Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Mainz - 9. listopadu 2022   20:30

Schalke
10' Terodde
1:0
(1:0)
Schalke
Schwolow – Brunner (89. Aydin), Jošida, Matriciani, Mohr – Král, Krauss – Karaman (72. Latza), Mollet (46. Drexler), Bülter – Terodde (C) (84. Polter).
Heekeren – Kolodziejczak, Flick, Larsson, S. Sané.
T. Reichel – D. Schaal, C. Bandurski
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Mainz
Zentner (C) – Fernandes, Hack (32. Bell), Caci – da Costa (74. Widmer), Stach, Kohr, I Če-song (46. Burkardt), Martín (59. Fulgini) – Ingvartsen (75. Barreiro), Onisiwo.
Dahmen – Barkok, Tauer, Burgzorg.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:10. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:17.
Druhé dějství už žádný gól nenabídlo, domácí bránili svůj těsný náskok, v závěru využívali otevřené obrany Mohuče, ale náskok se jim zvýšit nepovedlo. V konečném zúčtování je to mrzet moc nemuselo, soupeři se nepovedlo vsítit ani jeden gól a z toho zápasu odchází s prázdnou, třebaže nutno říct, že by tomuto mači víc nejspíš slušela remíza.
90+7'
90+5'
Hostům se krátí čas, Robin Zentner rozehrává od své svatyně.
90+3'
Marius Bülter naběhl s míčem do otevřené obrany Mohuče ve snaze šetřit čas, povedlo se mu vybojovat faul.
89'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Mehmet-Can Aydin.
88'
Robin Zentner vyběhl daleko z brány, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
86'
Tohle může domácí hodně mrzet, Marius Bülter se vyhnul ofsajdu a běžel úplně sám na hostujícího gólmana, kterému udělal kličku a zakončoval do zcela prázdné brány. Je nemožné, že to není gól, nýbrž pouze bližší tyč, od které se míč odrazil.
84'
ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Sebastian Polter.
83'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Tobias Mohr ale levačkou přihrával nepřesně a z šance tak nebylo nic.
82'
Anthony Caci se dostal na levé straně malého vápna k hlavičce, kterou ovšem odehrál mimo bránu.
80'
Pěknou kombinaci Mohuče zakončil střelou v pokutovém území jeden z hráčů v červeném dresu, ovšem domácí stihli míč zblokovat mimo svou svatyni, což pro ně bylo velkým štěstím.
79'
Edimilson Fernandes ovšem trefil jen dobře postavenou zeď a Simon Terodde je nyní dalším domácím fotbalistou, který leží na hrací ploše.
78'
Hosté mohou zkusit zahrozit z přímého kopu z dobré pozice.
77'
Hodně špatnou kombinaci nyní předvedli hostující hráči a lapili se do ofsajdové pasti.
75'
Cédric Brunner dalším v pořadí, kdo leží na trávníku. Tohle není moc čestné.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Leonardo Barreiro.
74'
ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Silvan Widmer.
72'
ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Danny Latza.
71'
Dominick Drexler je dalším z domácích fotbalistů, kteří se svíjí v bolestech na hřišti, nakolik je to skutečné a nakolik taktické ví pouze hráč sám.
70'
Alexander Schwolow musel pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, nepříjemnou situaci ale zvládl.
69'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Kenan Karaman).
68'
Pro letící míč si vyběhl brankář hostů a hbitě jej sebral do rukou.
67'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Edimilson Fernandes).
67'
Po faulu hostů bude domácí tým rozehrávat z pravého křídla na útočné straně.
65'
Karim Onisiwo si nabíhal před odkrytou bránu, čekal na přihrávku, která k němu směřovala, ale nedoputovala.
64'
Henning Matriciani byl dotyčným fotbalistou, za asistence odchází za postranní čáru, aby se mohlo pokračovat.
63'
Hra je přerušena, na trávník zůstává jeden z hráčů Schalke a jsou povoláni zdravotníci.
61'
Docela odevzdaný míč ze strany Schalke, dlouhý pas proletěl pokutovým územím Mohuče a doputoval do zámezí. Tohle šlo řešit lépe.
59'
ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Angelo Fulgini.
58'
Domácí nyní zaměstnávají obranu Mohuče, její gólman však zasahovat nemusel.
57'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Maja Jošida).
56'
Odvrácený balón hostující obranou letí za postranní čáru, Schalke bude vhazovat.
54'
Teď se ale ve slušné možnosti zjevil Marcus Ingvartsen, levačkou ale usměrnil míč vedle brány.
52'
