Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Augsburg - 19. dubna 2024   20:30

Frankfurt
55' Šájbí (Dina Ebimbe) • 61' Ekitiké  • 90+5' Marmúš (Schirí)
3:1
(0:1)
Augsburg
13' Vargas  (Demirović)
Frankfurt
Trapp (C) – Buta (89. Smolčić), Koch, Pacho, Max (70. Nkounkou) – Dina Ebimbe (78. Knauff), Götze (89. Ferri), Schirí, Šájbí – Marmúš, Ekitiké (78. Larsson).
Grahl – Hasebe, Chandler, van de Beek.
Petersen – Sather, Wessel
Deutsche Bank Park, Frankfurt
Augsburg
Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, M. Pedersen – Engels (80. Michel), Jakić (80. Breithaupt), Vargas (57. Biel), Maier – Tietz (65. P. Pfeiffer), Demirović (C).
Koubek – Bauer, Dorsch, Kömür, Beljo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 2:19.
Frankfurt si udržel šesté místo a utekl sedmému Augsburgu na rozdíl šesti bodů, což ho výrazně přibližuje účasti v evropských pohárech.
Zhruba hodinu to vypadalo, že Frankfurt popáté v řadě nevyhraje. Kvůli jediné šanci Augsburgu a gólu Vargase od 13. minuty prohrával a změna k lepšímu nastala až deset minut po pauze, kdy k obratu zavelel Šajbí. Krátce poté se prvního gólu za Eintracht dočkal Ekitiké a z poslední akce zápasu ještě uzavřel skóre Marmúš.
90+7'
90+7'
Za svlečení dresu při oslavě gólu dostal Marmúš žlutou kartu.
90+5'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Schirí odvrátil roh před vápno. UMAR MARMÚŠ se v souboji zbavil Pedersena a v souvislosti s účastí Dahmena na útočné standardní situaci běžel z vlastní poloviny na prázdnou kasu, což mu usnadnilo cestu za prvním ligovým gólem od 25. února.
90+5'
Fáris Šájbí vzorně přepnul do obrany. S Mbabuem se vrátil až do křídla a tam srazil míč na další nepovedený roh v podání Maiera.
90+4'
Michel udržel míč ve hřišti a centrem na ztrojeného Demiroviće získal pro své barvy roh, jenž skončil v rukavicích Trappa.
90+3'
Ansgar Knauff tak dlouho váhal s vhozením autu, až ho sudí Petersen potrestal za zdržování žlutou kartou.
90+2'
Nevynucená chyba Mbabua způsobila odchod míče za postranní čáru. Nkounkou nebude spěchat s provedením autu.
90'
Robin Koch zezadu podkopl Demiroviće a v devadesáté minutě si připsal na konto již osmou žlutou kartou v sezóně.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Nacho Ferri.
89'
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Hrvoje Smolčić.
87'
Faul Pedersena na Götzeho teď bodl asi všem protagonistům, kteří během chvilky absolvovali několik intenzivních sprintů.
86'
A zase rychle na druhou stranu. Augsburg šel vpřed v solidním počtu, jenže Koch krkolomný postup ukončil rázným odkopem do bezpečí.
85'
Ani ze hry Maier nebezpečný nebyl. Střílený pas do ohně byl odražen k hráčům Frankfurtu a ti se velmi rychle vydali do protiútoku. Knauff urazil několik desítek metrů. Dokonce i obešel Dahmena, ale finální přihrávka do malého vápna šla mimo dosah Marmúše.
84'
Arne Maier z přetaženého rohu nic nevymyslel. Naopak se jeho parťáci museli rychle vracet s brejkem Marmúše, který skončil na půlící čáře.
83'
Menší zmatky v domácí defenzivě dopadly Pfeifferovou tečovanou střelou z otočky. Zhruba deset minut před koncem je z toho rohový kop.
