Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Frankfurt - 17. prosince 2023   17:30

Leverkusen
14' Boniface (Wirtz) • 51' Frimpong (Boniface) • 57' Wirtz (Boniface)
3:0
(1:0)
Leverkusen
Hrádecký /C/ – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong (83. Tella), Palacios (83. Hincapié), Xhaka, Grimaldo – Hofmann (83. Hložek), Wirtz (88. Amiri) – Boniface (72. Schick).
Kovář – Stanišić, Andrich, Adli.
Dingert – Kempkes, Kimmeyer
BayArena, Leverkusen
30 210 diváků
Frankfurt
Trapp /C/ – Buta, Silva, Koch (64. Smolčić), Pacho – Götze (64. Schirí), Larsson (72. Baum) – Knauff, Šájbí (83. Ngankam), Ebimbe (72. Hauge) – Nkounkou.
Grahl – Max, Hasebe, Ferri.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 4:13.
Ani ve 24. soutěžním zápase sezony nenašel Bayer Leverkusen přemožitele a po dvou remízách doma jasně přehrál Eintracht Frankfurt. Kromě tří zásahů do sítě ještě domácí v průběhu zápasu třikrát trefili tyč či břevno.
Eintracht nastoupil povzbuzený drtivou výhrou nad Bayernem, elán mu však vydržel jen úvodních deset minut, pak brzy inkasoval a ve zbytku zápasu to byla jasná záležitost vedoucího mužstva ligy.
90+6'
90+6'
Místo penalty kopal Leverkusen pouze roh a z něj se neprosadil.
90+4'
William Pacho (Frankfurt) navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu, VAR si ale hlavního rozhodčího povolal k obrazovce a ten po prvním prohlédnutí záznamu ruší kartu a odvolává penaltu.
90+4'
Hosté vrhli všechno do útoku, Tella unikl do otevřené obrany a jeho samostatný nájezd zarazil Pacho faulem zezadu v pokutovém území.
90+3'
Kossounou odhlavičkoval přímý kop za čáru, fotbalisté Frankfurtu rozehrají ještě roh.
90+3'
Tah stáhl za dres Ngankama a tak se naskytne příležitost k úpravě skóre hostům.
90+2'
Rohový kop odhlavičkoval daleko pryč Pacho a domácí se stahují na vlastní polovinu.
90+1'
Hincapiého centr ze vzduchu sklepl na roh dobíhající Nkounkou.
90'
Následný trestný kop zakroutil Grimaldo na zadní tyč, kde Schickovi trochu překážel Tapsoba a k míči se nedostal ani jeden.
90'
Tella si obhodil Knauffa, který ho podkopl ze strany.
88'
Naposledy střídá Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Nadiem Amiri.
87'
Riskantní rozehrávka brankáře Trappa se skoro otřela o nohy napadajícího Schicka, ale ve spolupráci se Schirím hosté vyvezli míč.
85'
Dnešní utkání sleduje 30 210 diváků.
84'
Dva náhradníci mohli zasadit čtvrtý úder. Tella si obhodil Pacha a přihrávkou napříč malým vápnem našel úplně volného Hincapiého, jenž ve skluzu z malého vápna napálil pouze pravou tyč zívající brány!
83'
Eintracht Frankfurt využívá poslední možnosti ke střídání:
ze hřiště odchází Fáris Šájbí, přichází Jessic Ngankam.
83'
Rovnou trojité střídání v mužstvu Bayeru Leverkusen:
ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Piero Hincapié,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Nathan Tella,
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Adam Hložek.
82'
Další pěkný individuální průnik předvedl Odilon Kossounou, přehodil si míč v rychlosti na levačku, avšak vysoko přestřelil.
81'
Rychlý protiútok dotáhl Florian Wirtz k prudké ráně, za překonaným Trappem se otřásá podruhé v zápase břevno!
80'
Hauge převzal Silvovu zpětnou přihrávku a posouval míč ještě pod sebe, což vůbec nebyl dobrý nápad, do brejku míří Bayer.
78'
Schicka v souboji jeden na jednoho nepustil dál Smolčić, z druhé vlny pak nepostoupil k bráně Eintrachtu ani Grimaldo.
75'
Znovu v akci Schick, který unikl po levém křídle na skvěle načasovanou Wirtzovu kolmici šajtlí a zpětnou přihrávkou naservíroval míč do velké šance Hofmannovi, jenže ten volil zbytečnou kličku a přichází o balon.
73'
Schick ohrozil bránu hned po půlminutě na hřišti, když se Frimpong probil pravým křídlem a odcentroval na jeho hlavu. Český útočník nemusel ani skákat, hlavičkuje však přímo do Trappovy náruče.
72'
Současně dvakrát střídá Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Éric Dina Ebimbe, přichází Jens Hauge,
ze hřiště odchází Hugo Larsson, nastupuje dorostenec Elias Baum.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick.
71'
Centr na první tyči odvrací první domácí hlavičkář, kterým byl Exequiel Palacios.
70'
Vzápětí mohl odpovědět Fáris Šajbí, jeho technickou střelu k tyči Lukáš Hrádecký vyškrabuje ve skoku na roh.
70'
Grimaldovu přízemní střelu k tyči z velkého vápna s jistotou kryje Trapp.
69'
Victor Boniface si po průniku do šestnáctky posadil na zadek Tutu Silvu, jenže pak nejvhodnější okamžik ke střele prováhal a než udělal další kličku, už se k němu stáhli tři další fotbalisté v bílém, kteří ho nakonec nepustili do zakončení.
66'
Jeremie Frimpong se prosadil na křídle, jeho centr ale konečky prstů zpracoval a stáhl do náruče Kevin Trapp.
64'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Eintrachtu Frankfurt:
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Iljás Schirí,
na trávník se nevrátí ani zraněný Robin Koch, kterého nahrazuje Hrvoje Smolčić.
63'
Na koncové čáře ležící vhozená plastová lahev teď pomohla Butovi udržet míč na hřišti a zabránit rohu Leverkusenu.
61'
Hra pokračuje, ale stoper Frankfurtu se na trávník podle všeho nevrátí, při nejbližším přerušení se bude střídat.
