Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Schalke - 5. listopadu 2022   18:30

Werder
30' Füllkrug (Weiser) • 76' Ducksch (Weiser)
2:1
(1:0)
Schalke
89' Drexler  (Polter)
Werder
Pavlenka – Pieper, Veljković, Stark – Weiser, Schmidt, Grujev (67. Groß), Bittencourt (76. Stage), Friedl (C) (68. Jung) – Füllkrug (60. Burke), Ducksch.
Zetterer – Dinkci, Chiarodia, Rapp, R. Schmid.
Brych – Borsch, Lupp
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Schalke
Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Mohr – Krauss (76. Drexler), Král – Karaman, Mollet (85. Polter), Bülter (64. Larsson) – Terodde (C).
Heekeren – Aydin, Flick, Kolodziejczak, Latza, S. Sané.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:16. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:12.
Brémy budou po třináctém kole na vynikající sedmé příčce, kde mají poháry skutečně na dosah. To Schalke se s pouhými šesti body krčí na úplném chvostu.
Mizérie Schalke trvá. Herně v Brémách určitě nepropadlo, jenže efektivnější v koncové fázi byli fotbalisté domácího týmu. Desátým gólem v sezoně otevřel skóre Füllkrug, jenž později odstoupil s poraněnými zády. Po změně stran se tým z Gelsenkirchenu marně pokoušel s nepříznivým stavem něco dělat. Kvalitním výkonem zaujal Alex Král. Český reprezentant pravidelně hrozil střelbou z delší vzdálenosti, leč gól zase padl na protější straně. Duckschův únik se ukázal být jako vítězný, protože střídající Drexler v samotném závěru přece jenom Pavlenku o čisté konto připravil.
90+4'
90+4'
Navzdory nejistému výběhu Pavlenky se Brémy ubránily. Schwolow si dal bazén k vlastní brance kvůli rychlému brejku. Duckschův halfvolej z hranice vápna však řešit nemusel.
90+3'
Král napomohl získat rohový kop. Stark v přerušené hře padl k zemi, ale standardka se kvůli němu odkládat nebude. Na roh jde dopředu i brankář Schwolow.
90+2'
Tísněný Polter si nemohl převzít míč od Karamana. Hosté rychle vhazovali a Pavlenka musel ven z branky kvůli nákopu Mohra.
90+1'
Brunner se vzájemně držel s Schmidtem, když pospíchal za přihrávkou Alexe Krále. K velké nelibosti Thomase Reise pískal Brych v neprospěch útočícího týmu.
89'
Schalke právě vstřelilo branku!
Jiří Pavlenka si druhou nulu v řadě nepřipíše! Mohr měl na půlce spoustu času k produkci diagonály. Polter ji mezi dvěma až nečekaně jednoduše sklepl k DOMINICKU DREXLEROVI a ten z voleje hostům vykřesal jiskřičku naděje.
88'
Král překonal střed hřiště. Larssonovi dal míč trochu za paty a to Brémám vytvořilo prostor na zformování defenzivy.
87'
Anthony Jung si nestihl nachystat centr. Brunner si po zisku míče situaci sám zkomplikoval a musel si pomoct odkopem do autu.
86'
Odpor Schalke po druhém gólu ochabl. Kvůli nedovolenému zákroku Draxlera se bude i v příštích sekundách hlavně bránit.
85'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Sebastian Polter.
83'
Král přenechal míč Mohrovi, jehož pas do vápna protečoval obránce Pieper do míst, kam se nejdříve ze všech dostal Pavlenka.
82'
Pieperovi se nelíbil skluz Karamana. Nastala drobná strkanice a Brych oba hlavní aktéry ocenil žlutou kartou.
81'
Utekla sotva minuta a Marvin Ducksch měl další možnost. Rychlý výpad zakončoval technickou střelu, jež ztroskotala na rukavicích Schwolowa.
80'
Niklas Schmidt našel trestuhodně nekrytého Ducksche. Schwolow byl dobře postavený a tvrdou střelu alespoň vyrazil před sebe.
