Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Hertha Berlin - 14. dubna 2023   20:30

Schalke
3' Skarke  • 13' Bülter (Skarke) • 48' Terodde (Karaman) • 78' Bülter  • 90+2' M. Kamiński
5:2
(2:1)
Hertha Berlin
45+3' Jovetić  (Boateng) • 84' Richter  (Lukebakio)
Schalke
Fährmann (36. Schwolow) – Brunner (71. Uronen), M. Kamiński, Jenz, Matriciani – Král, Latza (C) – Skarke (46. Karaman), Drexler (65. Krauss), Bülter – Terodde.
Frey, Greiml, Ouwejan, Tauer, Zalazar.
Brych – Borsch, Hüwe
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
61 981 diváků
Christensen – Uremović, Kempf, Dárdai (55. Ngankam) – Richter, Tousart, Ciğerci (26. Serdar), Boateng (62. Kanga), Plattenhardt (C) – Lukebakio, Jovetić.
Ernst – Kenny, Mittelstädt, Niederlechner, Rogel, Šunjić.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:19.
Dnešní utkání sledovalo 61 981 diváků.

Druhý poločas přinesl další čtyři branky. Hned ve 48. minutě vrátil Schalke dvoubrankové vedení Simon Terodde, který se prosadil po pěkné akci střídajícího Karamana. Když pak v 78. minutě zvýšil na 4:1 Marius Bülter, vypadalo to, že je rozhodnuto. Hertha ale ještě vykřesala naději, když v 84. minutě snížil na 2:4 po brejku Marco Richter. Jenže žádné velké drama už se nekonalo, v nastaveném čase navíc krásným gólem z přímého kopu uzavřel skóre na konečných 5:2 pro Schalke Marcin Kamiński.
Zápas končí, Schalke se raduje z velmi důležitého vítězství 5:2 nad rivalem v boji o záchranu Herthou Berlín. Schalke se posouvá z posledního místa na 16. příčku, která zaručuje alespoň baráž. Před Schalke se ale ještě může dostat Stuttgart, pokud by náhodou v sobotu porazil doma Dortmund. Hertha naopak padá na poslední místo.
90+9'
90+8'
Je dost s podivem, že Schalke, které mělo v této sezóně sérii čtyř utkání v řadě, které skončily remízou 0:0, najednou porazí Herthu Berlín 5:2.
90+7'
Rozhodčí Brych píská nedovolený zákrok, po kterém budou ze středu pole rozehrávat domácí.
90+5'
Diváci ve Ventils Aréně už si mohou v klidu užívat závěr tohoto zápasu a mohou doufat, že je dnešní utkání tím klíčovým v boji o záchranu v nejvyšší soutěži.
90+2'
Schalke právě vstřelilo branku!
Další krásný gól v podání Schalke, domácí zvyšují už na 5:2! Všichni čekali, že bude přímý kop zakončovat Bülter, ten ale zůstal stát a odpovědnost přenechal na MARCINA KAMIŃSKÉHO, který krásnou technickou střelou levačkou překonal překvapeného Christensena.
90+1'
Filip Uremović dostává žlutou kartu za faul zezadu na Terodeho a příští utkání si nezahraje.
88'
Domácí se málem radovali ze svého pátého gólu! Karaman už překonal Christensena, toho ale ještě dokázal na brankové čáře zaskočit Marco Richter.
87'
A za následný kontakt s Lukebakiem dostává žlutou kartu také Moritz Jenz.
86'
Tom Krauss fauloval Lukebakia a už si prohlíží žlutou kartu.
86'
Nějakou chvíli se ale teď hrát nebude, protože krvavé zranění v obličeji má právě střelec branky Richter. Omylem mu sáhl do obličeje těsně po vstřelení branky domácí Matriciani.
84'
Hertha právě vstřelila branku!
Tak že by ještě přeci jen svitla naděje pro Herthu! Hosté ubránili rohový kop a hned si to namířili do rychlého brejku. Lukebakio se zachoval nesobecky a míč předložil před prázdnou branku MARCU RICHTEROVI, který už měl snadnou práci. Asistence: Dodi Lukebakio.
83'
Z otočky střílel Karaman a Hertha bude muset po zablokování této střely čelit rohovému kopu.
82'
Po nepřesnosti hráčů Schalke mizí míč v zámezí. To ale za tohoto stavu samozřejmě domácím nemusí vůbec vadit.
