Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Wolfsburg - 10. listopadu 2023   20:30

Mönchengladbach
16' Čvančara (Honorat) • 42' Reitz  • 64' Honorat (Netz) • 71' Pléa (Scally)
4:0
(2:0)
Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber (83. Chiarodia), Netz – Reitz (87. Ranos), Weigl (C) – Honorat, Koné (77. Kramer), Pléa (83. Ngoumou) – Čvančara (77. Neuhaus).
Olschowsky – Friedrich, Hack, Herrmann.
Zwayer – Achmüller, Pelgrim
Borussia-Park, Mönchengladbach
Wolfsburg
Casteels – Maehle, Bornauw, Zesiger, Rogério (46. Cozza) – Paredes (67. Černý), Vranckx, Arnold (C), Kamiński (54. Baku) – Tomás (54. Majer), Wind.
Pervan – Fischer, Gerhardt, Svanberg, A. Sarr.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Je konec. Borussia Mönchengladbach porazil Wolfsburg 4:0.

Také na začátku druhé půle byli hosté velmi aktivní, ale v 64. minutě přidal třetí branku Honorat. V 71. minutě ukončil gólový účet Pléa. Následně se zápas spíše jen dohrával.
90+2'
90+2'
Nakonec ale vše skončilo pouze v moci gólmana a je konec.
90+2'
Aster Vranckx se snažil projít po levé straně a získal ještě rohový kop.
90+1'
Borussia získala další rohový kop z levé strany, který skončil na hlavě Nica Elvediho, ale Koen Casteels byl připraven.
88'
Hostům tečou nervy. Lovro Majer zfauloval domácího hráče, ale žlutému trestu utekl.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Grant-Leon Ranos.
85'
Tentokrát si Wolfsburg sice vypracoval další střeleckou příležitost, ale ta skončila pouze vedle svatyně soupeře.
84'
Nicolas Cozza uviděl od soupeře kartu žluté barvy.
83'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Nathan Ngoumou,
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Fabio Chiarodia.
83'
Následný roh ale skončil v rukou gólmana.
81'
Domácí tlačí na soupeře a Koen Casteels musel vytáhnout další dva důležité zákroky. Borussia chce svému soupeři nadělit pověstné "bůra".
79'
Dle pohybu hráčů hostů to vypadá, že někteří se už vidí na cestě směrem domů.
77'
ze hřiště odchází Manu Koné, přichází Christoph Kramer,
ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Florian Neuhaus.
75'
Jonas Wind tentokrát centroval z pravé strany, ale míč byl opět odvrácen. Tentokrát ale pouze na rohový kop.
73'
Wolfsburg se vydal do rychlého útoku po levém křídle, ale centr byl odvrácen hlavičkou obránce.
71'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí celek vede už o čtyři branky! ALASSANE PLÉA byl u zrodu celé akce, kdy vybojoval míč ve středu hrací plochy. Následně se Borussia vydala dopředu po pravé straně. Scallyho přihrávka našla právě sbíhajícího Pléu a jeho zakončení skončilo přesně u levé tyče. Asistence: Joe Scally.
70'
Hned po pár vteřinách se ale Aster Vranckx dopustil dalšího faulu a tentokrát už viděl kartu žluté barvy.
69'
Aster Vranckx jednoznačně zfauloval Pléu ve středu hrací plochy, ale žlutému varování se vyhnul.
67'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Kevin Paredes, přichází Václav Černý.
66'
Mönchengladbach se znovu snažil vytvořit nebezpečnou příležitost, ale míč skončil jen u brankáře.
65'
Nico Elvedi v rychlosti tělem odstrčil Jonase Winda, který se na mokré podložce sklouzl do reklamních bannerů a nesl to hodně těžce.
64'
Velmi pravděpodobně je rozhodnuto! Centr z rohu skončil na hranici vápna, kde si míč připravil FRANCK HONORAT a vyslal přízemní dělovku, kterou Koen Casteels nedokázal zpacifikovat a propustil míč za svá záda. Borussia tak vede již 3:0. Asistence: Luca Netz.
63'
Tomáš Čvančara se hnal do další nadějné příležitosti, ale jeho zakončení zblokoval na poslední chvíli Sebastiaan Bornauw.
62'
Lovro Majer pálil z dálky, ale jeho rána trefila připraveného obránce. Tlak Wolfsburgu ovšem narůstá.
61'
Bote Baku se snažil dostat ke hlavičce po přetaženém centru z levé strany, ale v tom mu zabránil domácí obránce.
60'
Minutky plynou pro hosty čím dál rychleji a na trávníku se nyní nic moc vážnějšího neděje.
58'
Hostům se ale nyní nedaří vymyslet něco nebezpečného směrem do vápna.
56'
Nyní se hraje nahoru dolů ve velkém tempu. Wolfsburg se snaží co nejdříve snížit stav utkání.
54'
Jonas Wind si našel místo pro zakončení hlavou, ale balón poslal přímo do rukou Nicolase.
54'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Lovro Majer,
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Bote Baku.
53'
Další velká možnost hostů, ale tečovaná rána skončila vedle a následuje rohový kop.
51'
Jonas Wind měl zatím asi největší možnost ke skórování z pohledu hostů. Jeho rána z nějakých dvaceti metrů ale prosvištěla kolem pravé tyče!
50'
Po rohovém kopu pálil z dálky Luca Netz, ale míč skončil vedle brány Casteelse.
49'
Tomáš Čvančara se málem ocitl v další šanci, ale scházela mu rychlost. Jeho pokus tak zblokoval obránce a následuje rohový kop.
47'
Manu Koné dostal hodně prostoru a nakonec zakončil o nohu Bornauwa. Míč ovšem skončil vedle a následuje rohový kop.
46'
