Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Wolfsburg - 10. února 2024   15:30

Union Berlin
45+25' Doekhi (Volland)
1:0
(1:0)
Rönnow – Knoche, Doekhi, Leite – Tousart, Khedira (C), Gosens (82. Roussillon), Schäfer (59. Laídúní), Král (82. Jaeckel) – Volland (59. B. Aaronson), Hollerbach (70. Kaufmann).
Schwolow – Bedia, Schleinitz, Vertessen.
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
An der Alten Försterei, Berlín
22 000 diváků
Wolfsburg
Pervan – Maehle, Lacroix, Jenz (46. Zesiger), Majer (75. Baku) – Svanberg (80. Gerhardt), Arnold (C), Rogério (80. A. Sarr), Paredes (75. Černý) – Wind, K. Behrens.
Klinger – Amoako, Fischer, Kamiński.

Je dobojováno. Přerušený zápas kvůli diváckým nepokojům dopadl lépe pro domácí, když se až ve 25. minutě nastaveného času prvního poločasu prosadil po rohovém kopu Danilho Doekhi, který svým druhým gólem v sezóně zajistil důležité tři body pro Union. Wolfsburg bude muset dál čekat na první výhru v tomto roce a po čtyřech remízách přidává také porážku. Pro dnešek je to ode mne vše a přeji pěkný zbytek soboty.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:9.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Pavao Pervan).
90+4'
Další roh v podání hostujícího celku, přítomen je už také Pavao Pervan.
90+3'
Wolfsburg se snaží dostat do střelecké pozice, ale obětavost domácích jim zatím nedovoluje ohrozit branku.
90+2'
Krátké ošetření o něco málo tento zápas ještě natáhne.
90+1'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Maximilian Arnold).
90'
I domácí měli možnost přímého kopu, ovšem velká dálka donutila Brenden Aaronsona pouze centrovat.
89'
Ani tento nákop neskončí na hlavě někoho ze spoluhráčů. Odkopávat bude Frederik Rönnow.
88'
Hostům se krátí čas a nelze předpokládat, že i teď bude rozhodčí nastavovat neobvyklé množství minut.
87'
Z dobré pozice si vzal k exekuci přímý kop Maximilian Arnold, který trefuje zeď.
85'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Jérôme Roussillon).
85'
Nebezpečné centry teď létají do vápna Unionu. Obránci zatím situaci zvládají a řeší odkopem.
84'
Pokud hosté chtějí pomýšlet na zisk bodů musí začít aktivně střílet, což se zatím přes obranný blok domácích nedaří.
83'
Nepřesnosti na obou stranách končí lépe pro Wolfsburg, který bude vhazovat.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Alex Král, přichází Paul Jaeckel,
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.
80'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Rogério, přichází Amin Sarr,
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Yannick Gerhardt.
80'
Robin Gosens to zkoušel individuálně kličkou, balón mu však utekl a u míče jsou hosté.
78'
Hosté se dostali do přečíslení, ale nerozehraný Václav Černý centroval hodně mimo.
77'
Maximilian Arnold si pomohl útočným faulem a s míčem znovu pokračují hráči Unionu Berlín.
76'
Zápas opět přebírají domácí, kteří po rohovém kopu pokračují, avšak až od vlastního gólmana.
75'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Bote Baku,
ze hřiště odchází Kevin Paredes, přichází Václav Černý.
74'
Další pokus o centr do vápna se Unionu nepovedl, následuje další střídání.
72'
Domácí teď mají balón v držení a Frederik Rönnow tak může vydechnout.
70'
ze hřiště odchází Benedict Hollerbach, přichází Mikkel Kaufmann.
69'
Další rohový kop hostů byl odvrácen do bezpečí.
68'
Dnešní utkání sleduje 22 000 diváků.
67'
Domácí jsou zatažení u svého vápna a nechávají zatím Wolfsburg hrát.
66'
Frederik Rönnow se teď rozhodně nenudí. Hosté chtějí za každou cenu vyrovnat a zkouší to všemi způsoby.
65'
Další velká šance hostů. Na centr Lovra Majera si naskočil Jonas Wind a nadělal pořádné starosti domácímu brankáři, který vyráží.
