Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Hoffenheim - 26. dubna 2024   20:30

Bochum
34' Stöger  • 45+2' Passlack (Broschinski) • 64' Stöger (Broschinski)
3:2
(2:0)
Hoffenheim
73' Kramarić  (Jurásek) • 84' Kramarić  (Grillitsch)
Bochum
Riemann – Passlack (90+5. Gamboa), Orděc, Schlotterbeck, Bernardo – Bero (88. Mašović), Losilla /C/, Stöger, Wittek (75. Asano) – Broschinski, Hofmann (88. Daschner).
Luthe – Römling, Förster, Elezi, Paciência.
Stieler – Gittelmann, Borsch
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
24 300 diváků
Hoffenheim
Baumann /C/ – Kabak, Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel (46. Becker), Tohumcu (46. Stach), Kramarić, Skov (56. Jurásek) – Weghorst (69. Bebou), Beier (69. Bülter).
Philipp – Brooks, Akpoguma, Bischof.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:11.
Nakonec to bylo nečekané drama, ale zápas končí naprosto zaslouženě vítězstvím zachraňující se Bochumi po úžasném výkonu.
Ta na favorita vletěla jako uragán, ze série šancí v úvodu vynikala Hofmannova rána do břevna. Domácí pak nemuseli čelit penaltě díky videorozhodčímu, který před faulem na Weghorsta odhalil těsný ofsajd, a ve 34. minutě naopak otevřel skóre z přímáku do šibenice Stöger. Také hoffenheimský Drexler vzápětí nastřelil kuriózně hrudníkem břevno, ale gól do šatny padl na opačné straně – zblízka zvýšil Passlack.

Drtivý nápor Bochumi pokračoval po změně stran a vyústil v další zásah Stögera, který dorážel Broschinského střelu. Vypadalo to na jasnou výhru, ovšem v 73. minutě zdramatizoval zápas po spolupráci českých krajních záložníků Kadeřábka s Juráskem tečí Kramarić a vicemistr světa pak přeloboval v 84. minutě vyběhnutého Riemanna na 3:2. Víc už hosté nestihli a výrazně srazili své naděje na pohárovou Evropu. Naopak Bochum se při podobném nasazení a kvalitě, jakou dnes předvedla, nemusí o záchranu bundesligy obávat.
90+6'
90+6'
Stále se hraje, nervy jsou napnuté jako struny, domácí zakopávají míč do autu.
90+5'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Cristian Gamboa.
90+4'
Bülter si přehodil míč na pravačku a ze střední vzdálenosti vypálil prudce na tribunu za domácí bránou.
90+3'
Takuma Asano byl u nakopávaného míče překvapivě dříve než Oliver Baumann, podařilo se mu vyseknout brankáři kličku, ale z ostrého úhlu již nedokázal zakončit do prázdné brány a trefuje jen boční síť.
89'
Na Juráskův cenrt naskočil Kabak, hlavičkoval však spíše obloukem do výšky a pro Riemanna bylo snadné chytit padající míč.
88'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Lukas Daschner,
ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Erhan Mašović.
87'
Dnešní utkání sleduje 24 300 diváků.
86'
Při protiútoku Hoffenheimu je to třetí obrovská minela rozhodčího Stielera a první v neprospěch hostů, když Passlackův jasný bodyček na Beboua posoudil obráceně. Trenér Matarazzo se vzteká mnohem více, než když jeho svěřenci nepřiznali dvakrát teč na roh...
85'
V elektrizující atmosféře hned po výkopu vybojovali domácí fotbalisté další roh.
84'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Nečekaně je tu při většinou drtivém tlaku Bochumi gól na opačné straně. Vysunutého Riemanna přeloboval ANDREJ KRAMARIĆ, který si skvěle ze vzduchu zpracoval Grillitschův šedesátimetrový pas.
83'
Asano pláchl po levé lajně a odcentroval, odražený míč doslova skluzem či spíše úkluzem odvrací od koncové lajny Baumann za postranní čáru.
