Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Freiburg - 25. února 2024   19:30

Augsburg
72' Uduokhai  • 81' Engels (Demirović)
2:1
(0:1)
Freiburg
19' Grifo
Augsburg
Dahmen – Mbabu, Bauer, Uduokhai, Iago – Jensen (56. Engels), Jakić, Rexhbecaj (56. Maier) – Vargas (84. Dorsch) – Demirović (C), Tietz (79. Beljo).
Koubek – Gumny, Biel, Breithaupt, Michel.
Dankert – Rohde, Unger
WWK Arena, Augsburg
Freiburg
Atubolu – Kübler (37. Ginter), Höfler, Gulde, Günter (C) (66. Makengo) – Dōan, Eggestein, Röhl (77. Sildillia), Grifo (77. Weißhaupt) – Höler, Gregoritsch (66. Sallai).
F. Müller – Muslija, Szalai, Adamu.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 13:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:11.
Fotbalisté Augsburgu vítězí nad Freiburgem 2:1! Domácí přitom museli skóre otáčet poté, co v 19. minutě proměnil pokutový kop Vincenzo Grifo. Po změně stran měli augsburští hráči soustavný tlak, který nakonec v závěrečné dvacetiminutovce zužitkovali. V 72. minutě srovnal pohotovou dorážkou Felix Uduokhai a deseti minut před koncem se pak střelou přes bránícího hráče na bližší tyč prosadil Arne Engels. Freiburg, který ve čtvrtek odehrál těžké utkání Evropské ligy, pak už neměl síly na to, aby si vytvořil výraznější nápor.
90+5'
90+4'
Ještě dlouhý aut Sildillii. Míč se odrazil k Manuelovi Guldemu, jenž zpoza šestnáctky střílel jen do domácího hráče.
90+3'
Po útočném faulu na Bauera mohou domácí zase pošetřit nějaký čas.
90+2'
Domácí zahrávali rohový kop. Udělali to nakrátko. Demirović ale nakonec fauloval a Atubolu rychle rozehrává.
90'
Domácí brejk podpořil Iago. Ten z levé strany netrefil bránu. Kope se od brány Freiburgu.
89'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Iago).
88'
Čas hostům už velmi rychle utíká. Od brány navíc rozehrává domácí Dahmen.
86'
Domácí rozehráli nakrátko. Lucas Höler tam přiběhl napadat a ve snaze vytlačit Demiroviće vyrazil ze svého umístění rohový praporek.
85'
Domácí budou zahrávat roh a Arne Maier s tím už nepospíchá. Stav nyní nahrává Augsburgu.
84'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Niklas Dorsch.
83'
Domácí celek rázem směřuje ke tříbodovému zisku, který by ho zase vzdálil od barážové šestnácté příčky.
81'
Augsburg právě vstřelil branku!
Je tu domácí obrat! Hráči Augsburgu využili toho, že hosté po delší době zaútočili ve větším počtu hráčů a následně tak přišel protiútok do otevřenější obrany. Míč dotáhl k šestnáctce Ermedin Demirović, který pak nahrál doleva ARNEMU ENGELSOVI. Ten si balón přehodil na pravačku a přes nohy bránícího Höflera se trefil k bližší tyči, kam Atubolu nedosáhl – 1:1.
79'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nicolas Höfler).
79'
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Dion Drena Beljo.
79'
Maximilian Bauer stáhl k zemi Noaha Weißhaupta, za což dostává domácí stoper žlutou kartu.
78'
Domácí pokračují v náporu. Cítí, že tento zápas se dá i vyhrát.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weißhaupt,
ze hřiště odchází Merlin Röhl, přichází Kiliann Sildillia.
76'
Z dálky to zkoušel Ruben Vargas. Ten netrefil bránu.
75'
Vyrovnání domácích je zasloužené. Augsburg celý druhý poločas bušil do zataženého obranného bloku soupeře.
72'
A nyní je už vyrovnáno! Z levé strany centroval Arne Maier. Z těžké pozice dokázal usměrnit balón na bránu Phillip Tietz. Atubolu ho ještě zpod břevna vytáhl zpátky do hry, ale proti dorážce FELIXE UDUOKHAIE už nemohl dělat nic – 1:1.
71'
Tohle už byla velká šance Augsburgu! Iago odcentroval z levé strany a k hlavičce se dostal Ermedin Demirović. Výborně zasáhl Atubolu, který míč vytlačil na roh!