59'
Rozhodčí povolává zdravotníky z lavičky Eintrachtu ke zraněnému Kochovi. Ten špatně došlápl a drží se za kotník.
57'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Bleskový úder vedoucího mančaftu bundesligy přes celé hřiště! Šajbího odzbrojil čistě v pokutovém území Bayeru Kossounou a poslal pas až do středového kruhu, kde z otočky prodloužil míč Boniface a samostatný nájezd dotáhl krásným lobem přes vybíhajícího brankáře FLORIAN WIRTZ.
55'
Wirtz vybíhal do šance na Frimpongovu kolmici v metrovém ofsajdu, pomezní podle současných pokynů zvedl praporek až po dohrání akce, při níž beztak přihrávka na Boniface po dobrém zásahu Kocha neprošla.
53'
Hrádecký si se stopery Bayeru zahrál krátké bago v šestnáctce, domácí s přehledem vyvážejí míč.
51'
Palacios si narazil s Hofmannem a rozběhl rychlý výpad. Na levém křídle našel volného Boniface, jehož křížnou střelu ještě Trapp vyškrábl, ale JEREMIE FRIMPONG už neměl potíže doklepnout dorážku za jeho záda.
50'
Palacios načechral míč do šestnáctky, kde se odrazil v souboji od Boniface přímo před Wirtze, který pohotovým halfvolejem střílí metr vedle pravé tyče.
49'
Koch přerušil rychlý kontr Leverkusenu a srazil se s Frimpongem, rozhodčí píská útočný faul a poskytuje hostujícímu obránci čas, aby se vleže na trávníku vzpamatoval.
48'
Buta zakombinoval s Dinou Ebimbem, centrovaný míč ve skluzu si ale pohlídal Hrádecký.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 3:3, fauly 2:10, ofsajdy 3:1.
Přemožitel Bayernu z minulého kola začal i v Leverkusenu odvážně, jeho počáteční tlak ale nevyústil v šanci a naopak ve 14. minutě otevřel skóre z rychlého výpadu domácí Boniface. Bundesligový lídr od té doby celkem s přehledem kontroluje těsný náskok, hraje se spíše opatrný fotbal ze zajištěných obran.
45+1'
45'
Domácí běželi do rychlého kontru ve čtyřech proti třem, Wirtz uvolnil na pravé křídlo Frimponga, jenže ten celou akci kazí přihrávkou přímo na nohy hostujícího Pacha.
43'
Na roh naskakoval nejvýše Tuta Silva a odvrací centr za postranní čáru.
42'
Domácí se po Kochově skluzu hlásili o roh už před chvílí, dopřán jim byl až nyní po zastavené akci Boniface.
39'
Dina Ebimbe dostoupil šlapákem Frimponga, píská se proti hostům, kteří mohou být rádi, že nepřišla také karta.
38'
Palacios teď nečekal Hofmannovu narážečku a míče se zmocnili bez práce hostující fotbalisté.
36'
Wirtz prostrčil míč mezi třemi hráči do běhu Frimpongovi, sice pěkně, ale do ofsajdu.
34'
Alejandro Grimaldo otřel trestný kop z 22 metrů shora o břevno a míč se svezl po horní síti frankfurtské brány.
33'
Mario Götze (Frankfurt) zasáhl vysokou nohou do hlavy Xhaku a dostává žlutou kartu, navíc tak zařídil domácím slibnou standardku z 22 metrů.
32'
Nkounkou zezadu posílá k zemi Frimponga, který si kryl míč tělem.
31'
Po rozehrávce nakrátko posílá Tah nepovedený křížný pas do zámezí.
30'
Nkounkou srazil míč naopak na roh pro Leverkusen.
28'
Z třetího rohu v zápase Frankfurt nic nevytěžil.
27'
Pacho posílá překvapivě vysoký křížný pas za obranu na Tutu Silvu, který pálí z těžkého úhlu. Odraz domácího Taha zařídil hostům roh.
25'
Protiútok Bayeru zakončil Wirtz v obklíčení pokusem o dloubák na Boniface, toho ale uhlídal v hlavičkovém souboji Pacho.
23'
Obrázek hry se nemění, obsazení útočníci Frankfurtu marně čekají na přihrávku do volného prostoru.
21'
Eintracht kombinuje do bloku a snaží se posouvat sérií krátkých přihrávek na dostřel.
20'
Šajbího centr zprava obrana Leverkusenu nepouští před bránu.
19'
Na druhé straně stejně dobře zasáhl Koch, zakřižoval Frimponga a dává míč malou domů Trappovi.
17'
Odilon Kossounou ubránil náběh Ansgara Knauffa po levém křídle. Hostující útočník pak zezadu ošklivě nakopl Palaciose.
14'
Wirtzovu přihrávku převzal VICTOR BONIFACE a vydal se směrem k bráně. Zadáci Frankfurtu před ním jen ustupovali, nigerijský útočník si na velkém vápně míč krátce zasekl a poslal ho nijak zvlášť prudce k tyči. Trapp zaspal a míč mu propadl pod rukou do sítě.
14'
Pacho posunul míč do šestnáctky Frankfurtu na Hofmanna, jehož prodloužení už nebylo přesné.
12'
Exequiel Palacios (Leverkusen) skosil skluzem v plné rychlosti Butu a dostává žlutou kartu.
11'
Frimpong převzal Hofmannovu přihrávku a snažil se na křídle obejít Nkounkoua, který jeho následný centr srazil na roh.
9'
Roh rozehrál Šajbí, míč mu na pravé křídlo vracel Larsson, jenže alžírský ofenzivní záložník byl v té chvíli v ofsajdu.
9'
Druhý roh pro fotbalisty Frankfurtu, kteří na hřišti lídra zatím překvapivě dominují.
6'
Série ztrát na polovině Bayeru, Knauffovi nakonec sebral příliš předkopnutý míč domácí Palacios.
5'
Odražený míč po rohu vyslal z 20 metrů po zemi k tyči Pacho, pro Hrádeckého to byl protahovací zákrok.
4'
Larsson uvolnil Götzeho, jenž u praporku vybojoval na Tapsobovi úvodní roh pro Eintracht.
1'
Leverkusen hraje v černo-červených dresech s kompletní českou trojicí na lavičce náhradníků, Frankfurt v bílých.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Palacios, Xhaka, Grimaldo – Hofmann, Wirtz – Boniface.
Náhradníci: Kovář – Stanišić, Hincapié, de Matos, Amiri, Adli, Hložek, Schick, Tella.
Trenér: Alonso