82'
Hostům chybí potřebný klid na kopačkách. Přesvědčil se o tom i Mbabu. Kvůli nepřesné přihrávce na tohoto krajního hráče se pokračuje odkopem od branky nezaměstnaného Kevina Trappa.
81'
Praporek druhého asistenta rozhodčího vlaje ve vzduchu. Dlouhý nákop z vlastní poloviny přebíral čerstvý Sven Michel v ofsajdu.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Sven Michel.
80'
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Tim Breithaupt.
79'
Uduokhaiův útočný výlet byl ukončen nepříliš vydařeným centrem. Augsburg pak nezahrozil ani z vhazování Pedersena.
78'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Hugo Larsson.
78'
ze hřiště odchází Éric Dina Ebimbe, přichází Ansgar Knauff.
77'
Podle očekávání se na hřiště dostanou i Knauff a Larsson. Zatím se ale čeká na přerušení.
76'
Z Meierova odvráceného rohu vzešla jen mimořádně nepřesná rána z druhé vlny. Jejím autorem byl Mads Pedersen.
75'
Iljás Schirí ubránil Mbabua za cenu rohového kopu. Současně si trochu ublížil, na kolenou se drží za žebra.
74'
Po dvou nebezpečných standardách se její realizace Šájbímu nepovedl. Přetažený balón se stal kořistí brankáře Dahmena.
72'
Jakićovo tristní přenesení hry mělo za následek ztrátu míče a darovaný aut ve prospěch Aurélia Buty.
71'
Ekitiké si poctivě přišel pro faul hluboko na vlastní polovinu. Zpět do pohybu uvádí balon Götze.
70'
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Niels Nkounkou.
69'
Hosté ve dvou lidech nezahrozili. Maier nesladil směr přihrávky s pohybem Demiroviće.
68'
Podruhé za sebou prošla Šajbího standardka za všechny obránce Augsburgu. Gól z toho opět nebyl, Dina Ebimbe rovněž dostatečně neumístil střelu hlavou.
67'
Jeffrey Gouweleeuw vyfasoval zbytečnou žlutou kartu za řeči. Hráči Augsburgu jsou v této chvíli hodně podráždění.
66'
Pedersen ztratil balon na půlce. Marmúš neprodleně otočil hru a v souvislosti s faulem vracejícího se Pedersena uchmátl přímý kop.
65'
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Patric Pfeiffer.
65'
Ermedin Demirović pyká žlutou kartou za zlou reakci na odpískaný faul na Butu. Následuje střídání...
63'
Na základě Šájbího standardky vyplaval za obránci Augsburgu Robin Koch, nicméně Dahmen si s hlavičkou letící doprostřed branky hravě poradil.
62'
Další útočná vlna Eintrachtu byla zastavena vracejícím se Jakićem. Dahmen si po těžké malé domů usnadnil život odkpoem do autu.
61'
Marmúš rozvinul akci z půlící čáry. U hranice šestnáctky pak HUGO EKITIKÉ se štěstím udržel balon proti přesile a křížnou střelou odrazil míč od levé tyče do sítě. Francouz má obrovskou radost, na první trefu po příchodu z PSG musel čekat velmi dlouho!
60'
Tietz neprošel přes okraj pokutového území. O pár sekund později na něj nedoletěl nákop Pedersena. Ve vzduchu úřadoval Koch.
60'
Držení míče: 66 % – 34 %.
59'
Obraz hry se po změně stran nezměnil. Hraje se vesměs na jednu branku. Ofenziva Augsburgu skoro neexistuje, a to i kvůli tomuto ofsajdu Demiroviće.
57'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Pep Biel.
55'
Zaplněný Deutsche Bank Park oslavuje vyrovnání na 1:1! Dina Ebimbe si na pravém křídle narazil s Butou a brilantním centrem před malé vápno se podílel na gólové střele FÁRISE ŠAJBÍHO, kterého v klíčový okamžik nezachytil Mbabu. Dahmen si na míč pravačkou sice sáhl, ale na vyražení to bylo málo.