70'
Domácí se teď dostali do zakončení. Z levé strany šestnáctky střílel Iago. Bylo to už vcelku z úhlu a Noah Atubolu nadvakrát zasáhl.
70'
Držení míče – 61 % : 39 %
68'
Kevin Mbabu si to namířil dopředu podél pravé postranní lajny. Nepřekonal ale čerstvého Makenga.
67'
Atubolu si na hranici šestnáctky počkal na domácí nákop a situaci z pohledu svého týmu dokázal v pohodě vyřešit.
66'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Roland Sallai,
ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Jordy Makengo.
63'
Nutno říci, že Freiburg má v nohách těžké čtvrteční utkání Evropské ligy proti Lensu. O postupu německého týmu rozhodlo až prodloužení.
62'
Z ničeho nic dobrá šance hostí! Grifo poslal z levé strany před bránu krásný míč, který ve skluzu neusměrnil na zadní tyči do sítě Ricu Dōan! Ten balón dost možná viděl na poslední chvíli.
61'
Centr z pravé strany prodloužil Tietz na Ermedina Demiroviće. Ten míč netrefil dobře a usměrnil ho jen do rukavic Atobuloa.
60'
Nepovedený centr Felixe Uduokhaie z levé strany. Míč následně opustil hrací plochu.
59'
Domácí zatím sázejí na postupné útoky. Z křídel často otáčejí hru zpátky na stopery.
58'
Höfler odvrátil míč jen na roh. Ten byl zahrán dobře, ovšem míč pak odvrátil do bezpečí Ginter.
56'
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Arne Maier,
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Arne Engels.
55'
Zatímco u domácí střídačky se chystá střídání, Freiburg zahrával rohový kop. Centr Grifa byl odvrácen.
53'
Matthias Ginter schytal nepříjemný zásah kopačkou do tváře od Ermedina Demiroviće, který se snažil zakončovat nůžkami, místo balónu však trefil protihráče. Ginter ale zřejmě bude v pořádku.
51'
Hosté se zatáhli a snaží se z hlubšího bloku bránit kombinace Augsburgu.
50'
Po centru z pravé strany se dostal ke střele Phillip Tietz. Ten z jedničky přestřelil hostující bránu.
48'
Útočnou snahu domácích ukončil nedovolený zákrok Kevina Mbabua na Christiana Güntera.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o přestávce změnu v sestavě.
46'
Po prvním poločase prohrává Augsburg s Freiburgem 0:1. Domácí přitom mohli skórovat jako první, ovšem Iago po odvážném průniku trefil jen tyč. V 19. minutě však přišla penalta pro hosty, když se Vincenzo Grifo nechal faulovat Jensenem a sám postižený se při exekuci nemýlil. Fotbalisté Augsburgu pak sice častěji drželi míč, ale do šancí se moc nedostávali. Za zmínku stojí až dvě situace ze závěru úvodního dějství. Těsně nad skončil přímý kop Vargase a poté ještě hlavičkoval po rohu o kousek vedle Uduokhai.
45+4'
45+4'
Jensenův centr od praporku si našel Felix Uduokhai, který hlavičkoval těsně vedle bližší tyče!
45+3'
Ten vhodil míč až do pokutového území. Poté se ještě dostal k balónu a Grifo jeho pokus o centr srazil na roh. Ten bude poslední událostí první půle.
45+3'
Domácí se v samotném závěru poločasu ještě snaží o útočnou aktivitu. K dlouhému autu se chystá Kevin Mbabu.
45+2'
Iago z levé strany po zemi odcentroval. Našel Ermedina Demiroviće, který v pádu zamířil nad bránu Freiburgu.
45'
Po rohu si seběhl do zakončení opět Ruben Vargas, který se uvolnil v prostoru bližší tyče. Hlavou bránu netrefil.
44'
Zajímavá střela Rubena Vargase z přímého kopu. Balón pojistil v cestě nad břevno lehkým dotekem konečky prstů i brankář Atubolu. Bude z toho rohový kop.
43'
Ani po Jensenově rohu domácí bránu soupeře nijak neohrozili. Následoval však faul na Iaga a to znamená standardní situaci.
42'
Demirović nyní operoval na levé straně šestnáctky. Nicolas Höfler ho stačil zastavit a odehrál míč na roh.
41'