82'
Pomezní signalizuje praporkem ofsajd při pokusu o protiútok Hoffenheimu.
80'
Z třetího rohu v řadě již Bochum nezahrozila.
79'
Po opakovaném rohu se zaskvěl proti Passlackově výstavní střele pod břevno neuvěřitelným kaučukovým zákrokem Oliver Baumann!
79'
Schlotterbeck hlavičkoval jen do bránícího Kabaka, dorážku pro změnu přesměroval na další roh skluzem Stach.
78'
Stöger naznačil střelu, ale míč chytře ťukl do uličky Asanovi, jehož centr srazil Drexler na roh.
77'
Diváci pískají na Kadeřábka, který se prosadil v hraničním souboji tělo na tělo s pomocí rukou z obou stran.
75'
ze hřiště odchází Maximilian Wittek, přichází Takuma Asano.
73'
Snížení hostů má rozhodující český podíl. Po pravé straně pláchl Pavel Kadeřábek, jeho přetažený centr napálil přímo z voleje David Jurásek a ANDREJ KRAMARIĆ šikovně tečoval před brankářem do sítě.
71'
David Jurásek se omlouvá zvednutou rukou za nepovedený centr.
70'
Vypadalo to na první velkou šanci Hoffenheimu po křížném pasu Pavla Kadeřábka, jenže vše anuloval dodatečně odmávaný ofsajd střídajícího Beboua, takže se Riemannovi dva zákroky v rychlém sledu počítat nebudou.
69'
Juráskův ostrý centr vyboxoval Riemann před naskakujícím Kadeřábkem.
69'
Dost brzy má dostřídáno TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Ihlas Bebou,
ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Marius Bülter.
68'
Bochum se nespokojuje s třígólovým náskokem, Wittek si naběhl na kolmici, ale střílel jen do holenních chráničů ustupujícího Drexlera.
67'
Stögerův dravý průnik do plných končí odmávaným ofsajdem zřejmě Broschinského, který se cpal k odraženému míči.
64'
Bochum právě vstřelila branku!
Zasloužený gól začal u špatné přihrávky Pavla Kadeřábka uprostřed hřiště. Dlouhý pas Bernarda da Silvy sklepl hlavou Philipp Hofmann do běhu KEVINU STÖGEROVI. Ten posunul na Moritze Broschinského, který z úhlu neprostřelil Baumanna, zato dobíhající Stöger mířil přesně k odkryté zadní tyči.
63'
Na trestný kop si naběhl právě Weghorst a jeho hlavičce o zem jen Riemann nastavil náruč. Tak si konečně po více než hodině připsal zákrok.
63'
Bero přidržel za dres Weghorsta, také hosté z Württemberska se mohou o něco pokusit.
61'
Broschinski nádherně biliárově uvolnil do běhu Stögera, jehož střílený centr srazil Drexler a rozhodčí opět hrubě chybuje, když nepochopitelně upřel Bochumi dnes již podruhé jasný roh.
60'
Po závaru a sérii hlaviček vyslal zkušený Losilla křížnou skákavou střelu zpoza šestnáctky, která kupodivu prošla houštinou těl nikým netečována vedle pravé tyče.
59'
Bernardo da Silva narážel na levém okraji šestnáctky Hofmannovi, ale přihrávku stačili v poslední chvíli hosté srazit na roh.
58'
Orděc sklepl dlouhý aut Broschinskému, který z otočky napálil míč nad břevno. Domácí už vyslali 18 zakončených střel, nepočítaje ty zblokované.
57'
Hraje se v ďábelském tempu a téměř neustále v jednosměrce. Stögerův střílený centr byl sražen opět za postranní čáru.
57'
Broschinski ustál Drexlerův skluz a odcentroval, ovšem domácí hlavičkáři byli pokryti.
56'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází David Jurásek.
56'
Schlotterbeck div nesvlékl z dresu Weghorsta, píská se proti Bochumi.
55'
Maximilian Wittek znovu vyzkoušel Baumanna nepříjemně levačkou přes obránce.