53'
Fáris Šájbí ani v tomto případě nic převratného nevymyslel. Po zásahu Gouweleeuwa se Frankfurt vrátil na půlku a pak až k vlastnímu brankáři.
52'
Roh zprava domácím nevyšel. Hned vzápětí si ale vyzkouší rozehrávku i z opačné strany. Do autu vrátil míč narozeninový oslavenec Mbabu.
51'
Nacvičený signál rozjel Šájbí. Götze jeho přízemní přihrávku pustil za sebe k Tutovi a ze střely zpoza vápna se stal roh. Míč byl odkloněn kopačkou Gouweleeuwa.
50'
Další faul Augsburgu. Těsně vedle vápna se provinil Pedersen, kterému chtěl pláchnout Éric Dina Ebimbe.
49'
Arne Engels vidí první žlutou kartu v zápase za taktický faul uprostřed hřiště. Div, že rozběhnutému Marmúšovi neroztrhl dres.
48'
Hra je zastavena kvůli ležícímu Jakićovi. Osudný se mu stal drsný vzdušný souboj s Egypťanem Marmúšem.
47'
I přes neplodný výkon ofenzivy ponechal Dino Toppmöller na hřišti kompletní základní jedenáctku. Navzdory tomu je vysoce pravděpodobné, že se hráči jako Larsson, Knauff a Nkounkou do hry podívají.
46'
Augsburg se v první půlce prezentoval hrou ze zabezpečné obrany. Na Dahmena prošly dvě středně těžké střely, zatímco Trapp na druhém konci hřiště z jediné kloudné akce hostů inkasoval – Mbabu vzal míč Maxovi a Demirović přichystal gólovou pozici pro Rubena Vargase. Pak už zase útočil výhradně Frankfurt, ale Marmúš v jediné nadějnější situaci poslal míč vedle levého horního rohu brány.
45+1'
45+1'
Platonický tlak Frankfurtu končí Marmúšovou nechytatelnou přihrávkou na Götzeho. Předtím byly k vidění dva nepovedené centry z obou rohů vápna od Buty a Maxe.
44'
Dina Ebimbe si na křídle přehodil balon na centrující levačku. Max jeho přetažený pas sklepl k Marmúšovi. Egypťanovi optimálně nevyšel krok a střela z voleje proletěla vedle šibenice.
43'
Aurélio Buta vyrazil na ofenzivní dobrodružství. V rohu si jej hlídal Pedersen a ve finále musel být rád za zisk vhazování.
42'
Marmúš se za půlkou šikovně odpoutal od svého strážce. Navázat na jeho postup mohl Dina Ebimbe, jenže přes posledního obránce Gouweleeuwa se k zakončení nedostal.
41'
Augsburg nalezl na rozehrávku Eintrachtu, ale pak tento vybojovaný balón lacino odevzdal nepochopenou prostrkávačkou Jakiće.
40'
V době Trappova odkopu byl Ekitiké přistižen v postavení mimo hru. Hosté rozehráli nákopem na hrot. Ten byl sklepnut k Tietzovi, jehož pokus o volej byl mimořádně nepovedený.
39'
Max realizoval další standardní situaci. Mbabu odhlavičkoval balon směrem k Marmúšovi a ten se ve společnosti Pedersena marně snažil vybojovat roh.
38'
Éric Dina Ebimbe zpackal jednoduchou přihrávku. Domácí to částečně odčinili aktivním presinkem. Dahmen pod tlakem nerozehrál přesně na Mbabua.
37'
U Vargasova centru byl nejdříve Pacho. Hosté chtěli pokračovat, ale brzy jim to bylo zatrhnuto v důsledku Jakićovy hry rukou.
36'
Ani standardky domácím moc nepomáhají. Stejně jako v minulém případě se Marmúšovi nepovedlo krátký roh Fárise Šájbího posunout na výhodněji postavené kolegy.
35'
Rušno bude kolem Dahmenovy branky i dál. Éric Dina Ebimbe získal na bránícím Pedersenovi rohový kop.