Ermedin Demirović dohrál při napadání Dōana. Pískáno proti domácímu týmu.
41'
Domácí budou muset zřejmě trochu zrychlit hru, pokud chtějí nějak zaskočit obranu Freiburgu. Jejich zdlouhavé kombinace většinou k ničemu nevedou.
40'
Ten rozehrával Grifo na bližší tyč. Domácí byli připraveni.
39'
Christian Günter střílel ze střední vzdálenosti. Jeho pokus přizvedl bránící hráč a hosté budou zahrávat roh.
38'
Na pravé straně táhl domácí akci Fredrik Jensen. Jeho centr skončil v rukavicích Atubolua.
37'
ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Matthias Ginter.
37'
Zdravotnický tým Küblerovi zabandážoval levý stehenní sval. Bude se střídat.
35'
Zdravotní problémy má Lukas Kübler, který si možná způsobil nějaké svalové zranění. Držel se totiž za levé stehno. Už jsou u něho lékaři.
34'
Držení míče – 60 % : 40 %
33'
Zápas je zatím spíše poklidnější. Hosté proměnili penaltu a od té chvíle se toho zase tolik neděje.
31'
Nicolas Höfler si na posledním zahrával. Napadající Ruben Vargas mu balón vypíchl, ale jen k brankáři Atuboluovi, který hrací předmět odkopl.
30'
Gulde nahrál Christianovi Günterovi, který z levé strany odcentroval. Nízký centr odvrátila obrana Augsburgu.
28'
Domácí Phillip Tietz se v souboji s bránícím hráčem neprosadil a zahnal se s míčem až za brankovou čáru.
26'
Centr Vincenza Grifa z levé strany zamířil do míst, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů. Míč opouští hrací plochu a bude se tak kopat od Dahmenovy brány.
24'
Balón posílal z pravé strany do šestnáctky Ermedin Demirović. Jeho přihrávku ale zachytil bránící Manuel Gulde.
23'
Ruben Vargas u lajny sundal Lukase Küblera a prohlédl si žlutou kartu.
23'
Domácí zahrávali rohový kop. Konkrétně Fredrik Jensen, s jehož centrem si obrana Freiburgu poradila.
22'
Fanoušci si duel zpříjemňují i nějakou tou pyrotechnikou. Už to, myslím, hořelo v obou kotlech.
21'
Utkání tedy mají lépe rozehrané hosté, kteří stále mohou myslet na evropské poháry.
19'
Freiburg právě vstřelil branku!
VINCENZO GRIFO proměnil pokutový kop s velkým přehledem. Kopl to po zemi k pravé tyči z pohledu brankáře Dahmena, který si vybral druhou stranu.
19'
Domácí se to ještě snažili sudímu rozmluvit, ale neuspěli. Nezasáhl ani VAR.
17'
Penalta pro hosty! Vincenzo Grifo šel na rohu šestnáctky do protisměrné kličky a Fredrik Jensen ho podrazil! Rozhodčí byl nekompromisní.
15'
Domácí zahrávali rohový kop, ze kterého si nevytvořili nic velkého.
13'
Teď se moc nedohodli Ricu Dōan s brankářem Noahem Atuboluem. Prvně jmenovaný pouštěl balón svému gólmanovi, který to ale nečekal, hrací předmět nezachytit a zasprintovat tak musel právě Dōan, který nakonec vše uhasil.
12'
Momentálně se hraje v celkem poklidném tempu. Domácí to zkoušejí rozvážnou rozehrávkou přes brankáře Dahmena.
11'
Hra se již srovnala. Hosté přestáli snahu Augsburgu o úvodní nápor.
9'
Merlin Röhl se ocitl v postavení mimo hru, čímž skončila akce Freiburgu.
8'
Náznak šance hostí! Před bránou se dral za míčem Michael Gregoritsch. Na něj ale stačil skočit brankář Finn Dahmen.
6'
Domácí odstartovali duel aktivněji. V úvodu se tedy snaží diktovat tempo hry.
4'
Opět aktivita Iaga. Tentokrát po standardní situaci. Brazilský fotbalista všem fauloval brankáře Noaha Atubolua, který si stahoval balón po standardní situaci soupeře.
3'
Málem gól Augsburgu! Do zakončení se protlačil levý bek Iago. Ten byl sice tísněn Ricuem Dōanem, přesto dokázal obstřelit brankáře Atubolua a orazítkoval tyč!
2'
Další akci domácí rozehrávají v poklidu od svého brankáře Finna Dahmena.
1'
Utkání bylo rozehráno. Zahájili ho domácí, úvodní nákop skončil v autu.
1'

