovit křížným pasem Wolfa na pravé straně, ale míč mu sjel z kopačky a skončil jen u domácího gólmana.
12'
Marius Wolf se postaral o centr z rohového kopu, ale ten vyrazil Ralf Fährmann. Následně přišel rychlý brejk Schalke, ale Alexander Meyer vystartoval z brány a byl u balónu jako první.
11'
Jamie Bynoe-Gittens to zkusil jeden na jednoho a následně pálil z levé strany, ovšem jeho pokus zblokoval Maja Jošida.
10'
Hosté se sice skvěle dostali snad o padesát metrů dopředu, ale centr Juliana Ryersona z levé strany byl nepovedený a skončil jen u brankáře Ralfa Fährmanna.
9'
Marius Bülter se po autovém vhazování Matricianiho snažil odcentrovat, ale míč odkopla defenziva Borussie.
8'
Domácímu mužstvu se zatím nedaří vymyslet něco vážnějšího a Borussia má míč opět na kopačkách. Vysunutí formace Schalke je ovšem velmi vysoko.
7'
Alexander Meyer poslal nepřesný nákop na levou stranu a daroval tak domácímu celku autové vhazování.
6'
Moritz Jenz zezadu tvrdě seslal k zemi Sébastiena Hallera a sudí si jej pozval na kobereček. Zatím ale vše vyřešil bez žlutého varování.
5'
Sébastien Haller tělem udržel míč uvnitř vápna a posunul jej Julianu Ryersonovi, ovšem jeho pokus letěl vedle pravé tyče.
4'
Znovu se Schalke nepodařilo získat balón, který poskakoval ve středu hrací plochy a Borussia se už řítí do další útočné akce.
3'
Tom Krauss se snažil projít přes levou stranu, ale k míči se dostal Mats Hummels. Dortmund tak opět drží balón na kopačkách a nikam příliš nespěchá.
2'
Schalke vstoupilo do utkání velmi aktivně a okamžitě napadalo rozehrávku soupeře, ovšem nakonec je z toho jen autové vhazování pro hosty.
1'
Ve VELTINS-Aréně je fantastická atmosféra. Na straně domácích je k vidění obrovské choreo, zatímco v sektoru Borussie stovky světlic. Jdeme na to.
1'

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, Jošida (C), Jenz, Matriciani – Aydin, Král, Krauss – Zalazar, Frey, Bülter.
Náhradníci: Schwolow – Balanta, Greiml, M. Kamiński, Karaman, Mohr, J. Müller, Terodde, Tauer.
Trenér: Thomas Reis

Borussia Dortmund: Meyer – Ryerson, Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Can – M. Wolf, Bellingham, Malen, Bynoe-Gittens – Haller.
Náhradníci: Lotka – Meunier, Dahoud, Modeste, Njinmah, Özcan, Passlack, Reyna, Süle.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Schalke 04 se začíná zvedat a myslet na udržení se. Aktuálně totiž je na 17. místě s 19 body a skóre 18:42. Neprohrálo už šest utkání v řadě, což bylo v katastrofální formě na podzim zcela nereálné. Nyní po výhře 2:1 nad Stuttgartem zavítalo do Bochumi. Také tam získalo tři body za výhru 2:0. Borussia Dortmund je aktuálně na 2. pozici se 49 body, tudíž stejně jako první Bayern. Forma BVB je v lize fantastická a po výhře 1:0 nad Hoffenheimem porazilo také Lipsko 2:1.
Ve 24. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy FC Schalke 04 a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Borussie. Ta zvítězila poměrem 1:0 díky brance Moukoka v 79. minutě. Dnes se ovšem bude hrát ve VELTINS-Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.