Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Mönchengladbach - 20. dubna 2024   15:30

Hoffenheim
36' Weghorst (Kramarić) • 58' Prömel (Beier) • 66' Kabak (Weghorst) • 90+1' Stach (Bebou)
4:3
(1:1)
Mönchengladbach
39' Hack  (Pléa) • 78' Hack  (Scally) • 90' Hack  (Weigl)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak (71. Brooks), Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel (84. Stach), Tohumcu, Kramarić (84. F. Becker), Skov (90+4. Jurásek) – Weghorst, Beier (84. Bebou).
L. Philipp – Akpoguma, Bülter, Conte.
Storks – Siewer, Hüwe
PreZero Arena (Sinsheim)
28000 diváků
Nicolas – Friedrich (69. Ngoumou), Elvedi, Wöber – Lainer (69. Scally), Weigl (C), Itakura (90+2. Fukuda), Netz (90+2. Ullrich) – Reitz (69. Čvančara) – Pléa, Hack.
Olschowsky – Herrmann, Chiarodia, Neuhaus.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 18:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
Do bylo něco! Sledovali jsme krásnou fotbalovou přestřelku, která nakonec vyzněla lépe pro domácí celek. Hosté prohrávali 1:3, ale v 90. minutě dokázali srovnat na 3:3. Když už to vypadalo na remízu, rozhodl v nastavení Anton Stach a domácí tak berou tři body za vítězství 4:3!
90+4'
90+4'
Domácí trenér Pellegrino Matarazzo dostal za hlasité projevy nespokojenosti žlutou kartu.
90+4'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází David Jurásek.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Lukas Ullrich,
ze hřiště odchází Ko Itakura, přichází Šio Fukuda.
90+1'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí si berou vedení zpět! Po nákopu z vlastní poloviny se balon po rychlé kombinaci dostal k Ihlasu Bebouovi, který našel ANTONA STACHA a ten v gólové pozici nezaváhal!
90'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Krásný gól hostů a dokonce hattrick! ROBIN HACK zahrával roh, který domácí odvrátili k Julianu Weiglovi. Ten vrátil balon zpět HACKOVI, který překvapil všechny, když z velkého úhlu místo centru přímo vystřelil na bránu! Trefil to skvěle a hosté srovnávají.
88'
Zápas spěje do úplného konce. U balonu jsou nadále hostující fotbalisté.
87'
Dnešní utkání sleduje 28000 diváků.
86'
Konec zápasu se rychle blíží a na balonu jsou teď hodně domácí, kteří vycítili šanci na srovnání stavu. Domácí se jen brání.
84'
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Anton Stach,
ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Ihlas Bebou,
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Finn Ole Becker.
83'
Také domácí celek teď chystá hromadné střídání. Na hřiště půjdou tři hráči.
82'
Tomáš Čvančara za strkanici s protihráčem dostal žlutou kartu.
82'
Maximilian Beier byl faulovaný, ale za následnou strkanici s Čvančarou dostal žlutou kartu.
80'
Domácí rázem znervózněli a nedaří se jim tak, jako za stavu 3:1!
78'
Teď je to z ničeho nic najednou 3:2! K přetaženému centru na pravou stranu se dostal Joe Scally a jeho zpětný centr do vápna hlavou usměrnil přesně k tyči zcela nehlídaný ROBIN HACK!
77'
Hraje se zatím v poklidu a čtvrt hodiny před koncem to na žádné velké drama nevypadá.
75'
Ko Itakura fauloval a za svůj přečin proti pravidlům dostal žlutou kartu.
73'
Domácí mají otěže zápasu jasně ve svých rukou. Soupeře k ničemu nepouštějí a v pohodě kontrolují hru.
71'
ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází John Brooks.
69'
ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Tomáš Čvančara,
ze hřiště odchází Marvin Friedrich, přichází Nathan Ngoumou,
ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Joe Scally.
68'
Domácí fotbalisté díky dvěma gólům v krátkém sledu prakticky jasně ovládli hru a teď se jim hraje velmi dobře.