63'
Wolfsburg se konečně dostává do tempa, ve kterém utkání začal. Hra se začíná vyrovnávat.
62'
Kevin Behrens vybojoval šikovným odrazem o protihráče další roh.
61'
Alex Král postrčil ve vápně Kevina Paredese, rozhodčí i přes protesty hráčů nereaguje.
59'
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Brenden Aaronson,
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Ajsa Laídúní.
58'
Hodně přetažený centr Kevina Behrense prolétl až do zámezí.
57'
Po srážce Robina Knocheho a Jonase Winda zůstává na trávníku ležet druhý jmenovaný.
56'
Hra se znovu vrací před vápno Unionu.
55'
Lovro Majer měl na kopačce vyrovnání! Bohužel pro Wolfsburg minul pravou tyč a právem se hodně rozčiluje.
53'
Lovro Majer se nezvládl natáhnout pro tento centr a míč tak bere Frederik Rönnow.
52'
I domácí ukázali, že umí napadat a těsně vedle praporku z toho bude alespoň vhazování.
51'
Hráči to začínají zkoušet individuálně, což se zatím nikomu nedaří a hosté se vrací ke kombinační hře.
49'
Kevin Behrens ještě stihnul míč, který ihned vracel do druhé vlny, k jeho smůle se tam nikdo ze spoluhráčů nenacházel.
48'
Robin Gosens při snaze chytit míč uklouznul a rozehrávat tak bude Pavao Pervan.
47'
Lucas Tousart dostal prostor ve vápně a z otočky jen těsně minul branku! Velké varování pro hosty.
46'
Domácí ihned pokračují v dobrém restartu utkání a po faulu mají k dispozici přímý kop.
46'
ze hřiště odchází Moritz Jenz, přichází Cédric Zesiger.
46'
První poločas trval neuvěřitelných 94 minut. Kromě diváckých nepokojů jsme v úplném závěru nastavení viděli také gól. Z rohového kopu se prosadil hlavou Danilho Doekhi a stanovil tak výsledek zápasu na 1:0. Doufejme, že se druhý poločas odehraje bez problémů.
Druhý poločas začne přibližně v 17:19.
45+28'
45+28'
Hraje se už hodně přes nastavený čas, až teď se píská konec první půle.
45+25'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Tak nakonec domácí otevírají skóre. Zcela nebráněný ve vápně zůstal DANILHO DOEKHI, který hlavičkou usměrnil míč do pravé části branky a Union vede! Asistence: Kevin Volland.
45+25'
Rozhodčí nechává hru pokračovat. Po ošetření jednoho z domácích se bude kopat ještě jeden roh.
45+24'
András Schäfer si naběhl na dobrý centr do vápna, jeho hlavička končí těsně vedle.
45+23'
Ofsajd hostů, odkop bude mít Frederik Rönnow.
45+22'
Ještě jeden faul Alexe Krále znamená přímý kop z kraje vápna pro Wolfsburg.
45+21'
Poslední minuta nastaveného času. S balónem hrají stále hosté.
45+20'
Maximilian Arnold to také zkusil z velké dálky, ale neúspěšně.
45+19'
Alex Král si pomohl faulem a Wolfsburg může pokračovat.
45+17'
Balónu si po dlouhé době užívají hosté, kteří si zatím přihrávají na polovině hřiště.
45+16'
Dva centry Alexe Krále skončily blokem. Z následného vhazování to hned zkusil Benedict Hollerbach, který minul branku Pavao Pervana.
45+15'
Hosté znovu začínají s agresivní napadáním.
45+13'
Minimálně v nastaveném čase zatím nechtějí hráči Unionu pustit soupeře k míči. Sledujeme tak úplně opačný obraz, než který byl k vidění před přerušením hry.
45+11'
Domácím nečekaná přestávka viditelně pomohla. Hostům se nedaří vytvořit kombinaci.
45+10'
András Schäfer vybojoval další roh, ten z levé strany rozehrál na krátko a následný centr byl zblokován jedním z bránících hráčů.
45+8'
Benedict Hollerbach si ve snaze získat míč pomohl faulem. Rozehrávat budou hosté.
45+7'
Robin Gosens dostal do vápna pěkný centr, který však nedokázal nasměřovat mezi tři tyče.
45+6'
Utkání ztratilo tempo, což se projevuje na obou stranách. Balón mají na kopačkách hráči Wolfsburgu.
45+5'
Hra znovu může pokračovat.
45'
Uvidíme kolik minut rozhodčí nakonec bude nastavovat, řádná hrací doba je minulostí.