80'
S Herthou to vypadá velmi špatně, vše nasvědčuje tomu, že tento tým bude po tomto kole poslední v tabulce. A to bude jen šest kol před koncem sezóny obrovský problém.
78'
Schalke zvyšuje už na 4:1 a vypadá to, že už definitivně pojišťuje své vítězství, byť do konce zápasu ještě zbývá zhruba 15 minut. Christensen špatně vypočítal svůj výběh z branky, u míče byl dříve MARIUS BÜLTER, který ho přehodil a poslal míč do opuštěné branky. Bez asistence.
77'
Domácí rohový kop bez problému ubránili a hned se vydali sami dopředu. Královi se ale centr z levé strany nepovedl.
76'
Danny Latza se nedostal k centru z pravé strany, ale získal alespoň rohový kop pro Herthu.
75'
Schalke dnes nebude spokojeno s tím, kolik jeho hráčů se mu dnes zranilo. Pokud však udrží vedení, bude se mu to kousat přeci jen o dost lépe.
73'
Hertha se sice neustále snaží útočit, ale zatím působí jako ve velké křeči. Stále ne a ne přijít ideální přihrávka nebo centr do vápna.
71'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Jere Uronen.
71'
Moc dlouho se však nehrálo, hra se přerušila po faulu na Karamana. Kanga dostává za faul na něj žlutou kartu.
70'
Opět se hraje a dopředu se vydávají hráči Schalke 04.
68'
Cédric Brunner se sice v bolestech drží za ruku, ale ještě se pokusí ve hře pokračovat.
66'
Na zemi zůstává ležet domácí Cédric Brunner, který se dostal do kontaktu s Jessicem Ngankamem. A nevypadá to s ním zatím vůbec dobře.
65'
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Tom Krauss.
63'
Lukebakio našel přihrávkou z pravé strany před brankou Schalke Kangu, tomu ale zakončení vůnbec nevyšlo, míč ani pořádně netrefil.
62'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Wilfried Kanga.
62'
Na zemi zůstává ležet Danny Latza a drží se za obličej. Zatím se mu na nohy moc nechce, ale měl by být schopen pokračovat ve hře.
61'
Marius Bülter se rozhodl z přímého kopu střílet, ale branku Herthy přestřelil.
60'
Vše se stěhuje před branku Herthy, domácí budou zahrávat standardní situaci.
59'
Kevin-Prince Boateng si nechal ujet nervy a strčil jednoho z hráčů Schalke na zem. Může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
57'
Schalke zatím předvádí ve druhé půli velmi dobrý fotbal a vůbec nedovoluje hráčům Herthy se dosta do hry.
55'
ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Jessic Ngankam.
53'
Schalke se v tuto chvíli v živé tabulce posouvá na 16. místo, které by znamenalo na konci sezóny baráž o udržení v nejvyšší soutěži. Hertha klesá na poslední příčku.
51'
Z velké dálky se pokusil překvapit Schwolowa Lucas Tousart, brankář Schalke ale dával pozor a míč chytil.
50'
Král centroval z levé strany a před brankou hledal Drexlera. Tomu ale kousek chyběl, aby se k míči dostal.
48'
Domácí se vrací do dvoubrankového vedení, opět se jim skvěle vydařil začátek poločasu! Brejk po pravé straně vedl střídající Karaman, který doběhl s míčem až do vápna a pak našel přihrávkou před brankou SIMONA TERODDEHO, jenž z blízka překonal Christensena. Asistence: Kenan Karaman.
47'
Jovetič se ke střele nedostal a otevírá se šance na brejk Schalke!
46'
Druhý poločas začal hodně zostra, faulu se dopustil Marc-Oliver Kempf a odnesl to Brunner.
46'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Kenan Karaman.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.
První poločas je za námi, Schalke vede na domácím hřišti 2:1. Schalke mělo fantastický vstup do utkání, když už ve třetí minutě vstřelil krásný gól po střele z dálky Tim Skarke a ve 13. minutě už to bylo 2:0, když se po Skarkeho centru trefil hlavou zcela volný Marius Bülter. Hertha se však nesložila a stále se snažila útočit. Odměněna byla v samotném závěru prvního poločasu, kdy překonal Schwolowa pěknou střelou z dálky Stevan Jovetić.
45+5'
45+4'
Schalke se ještě pokusilo odpovědět z rohového kopu, ale ten si hosté pohlídali.
