Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Leverkusen - 12. března 2023   17:30

Werder
31' Ducksch (Füllkrug) • 87' Füllkrug
2:3
(1:1)
Leverkusen
35' Bakker  (Frimpong) • 57' Frimpong  (Palacios) • 84' Hložek  (Adli)
Werder
Pavlenka – Pieper, Stark, Veljković – Weiser, Schmidt, Grujev (79. Dinkci), Stage (70. M. Philipp), Jung (85. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch.
Zetterer – Berger, Dietrich, Chiarodia, Salifou.
Leverkusen
Hrádecký – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong (63. Tapsoba), Palacios, Andrich, Bakker – Diaby (75. Amiri), Hložek (89. Azmún), Adli (89. Sinkgraven).
Lomb, Pentz – Demirbay, Fosu-Mensah, Mbamba.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:10.
Je konec! Leverkusen nakonec poráží Werder Brémy 3:2. První šanci měl v 16. minutě Adli, ale z malého vápna netrefil branku. Ve 31. minutě se domácí celek ujal vedení, když se prosadil Marvin Ducksch. Na jeho branku ale bleskově odpověděl Mitchel Bakker. Po změně stran poslal hosty tečovanou střelou do vedení Jeremie Frimpong. Brémy poté měly několik šancí, ale Hrádecký držel Leverkusen nad vodou. V 84. minutě navíc hlavou přidal další zásah Hložek. Poté zahrál Piero Hincapié rukou ve vápně a Niclas Füllkrug z penalty snížil na konečných 2:3.
90+4'
90+3'
Hosté chtěli podržet míč u rohového praporku, jenže při kombinaci chybovali. Brémy mají čas na poslední útočný výpad.
90+2'
Marvin Ducksch hlavou prodloužil míč na polovinu Leverkusenu, jenže tam neměl nikoho v zelenobílém dresu Werderu Brémy.
90'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Odilon Kossounou).
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Daley Sinkgraven.
87'
Werder právě vstřelil branku! Je sníženo! K penaltě se postvil NICLAS FÜLLKRUG a s přehledem zakončil do protipohybu brankáře!
86'
Pokutový kop pro domácí celek! Hincapie zahrál rukou a sudí neváhal!
85'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
84'
Leverkusen právě vstřelil branku! Leverkusen přidává třetí branku a rozhoduje o svém vítězství! Na levé straně se uvolnil Adli, který odcentroval do vápna a ADAM HLOŽEK hlavičkou poslal míč k tyči!
83'
Anthony Jung poslal přihrávku na Ducksche, který se dokonce dostal do zakončení, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
82'
Další ofenzivní snažení domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
81'
Anthony Jung poslal přihrávku za obranu Leverkusenu, jenže tam neměl rozběhnutého spoluhráče. Hosté nadále odolávají.
80'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Niklas Schmidt).
79'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Eren Dinkci.
78'
Hostující Leverkusen zahrával další přímý kop. Nadýchaný centr tentokrát přiletěl k zadní tyči, ale Tapsoba si pomohl útočným faulem.
77'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Niklas Stark).
76'
Mitchel Bakker dostal přihrávku na levou stranu, jenže se mu vůbec nepovedl první dotyk. Vhazovat tak budou domácí Brémy.
75'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Nadiem Amiri.
74'
Domácí celek se nadále tlačí vpřed, jenže prudké přihrávky středem hrací plochy zatím nesklízí úspěch.
73'
Maximilian Philipp přišlápl jednomu ze soupeřů kopačku a může být rád, že za svůj nedovolený zákrok nedostal žlutou kartu.
72'
Mitchel Bakker vypíchl míč soupeři na levé straně hřiště a vydal se s balónem vpřed. Leverkusen získal vhazování na polovině Brém.
71'
Brémy se vydaly vpřed po pravé straně, jenže akce domácích neměla dlouhého trvání.
70'
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Maximilian Philipp.
69'
Další akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou. Leverkusen bude rozehrávat od branky.
68'
Leverkusen se usadil na polovině domácích a postupnou kombinací se tlačí vpřed. Hosté potřebují otupit sílící tlak Werderu.
67'
Domácí po rohovém kopu reklamovali faul Tapsoby v pokutovém území. Sudí penaltu neodpískal.
66'
Niclas Füllkrug dostal parádní přihrávku do běhu, pustil si míč na levou nohu, ale jeho přízemní ránu k přední tyči Hrádecký vykopl!
65'
Werder Brémy kombinuje s míčem na polovině hrací plochy. Zaplněný stadion žene domácí hráče vpřed hlasitým skandováním.
64'
Další zajímavá možnost pro Leverkusen! Bakker se v pokutovém území opřel do volného míče, ale jeho rána skončila na boční síti!
63'
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Edmond Fayçal Tapsoba.
63'
Piero Hincapié z levé strany nakopl míč na křídlo, jenže Adli nemohl prudkou pobídku dohnat na trávníku. Brémy budou vhazovat.
62'
Na opačné straně vlétl do vápna znovu Frimpong, jenže po přehození na levou stranu nepřišla dostatečně razantní rána.