79'
Pro poslední tým Bundesligy je to poněkud krutý vývoj zápasu. Většinu času je Schalke lepší, ale profitovat z toho nedokáže.
76'
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Dominick Drexler.
76'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Jens Stage.
76'
Werder právě vstřelil branku!
Útok Brém celý druhý poločas spal, nicméně čtvrthodinu před koncem vyprodukoval druhý gól! Weiser téměř z ničeho vymyslel geniální pas za obranu. MARVIN DUCKSH s ním sladil náběh a obloučkem přes levou ruku Schwolowa zvýšil na 2:0. Jošida už nestihl odkopnout míč z brankové čáry.
74'
Larsson roztáhl hru k Brunnerovi. Karaman centr nezpracoval a Molletova rána zpoza šestnáctky zase neprošla přes Piepera.
72'
Jordan Larsson si narazil s Karamenem, jenže přes Große svou střelu nepropasíroval. Brémy nepříjemný závar přečkaly bez újmy.
71'
Niklas Stark poskytl hostům standardní situaci. Mohr ji přetáhl k Jošidovi, který nevrátil žádný nebezpečný míč do šestnáctky.
69'
Leonardo Bittencourt nevybíravě skluzoval Brunnera, který mu začal unikat u půlící čáry. Brych neváhal s vytažením karty.
68'
ze hřiště odchází Marco Friedl, přichází Anthony Jung.
67'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Christian Groß.
66'
Alex Král patří mezi hlavní postavy tohoto zápasu! Už potřetí mu sedla střela z voleje. Pavlenku notně zaštípala. Po akci Mohra ještě střílel Larsson, byť ten neměl tak přesně seřízená mířidla.
66'
Držení míče: 48 % – 52 %.
65'
Matriciani se ocitl v dráze Weiserovy přihrávky na hrot. Die Königsblauen neztráceli čas a přešli do protiakce, jež vrcholila nepřesnou hlavičkou Karamana.
64'
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Jordan Larsson.
63'
Vynucená změna bude k vidění i na straně Schalke. Pokračovat nemůže Bülter, což je jasný signál pro Jordana Larssona.
62'
Král se uvolnil u pravé postranní čáry. Obloučkem za obranu vyzval k voleji Teroddeho, kterého Pavlenka reflexivně vychytal. K tomu byl domávnut ofsajd.
61'
Kanonýra Werderu trápí zranění ve spodní části zad, kam ho v jednom z minulých soubojů nakopl Jošida. Může to pro něj být komplikace ve snaze dostat se do nominace na mistrovství světa.
60'
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Oliver Burke.
59'
I s jistým zdravotním hendikepem se Niclas Füllkrug pokusil o střelu z dálky. Branku o velký kus netrefil.
58'
Niclas Füllkrug před nějakou dobou signalizoval, že by potřeboval střídat. Trenér Werner ho zatím ponechává na place.
57'
Mohrův trestňák ze sedmnácti metrů schytal ve zdi Füllkrug. Dorážka z Mohrova voleje Pavlenku rovněž nevystrašila.
56'
Po protestech Werderu byla potvrzena žlutá karta pro Miloše Veljkoviće.
55'
Karaman měl v náběhu Krále, kterému na hranici vápna skočil pod nohy Veljković. Domácí obránce měl hrát rukou, takže se bude chystat přímý kop.
53'
Weiserův aut si Schmidt nepřevzal. Rukama tentokrát může hrát Mohr.
52'
Bülter si nevěděl rady v konfrontaci s Pieperem. Ten mu míč ukopl a vrátil akci Schalke do klidného středu.
51'
Schmidt odcestoval s míčem mimo hrací plochu. Start druhého poločasu je docela poklidný.
50'
Marius Bülter měl v úmyslu prudce narvat míč do ohně. Strašidelně se ale ukopl a Pavlenka vykopává.
49'
Jiří Pavlenka spolehlivě sebral centr mířící k Teroddemu.
48'
Brunner si pečlivě připravil dlouhý aut. Další prodloužení do předbrankového prostoru se nekonalo.
47'
Niklas Schmidt využil na křídle dostupného Weisera, jenž použil clonícího Mohra k zisku rohového kopu. Z toho žádný profit nebyl.