Hosté kombinují dlouho na své straně, o nějaké útočné akci nemůže být moc řeč.
49'
Hlavička jednoho z domácích fotbalistů letí mimo tři tyče, Robin Zentner tak mohl zůstat v klidu.
48'
Robin Zentner se musel pořádně natáhnout, ale povedlo se mu letící míč uklidit do rukavic.
46'
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Dominick Drexler.
46'
ze hřiště odchází I Če-song, přichází Jonathan Burkardt.
46'
Domácí odchází do kabin spokojenější, díky gólu z 10. minuty vedou s těsným náskokem. Ten mohl být klidně vyšší, další možnosti už ale hráči Schalke nevyužili, na druhou stranu mohou být i rádi, neboť také Mohuč měla dobré příležitosti, ovšem na rozdíl od soupeře nedokázala míč dostat do sítě ani v jednom případě. Podaří se jí to ve druhém poločase?
45+2'
45+1'
Karim Onisiwo se sice dostal k hlavičce, ale ta nebyla přesná a míč letí do zámezí.
45'
Hosté tak mají možnost v závěru vyrovnat, rozehrávat budou z pravého křídla.
45'
Faul je pískán také domácímu mužstvu, Henning Matriciani se sice diví, ale to je tak vše, co může dělat.
43'
Tobias Mohr nezasáhl na levé straně míč vůbec ideálně a odehrál jej vysoko nad bránu. Takto to jistě nezamýšlel.
42'
Anthony Caci se provinil útočným faulem na soupeřově straně, jeho tým tak o míč přichází.
41'
Dlouhý nepřesný nákop hostů letí k domácímu gólmanovi, který nepospíchá.
40'
I Če-song naběhl k volnému míči a chtěl si se spoluhráčem vyměnit přihrávku před velkým vápnem, ale to se nezdařilo.
38'
Cédric Brunner našel v pokutovém území přihrávkou Brunnera, ale ten o míč přišel dříve, než si jej stačil zpracovat a vystřelit.
37'
Stejný hráč se o chvíli později dral do zakončení, míč ale tečoval v těžké pozici jen do zámezí. Rohového kopu se nedovolal.
37'
Simon Terodde si nabíhal před odkrytou bránu na přihrávku, jenže té se nedočkal a akce jeho mužstva tím končí.
35'
Alexander Schwolow si střelu z dálky, která šla přímo na něj, pohlídal a míč lapil.
35'
Dominik Kohr v souboji o míč utrpěl nějaký šrám a zůstává ležet na trávníku.
32'
ze hřiště odchází Alexander Hack, přichází Stefan Bell.
32'
Alex Král se mohl zapsat mezi střelce, jenže tváří v tvář brankáři trefil míč tak, jak určitě nechtěl, a místo do brány jej adresoval mimo.
31'
Alexander Schwolow musel ven z pokutového území, aby skluzem odehrál míč do bezpečí.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry a domácí stále hájí svůj těsný náskok, třebaže o něco aktivnějším týmem je ten hostující.
28'
Marius Bülter hledal křižnou přihrávkou někoho ze spoluhráčů, ale jeho přízemní střílený pas končí u gólmana Mohuče.
27'
Po dlouhém centru tečoval míč v pokutovém území jeden z domácích fotbalistů, ale odehrál jej pouze do připravených rukavic gólmana.
26'
Karim Onisiwo našel dobrou přihrávkou ve vápně stojícího Marcuse Ingvartsena, jehož střela bez přípravy letí vysoko nad.
23'
Nebezpečný útok hostí dokázali domácí prozatím zastavit, ale hosté budou vhazovat.
21'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Florent Mollet).
21'
Dominik Kohr byl hodně tvrdě atakován a tady nemůže přijít nic jiného, než karetní trest pro jeho soupeře.
20'
Hosté jsou v posledních minutách více na míči, nyní kombinují na soupeřově polovině.
18'
Marcus Ingvartsen se dožadoval faulu v pokutovém území, arbitr však jeho žádost nevyslyšel.
17'
Zblokovaný míč přináší Mohuči rohový kop.
15'
Dva hráči zůstávají ležet na trávníku, Kenan Karaman hodně tvrdě narazil do Aarona Martína, hosté tak budou rozehrávat.
12'
Také hosté zahráli standardku, jenže míč jen proletěl vápnem a skončil u domácího gólmana.
10'
Schalke právě vstřelilo branku!
Nyní už se Schalke raduje. SIMON TERODDE se vyhnul ofsajdu a zužitkoval velmi dobrého Králova pasu, následoval samostatný únik a přesná střela do vzdálenějšího dolního rohu brány.
9'
Florent Mollet dobře provedl exekuci přímého kopu, leč jeho zakončení, které přeletělo zeď, se otřelo jen o boční síť.
8'
Hosté faulovali, je z toho volný kop pro Schalke na útočné polovině.
6'
Vzápětí o balón přichází, domácí budou vhazovat.
5'
Hosté operují u pokutového území soupeře, ale ke střele se nedokáží dostat.
3'
Zatím se na hřišti nic mimořádného neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí.
1'