34'
Maxův nekvalitní centr byl odvrácen na Butu. Domácí zůstali v tlaku, jenže Šajbího dlouhý balón se znovu zařadil mezi neadresné.
33'
Ruben Vargas vytvořil faul na Maxe. Sudí Petersen přisuzuje Eintrachtu standardní situaci z levé strany.
32'
Pacho s Maxem nenašli odvahu na přechod do útočné fáze. Malou domů na brankáře Trappa doprovází sílící pískot hesenských fanoušků.
31'
Tietz byl v zákrytu, když na něj letěl centr Mbabua. Na druhém konci hřiště nikoho nenašel ani Max.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
29'
Nákop Pacha si stopeři bavorského týmu pohlídali. Hráči v bílém přešli do rychlého brejku a Tietzovi chybělo málo, aby na zadní tyči dosáhl na nabídku od Engelse.
28'
Druhý gólový direkt zatím nepřišel. Jakićově nepřesné hlavičce z centru Maiera předcházelo porušení pravidel.
27'
Augsburg vylezl z obranné ulity. Mbabu vytáhl míč po pravé straně a odrazem o skluzujícího Pacha získal rohový kop.
25'
Engels ukopl Butovi balon na roh. Po centru zprava u Dahmena kraloval Uduokhai a hlavičkou vrátil hru do bezpečnějších vod.
24'
Marmúš otočil těžiště na volnější pravou stranu. Buta to zkusil z pořádné dálky a přinutil Dahmena k druhému zákroku.
23'
Kousek za středovým kruhem byl poslán na zem Šajbí. Frankfurt bude rozjíždět další kolotoč přihrávek.
22'
Jakić si musel pospíšit se střelou z delší vzdálenosti, protože se na něj řítil jeden z obránců. Rána z jedné tak Trappa nevylekala.
21'
Dlouhé přenesení doleva patřilo Pedersenovi. Ten protáhl krok, ale po několika metrech si ve sprintu sám ukopl balon za postranní lajnu. Aut pro Butu.
20'
Obrana Augsburgu pustila Ekitikého k nákopu z hloubi pole. Francouzský útočník se však nedobře postavil k hlavičce a Dahmenův zásah zapotřebí nebyl.
18'
Pachův nejistý odkop se od Tietze odrazil k Trappovi.
17'
Frankfurt trochu uklidňuje hru zdlouhavou přípravnou fází. Míč cirkuluje mezi členy zadní řady.
16'
Hodně ambiciózní pokus z dálky nedokázal Buta nasměrovat podle představ domácích fanoušků. Dahmen opět vykopává.
15'
Ekitikého narážečka dostala do palebné pozice Ebimbeho. Míč letící do spodního rohu brány Dahmen vytěsnil na roh.
13'
Augsburg právě vstřelil branku!
Maxova ztráta balonu na vlastní polovině měla pro Eintracht fatální následky! Mbabu pomohl založit brejk Demiroviće. Ten dobře načasoval přihrávku před RUBENA VARGASE a pětadvacetiletý Švýcar z pravé části vápna zkušeně napálil míč do horní části brány.
13'
Laxní přihrávku Ebimbeho na Schirího vystihl Pedersen. Ve snaze o rychlý brejk tento fotbalista ztratil kontrolu nad balonem a Eintracht bude vhazovat.
12'
Eintracht nevyvíjí velkou aktivitu při napadání, takže si Dahmen může dovolit stát nad balonem dobrých deset metrů před svým vápnem.
11'
Marmúšova prudká rána z osmnácti metrů byla ztečována vedle branky. Na první pohled to vypadalo na zásah bránícího hráče, přesto je nařízen odkop od Dahmena.
10'
Pacho důsledně pokryl Demiroviće a Mbabuova přihrávka vzduchem tak zase skončila v autu. Úvod zápasu je plný nepřesností.
