Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Freiburg - 13. května 2023   15:30

Union Berlin
5' Behrens (S. Becker) • 36' S. Becker (Knoche) • 38' S. Becker (Knoche) • 80' Laídúní (S. Becker)
4:2
(3:0)
Freiburg
56' Gulde  (Grifo) • 70' Grifo
Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Schäfer (63. Thorsby), Khedira, Haberer (71. Laídúní), Roussillon (86. Gießelmann) – Behrens (63. Siebatcheu), S. Becker (86. Leweling).
Grill – Jaeckel, Juranović, Michel.
M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim
An der Alten Försterei, Berlín
Freiburg
Flekken – Kübler (32. Sallai), Ginter, Gulde – Sildillia (53. K. Schmidt), Keitel (53. Gregoritsch), Höfler, Günter (C) (46. Weisshaupt) – Doan, Grifo (82. Džong Woo-jong) – Höler.
Atubolu – Ezekwem, Eggestein, Petersen.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:13.
Hlavní arbitr až nyní ukončil zápas, třebaže tak mohl udělat už dávno. Hosté se ve druhém dějství dostali zpět do zápasu, snížili na rozdíl jediného gólu, ovšem pak udělali chybu, ze které inkasovali počtvrté. Vzápětí domácí zachránilo břevno, což bylo možná rozhodující, Unionu se dvougólový náskok bránil přeci jen lépe a domácí tým nakonec dokráčel ke třem velmi důležitým bodům.
90+8'
90+6'
Hostující hráč fauloval Leiteho, který je ošetřován a zpět na nohy se mu moc nechce.
90+5'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Michael Gregoritsch).
90+5'
Freiburg se ještě snaží s výsledkem něco udělat, má už ale příliš málo času.
90+3'
Dlouhý míč letí k brankáři Freiburgu, domácí tak drží hru daleko od své svatyně.
90'
Domácí se dožadovali rohového kopu, ale ten jim dopřán není.
89'
Frederik Rønnow chytá míč ze vzduchu do náruče a uklidňuje hru.
88'
Domácí rozehráli přímý kop, ovšem Niko Gießelmann odehrál míč jen do zámezí. Mark Flekken rychle rozehrává.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Niko Gießelmann.
86'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
84'
Málem to bylo zas jen o gól, domácí nejprve zachránila tyč a poté Morten Thorsby na brankové čáře zasáhl hlavou a míč odvrátil do bezpečí.
82'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Džong Woo-jong.
80'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Hosté sice měli tlak, ale gól dává domácí tým. Ten využil hodně otevřené obrany soupeře, Becker v přečíslení poslal přihrávku po zemi před odkrytou bránu a AJSA LAÍDÚNÍ měl už poměrně snadnou práci.
79'
Velká šance Freiburgu, Vincenzo Grifo dostal přihrávku na pravou hranici malého vápna, odkud střílel, ovšem jen do bránícího protihráče.
77'
Mark Flekken musel daleko ze své brány, aby volný míč odehrál do bezpečí.
76'
Nyní fauloval domácí tým a Freiburg rozehraje na útočné straně. Domácí se stahují ke své bráně.
73'
Faulem se provinil Lucas Höler, domácí mohou takticky zdržovat.
71'
No a nechybělo moc a bylo srovnáno. Obránci Unionu v poslední chvíli stihli odehrát míč do bezpečí.
71'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Ajsa Laídúní.
70'
Freiburg právě vstřelil branku!
VINCENZO GRIFO to zkusil "panenkovsky" a vyplatilo se. Frederik Rønnow udělal pohyb a na míč už poté nestačil dosáhnout.
68'
Dva hráči se nyní srazili v pokutovém území Unionu, oba zůstávají ležet na trávníku, hlavní arbitr však situaci posoudil jako faul a bude to pokutový kop pro Freiburg.
66'
Dobrá šance Freiburgu zůstává nevyužita, Lucas Höler tečoval centr z pravé strany mimo tři tyče.
63'
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Morten Thorsby.
63'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu.
60'
Hosté nebyli daleko od druhého gólu, prudká střela jednoho z hráčů však byla odražena dřív, než stihla dorazit k brankáři.
58'
Faulu se Janik Haberer v útoku nedovolal, u míče pokračuje protivník.
56'
Hostům se daří snížit a vykřesat naději. MANUEL GULDE si na hranici malého vápna vyskočil na centr a hlavou odehrál míč za bezmocného Frederika Rønnowa, jenž zůstal stát na místě.
55'
Útočná snaha Freiburgu přináší hostujícímu celku rohový kop.
53'
ze hřiště odchází Kiliann Sildillia, přichází Kenneth Schmidt.
53'
ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Michael Gregoritsch.
49'
Střelu z dálky obstaral jeden z domácích fotbalistů a jen o kousek minul vzdálenější tyč hostující brány. Nebyl to špatný pokus, chtělo to jen lépe zamířit.
46'
ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Noah Weisshaupt.
46'
Zatím celkem jasná podívaná, domácí jsou v útoku zatím efektivní a díky třem zásahům si do kabin odnáší velmi slušný náskok, naopak hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a budou muset ve druhém dějství hodně zabrat, pokud dnes chtějí bodovat.
45+4'
45+3'
Vypadá to, že se v první půli již nic nestane, domácí brání svůj slušný náskok.
45'
Domácí gólman si pohlídal centr z levé strany a míč schoval do rukavic.
43'
Do hry se po delší době zapojil i Frederik Rønnow, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
41'
Přetažený centr hostů letí do zámezí, domácí tak mohou šetřit čas.
38'
Domácí vzápětí přidávají třetí gól. Po rozehrávce standardky se Knoche zmocnil míče na pravé straně, poslal jej volnému SHERALDU BECKEROVI, jenž střílel prudce po zemi na bližší tyč. Mark Flekken nebude mít po této brance úplně čisté svědomí.
36'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Sheraldo Becker). Domácí hráč pyká za nesportovní chování, když si při oslavě gólu nasadil masku spidermana.
36'
Union navyšuje své vedení. SHERALDO BECKER si vyměnil přihrávku se spoluhráčem a poté tváří v tvář strážci hostující svatyně poslal míč mezi jeho nohama do sítě.
33'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Kevin Behrens). Domácí hráč pyká za faul na gólmana hostů.
32'
ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Roland Sallai.
30'
Hodně dlouhý nákop letí k brankáři Freiburgu. Ten vzápětí míč odhazuje do autu, neboť na trávníku zůstává ležet jeho spoluhráč.
29'
Centrovaný míč tečoval jeden z domácích fotbalistů přímo do náruče Frederika Rønnowa. Docela štěstí pro Union.
28'
Následně mají šanci srovnat, rozehrávat budou rohový kop.
27'
Nyní to byli hráči domácího celku, kdo si počínal v útoku nedovoleně, hosté tak mohou v klidu rozehrávat.
25'
Nebezpečnou přihrávku do vápna odvrátila obrana Freiburgu včas do zámezí. Domácí budou vhazovat.
23'
Hosté si počínali faulem, soupeř rozehraje na jejich polovině.
20'
Už se zdálo, že by se domácí mohli dostat do šance, ovšem Christopher Trimmel odeslal svoji ránu vysoko nad.
18'
V posledních minutách je to stále stejné, týmy si míč vyměňují mezi sebou a gólmani se nudí.
15'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Rani Khedira).
15'
Nyní však faulovali a poprvé se bude žlutit.
15'
Hra se otáčí a jsou to domácí, kteří volí kombinaci mezi sebou.
13'
Hosté dlouho drží míč na kopačkách, avšak pouze mezi sebou kombinují. Šance k vidění nejsou.
10'
Jeden z domácích hráčů se po rohovém kopu dostal k hlavičce a ta nebyla vůbec špatná, leč balón doputoval nad břevno.
10'
Sheraldo Becker naběhl s míčem do otevřené obrany, z pravé strany chtěl přihrávat, ale dřív, než se mu to stačilo povést, o míč přišel.
7'
Yannik Keitel si počínal v útoku nedovoleně, míč tak získává domácí tým.
5'
Na úvodní gól se dlouho čekat nemuselo. Becker dokázal vybojovat míč na levé straně vápna, kolmou přihrávkou po zemi na střed jej adresoval spoluhárči, KEVIN BEHRENS si balón zpracoval na levačkou a poslal přízemní střelu přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam gólman hostů nemohl dosáhnout.
3'
Domácím se nepovedlo odeslat centr z pravého křídla, následuje autové vhazování.
1'

