Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Dortmund - 30. března 2024   18:30

0:2
(0:1)
Dortmund
10' Adeyemi  (Brandt) • 83' Ryerson  (Haller)
Bayern
Ulreich – Kimmich, de Ligt, Dier, Davies (84. Choupo-Moting) – Laimer (73. Mazráwí), Goretzka – Sané (63. Coman), Th. Müller (C) (63. Tel), Musiala (63. Gnabry) – Kane.
Peretz – Upamecano, Kim Min-čä, Zaragoza.
H. Osmers – R. Kempter, T. Siewer
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Dortmund
Meyer – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Brandt (68. Reus), Can (C), F. Nmecha (68. Özcan) – Sancho (84. Bynoe-Gittens), Füllkrug (74. Haller), Adeyemi (84. M. Wolf).
Lotka – Süle, Duranville, Moukoko.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:7.
Tak i druhé dějství nabídlo jeden gól, postarali se o něj opět hráči Dortmundu, kteří v 83. minutě zvýšili náskok a ač se domácím povedlo snížit, jejich branka nebyla pro údajný ofsajd uznána. Bayern si touto porážkou zřejmě definitivně zavřel cestu k obhajobě.
90+6'
90+5'
Hráči Borussie vyrazili do brejku, šanci si však nevypracovali.
90+4'
Rohový kop pro Bayern.
90+3'
Obrana Dortmundu stačila zareagovat a volný míč odehrát od své brány do bezpečí.
90'
Hlavní arbitr ještě zkoumá s VAR, zda nedošlo k ofsajdu, ale Ian Maatsen se zapomněl v obraně, takže vše by mělo být v pořádku.
89'
Kane hlavičkoval zblízka do odkryté části hostující brány a ač se vše zdálo v pořádku, hlavní arbitr gól pro ofsajd po poradě s VAR neuznává.
86'
Mnozí fanoušci Bayernu to už nevydrželi a opouští stadion s předstihem.
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marius Wolf.
84'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
84'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Eric Choupo-Moting.
83'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tohle je pro bavorský tým hodně tvrdá rána, inkasuje sedm minut před koncem druhý gól. Po pěkné souhře hostů se před JULIANEM RYERSONEM otevřel prostor a šestadvacítka Dortmundu napálila balón do vzdálenějšího dolního rohu brány.
80'
Domácí budou rozehrávat standardku v blízkosti velkého vápna, podaří se jim vyrovnat?
77'
Karim Adeyemi střílený centr adresoval jen do rukou gólmana Bayernu, jemuž se však krátí čas.
75'
Kingsley Coman prověřil hostujícího gólmana nepříjemnou ranou do horní části brány, Alexander Meyer se však natáhl a míč vyrazil.
74'
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller.
73'
ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Nusajr Mazráwí.
72'
Domácí se rozčilují, ovšem na verdiktu hlavního arbitra, který jim píská faul, to nic nemění.
69'
Jadon Sancho přetažený míč nedoběhl, ten mu utekl za postranní lajnu.
68'
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Salih Özcan.
68'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.
67'
Také na její straně se bude střídat.
66'
Rohový kop bude rozehrávat hostující celek.
65'
Bayernu se stále nedaří najít cestu k většímu ohrožení soupeřovy brány a čas se mu neúprosně krátí.
63'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.
63'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Kingsley Coman.
63'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Serge Gnabry.
62'
Máme za sebou hodinu hry a na řadu přijde první změna v sestavě, učiní ji kouč Bayernu.
58'
Prudkou ránu z dálky Sven Ulreich dokázal vyrazit, k dorážce se už nikdo z protihráčů nedostal.
57'
Jadon Sancho si zahrál kličkovanou na levé hranici vápna, poté chtěl přihrávat, zblokovaný míč přináší jeho týmu roh.
55'
Karim Adeyemi nebezpečně přihrával do vápna, žádného spoluhráče však nenašel.
52'
Hosté mohou litovat, obrovskou šanci nyní nedokázali využít. Felix Nmecha si zpracoval přihrávku a měl před sebou dost volného místa, jenže hráč Dortmundu jakoby se bál vystřelit a nepříliš prudkou střelou nechal vyniknout pouze Ulreicha. Ten měl štěstí, že soupeř nemířil někam do vrchní části tabulky, případně do jeho protipohybu.
51'
Karim Adeyemi měl před sebou otevřený prostor, místo střely ale přihrával, což byla chyba.
48'
Domácí drží míč od úvodu druhé půle ve své moci, ale šanci si vypracovat nedokážou.
46'
Pro Bayern zatím velice nepříznivý stav, navíc když Leverkusen svůj zápas zvládl. Pokud by bavorský tým dnes prohrál, narostla by ztráta už na třináctibodový rozdíl, což je pro domácí jistě velice svazující. Uvidíme, zda v sobě najdou sílu k obratu.
45+4'
45+3'
Ještě jeden rohový kop rozehraje Dortmund, poté bude první půle zřejmě u konce.
45'
Alphonso Davies se dostával do dobré šance, Mats Hummels však skluzem zabránil nebezpečí a míč odehrál do zámezí. Jako poslední se balónu navíc dotkl hráč Mnichova, takže to nebude roh.
43'
Alexander Meyer pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, kterou může oddálit, neboť široko daleko není žádný z fotbalistů Bayernu. První půle se chýlí k závěru.
41'
Nedovoleným zákrokem si počínal hostující tým na útočném polovině, čímž se připravil o šanci.
39'
Faulu ve velkém vápně se domácí nedovolali, o míč tak přichází.
37'
Hosté brzy získávají míč zpět na kopačky a pomalými kroky se dostávají k soupeřově pokutovému území.
35'
Dortmund zastavuje ofsajd kousek za středovou lajnou.
33'
Po krátkém přerušení se může pokračovat, míč drží domácí hráči.
32'
Na hrací ploše zůstává v péči zdravotníků jeden z hráčů Bayernu.
31'
Karim Adeyemi střílel pravačkou z dobré pozice příliš vysoko nad soupeřovu bránu.
30'
Centr před malé vápno v podání Goretzky byla práce pro Meyera, jenž si vyběhl pro míč a schoval jej do rukavic.
28'
Dobrou příležitost ke skórování měl Harry Kane, jeho střela z velkého vápna však byla zblokována mimo tři tyče.
26'
Na druhé straně střílel z otočky Niclas Füllkrug, avšak přímo do náruče Ulreicha.
26'
Teď to vypadalo pro domácí nadějně, avšak na hranici vápna se obraně Dortmundu povedlo míč získat a zabránit tak nebezpečí.
24'
Špatná rozehrávka Bayernu posílá míč za postranní lajnu, Dortmund bude vhazovat.
22'
Harry Kane neměl šanci dosáhnout na přetažený Goretzkův centr, který doputoval za bránu Dortmundu.
21'
Útočná akce Bayernu byla z kategorie nepovedených, domácí si žádnou šanci nevypracovali a rozehrávat bude Alexander Meyer.
18'
Nebezpečný centr před bránu odvrátil jeden z hráčů Bayernu do bezpečí.
18'
Který bude rozehrávat první rohový kop.
16'
Od prvního vstřeleného gólu se hra zklidnila a další šance k vidění nejsou. Domácí fans pískají, neboť u balónu stále hostující celek.
13'
Dortmund i nadále drží balón ve své moci, jeho hráči kombinují na své polovině.
10'
Hosté jdou do vedení. KARIM ADEYEMI využil Brandtovi přihrávky a prudce pálil na vzdálenější tyč, Sven Ulreich se míče sice dotkl, vyrazit mimo bránu jej ale nedokázal.
7'
Julian Ryerson zůstává po ataku protihráče na trávníku, Harry Kane se hlásil o míč, ale právě jemu byl pískán faul.
5'
Faulem se nyní provinil domácí celek, který se tak musí stáhnout na svoji stranu.
4'
Bavorský napřed nevyužil dobrou možnost a poté jej zastavil ofsajd.
3'
Ian Maatsen si v souboji o míč počínal nedovoleně, Bayern rozehraje standardku na útočné polovině.
1'