46'
Z aktivního úvodu Schalke pramenil gól Alexe Krále, který videorozhodčí odvolali pro Karamanův ofsajd. Werder krátce poté ožil a ve třicáté minutě se ujal vedení letošním desátým zásahem Nicklase Füllkruga. Odpovědět mohl Terodde. Proti byla tyč, kterou těsně předtím minul Alex Král.
45+1'
45+1'
Terodde se nedostal k přetažené přihrávce přes Veljkoviće. Vhazuje Friedl a to už se blíží poločasová pauza.
44'
Marvin Ducksch si našel místo, kam šla Füllkrugova finální přihrávka z pravého konce pokutového území. Střelou z jedné těsně minul.
43'
Ve středovém kruhu dostal Grujevův kotník naloženo od Teroddeho kopačky. Žlutá karta je zasloužená.
42'
Bülter urazil s míčem několik desítek metrů. Přihrávkou na Teroddeho svůj posun nevyšperkoval. Proti byl Veljković.
41'
Intenzivní boje kolem půlící čáry doprovází skandovaný potlesk vyprodaného stadionu. Brankáři mají chvíli volno.
39'
Schalke se oklepalo a vrátilo k aktivitě, kterou disponovalo v úvodu zápasu. Brémy brání v bloku.
38'
Werderu se drží štěstěna! Mollet vygeneroval krásný centr, z něhož do tyče hlavičkoval kapitán Simon Terodde.
37'
Po zablokované střele Bültera Grujev odhlavičkoval balon z vápna jenom na Krále. Ten se opět pokusil o střelu z voleje a jen o pár decimetrů minul ze svého pohledu levou tyč.
36'
Brunner přečetl kolmici na Bittencourta. O kus dál byl podražen Karaman a Reisův tým se může trochu uklidnit.
35'
Alex Král se nenechal opít Bittencourtovými pohyby na levé straně. Zůstal u něj a centr zablokoval za postranní čáru.
34'
Nechytatelná přihrávka na Brunnera má za následek aut Friedla. Schalke od neuznaného gólu Krále úplně vypadlo z rytmu.
33'
Mitchell Weiser opět čaroval na pravé straně. Udělal dvě kličky a místo třetí už předal míč do druhé vlny. Stark z delší vzdálenosti přestřelil.
32'
Držení míče: 51 % – 49 %.
30'
Grujev na půlce urychlil přechod roztažením na pravou stranu. Mohr tam nestíhal Weisera a NICKLAS FÜLLKRUG díky originální zadovce pohodlně skóroval. Brunner vletěl do souboje s druhým nejlepším střelcem Bundesligy pozdě.
28'
Japonský samuraj se rychle oklepal. Naštěstí se vše obešlo bez krvavého šrámu.
27'
Maja Jošida je na nějaký čas mimo hru. Füllkrug ho rukou trefil přímo do zubů.
26'
Marvin Ducksch pravačkou překopl zeď i pravou šibenici brankáře Schwolowa.
25'
Brych dobře viděl, jak Tom Krauss podrazil Weisera. Werder získal k dispozici přímý kop zhruba z třiceti metrů.
24'
Král se zapojil do otravného presinku. Werder nepřelezl ani přes půlku.
23'
Ducksch kroutil centr směrem od brány. Stark měl místo na hlavičku, jenže Schwolow s ní moc práce neměl.
22'
Situaci tři na dva řešil Füllkrug individuálně. Napálil obětavého Jošidu, od kterého pokračoval balon na rohový kop.
21'
Schmidt adresoval dlouhý pas směrem k Bittencourtovi. Úplně přesné to ale nebylo, takže Schwolow míč sebral.
20'
Schalke je vzadu pevnější. Velké množství soubojů parta okolo stoperů Jošidy a Matricianiho zvládá.
18'
Teroddeho hlavička letěla hodně vedle. I tak už by Werder měl se svou děravou defenzivou něco dělat.
16'
Karaman sklepl vysoký míč k ALEXI KRÁLOVI, jehož volej obránce Werderu vychýlil do protipohybu Pavlenky. Jak se později ukázalo, tak Karaman šel do souboje z ofsajdu a český reprezentant o první bundesligový gól přišel.