54'
Stöger však nasměroval následný přímý kop z 25 metrů vysoko nad břevno. Pokaždé to tak jako před přestávkou vyjít nemůže.
54'
Schlotterbeck se obtáčel kolem Skova, který ho podkopl a hrozbám pro hoffenheimskou bránu není konec.
53'
Broschinského střelu zblokoval opět až do autu Grillitsch.
52'
A právě Bernardo se po rohu neprosadil hlavičkou, domácí budou ještě vhazovat.
52'
Bernardo da Silva prodloužil míč šajtlí do šance Schlotterbeckovi, jehož prudkou ránu na přední tyč vyráží Baumann na roh.
51'
Losilla střílel placírkou po zemi příliš slabě, aby vyvedl z klidu Baumanna.
50'
Broschinského hlavičku po rohu odkopl před brankovou čarou Grillitsch.
49'
Broschinski se probojoval na pravém křídle, zpětný centr naslepo zachytil ještě u levé postranní čáry Bero a o Kabaka získává pro Bochum další roh.
48'
Kadeřábkův centr odhlavičkoval Orděc, u míče ale zůstávají fotbalisté Hoffenheimu.
46'
Po rohovém kopu Bochumi neprostřelili hradbu těl Broschinski ani Wittek.
46'
ze hřiště odchází Umut Tohumcu, přichází Anton Stach,
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Finn Ole Becker.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 6:0, střely mimo 5:2, rohy 2:4, ofsajdy 1:1, fauly 10:8.
Na tribunách Ruhrstadionu panuje skvělá nálada, diváci sledovali v Bochumi poprvé od triumfu nad Bayernem parádní výkon zachraňujících se domácích. Ti na nic nečekali a jen do 6. minuty měl tři velké šance na kopačce Hofmann, při té největší zachránilo hosty břevno. Pak si Bochumští oddechli, když pro těsný ofsajd VAR odvolal nařízenou penaltu právě za Hofmannovu vysokou nohu a krátce nato skóre otevřel z trestného kopu do šibenice Stöger.
Vzápětí mířil do břevna na druhé straně po rohu také hoffenheimský Drexler a v nastaveném čase přišla další radost pro domácí, když se trefil zblízka Passlack.
45+7'
45+7'
Bochum se opakovanému rohu ubránila a hosté pod tlakem vracejí míč až svému brankáři.
45+7'
Přetažený centr zachytil nakonec Kadeřábek a sraženou střelou z úhlu vybojoval další roh pro změnu z pravé strany.
45+6'
Kolmici Roberta Skova ve skluzu posunul na roh Schlotterbeck.
45+5'
Domácí měli další zajímavou standardku, i když Wittek to měl o nějakých pět metrů dál od brány než Stöger při vedoucím gólu, a především to tak dobře nekopl. Míč letí na tribunu.
45+2'
Zpětný centr Moritze Broschinského se zamotal vracejícímu se Kramarićovi pod nohy, čehož využil FELIX PASSLACK a zlepšil si náladu pohotovým gólem do šatny zblízka k zadní tyči.
45'
Passlack se zase rozčiluje a naprosto oprávněně. Rozhodčí při jeho centru nepostřehli Grillitschovu teč a v domnění, že se míč odrazil od Hofmanna, upřeli Bochumi regulérní roh.
44'
Dalším ošetřovaným hráčem byl Florian Grillitsch, i on posléze vstává, sice se drží za krk, ale zapojí se do hry.
42'
Zpracování rukou neumožnilo Berovi pokračování v akci.
40'
Za rameno se drží Schlotterbeck, který bolestivě dopadl po souboji s Beierem. Rozhodčí po chvilce přerušuje hru a do středového kruhu spěchají bochumští zdravotníci.
39'
Za nemístný komentář dostává žlutou kartu někdo z členů realizačního týmu Bochumi.
38'
Felix Passlack se až příliš vehementně vzteká po skluzu na Grillitsche, který byl podle jeho názoru čistý.