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, de Ligt, Dier, Davies – Laimer, Goretzka – Sané, Th. Müller (C), Musiala – Kane.
Náhradníci: Peretz – Upamecano, Kim Min-čä, Mazráwí, Zaragoza, Gnabry, Coman, Choupo-Moting, Tel.
Trenér: T. Tuchel.

Borussia Dortmund: Meyer – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Brandt, Can (C), F. Nmecha – Sancho, Füllkrug, Adeyemi.
Náhradníci: Lotka – M. Wolf, Süle, Özcan, Haller, Reus, Duranville, Moukoko, Bynoe-Gittens.
Trenér: E. Terzić.

Rozhodčí: H. Osmers – R. Kempter, T. Siewer.
Vzájemné zápasy

Bavorský tým na svém hřišti v ligovém utkání s Dortmundem prohrál naposledy 12. dubna 2014, tedy téměř před deseti lety, kdy mu podlehl 0:3.
Borussia Dortmund

Hosté jsou o dvě místa a deset bodů horší než jejich dnešní protivník. Mimo svůj trávník si ze třinácti zápasů přivezli čtyřiadvacet bodů díky šesti vítězstvím a stejnému počtu remíz, prohráli jen jednou, k tomu přidali šestadvacet vstřelených a o polovinu méně inkasovaných gólů. Poslední dva venkovní mače vyhráli.
Nizozemec Donyell Malen a Němec Niclas Füllkrug se s jedenácti zásahy dělí o prvenství tabulky střelců klubu.
Bayern Mnichov

Obhájci titulu se nevede tak jako v předchozích sezónách, pobývá sice na druhé pozici, ovšem na vedoucí Leverkusen ztrácí propastných deset bodů. Na svém hřišti si ze třinácti klání jeho hráči odnesli čtyřiatřicet bodů za jedenáct výher a jednu remízu, vstřelili sedmačtyřicet gólů, nejvíc ze všech mužstev, a jen devět inkasovali. Naposledy před svými fanoušky deklasovali poměrem 8:1 Mohuč.
Nejlepším střelcem mužstva i celé ligy je s 31 brankami Angličan Harry Kane.
Dobrý den, šest zápasů nabídne svým příznivcům nejvyšší německá fotbalová liga. Jako poslední přijde na řadu pikantní souboj týmů z předních pozic tabulky, a sice Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.