45+3'
Tak přeci jen se to hostům povedlo, Hertha v nastaveném čase první půle snižuje na 1:2 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý. Centr Lukebakiy z pravé strany se moc nepovedl, ale domácí nedokázali odvrátit míč do bezpečí. Dostal se k němu STEVAN JOVETIĆ a krásnou střelou z hranice vápna poslal míč pod břevno branky Schalke. Asistence: Kevin-Prince Boateng.
45+2'
U míče jsou znovu hosté, tentokrát letěl míč do vápna Schalke z autového vhazování. Vše ale vyústilo jen ve faul Uremoviče.
45'
Schalke je ale samozřejmě proti a nyní dokázalo ubránit další rohový kop soupeře.
44'
Blíží se konec první půle a hosté jsou nyní aktivnějším mužstvem. Hertha by moc ráda ještě do přestávky snížila, aby se jí následně zápas ve druhém poločase snadněji otáčel.
41'
Kevin-Prince Boateng při rohovém kopu hodně nevybíravě fauloval Latzu a po zásluze dostává žlutou kartu.
40'
Centr na malé vápno nevypadal vůbec špatně, ve vzduchu to ale nakonec opět lépe zvládli domácí.
39'
Schalke se zatím dnes brání dobře a poradilo si i s tímto rohovým kopem. Bude však vzápětí čelit dalšímu.
39'
Brankář Schwolow zasahovat nemusel, ale možná ještě bude mít příležitost. Hertha bude totiž kopat roh.
38'
Hra je přerušena po faulu Latzy, Hertha má k dispozici standardní situaci.
36'
ze hřiště odchází Ralf Fährmann, přichází Alexander Schwolow.
36'
Podle gest na hřišti to dokonce vypadá, že bude muset jednička Schalke střídat.
35'
V tuto chvíli se nehraje, protože zdravotní problémy má brankář Schalke Ralf Fährmann.
34'
Obrana Schalke si poradila s centrem do vápna, ale u míče ještě zůstnaou hosté.
32'
Marius Bülter hledal centrem na zadní tyči Dominicka Drexlera, ten však hlavou poslal míč jen do boční sítě.
31'
Rozhodčí si všiml ofsajdu, ve kterém se nacházel Simon Terodde, tato akce Schalke tak nemohla pokračovat.
29'
Držení míče je v tuto chvíli přesně 50 na 50. Na střely na branku vede Schalke 3:1 a na góly samozřejmě 2:0.
27'
Další zajímavý centr mířil před branku Herthy, Danny Latza na něj ale těsně nedosáhl.
26'
Tolga Ciğerci vzal takto rychlé střídání hodně špatně, trenéru Schwarzovi ani nepodal ruku.
26'
ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Suat Serdar.
23'
Marius Bülter dobře vypálil z dálky, ale nepřekonal Christensena, který se konečně dočkal prvního úspěšného zákroku.
22'
K odraženému míči ze standardní situace se dostal Stevan Jovetić, ale jeho pohotovou střelu vytěsnil skvělým zákrokem Fährmann na tyč!
21'
Simon Terodde předvedl hodně nebezpečně vypadající šlapák a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
20'
Schalke rozehrávalo rohový kop, ale ten mu vůbec nevyšel, balón se ani nedostal do šestnáctky Herthy.
18'
Dodi Lukebakio se řítil na branku Schalke, ale díky skvělé práci obránce Schalke Matricianiho nezakončil přesně. A navíc se nakonec stejně pískal ofsajd.
17'
Král v tísni posílal míč za obranu Herthy, byl to ale míč do ofsajdu.
16'
Dodi Lukebakio zahrál míč rukou, takže akce Herthy po pravém křídle skončila předčasně.
15'
Tak tohle je začátek zápasu jako z toho nejčernějšího snu pro Herthu. Hosté jsou směrem dopředu aktivnější, ale už prohrávají o dva góly.
13'
Druhá střela na branku v podání Schalke a druhý gól! Střelec první branky Skarke tentokrát v roli asistenta centroval z pravé strany a naprosto ideálním centrem našel před brankou MARIUSE BÜLTERA, který hlavičkou z hranice malého vápna bez problému překonal brankáře Christensena. Asistence: Tim Skarke.
12'
Schalke ještě rozehrávalo rohový kop. Centr na první tyč byl prodloužen do prostoru, kde skákal Alex král, český reprezentant ale na míč nedosáhl.
