Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Darmstadt : Dortmund - 13. ledna 2024   18:30

0:3
(0:1)
Dortmund
24' Brandt  (Bynoe-Gittens) • 77' Reus  (Sancho) • 90+2' Moukoko  (Sabitzer)
Darmstadt
Schuhen – Klarer, Riedel, Maglica – Franjić, Holland (C), Karić, Bader (46. Vilhelmsson), Kempe (87. A. Müller), Skarke (87. Zimmermann) – L. Pfeiffer (87. Torsiello).
Brunst – Gjasula, Isherwood, J. Müller, Schnellhardt.
Aytekin – DIetz, Leiche
Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor
Dortmund
Kobel – Meunier, Can (C), N. Schlotterbeck (89. Süle), Maatsen – Brandt (55. Reus), Özcan, Sabitzer – Malen (89. Reyna), Füllkrug (81. Moukoko), Bynoe-Gittens (55. Sancho).
Meyer – Hendry Blank, Morey, M. Wolf.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
Přeji Vám hezký zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 8:9. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.
Máme za sebou utkání 17. kola německé Bundesligy, ve kterém domácí Darmstadt podlehl Burussii Dortmund 0:3.
Do zápasu lépe vstoupili domácí, avšak nepovedenou standardkou si přivodili malér v podobě branky Juliana Brandta.
Ve 2. půli se v 77. minutě prosadil Marco Reus po skvělé přihrávce od Sancha. Tento gól domácí položil a ti v závěru po skvělé akci Moukoka inkasovali 3. branku.
Darmstadt tak stále zůstává poslední, BvB se přiblížilo špici.
90+4'
90+2'
Dortmund právě vstřelil branku!
Autorem branky je YOUSSOUFA MOUKOKO, asistoval mu Marcel Sabitzer!!!
Marcel Sabitzer a Youssoufa Moukoko si vyměnili míč, až se k němu dostal YOUSSOUFA MOUKOKO, který kličkami umotal obranu domácích a poslal míč s odrazem od břevno do sítě. Skvělá akce hostů.
90+1'
Giovanni Reyna za své nesportovní chování vidí žlutou kartu.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Niklas Süle,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Giovanni Reyna.
87'
Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
ze hřiště odchází Luca Pfeiffer, přichází Fabio Torsiello,
ze hřiště odchází Tobias Kempe, přichází Andreas Müller,
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Christoph Zimmermann.
86'
Domácí hráči kombinují s míčem a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.
84'
Fyzioterapeut Ackerman si pustil pusu na špacír a viděl žlutou kartu.
83'
Velmi nepřesný volný přímý kop předvedli domácí.
81'
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.
80'
Matej Maglica napřáhl z velké dálky, nicméně jeho střela ohrozila spíše diváky na tribuně.
79'
Opaření domácí hráči kombinují s míčem a vypadají hodně odevzdaně.
77'
Autorem branky je MARCO REUS, asistoval mu Jadon Sancho!!!
Jadon Sancho si na hraně ofsajdu naběhl na skvělou přihrávku ze středu hřiště, skvěle si míč přebral a se zvednutou hlavou přihrál míč úplně volnému MARCOÚ RESUSOVI, který doklepl míč do prázdné brány. Nádherná akce hostí.¨
VAR potvrdil, že Sancho nestál v ofsajdu a gól platí.
75'
Niclas Füllkrug napřáhl z dálky ke střele, ale střela byla velmi nepřesná.
74'
Hráči BvB hrají jako opaření a nejsou schopní delší dobou držet míč na svých kopačkách.
72'
Clemens Riedel sestřelil Malena. Od rozhodčího vidí poslední varování.
71'
Fabian Holland si počínal nedovoleně a přerušil útočnou akci Darmstadtu.
70'
Nepřesnost při finální fázi předvedli domácí, a proto bude od své branky rozehrávat Gregor Kobel.
68'
Z poza šestnáctky se ke střele dostal Marcel Sabitzer, jehož střelu brankář Marcel Schuhen vyrazil na rohový kop.
67'
S volným přímým kopem domácích si obrana BvB poradila.
66'
Hráči Dortmundu se snažili hru uklidnit, ale faulovali a hráči Darmstadtu budou zahrávat další standardku.
64'
To snad není možné!!!
Po rohovém kopu a jeho prodloužení Riedelem se k míči dostal Luca Pfeiffer, který svou hlavičkou z dvou metrů do protipohybu brankáře Kobela neproměnil. Brankář Gregor Kobel předvedl jeden z nejlepších zákroků kariéry. Toho byl neuvěřitelný zákrok!!!
64'
Střela Riedela byla zdí odražena na rohový kop.
64'
K míči se postavil Clemens Riedel.
63'
Domácí budou mít k dispozici velmi dobrou příležitost v podobě volného přímého kopu z dobré pozice.
61'
Dortmund hraje v Hesensku stále 1:0. Hra je však stále otevřená.
59'
Oscar Vilhelmsson se dostal do úniku, nicméně Emre Can předvedl skvělou rychlost a stihl útočníka domácích obrat o míč.
58'
Jadon Sancho se dostal k odraženému míči, avšak jeho střela byla zblokována.
58'
Hosté budou kopat rohový kop.
56'
Jeden velký Bundesligový návrat!!
Jadon Sancho se po více než třech letech vrací do Budesligy z Manchesteru United!! Vrací se do svého bývalého klubu, do Burussie Dortmund!
55'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus,
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Jadon Sancho.
55'
Hra se velmi přitvrdila.
53'
Domácí budou zahrávat volný přímý kop.
51'
Na hřišti vznikla šarvátka. Matej Maglica viděl žlutou kartu za své nesportovní chování.
50'