Ani ne půl minutku po zahájení druhé části se Aster Vranckx opřel do míče, který Moritz Nicolas raději vyrazil do zámezí a následuje rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Rogério, přichází Nicolas Cozza.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První část utkání je za námi a Borussia Mönchengladbach vede nad Wolfsburgem 2:0. Do utkání vstoupili trochu aktivněji hosté, ale v 16. minutě otevřel brankový účet Čvančara. Posléze mohl poslat domácí do dvoubrankového vedení Pléa, ale Casteels se zaskvěl parádním zákrokem. Nakonec ale právě belgický brankář katastrofální rozehrávku daroval druhou branku, o kterou se postaral Reitz.
45+2'
45+1'
Franck Honorat centroval na zadní tyč, kde byl Čvančara. Ten se ještě snažil najít Netze, ale jeho zakončení bylo zblokováno.
44'
Tomáš Čvančara si sbíhal za obranu, ale míč byl opět příliš rychlý.
43'
Wolfsburg se snažil o rychlý přechod do útoku po pravé straně, ale přišel jen ofsajd.
42'
A je to o dvě branky! Naprosto katastrofální rozehrávka brankáře Koena Casteelse skončila u ROCCA REITZE, který se prodral přes obránce a následně zakončil k levé tyči.
41'
Znovu se domácí vrhli do velmi rychlého brejku, ale Alassane Pléa se neprocpal uvnitř vápna k zakončení.
40'
Kroucený míč dokázali domácí odvrátit, ale Cédric Zesiger se dopustil faulu a hosté tak další roh nezískali.
39'
Tentokrát se ale český útočník nacházel jen v ofsajdovém postavení a u míče jsou opět hosté.
38'
Nakonec přišel rychlý brejk Borussie, kdy si Tomáš Čvančara řekl o přihrávku do běhu, ale na balón těsně nedosáhl a Koen Casteels jej včas odkopl.
37'
Mönchengladbach se nemůže vymanit z velkého a důrazného presinku soupeře.
36'
Velmi špatná rozehrávka Borussie, po které se dostal do zakončení Kevin Paredes, ale minul svatyni Nicolase.
35'
Jonas Wind se snažil překvapit domácího gólmana přízemní střelou z dálky, ale ta zamířila nějaký metr vedle.
33'
Druhou žlutou zápasu uviděl Maximilian Arnold, který jednoznačně přidržel Alassaneho Pléu.
32'
Několik minut se domácí nepodívali do blízkosti šestnáctky Wolfsburgu, ale to jim zatím samozřejmě stačí.
30'
Půl hodina utkání je za námi. Wolfsburg se snaží dotáhnout jednogólové manko, ale zatím si nevypracoval žádnou velkou příležitost.
29'
Nyní se ovšem Nico Elvedi dopustil faulu a jako první hráč utkání uviděl kartu žluté barvy.
29'
Po několikaminutovém tlaku Borussie, kdy padla také úvodní branka, se tempo hry uklidnilo.
27'
Manu Koné to zkusil z velké dálky, ale na menším stadionu by jeho pokus trefil nějaké to auto na parkovišti.
26'
Maximilian Arnold to zkusil přímo na gólmana, který měl menší problémy, ale naštěstí svůj zákrok jistil nohou a míč tak zůstal v jeho moci.
25'
Následně ale přišel faul Maximiliana Wöbera a Wolfsburg si tak poprvé v utkání vyzkouší přímý kop z nebezpečné pozice.
24'
Rogério se snažil o centr z levé strany, ale ten obrana Borussie dokázala odvrátit.
22'
Wolfsburg se po nějaké době dostal do vápna soupeře, ale centr odvrátil domácí obránce do zámezí.
20'
Znovu obrovský nátlak do šestnáctky hostů. Tomáš Čvančara se ocitl ve velké šanci, ale jeho zakončení zblokoval soupeř rukou. Už předtím se ovšem odmával ofsajd.
19'
Následný rohový kop se bude opakovat, jelikož Wolfsburg dokázal ubránit další akci.
18'
Alassane Pléa mohl poslat Borussii do dvoubrankového vedení, ale jeho skvělou střelu zpoza vápna fantasticky vytáhl Koen Casteels!
16'
Domácí celek se ujímá vedení! Franck Honorat si skvěle sklepl s Pléou směrem do vápna a následně precizní přihrávkou našel TOMÁŠE ČVANČARU, který z první zakončil k levé tyči. Asistence: Franck Honorat.
14'
Manu Koné se famózně prodral přes levou stranu a posunul míč Pléovi. Ten hledal Čvančaru, ale míč šel příliš vysoko.
13'
Nyní se český útočník dostal do souboje s Cédricem Zesigerem, ale úspěšnější byl hostující stoper.
12'
Tomáš Čvančara signalizoval k lavičce, že by potřeboval vyměnit kopačky. Zatím jsou u míče hosté, kteří to nyní zkoušejí přes pravé křídlo.
11'
Tiago Tomás se z levé strany dostal do pokutového území, kde si míč ještě zasekával, ale nakonec nedokázal zakončit.
10'
Nadále se hraje uprostřed hrací plochy. Tomáš Čvančara se tak zatím nedostal přímo do hry a vyčkává, kdy mu jeho spoluhráči pomohou při založení útočných akcí.
8'
Stále čekáme, co dnes předvede domácí celek. Ten je mírnějším favoritem, ovšem zatím to na hrací ploše nevypadá.
6'
Hosté drží balón ve středu hrací plochy a zatím jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem.
4'
Alassane Pléa se dostal přes dva hráče, ale následně předvedl Jonas Wind skvělý obranný zákrok. Posléze se Jakub Kamiński dostal ke střele, ale ta skončila v moci Moritze Nicolase.
3'
Tiago Tomás si sbíhal do vápna na přihrávku středem, ale k míči se jako první dostal Moritz Nicolas.
2'
Maximilian Arnold se pořádně natáhl na mokrém trávníku a zůstal ležet. Rozhodčí tak pro jistotu opět foukl do píšťalky a přerušil hru.
1'
Hned v úvodu utkání přišel nedovolený zákrok Juliana Weigla, což sudí viděl a odpískal.
1'