15'
Mollet se nevysvobodil ze souboje s Grujevem. O pár sekund později zase Karamanovi neprošla střela ze sedmnácti metrů.
14'
Menší zámek u hostující branky znehodnotil neadresný centr Friedla. Bude se hrát od Alexandera Schwolowa.
13'
Mitchell Weiser se chopil míče a provedl dlouhý aut. Ten propadl přes dva souboje až ho Král raději odpálil do bezpečí.
12'
Tom Krauss zavřel Schmidtovi prostor na lajně a vystrnadil ho mimo hrací plochu. Záložník Werderu skončil v bolestech v oblasti kotníku.
11'
Brunnerův zákrok na Ducksche rozhodčí přešel. Faul Bittencourta už nikoliv, což domácí moc libě nenesou.
10'
Stark si nevyhověl s Duckschem a míč se zase vrací do hostujícího držení. S budováním útoku pomáhá brankář Schwolow.
9'
Defenziva Brém rozhodně nepůsobí jistým dojmem. Teď měla štěstí, že Simon Terodde byl na centr z levého křídla krátký.
8'
Mollet vypálil do spoluhráče Teroddeho. Míč se odrazil k Bülterovi, jenž místo dorážky ještě jednou cpal míč do ohně. Výsledkem je rohový kop.
7'
Hosté začali o dost aktivněji. Friedl měl poblíž praporku plno práce s Molletem. Sám pro sebe uhrál vhazování.
6'
Simon Terodde přijal míč mezi rozestoupené stopery. S dalekonosnou střelou se asi trochu unáhlil, Pavlenka tentokrát neměl nic na práci.
5'
Z dlouhého autu Brunnera hosté neprofitovali. Král uťal rodící se brejk faulem na Weisera, který se zatím obešel bez karty.
3'
První příspěvek ofenzivy Schalke. Karaman předložil Bülterovi míč na křížnou střelu, kterou Pavlenka levou nohou vykopl.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v zelenobílých dresech. Hráči Schalke jsou celí v modrém.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Stark – Weiser, Schmidt, Grujev, Bittencourt, Friedl (C) – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Burke, Dinkci, Groß, Chiarodia, Jung, Rapp, R. Schmid, Stage.
Trenér: Ole Werner

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Mohr – Krauss, Král – Karaman, Mollet, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Heekeren – Aydin, Drexler, Flick, Kolodziejczak, Larsson, Latza, Polter, S. Sané.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemné zápasy 2021/22 (2L)

24.04.2022 Schalke – Brémy 1:4
20.11.2021 Brémy – Schalke 1:1.
Werder Brémy

Také Werder brázdil v minulé sezóně pouze druholigové stadiony. Na rozdíl od Schalke ale v současnosti sestupové starosti nemá. S bilancí pěti výher, tří remíz a čtyř porážek se usadilo na poklidném devátém místě, kde má pouze jednobodové manko na pohárové příčky. V předešlém kole Brémy napravily dvě prohry s Mohučí a s Freiburgem. Herthu udolaly 1:0 pozdním gólem Füllkruga, jenž je spolu s Thuramem a Nkunkuem nejlepším střelcem celé Bundesligy. Všichni tři mají na kontě devět zásahů. Na marodce je obránce Agu a záložníci Mbom s Rappem.
FC Schalke 04

Po brzkém návratu mezi německou elitu Schalke výsledkově tápe. Dosud porazilo jen Bochum a od té doby, tedy od 10. září, nezískalo v šesti kolech ani bod. To už neustál trenér Frank Kramer, nicméně ani nově povolaný Thomas Reis minulý týden k ukončení trápení nepřispěl. Schalke doma padlo s Freiburgem 0:2. V tabulce zůstalo poslední a alespoň na barážovou 16. pozici ztrácí tři body. Na pohodě nepřidávají ani zranění obránců. Mimo hru jsou Cissé, Greiml, Kamiński, van den Berg a Ouwejan.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Werderem Brémy a Schalke 04!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.