37'
Hosté byli blízko vyrovnání! Kramarić po rozehrávce rohu nakrátko našel skákavým centrem Drexlera, který kuriózním zásahem hrudí v pádu posílá míč do břevna. Před bránu mířily další pokusy, Kadeřábek v krkolomné pozici hlavičkoval a brankář Riemann se nedostal k míči, vše končí až Andrej Kramarić střelou vedle levé tyče.
36'
Po pěkném ťukesu mezi Skovem a Kramarićem pálí Tohumcu a od boku bránícího Bera se míč odráží na roh.
34'
Trestný kop z pokutového oblouku posílá nádherně přes zeď do šibenice KEVIN STÖGER a domácí zaslouženě vedou.
33'
Umut Tohumcu (Hoffenheim) dostává žlutou kartu za faul v nebezpečné blízkosti šestnáctky a také si příští kolo nezahraje.
33'
Matúš Bero vyslal pěknou kolmicí do běhu Moritze Broschinského, který prudkou střelu z úhlu nasměroval přímo do brankáře a vybojoval roh.
32'
Po delší době se v útoku připomněli domácí, na křížný pas si naběhl Wittek, ale při halfvoleji nezasáhl těžký míč ideálně a míří na tribunu.
30'
Anthony Losilla (Bochum) zajel skluzem do Kabaka a žlutou kartou se vyřadil pro příští zápas.
29'
Vzápětí ovšem Grischa Prömel naběhl na Beierovu zpětnou přihrávku a jen těsně minul bochumskou pravou tyč. To bylo první a hned docela nebezpečné zakončení Hoffenheimu.
29'
Stöger se vzteká za odpískaný zákrok na půlící čáře na Skova, ovšem mrzet ho to nemusí, ukvapenou rozehrávkou hosté okamžitě míč odevzdali.
26'
Domácí fanoušci si oddechli, VAR pro těsný ofsajd ruší pokutový kop a Kramarić musí z penaltového puntíku zase pryč.
26'
Rozhodčí ještě nedal pokyn k rozehrání pokutového kopu, VAR zkoumá celou situaci v souvislosti s případným ofsajdem.
24'
Po rohovém kopu nařizuje rozhodčí pokutový kop pro hosty! Hrdina úvodu zápasu Hofmann vysokou nohou zasáhl obličej Weghorsta, kterému vracel odražený míč hlavičkou Grillitsch.
23'
Beier mířil do protiútoku jeden na jednoho a jeho střelu srazil Orděc na první roh Hoffenheimu.
22'
Broschinski se hnal za dlouhým nákopem, jenže faulem se provinil naopak na Drexlerovi sám.
22'
Boj uprostřed hřiště utnul hvizd rozhodčího, který viděl Drexlerův faul.
20'
Schlotterbecka po dohrání souboje na zemi zalehl Weghorst, nepíská se a po krátkém přerušení Kadeřábek sportovně vrací míč domácím.
18'
Po ošetření se oba hráči vracejí do zápasu.
17'
Na zemi leží v bolestech Kadeřábek po česko-slovenské srážce hlavami s Berem, rozhodčí povolává zdravotníky z lavičky Hoffenheimu.
14'
Wout Weghorst naremploval ve výskoku Losillu a může být rád, že se vyhnul žluté kartě.
13'
Po sérii hlavičkových soubojů se do míče opřel veterán Losilla, halfvolejem však vysoko přestřelil.
11'
Weghorst si naběhl do uličky, křížnou střelu skluzem zablokoval Orděc zpět do jeho nohy, takže se jen kope od bochumské brány.
10'
Kevin Stöger si naběhl na odražený míč a skákavou střelu z 20 metrů umístil těsně vedle hoffenheimské brány.
10'
Bero prohrál souboj uprostřed hřiště, nákop hostů však směřuje jen k Riemannovi, který se při rozehrávce poprvé dotkl míče.
8'
Hosty vysvobodil z drtivého sevření útočný faul na Skova.