61'
Další nákop za obranu Leverkusenu si tentokrát pohlídal obránce Piero Hincapié, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
60'
Po hodině hry měl na kopačce vyrovnání Marvin Ducksch, jenže sám byl naskytnutou šancí překvapen a nepřekonal Hrádeckého!
59'
Domácí celek se okamžitě tlačí vpřed se snahou o bleskovou odpověď. Mitchell Weiser dostal přesnou přihrávku, ale zamotal se po zpracování.
57'
Leverkusen právě vstřelil branku! Leverkusen otáčí vývoj dnešního souboje! Hosté se prosadili s velkou dávkou štěstí. JEREMIE FRIMPONG vypálil uvnitř pokutového území. Jeho rána se od obránce odrazila do protipohybu Pavlenky a zapadla do sítě!
56'
Hincapié si v dalším souboji počínal nedovoleným způsobem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
54'
Piero Hincapié poslal nákop na polovinu Werderu Brémy, ale tam kralovala domácí defenziva. Ve druhé půli zatím čekáme na šance.
53'
Jiří Pavlenka přestál těžký moment a schoval do rukavic Diabyho nepovedený centr z pravé strany hrací plochy.
52'
Fotbalisté v červeném mají velké problémy s napadáním ze strany Werderu. Hráči Brém dostávají Leverkusen pod tlak.
51'
Mitchel Bakker zastavil odkop jednoho ze soupeřů a bez problémů si míč zpracoval. Leverkusen může rozjet další akci.
50'
Mitchell Weiser si nepotykal se zpracováním na vlastní polovině a míč se mu od kopačky odrazil jen k soupeři.
49'
Adli zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
48'
Amos Pieper poslal dlouhou přihrávku až na hranici velkého vápna, odkud pálil Weiser, ale rána mu vůbec nesedla a skončila daleko od branky.
47'
Jiří Pavlenka vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop ale našel jen Andricha.
46'
Leverkusen obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se vydali vpřed dlouhým nákopem, ale míč skončil v autu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Brémách nerozhodný stav 1:1. První šanci měl v 16. minutě Adli, ale z malého vápna netrefil branku. Ve 31. minutě se domácí celek ujal vedení, když se prosadil Marvin Ducksch. Na jeho branku ale bleskově odpověděl Mitchel Bakker. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+1'
45'
V závěru prvního poločasu se do útoku vydali hosté, jenže Andrich střelou zpoza velkého vápna trefil prvního hráče v zelenobílém.
44'
Frimpong si pohlídal další nepřesný nákop domácích a jednoduše odhlavičkoval míč mimo nebezpečné území.
43'
Jiří Pavlenka vyrazil na hranici velkého vápna a zapojil se do rozehrávky Werderu. Jeho nákop si ale pohlídal Frimpong.
42'
Brémy se usadily na polovině Leverkusenu a hledají si cestičku za obranu hostujícího celku. Bayer teď drží kompaktní blok.
41'
Marvin Ducksch se dostal do zakončení uvnitř pokutového území, ale jeho ránu obránce srazil na roh.
40'
Bakker si chytře pustil míč za sebe a snažil se utéct svému strážci. Autor vyrovnávací branky ale nakonec získal jen vhazování.
39'
Piero Hincapié se srazil s domácím Weiserem. Domácí hráč se od kostarického stopera odrazil jako od zdi.
38'
Exekuce přímého kopu se ujal Marvin Ducksch, jehož prudká rána skončila vysoko na tribuně za hostující brankou.
37'
V posledních minutách se toho na trávníku děje opravdu hodně. Andrich fauloval v blízkosti velkého vápna a nabídl Werderu přímý kop.
35'
Leverkusen právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Hostující celek předvedl rychlý přechod do útoku. Diaby našel Frimponga, jehož centr propadl k volnému MITCHELU BAKKEROVI, jenž levačkou vymetl horní roh branky!
34'
Mohlo být vyrovnáno! Adam Hložek si naběhl mezi obránce a technickou střelou z hranice velkého vápna těsně minul zadní tyč!
33'
Leverkusen se ihned po obdržení úvodní branky vydal na polovinu Brém, nicméně akce hostů skončila nepřesností.
31'
Werder právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! Werder využil nedůraz hostující obrany. Niclas Füllkrug dostal přihrávku do pokutového území, posunul míč na pravou stranu, kde byl osamocený MARVIN DUSKSCH a jeho dělovka skončila pod břevnem!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a ani jeden z týmů se prakticky nedostává do šancí. Na hřišti dominují obrany.
29'
Marvin Ducksch se zpoza velkého vápna opřel do skákavého míče, jenže jeho pokus placírkou skončil vedle levé tyčky.
28'
Brémy se dostaly vpřed, nicméně Marvin Ducksch prováhal optimální moment na přihrávku a nechal se odstavit od míče.
27'
Leverkusen zahrával rohový kop. Prudký centr přiletěl na malé vápno, ale u přední tyče bez problémů hlídkoval Marvin Ducksch.
26'
Diaby se hnal vpřed po pravé straně, ale obětavý obránce se mu skluzem vrhl pod nohy a odehrál míč do autu.