Eintracht Frankfurt: Trapp – Buta, Silva, Koch, Pacho – Götze, Larsson – Knauff, Šájbí, Ebimbe – Nkounkou.
Náhradníci: Grahl – Smolčić, Max, Baum, Hasebe, Schirí, Ngankam, Hauge, Ferri.
Trenér: Toppmöller

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer.
Dvanáct vzájemných zápasů v řadě vyhrály domácí celky. Ve Frankfurtu dostal Bayer loni i předloni naloženou pětku, naopak na svém hřišti zvítězil nad Eintrachtem devětkrát po sobě, body ztratil naposledy v prosinci 2014. Poslední vzájemný zápas na jaře skončil 3:1 pro domácí Leverkusen.
Eintracht Frankfurt
Hosté slavili v minulém kole po třech zápasech bez vítězství vůbec nejvyšší výhru sezony senzačně nad Bayernem Mnichov, který rozdrtili 5:1. Jedenáctinásobný mistr prohrál o čtyři góly teprve počtvrté od roku 2000. Nyní čeká Eintracht další nesmírně těžká zkouška, případný úspěch ho může vyšvihnout na šesté místo před Hoffenheim, na který ztrácí dva body.
Na marodce byli s lehčím zraněním Schirí a s chřipkou Šaíbí, ale oba by již mohli být připraveni, naopak trest za žluté karty si odpyká nejlepší střelec Marmúš.

Střelci: 12 – Marmúš, 7 – Ebimbe, 5 – Schirí.
Bayer Leverkusen
Klub s nejpočetnější českou kolonií i po 14. kole vládne bez porážky bundeslize. Poslední dvě remízy 1:1 s Dortmundem a ve Stuttgartu ovšem snížily jeho náskok na druhý Bayern Mnichov na čtyři body, přičemž obhájce titulu má zápas k dobru.
Ve čtvrtek přispěli Schick i Hložek svými góly k výhře 5:1 nad Molde v Evropské lize, skupinu Bayer ovládl bez ztráty bodu a celkově má letos v soutěžních zápasech naprosto nevídanou bilanci 20 vítězství a 3 remíz.

Střelci: 14 – Boniface, 9 – Grimaldo, 7 – Wirtz, Hofmann, (...) 5 – Hložek, 3 – Schick.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.