9'
Dahmen si poprvé ošahal balon v rukavicích, když v nich bez stresu pohltil neadresný centr Diny Ebimbeho.
8'
Standardka se hostům moc nepovedla. Přetaženou diagonálu doprovodil do autu Ekitiké.
7'
Ruben Vargas si naběhl do zpevněného Götzeho. Hlavní rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok světového šampiona.
6'
Max kopal centr na bližší tyč. Marmúšovi se prodloužení nepovedlo a Augsburg snadno dostal balon ven z ošemetných pozic.
5'
Götzeho sražený pas má za následek premiérový roh ve prospěch hesenského týmu.
4'
Ruben Vargas si pomohl faulem na Butu, když se snažil prosadit u levé postranní čáry. Ani Eintracht pak u balonu dlouho nevydržel.
3'
Tietz prodloužil aut Mbabua mimo dosah dalšího ze svých spoluhráčů. Trapp nechal vyrolovat balon do zámezí.
2'
O zahajovací rozehrávku se postaral Augsburg, který nastupuje v bílých dresech. Eintracht hraje v černočervené kombinaci.
1'
Před výkopem se drží minuta ticha za frankfurtskou legendu Bernda Hölzenbeina. Mistr světa z roku 1974 zemřel minulý týden ve věku 78 let.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Buta, Koch, Pacho, Max – Dina Ebimbe, Götze, Schirí, Šájbí – Marmúš, Ekitiké.
Náhradníci: Grahl – Smolčić, Hasebe, Nkounkou, Larsson, Chandler, van de Beek, Knauff, Ferri.
Trenér: Dino Toppmöller

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, M. Pedersen – Engels, Jakić, Vargas, Maier – Tietz, Demirović (C).
Náhradníci: Koubek – P. Pfeiffer, Bauer, Biel, Breithaupt, Dorsch, Kömür, Beljo, Michel.
Trenér: Jess Thorup

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.
1. vzájemný zápas

03.12.2023 (13. kolo)
Augsburg – Frankfurt 2:1
Branky:
35. F. Jensen, 58. Iago – 78. Dahmen vl.
Eintracht Frankfurt

Hesenskému klubu se na jaře nedaří. Od začátku února vyhrál jen ve dvou ligových zápasech a mezitím vypadl z 1/16 finále Evropské konferenční ligy s belgickým Unionem Saint-Gilloise. v posledních čtyřech kolech Eintracht posbíral pouze dva body za remízy s Unionem Berlín a Werderem Brémy. Minulý týden si ve Stuttgartu připsal porážku 0:3, o které bylo rozhodnuto ještě před koncem první půle. V tabulce je Frankfurt šestý a od pátého Dortmundu ho dělí propastných čtrnáct bodů. Navzdory osmizápasovému gólovému půstu vede týmovou produktivitu Egypťan Umar Marmúš (10+6). Trenér Dino Toppmöller postrádá vykartovaného obránce Tutu. Na marodce jsou záložníci Schirí s Rodem a útočník Kalajdžić.
FC Augsburg

Hosté z Bavorska jsou v těchto týdnech v mnohem lepší náladě. Z předchozích sedmi kol hned pětkrát brali maximální počet bodů a v tabulce se výrazně přiblížili místům zaručující postup do evropských pohárů. S bilancí 10-9-10 je Augsburg sedmý, přičemž na šestý Eintracht ztrácí zanedbatelné tři body. Minulý týden se svěřencům Jesse Thorupa podařilo odčinit porážku 1:3 z Hoffenheimu a před vlastními fanoušky zdolali berlínský Union v poměru 2:0. Hlavní hvězdou této sezóny je Bosňan Ermedin Demirović, který je s patnácti zásahy pátým nejlepším střelcem celé Bundesligy. K tomu má na kontě osm asistencí. Na široké marodce figurují jména jako Iago, Oxford, Rexhecaj, Iago a Dorsch.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola německé Bundesligy. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Eintrachtem Frankfurt a Augsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.