44'
Bohužel se znovu děje to co přerušilo zápas. Tentokrát se tato situace odehrává před kotlem hostí. Rozhodčí vyzval oba kapitány aby promluvily ke svým fanouškům.
43'
Wolfsburg se přibližuje k vápnu, na střelu to však zatím není.
42'
Stejně jako na začátku utkání jsou u míče hosté, kteří se snaží překvapit průnikovou nahrávkou. Tentokrát z toho bude roh.
41'
Jonas Wind se dostal hned ve vápně do dobré příležitosti, dostal se však příliš blízko a Frederik Rönnow likviduje.
40'
Hvizd rozhodčího Jöllenbecka obnovuje hru!
Po krátké rozcvičce a zahřátí svalů všech hráčů už nic nebrání restartu utkání. Další zásoby zelených míčků už fanoušci Unionu doufejme nemají.
Hráči přicházejí na hřiště. Snad už budeme konečně pokračovat v zápase!
Jak dlouhá bude tato přestávka zatím není známo. Časomíra na stadionu v Berlíně je pozastavena na 40. minutě. Hřiště zůstává prázdné a dobrou zprávou je, že i bez tenisáků.
40'
Tak to dlouho netrvalo, na trávník znovu létají tenisové míčky a rozhodčí už toho má dost a posílá hráče do kabin, uvidíme co se bude dít dál.
39'
Trenéři tuto situaci využili k předání taktických informací. Tenisové míčky jsou uklizené a můžeme tak pokračovat. Čekat nás bude pravděpodobně poměrně dlouhé nastavení.
36'
Rozhodčí řeší co dál, jelikož na hrací plochu neustále létají další míčky. Doufejme, že se začne brzy hrát, pro hráče to není rozhodně nic příjemného.
30'
Na hřiště neustále létají další kusy hracího předmětu pro tenis a pořadatelé nestíhají uklízet.
27'
Na trávník teď přiletělo několik tenisových míčku a hra je na chvilku přerušena.
26'
Kevin Volland zkusil dlouhý nákop do vápna, ve kterém se však nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
25'
Více prostoru teď měli také hosté, střela jednoho z hráčů byla zblokována a bude to rohový kop.
24'
Poslední minuty patří celku z hlavního města. Domácí se pomalu přibližují.
23'
Domácím se teď dlouhá přihrávka sice povedla, ale proti byl jeden z pomezních rozhodčích, který zvedá praporek – ofsajd.
21'
Domácím dělá velký problém překonat zálohu Wolfsburgu. Hosté znovu vybojovali míč.
20'
Mattias Svanberg to zkoušel z velké dálky hodně nepřesně. Odkopávat bude Frederik Rönnow.
19'
Hra se začíná více vyrovnávat, přihrávky Unionu zatím postrádají přesnost a u míče jsou tak znovu hosté.
17'
Alex Král našel Kevina Vollanda, který vybojoval alespoň faul. Domácí rovněž nikam nespěchají a zakládají akci na své polovině.
16'
Rogério nestihl dlouhou přihrávku a vhazování mají k dispozici domácí.
15'
Hra pokračuje, u balónu jsou hosté.
13'
Opravdu nepříjemný střet hlavou si vyžaduje delší ošetření. Doufejme, že oba hráči budou v pořádku.
11'
Nepříjemná srážka Benedicta Hollerbacha a Lovro Majera, ke kterým spěchají lékaři.
10'
Roh z ničeho vybojoval Union, následný pokus o hlavičku nevyšel a u míče znovu operují hosté.
9'
Příliš silný provoz na středu hřiště znamená míč v zámezí. Wolfsburg chodí do tvrdých soubojů, což zatím domácím nevyhovuje.
8'
Domácí se poprvé dostali také k brance Pavao Pervana. První pokus o střelu skončil vedle levé tyče.
6'
První střelu měl na starosti Lovro Majer, který z kraje malého vápna trefuje nohy připraveného Frederika Rönnowa.
5'
Hosté tentokrát nikam nespěchají a snaží se dostat blíž k brance kombinačně.
4'
Unionu se nedaří udržet míč na svých kopačkách a v kombinaci tak může pokračovat Wolfsburg.
3'
Na polovině soupeře operuje Wolfsburg. Další pokus o nákop nevyšel a hosté budou muset začít až ze své poloviny hřiště.
2'
Maxence Lacroix zkusil hned dlouhým nákopem najít někoho ze spoluhráčů, ale neúspěšně a obrana Unionu míč raději odkopává.
1'
Úvodní výkop patřil hostům, kteří budou v prvním poločase útočit zprava doleva.
1'