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Schäfer, Khedira, Haberer, Roussillon – Behrens, S. Becker.
Náhradníci: Grill – Jaeckel, Juranović, Gießelmann, Thorsby, Laídúní, Leweling, Michel, Siebatcheu.
Trenér: U. Fischer.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Gulde – Sildillia, Keitel, Höfler, Günter (C) – Doan, Grifo – Höler.
Náhradníci: Atubolu – Ezekwem, K. Schmidt, Eggestein, Džong Woo-jong, Weisshaupt, Petersen, Sallai, Gregoritsch.
Trenér: C. Streich.

Rozhodčí: M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim.
Vzájemné zápasy

Poslední dva souboje na hřišti celku z hlavního města skončily nerozhodně, předtím se dvakrát za sebou radoval z výhry Union. Freiburg na trávníku svého protivníka ještě nevyhrál.
Tento zápas bude velmi pikantní, neboť nás čeká velký šlágr. Oba celky bojují o lepší pohárové umístění, oba dosud získaly shodně šestapadesát bodů.

Union Berlín

Domácí tým je zatím ve výhodnější pozici, díky lepšímu skóre drží místo zaručující postup do Ligy mistrů. Na svém hřišti si z patnácti utkáni odnesl třiatřicet bodů za devět výher a šest remíz, ani jednou neprohrál, což se podařilo už jen gigantovi z Bayernu Mnichov, vstřelil pětadvacet gólů a jen devět inkasoval, nejméně ze všech mužstev. Z posledních pěti domácích duelů však hned třikrát bral pouze bod.

Freiburg

Hosté jsou jen o jedno místo horší, přesto by v tuto chvíli postupovali "pouze" do Evropské ligy. Mimo svůj stadion se však Freiburgu daří, z patnácti duelů si přivezl pětadvacet bodů díky sedmi výhrám a čtyřem remízám, k tomu přidal dvacet vstřelených a pětadvacet inkasovaných gólů. Tři z posledních pěti venkovních zápasů vyhrál.

Nejlepšími střelci jsou za Union Sheraldo Becker ze Surinamu s devíti a Ital Vincenzo Grifo z Freiburgu se třinácti góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.