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber, Netz – Reitz, Weigl (C) – Honorat, Koné, Pléa – Čvančara.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Hack, Herrmann, Chiarodia, Kramer, Neuhaus, Ngoumou, Ranos.
Trenér: Gerardo Seoane

VfL Wolfsburg: Casteels – Maehle, Bornauw, Zesiger, Rogério – Paredes, Vranckx, Arnold (C), Kamiński – Tomás, Wind.
Náhradníci: Pervan – Baku, Cozza, Černý, Fischer, Gerhardt, Majer, Svanberg, A. Sarr.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Pelgrim.
Borussia Mönchengladbach se aktuálně nachází na 11. místě s 10 body a skóre 19:23. Po domácí výhře 2:1 nad Heidenheimem zavítala do Freiburgu. Bláznivé utkání plné zvratů nakonec skončilo remízou 3:3. Mönchengladbach přišel o dvougólový náskok a ještě k tomu obdržel branku v šesté minutě nastavení z pokutového kopu.

VfL Wolfsburg je na tom v tabulce o něco lépe. Momentálně je na 9. pozici se 13 body a skóre 15:16. Po třech prohrách v řadě se představil doma proti Brémám. Již v první půli dokázal srovnat stav utkání na 1:1 Václav Černý. Posléze se Wolfsburg dostal také do vedení, o které vzápětí přišel a zápas tak skončil rovněž smírně a to 2:2.
V 11. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a VfL Wolfsburg. Jejich poslední vzájemné klání dopadlo lépe ve prospěch Borussie, která na domácí půdě zvítězila 2:0 a to po brankách Ngoumoua a Thurama. Dnes se bude opět bojovat v Borussia-Parku v Mönchengladbachu. Výkop utkání je ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.