25'
Lukáš Hrádecký nakopl míč na polovinu Werderu Brémy, nicméně tam si jeho pobídku bez problémů pohlídali stopeři domácího mužstva.
24'
Moussa Diaby se na pravé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho centr ale srazil soupeř do autu.
23'
Amine Adli se tvrdě srazil s Jungem a oba hráči jsou po souboji otřesení. Tentokrát se vše obejde bez ošetření.
22'
Mitchel Bakker se dral vpřed po levé straně, ale podle rozhodčího si počínal v rozporu s pravidly. Brémy mohou rozjet novou akci.
21'
Anthony Jung vhazoval na levé straně hřiště, nicméně na jeho pobídku nikdo v zeleném dresu nedosáhl. Leverkusen zatím brání výborně.
20'
Hrádecký se znovu zapojil do rozehrávky Leverkusenu. Finský brankář tentokrát přenesl hru na pravou stranu hřiště.
19'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Hosté vhazovali na své polovině a uklidňují hru.
18'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet ve středovém kruhu a bude potřebovat ošetření.
17'
Hrádecký si na opačné straně zakřičel na své spoluhráče a bez problémů si došel pro nepřesný nákop.
16'
První obrovská šance hostů! Do vápna si naběhl Adli, který dostal přihrávku na malé vápno, ale z těsné blízkosti branku minul!
15'
Pavlenka se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, ale Werder na míči dlouho nezůstal.
14'
Piero Hincapié se ujal rozehrávky přímého kopu z vlastní poloviny. Jeho nákop si našel Bakker, který ale zvolil rozehrávku do zadních řad.
13'
Diaby si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže musel zakončovat z ostrého úhlu a jeho dělovka skončila vedle branky.
12'
Niklas Stark si dal pozor na nákop za obranu a hlavou srazil míč do autu. Leverkusen se na pár chvil může ohřát na míči.
11'
Hodně riskantní přihrávku vymyslel na vlastní polovině Andrich. Niclas Füllkrug se po míči natahoval, ale pár centimetrů mu chybělo.
10'
Niclas Füllkrug si sice zpracoval přihrávku na polovinu Leverkusenu, ale podle rozhodčího si pomohl rukou. Rozehrávat bude Leverkusen.
9'
Z levé strany odcentroval do pokutového území Anthony Jung, nicméně jeho vysoká pobídka prolétla do autu bez jakékoliv teče.
8'
Lukáš Hrádecký si dal pozor na napadajícího Dusksche a bez problémů nakopl míč na levou stranu. Úvod duelu je zatím hodně opatrný.
7'
Piero Hincapié uspěl v dalším hlavičkovém souboji na polovině hřiště a poslal míč na spoluhráče. Leverkusen může rozjet ofenzivní snahu.
6'
Do rozehrávky Werderu se musel zapojit brankář Jiří Pavlenka. Český gólman odkopl míč na pravou stranu hrací plochy.
5'
Niclas Füllkrug si naběhl na přihrávku na levou stranu, jenže si nedokázal obhodit obránce v červeném dresu Bayeru Leverkusen.
4'
Amos Pieper odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku si naběhl Jens Stage, nicméně pod tlakem obránce míč sklepl k soupeři.
3'
Amos Pieper si naběhl na přihrávku na pravou stranu, ale pod tlakem dotírajícího soupeře si musel pomoci rozehrávkou do zadních řad.
2'
Marvin Ducksch vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Niclas Füllkrug, ale důrazný Tapsoba jej do vápna nepustil.
1'
Domácí Werder obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Brémy se ihned vydaly vpřed, ale akce skončila nákopem do autu.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Leverkusen bude hrát v červeném, zatímco Brémy budou hrát v bílozeleném.

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Stark, Veljković – Weiser, Schmidt, Grujev, Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Berger, Buchanan, Dietrich, Dinkci, Chiarodia, Salifou, M. Philipp.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong, Palacios, Andrich, Bakker – Diaby, Hložek, Adli.
Náhradníci: Lomb, Pentz – Amiri, Azmún, Demirbay, Fosu-Mensah, Mbamba, Sinkgraven, Tapsoba.
Werder Brémy

Domácí Brémy jsou na tom podobně. Nováček Bundesligy odehrál dvacet tři zápasů a získal v nich třicet bodů. Na záchranu tak mají Brémy k dispozici desetibodový náskok. Na domácí půdě chce ale Werder získávat větší porci bodů. V posledním kole Brémy padly 1:2 v Augsburgu. V kádru navíc řádí nemoc, kvůli které nemohou nastoupit Dudu, Friedl, Gross a Schmid.
Bayer Leverkusen

Hostující Bayer Leverkusen po tragickém podzimu dokázal vylepšit svou pozici. V Bundeslize mu po dvaceti třech odehraných kolech patří devátá pozice. Na pohárové příčky ale ztrácí už devět bodů. Venku však Leverkusen dokáže pravidelně bodovat. V posledním ligovém duelu přehrál 4:1 Herthu. Ve čtvrtek pak v Evropské lize porazil 2:0 Ferencváros. K dispozici jsou také Patrik Schick a Adam Hložek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.