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Mohr – Král, Krauss – Karaman, Mollet, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Heekeren – Kolodziejczak, Flick, Latza, Aydin, Larsson, Drexler, Polter, S. Sané.
Trenér: T. Reis.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Hack, Caci – da Costa, Stach, Kohr, I Če-song, Martín – Ingvartsen, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Bell, Widmer, Barkok, Barreiro, Fulgini, Tauer, Burgzorg, Burkardt.
Trenér: B. Svensson.

Rozhodčí: T. Reichel – D. Schaal, C. Bandurski.
Posledních pět vzájemných zápasů

Schalke – Mohuč 0:0
Mohuč – Schalke 2:2
Mohuč – Schalke 0:0
Schalke – Mohuč 2:1
Mohuč – Schalke 3:0

Poslední střet na hřišti Schalke sice skončil nerozhodně bez branek, ovšem předtím domácí tým šestkrát za sebou zvítězil. Mohuč se z ligové výhry na trávníku soupeře radovala naposledy 7. května 2011, kdy vyhrála 3:1.
Mohuč

Hosté jsou v přesném středu s osmnácti body, mimo svůj stadion se jim daří, ze sedmi duelů si přivezli dvanáct bodů díky čtyřem výhrám a v tomto ohledu jsou v pomyslné tabulce čtvrtí, vstřelili jedenáct gólů a o tři více inkasovali. Naposledy ovšem zajížděli na hřiště giganta Bayernu Mnichov, kde utrpěli debakl 2:6.
Dán Marcus Ingvartsen a Rakušan Karim Onisiwo se se čtyřmi zásahy děli o prvenství tabulky střelců mančaftu.
Schalke

Domácí jsou na úplném spodu tabulky s pouhými šesti body, na kontě mají jediné vítězství. Na svém hřišti odehráli dosud šest zápasů a radovali se právě z jedné výhry, 3:1 nad Bochumí, a jedné remízy, ostatní mače prohráli, nyní drží šňůru tří domácích porážek za sebou, vstřelili jen osm gólů, zato sedmnáct inkasovali. Naposledy podlehli Freiburgu 0:2, podaří se jim dnes smolnou sérii zlomit?
Nejlepším střelcem je se třemi body německý útočník Marius Bulter.
Dobrý den, pěti zápasy dnes bude uzavřeno vložené 14. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení týmů ze spodu a středu tabulky, a sice Schalke a Mohuče. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.