Hra je přerušena, neboť na hřiště vběhl fanoušek. Ten byl však rychle zpacifikován domácí pořadatelskou službou a bude předán německé policii.
49'
Jamie Bynoe-Gittens se dostal z brejku do dobré pozice, ale jeho střela byla nepřesná.
48'
Luca Pfeiffer napřáhl z větší dálky, nicméně jeho střela byla spíše propagační a jen pozdravila brankáře Gregora Kobla.
47'
S míčem si hraje Gregor Kobel, který si jej v prvním poločasu moc neužil.
46'
ze hřiště odchází Matthias Bader, přichází Oscar Vilhelmsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v19:35.
Máme za sebou první poločas, po kterém domácí Darmstadt prohrává s Borussiou Dortmund 0:1.
Domácí lépe vstoupili do utkání, drželi míč na svých kopačkách a nepouštěli vosy z Dortmundu k míči. Avšak jedna nepovedeně zahraná standardka vše změnila. Jamie Bynoe-Gittens utekl domácí obraně, předal míč Brandtovi a ten propálil domácího gólmana v minutě 24. V závěru poločasu měli hosté několik závarů, avšak gól nevstřelili a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.
45+4'
45+3'
Marcel Schuhen špatně vyběhl a Julian Brandt si ho obhodil, avšak jeden z obránců zvládl odkopnout míč do autu.
45+2'
Zmatek před domácí bránou zvládl vyřešit Tobias Kempe.
45'
S rohovým kopem BvB si domácí poradili.
44'
Julian Brandt potáhl míč, předal ho Jamie Bynoe-Gittensovi, který přihrával na Donyella Malena, před ním však fantasticky skluzem zastavil míč Christoph Klarer. Ten poslal míč na roh.
43'
Po další chybě v obraně domácích se k brejku dostal Niclas Füllkrug, jehož pokus byl v poslední chvíli zblokován domácím Christophem Klarerem.
43'
Nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Darmstadtu.
42'
Po sklepnutí od Niclase Füllkruga se k míči dostal Donyell Malen, jehož střela z první skončila vedle domácí brány.
41'
Domácí hráči kombinují s míčem a vyčkávají na prostor v obraně hostí.
39'
Luca Pfeiffer vymyslel nádherný cenr na nohu Tima Skarka, jehož volej skončil vysoko nad.
37'
Nepřesnou rozehrávku předvedli hráči BvB.
34'
Po tvrdém souboji ve středu pole leží na zemi Jamie Bynoe-Gittens.
33'
Marcel Schuhen se zdá být v pořádku a hra pokračuje.
31'
Ian Maatsen sice nechtěně, ale nesmyslně sestřelil brankáře Marcela Schuhena, který skvěle vyběhl. Trefil ho do oblasti břicha a ten je v péči lékařů. Ian Maatsen se mu hned omlouval.
30'
Nico Schlotterbeck nacentroval na Niclase Füllkruga, ale jemu chyběl krok a míč proletěl za brankovou čáru.
29'
Hráči Dortmundu převzali otěže hry a kombinují s míčem.
26'
Matthias Bader si našel míč a snažil se pálit. Jeho střelu však Donyell Malen zblokoval.
24'
Autorem branky je JULIAN BRANDT, asistoval mu Jamie Bynoe-Gittens!!!
Po špatně zahrané standardce domácích sebral míč Jamie Bynoe-Gittens, který si na půlce obhodil dva hráče, utekl obraně a předal míč JULIANU BRANDTOVI, který technicky propálil brankáře Schuhena.
23'
Volný přímý kop budou zahrávat domácí.
22'
Počasí v Darmstadtu není ideální. Teplota se pohybuje kolem – 2 stupňů a fouká silný vítr.
21'
K dobré šanci se dostal Julian Brandt, který se dostal k centru od Maatsena a jeho střela šla na bránu. Výborný reflexivní záktok předvedl brankář Marcel Schuhen.
20'
Donyell Malen se snažil najít Brandta ve vápně, ale domácí obrana dobře fungovala.
18'
Hra je taková nemastná neslaná. Darmstadt kombinuje s míčem kolem půlky a hráči BvB jsou velmi pasivní.
17'
Domácí Matthias Bader se dožadoval odpískání penalty po ruce protihráče, ale hlavní rozhodčí byl proti.
14'
Clemens Riedel se snažil najít centrem své spoluhráče, jenže jeho pas byl nepřesný.
13'
Luca Pfeiffer se dostal k míči ve vápně, ale byl v obklíčení dvou hráčů a přišel o něj.
12'
Hosté se osmělují a začínají kombinovat na útočné polovině.
10'
Domácí hráči hrají s míčem a kombinují kolem půlky.
9'
Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop.
8'
Domácí vstoupili do utkání lépe a kombinují s míčem na vlastních kopačkách.
6'
Ian Maatsen zblokoval centr domácích. Ten si ještě stihl stáhnout brankář Gregor Kobel.
5'
Domácí hráči kombinují s míčem a vyčkávají na chybu v obraně Dortmundu.
4'
Domácí hráči budou zahrávat roh.
3'
Jamie Bynoe-Gittens vidí hned z kraje utkání žlutou kartu za sestřelení unikajícího Tima Skarkeho.
2'
Marcel Sabitzer se otočil s míčem a z dobrých 30ti metrů vypálil. Jeho střela byla však velmi nepřesná.
1'
Úvodní rozehrávka Darmstadtu byla nepřesná a míče se zmocnili hosté.
1'
Před začátkem dnešního utkání se bude držet minuta ticha za zesnulou legendu německého fotbalu, za Franze Beckenbauera, který umřel minulou neděli, 7.1.20224, ve věku 79 let.
Hlavní rozhodčí přivádí oba týmy na hrací plochu.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Klarer, Riedel, Maglica – Franjić, Holland (C), Karić, Bader, Kempe, Skarke – L. Pfeiffer.
Náhradníci: Brunst – Gjasula, Isherwood, J. Müller, Schnellhardt, Torsiello, Vilhelmsson, Zimmermann, A. Müller.
Trenér: Lieberknecht T.