7'
Losillova střela po rohu byla ztlumená a míč snadno sbírá ze země Baumann.
6'
To je neuvěřitelný apetit domácího Hofmanna, který se v 6. minutě dostal už do třetí šance. Tentokrát byl gólu nejblíže, když se po převzetí Losillova centru otočil kolem Drexlera a prudkou ránu vytahuje Baumann na břevno!
5'
Na Stögerův rohový kop vyskočil nejvýše Ivan Orděc, ale po hlavičce nad břevno jen zlostně praštil dlaní do brány.
4'
A znovu zakončoval Philipp Hofmann tentokrát po vlastním zpracování Wittekovy přihrávky hrudí, dobře mířenou ránu na přední tyč, která se ještě otřela o ruku bránícího hráče, vyškrabuje Oliver Baumann na roh.
2'
Po trestném kopu od levé postranní čáry si zpracoval míč na prsou Schlotterbeck a chtěl střílet, zády k bráně stojící Hoffmann mu ale míč ukradl a střihl pěkné nůžky, jenže míří přímo do rukavic brankáře Baumanna.
1'
Bernardo da Silva sice naskočil bolestivě do Pavla Kadeřábka, jenže píská se už předchozí ofsajd Bochumi.
1'
Domácí nastoupili v tmavomodrých dresech, hosté dnes hrají v bílých.
1'
Zatímco Hoffenheim teprve podruhé v sezoně nastupuje ve stejném složení jako v minulém kole, trenér Bochumi změnil sestavu po neúspěchu ve Wolfsburgu na třech postech. Vykartovaného Osterhageho, Mašoviće a Asana nahrazují Orděc, Broschinski a po dvou měsících se do základu vrací Wittek.

VfL Bochum: Riemann – Passlack, Orděc, Schlotterbeck, da Silva – Bero, Losilla (C), Stöger, Wittek – Broschinski, Hofmann.
Náhradníci: Luthe – Gamboa, Römling, Mašović, Förster, Elezi, Daschner, Asano, Paciência.
Trenér: Butscher

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel, Tohumcu, Kramarić, Skov – Weghorst, Beier.
Náhradníci: Philipp – Brooks, Akpoguma, Jurásek, Stach, Bischof, Becker, Bebou, Bülter.
Trenér: Matarazzo

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch.
Ještě nikdy se Bochum s Hoffenheimem nerozešly smírně, historie vzájemných zápasů čítá pět vítězství Bochumi a čtyři klubu z Bádenska-Württemberska. Loni zvítězil Hoffenheim doma 3:2, ale z Porúří si odvezl porážku 2:5. Doma pak opět uspěl i v této sezóně, kdy hosté jen v poslední minutě korigovali výsledek na konečných 3:1.
TSG 1899 Hoffenheim po čtyřech porážkách z pěti kol ztrácel naději na evropské poháry, ovšem výhra 4:3 v přestřelce nad Mönchengladbachem Stachovým gólem v nastaveném čase ho i z 9. místa znovu vrací do hry. Potřebuje ovšem bodovat venku, doma ho v závěru sezóny čekají špičkoví soupeři Lipsko a Bayern Mnichov.
V ofenzívě sází letos Hoffenheim na trio Beier (13), Kramarić (11), Weghorst (7). Z českých fotbalistů se Pavel Kadeřábek při 26 startech trefil jednou, David Jurásek po zimním příchodu z Benficy nastoupil devětkrát a zatím neskóroval.
VfL Bochum se propadla po minulé porážce 0:1 ve Wolfsburgu na barážovou šestnáctou příčku o skóre za rozjetou Mohuč. Za posledních 12 kol dokázala zvítězit pouze jednou, a to paradoxně nad obhájcem titulu Bayernem Mnichov.
Nejlepším střelcem Bochumi je letos sedmigólový Takuma Asano. Jeden gól si při 25 startech připsal i slovenský reprezentační záložník Matúš Bero.
V trestu za žluté karty jsou pro tento zápas Osterhage a Antwi-Adjei.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.