11'
Domácí zahrávali standardní situaci, centr do vápna Herthy ale příliš nebezpečný nebyl.
10'
Rozhodčí píská po rohovém kopu Herthy Berlín faul na brankáře Fährmanna.
9'
Do zakončení se dostal Filip Uremović, jeho střelecký pokus zevnitř šestnáctky byl ovšem sražen na rohový kop.
9'
Dodi Lukebakio centroval z levé strany, obrana Schalke ale byla připravena a jeho přízemní centr zastavila.
8'
Rohový kop Herthy vypadal poměrně nebezpečně, ale nakonec se dodatečně mával ofsajd.
7'
Stevan Jovetić z levé strany dobře odcentroval před branku Schalke. Je z toho rohový kop pro hosty.
6'
Hertha je nastěhovaná před brankou Schalke. Dá se čekat, že domácí se nyní budou spoléhat hlavně na pevnou obranu a protiútoky.
5'
Hertha bude chtít samozřejmě co nejrychleji odpovědět, nyní bude po faulu Schalke rozehrávat ze středu pole.
3'
Domácí se poprvé v utkání podívali na polovinu soupeře, svou akci zakončili a hned je z toho úvodní gól zápasu! TIM SKARKE si míč navedl na osu hřiště a zpoza vápna vystřelil. Míč zapadl i s odrazem od břevna do branky Herthy.
2'
Další akci Herthy zastavil ofsajd, rozehrávat budou moci hráči Schalke.
1'
Hertha začala zápas aktivněji a už si připsala první kontakty s míčem v pokutovém území Schalke.
1'
Domácí Schalke bude hrát ve svých tradičních bílo-modrých dresech, hosté z Berlína se představí celí v červeném.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, M. Kamiński, Jenz, Matriciani – Král, Latza (C) – Skarke, Drexler, Bülter – Terodde.
Náhradníci: Schwolow – Frey, Greiml, Karaman, Krauss, Ouwejan, Tauer, Uronen, Zalazar.
Trenér: Reis

Hertha BSC: Christensen – Uremović, Kempf, Dárdai – Richter, Tousart, Ciğerci, Boateng, Plattenhardt (C) – Lukebakio, Jovetić.
Náhradníci: Ernst – Kanga, Kenny, Mittelstädt, Ngankam, Niederlechner, Rogel, Serdar, Šunjić.
Trenér: Schwarz

Rozhodčí: Brych – Borsch, Hüwe.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmu v této sezóně skončilo domácí výhrou Herthy 2:1. Všechny góly padly ve druhé půli. Nejprve poslal Herthu do vedení Lucas Tousart, poté srovnal Florent Mollet a vítěznou branku berlínského klubu vsítil Wilfried Kanga.
Hertha BSC

Hertha podobně jako Schalke rozhodně zažila lepší období ve své historii. Momentálně je dokonce Hertha až druhým nejlepším klubem z Berlína, fanoušci nesou docela těžko, že rivalové z Unionu hrají evropské poháry, zatímco Hertha bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži. Aktuálně Herthě patří předposlední 17. místo v tabulce s 22 body, na baráž tedy ztrácí jeden bod. Hertha čeká už pět utkání na vítězství, naposledy padla doma 0:1 s Lipskem. Na stadionech soupeřů Hertha prohrála osm z posledních devíti utkání, naposledy protrhla šňůru osmi porážek, když remizovala 1:1 na hřišti Freiburgu.
FC Schalke 04

Schalke 04 je tým s bohatou a dlouhou historií, který ještě relativně nedávno patřil do špičky německého fotbalu, v současnosti se ale trápí a minulou sezónu dokonce strávil ve druhé lize. Momentálně bojuje v Bundeslize o záchranu, s pouhými 21 body na kontě se ale nachází na posledním místě. Alespoň na barážovou 16. příčku Schalke ztrácí dva body. Po zimní pauze šly výkony Schalke o něco nahoru, nyní už ale tento tým opět čeká čtyři zápasy na vítězství, naposledy prohrál 0:2 na hřišti Hoffenheimu. Doma Schalke nemá špatnou formu, z posledních pěti utkání prohrálo jen jednou, a to naposledy 0:3 s Leverkusenem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 28. kola Bundesligy mezi týmy FC Schalke 04 a Hertha BSC. Zápas se odehraje ve VELTINS-Areně v Gelsenkirchenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.