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Can (C), N. Schlotterbeck, Maatsen – Brandt, Özcan, Sabitzer – Malen, Füllkrug, Bynoe-Gittens.
Náhradníci: Meyer – Hendry Blank, Morey, Moukoko, Reus, Reyna, Sancho, Süle, M. Wolf.
Trenér: Terzic E.

Rozhodčí: Aytekin – DIetz, Leiche.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítám Vás u dnešního utkání 17. kola Bundesligy, ve kterém SV Darmstadt přivítá Borussiu Dortmund. Přeji Vám příjemnou zábavu.
V rámci 17. kola německé Bundesligy se mezi sebou utkají týmy SV Darmstadt 98 a Borussia Dortmund. SV Darmstadt 98:
Domácí Darmstadt na tom po podzimní části není vůbec dobře. Po 16. odehraném kole se nachází na posledním, 20. místě. Stihl nasbírat pouhých 10 bodů za 2 výhry, 4 remízy a 10 porážek s pasivním skóre 20:41. Na příčky před ním to nemá vůbec daleko. Na 18. příčku ho dělí pouze horší skóre a na 17. místo Unionu Berlín ztrácí pouhé tři body.
Z pěti posledních zápasů dokázal nasbírat pouhé dva body za dvě remízy a 3 porážky.

To hostující Borussia Dortmund je na tom o poznání lépe, ale jistě za očekáváním. Za 16 odehraných zápasů stihli vosy nasbírat celkem 27 bodů za 7 výher, 6 remíz a tři porážky s aktivním skóre 30:25. Nachází se na 5. místě ligové tabulky. Po minulé sezóně, kdy Dortmund do poslední minuty bojoval na dálku o titul s Bayernem Mnichov je proto zatím tato sezóna zklamáním. Na svého rivala z Bayernu ztrácí prozatím 11 bodů, na vedoucí Bayer Leverkusen dokonce bodů 15.
V minulém kole remizoval překvapivě doma s Mohučí 1:1. I přesto je Dortmund jasným favoritem utkání.

Utkání bude řídit Deniz Aytekin, asistovat mu budou pánové Christian Dietz a Christian Leiche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.