66'
Domácí velmi dobře napadali rozehrávku soupeře, k míči se dostal Wout Weghorst, který ho poslal na střed hřiště na OZANA KABAKA, který vystřelil přesně k tyči – 3:1!
64'
Na pravé straně uvnitř vápna se balon odrazil k Stefanu Lainerovi, který pohotovým zakončením trefil tyč domácí brány. Následuje odkop, o který se postará Oliver Baumann.
62'
Po rohovém kopu hostů hlavičkoval Nico Elvedi, míč ale poslal jen doprostřed brány, kde byl připravený Oliver Baumann.
61'
Do vápna domácího týmu celku dobře vnikl Alassane Pléa, jenže vystřelit nedokázal a ani jeho zpětná přihrávka nebyla úplně povedená.
60'
Bleskově mohl odpovědět Alassane Pléa, ten v dobré střelecké pozici ale nezamířil úplně dobře.
58'
To byla paráda! Beier poslal balon na GRISCHU PRÖMELA, který si navedl balon na střelu a ranou zpoza vápna překvapil všechny včetně brankáře Nicolase!
56'
Po rohovém kopu pálil Wout Weghorst, z úhlu ale Nicolase nepřekonal.
55'
Zajímavý centr do vápna posílal Kadeřábek, hostující defenziva odvrátila míč na rohový kop.
54'
Hraje se převážně na polovině hostujícího celku, ten se ale zatím dobře brání.
52'
Domácí fotbalisté jsou nadále aktivnější a po změně stran jsou výrazně aktivnější než soupeř.
50'
Ke střele se dostal dnes aktivní Pavel Kadeřábek, jeho střele ale chyběla přesnost, protože míč prolétl asi metr nad břevnem.
49'
Ozan Kabak fauloval a dostává žlutou kartu.
48'
Hráči Mönchengladbachu kopali rohový kop. Po centru Robina Hacka došlo k závaru ve vápně, přímé zakončení to ale nebylo.
47'
Aktivnější jsou v úvodu druhého poločasu hosté, kteří se tlačí na polovinu Hoffenheimu.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Hoffenheimem a Mönchengladbachem. Domácí fotbalisté se sice dostali do vedení, avšak hosté dokázali hned vzápětí srovnat a do kabin se tak odchází za stavu 1:1.
45+2'
45'
Další skvělý zákrok Moritze Nicolase, který tygřím skokem vyrazil střelu Kramariče!
45'
Rozeběhla se poslední minuta normální hrací doby první poločasu.
44'
První poločas pomalu spěje do finále, domácí jsou v tlaku a útočí.
43'
Přímý kop zahrával Robert Skov, jeho velmi povedený pokus prolétl asi tak půl metru vedle spojnice břevna a tyče.
42'
Po faulu na Kadeřábka budou teď domácí kopat přímý kop. Je to velmi zajímavá střelecké pozice.
41'
Domácí se samozřejmě snaží rychle odpovědět a tlačí se znovu na polovinu soupeře.
40'
Celou gólovou situaci ještě přezkoumával VAR, vše je ale v pořádku.
39'
Hosté vyhráli sérii soubojů ve středu pole a Alassane Pléa posunul míč na ROBINA HACKA, který sice zakončoval z lehkého úhlu, avšak zamířil naprosto přesně – 1:1!
37'
Domácí jsou u míče a teď očividně nikam nespěchají.
36'
Hosté udělali obrovskou chybu při rozehrávce od brankáře. Míč získal Kramarić a WOUT WEGHORST ve velké pohodě propálil bezmocného brankáře Nicolase.
34'
Střelecký pokus také na straně hostů. Z hranice vápna zkusil štěstí Alassane Pléa a jeho rána prolétla asi metr vedle levé tyče.
32'
Další velké šance domácích! Grischa Prömel poslal do vápna přesný centr a hlavičkující Maximilian Beier poslal balon do tyče!
30'
Andrej Kramarič rozehrál roh nakrátko, hosté se zatím dobře brání a hráči Hoffenheimu se k dalšímu zakončení nedostávají.