1. FC Union Berlín: Rönnow – Knoche, Doekhi, Leite – Tousart, Khedira (C), Gosens, Schäfer, Král – Volland, Hollerbach.
Náhradníci: Schwolow – B. Aaronson, Bedia, Jaeckel, Kaufmann, Laídúní, Roussillon, Schleinitz, Vertessen.
Trenér: Nenad Bjelica

VfL Wolfsburg: Pervan – Maehle, Lacroix, Jenz, Majer – Svanberg, Arnold (C), Rogério, Paredes – Wind, K. Behrens.
Náhradníci: Klinger – Amoako, Baku, Černý, Fischer, Gerhardt, Kamiński, A. Sarr, Zesiger.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Vzájemná střetnutí už více vyrovnaná být ani nemohou. V posledních třech zápasech byly k vidění všechny tři scénáře, tedy výhra či porážka jednoho z týmu a také remíza.

1. FC UNION BERLÍN

Celek z hlavního města zažívá po především minulé velice povedené sezóně úpadek. Union se v tabulce nachází až na poslední nesestupové pozici s náskokem pouhých tří bodů a na další boj o nejlepší čtveřici týmů to zatím v žádném nevypadá. Výsledky mužstva se po novém roce přeci jen o něco zlepšily. Jedno vítězství, dvě remízy a dvě porážky. To je aktuální bilance tohoto roku a Union položil v rámci možností dobré základy na návrat do vyšších příček tabulky, tato cesta však bude ještě dlouhá. Berlín dokázal hned třináct bodů z dosavadních osmnácti získat na domácím hřišti a tuto výhodu domácího prostředí bude mít i v dnešním zápase.
VFL WOLFSBURG

Wolfsburg na rozdíl od soupeře chuť výhry zatím v tomto roce nezažil. Ve všech případech došlo na dělení bodů, což znamená čtyři remízy v řadě. Ani zde není tabulkové umístění ideální. Wolfsburg se nachází na jedenácté pozici a rozhodně to není místo, kde se chtějí svěřenci trenéra Kovače nacházet. Poslední ligové vítězství Wolfsburgu najdeme v polovině prosince na hřišti Darmstadtu tím nejtěsnějším možným rozdílem. Je tedy jasné, že i Wolfsburg potřebuje každý bod a v ideálním případě plný počet, což se zatím nedaří.
Hezký den všem příznivcům německé Bundesligy. Dnes je na programu mimo jiné i duel mezi 1. FC Union Berlín a VfL Wolfsburg, který budeme společně sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.