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Bauer, Uduokhai, Iago – Jensen, Jakić, Rexhbecaj – Vargas – Demirović (C), Tietz.
Náhradníci: Koubek – Engels, Gumny, Biel, Maier, Breithaupt, Beljo, Michel, Dorsch.

SC Freiburg: Atubolu – Kübler, Höfler, Gulde, Günter (C) – Dōan, Eggestein, Röhl, Grifo – Höler, Gregoritsch.
Náhradníci: F. Müller – Sildillia, Sallai, Ginter, Muslija, Szalai, Adamu, Weißhaupt, Makengo.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
SC Freiburg

Freiburg má za sebou nesmírně náročné utkání Evropské ligy s Lens, v němž prohrával 0:2, ovšem dokázal vyrovnat a dotáhnout jej do prodloužení, v němž dokonal obrat a v osmifinále se může těšit na West Ham.

V bundeslize Freiburg nedokázal vyhrát od 20. ledna, kdy zdolal Hoffenheim. Poté třikrát celkem jasně prohrál (1:3 v Brémách i se Stuttgartem a 0:3 v Dortmundu), naposledy pak v domácí přestřelce remizoval 3:3 s Frankfurtem. V tabulce tak je Freiburg na osmém místě se ziskem 29 bodů, ovšem ve velmi vyrovnaném středu tabulky musí hledět zejména za sebe.

Také hosté mají početnou marodku, jsou nani Philipp Lienhart, Kenneth Schmidt, Yannik Keitel, Max Rosenfelder a Daniel-Kofi Kyereh, navíc se dají očekávat změny v sestavě, do ni by mohli zasáhnout čerství Matthias Ginter, Vincenzo Grifo i střelec rozhodující branky proti Lens Michael Gregoritsch.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu do utkání vstupují z patnácté pozice, tedy jedinou příčku nad šestnáctou barážovou. Ovšem disponují stále celkem solidním šestibodovým náskokem na šestnáctý Kolín nad Rýnem, ten už navíc má svůj zápas třiadvacátého kola za sebou.

Během čtyřzápasové série bez prohry Augsburg prohrál doma 2:3 s Bayernem, poté remizoval 1:1 v Bochumi, 2:2 doma s Lipskem a naposledy prohrál 0:1 na trávníku momentálně sedmnácté Mohuče, což byla velmi nepříjemná bodová ztráta.

Domácímu celku bude chybět pětice zraněných hráčů, mimo hru jsou Raphaefl Framberger, Iago, Patric Pfeiffer, Reece Oxford a Dion Drena Beljo, kvůli žlutým kartám pak chybí Jeffrey Gouweleeuw, jehož by měl v obraně nahradit Maximilian Bauer.
Hezký podvečer při sledování přenosu utkání 23. kola bundesligy, patnáctý Augsburg přivítá osmý Freiburg, ovšem rozdíl mezi oběma celky je jen šest bodů, navíc Freiburg má v nohou extrémně náročný čtvrteční duel Evropské ligy s Lens, kdy po obratu z 0:2 slavil postup až v prodloužení a dnes tak rozhodně nebude favoritem. Nutno ale dodat, že oba celky trápí čtyřzápasová ligová série bez výhry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.