29'
Domácí fotbalisté se nyní nastěhovali k vápnu soupeře a hned vybojovali další rohový kop.
27'
Centr do vápna posílal Robert Skov, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.
27'
Do vápna Mönchengladbachu se snažil centrovat Maximilian Beier, po lehké teči hostující defenzivy z toho bude rohový kop.
25'
Julian Weigl byl nyní velmi blízko ke gólu, když se k němu dostal ve vápně odražený balon. V tísni ale nedokázal efektivně zakončit a Baumann v pohodě schoval míč do rukavic.
23'
Z pravé strany se pokoušel do vápna centrovat Kadeřábek, jenže při kopnutí do balonu byl již mimo hrací plochu a je pískáno. A následuje odkop.
21'
Po dvaceti minutách hry se dá konstatovat, že více ze hry mají domácí fotbalisté. Skóre zápasu je zatím bezbrankové.
19'
Po následném rohovém kopu se domácí již k dalšímu zakončení nedostali.
18'
Teď byl blízko ke gólu český obránce Pavel Kadeřábek! Ten se dostal po rychlé kombinaci domácích ke střele z rohu velkého vápna, jeho technický pokus ale skvěle vyrazil Nicolas!
16'
Domácí začínají mít velký tlak, hosté se jen brání a nedaří se jim překročit půlící čáru.
14'
Teď se o zakončení pokusil také Pavel Kadeřábek, jeho ránu ale zblokovala hostující defenziva.
13'
Robert Skov se pokusil na druhé straně také o zakončení, gólman Nicolas v pohodě zasáhl a míč schoval do rukavic.
11'
Máme za sebou deset minut hry a kromě střely Hacka jsme toho moc neviděli. U míče jsou domácí.
9'
A přeci jen jsme viděli první střelu. Z hranice vápna vystřelil Robin Hack, jeho přízemní pokus v pohodě lapil gólman Oliver Baumann.
8'
Hra je zatím hodně nepřesná, oba celky se přetahují o balon a do zakončení se nedostávají.
6'
Úvod zápasu je oboustranně velmi opatrný. Je vidět, že ani jedno z mužstev nechce chybovat. Hraje se v okolí půlící čáry.
4'
Domácí fotbalisté jsou již u balonu také se teď pokoušejí o první útočný výpad.
2'
S míčem na kopačkách začali hosté. Zatím ale kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
1'
Hráči obou týmů nastupují na trávník PreZero Areny, zápas co nevidět začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel, Tohumcu, Kramarić, Skov – Weghorst, Beier.
Náhradníci: L. Philipp – Akpoguma, Bebou, F. Becker, Brooks, Bülter, Conte, Jurásek, Stach.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Friedrich, Elvedi, Wöber – Lainer, Weigl (C), Itakura, Netz – Reitz – Pléa, Hack.
Náhradníci: Olschowsky – Čvančara, Fukuda, Herrmann, Chiarodia, Neuhaus, Ngoumou, Scally, Ullrich.
Trenér: Gerardo Seoane

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe.
To Mönchengladbach se v tak bezstarostné pozici nenachází. Tým vedený trenérem Gerardem Seoanem je hodně vzdáleným pohárovým místům, ale na šestnáctou příčku má náskok pouhých pět bodů.
Zatímco Hoffenheim bude sezonu dohrávat s určitostí ve velkém klidu, tak hosté budou potřebovat ještě nějaké body získat. Hoffenheim trácí na body znamenající účast v pohárové Evropě devět bodů a na šestnáctou příčku znamenající baráž o setrvání v Bundeslize mají náskok deseti bodů. Pět kol před koncem soutěže je tak jisté, že Hoffenheim nebude hrát o poháry a ani on záchranu.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 30. kola německé Bundesligy mezi domácím Hosffenheimem a hostujícím Mönchengladbachem. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj dvou týmů ze středu tabulky. Lépe jsou na tom domácí fotbalisté, kteří jsou aktuálně devátí a na kontě mají 36 bodů. Hosté jsou jedenáctí a bodů mají 31.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.