Copa America - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Ekvádor - 27. června 2021   23:00

Brazílie
Brazílie
37' Militao (Everton)
1:1
(1:0)
Ekvádor
Ekvádor
53' Mena  (E. Valencia)
Brazílie
Alisson – Emerson, Marquinhos (C), Militao, Lodi (49. Danilo) – Douglas Luiz (63. Casemiro), Fabinho, Paquetá (78. Ribeiro) – Gabriel, Firmino (63. Vinícius Júnior), Everton (78. Richarlison).
Tobar – Schiemann, Rios (CHI)
Estadio Olimpico Pedro Ludovico, Goiânia
Ekvádor
Galíndez – An. Preciado, Arboleda, Palacios (72. Plata), Hincapié – M. Caicedo (17. Mena), Méndez, Franco, Estupiñán – Ay. Preciado (84. Pineida) – E. Valencia (C) (83. Campana).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Brazílie stoprocentní bilanci na domácím turnaji neudržela, v posledním skupinovém utkání pouze remizovala s Ekvádorem 1:1.

Hosté od prvních minut ukazovali, že se favorita nebojí a udělají vše, aby také postoupili do další fáze turnaje. Jako první zahrozil Valencia, jehož dalekonosný nákop proletěl těsně nad bránou. Ekvádorským postupovým nadějím dal trhlinu Éder Militao, který ve 37. minutě hlavičkou ke vzdálenější tyči poslal do vedení kanárky. Svěřenci kouče Alfara ovšem nemuseli smutnit, protože v 53. minutě vystřelil remízový výsledek 1:1 střídající Ángel Mena. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu, byť měl ještě velkou příležitost Vinícius Júnior, v pádu ale cílové zařízení minul.

Titeho družina i navzdory remíze s velkým přehledem ovládla skupinu B. Soupeře pro čtvrtfinále ještě nezná, musí počkat na závěrečné zápasy druhé skupiny. Ekvádor se udržel na čtvrté příčce a v boji o semifinále zabojuje s vítězem "áčka," zatím to vypadá na Argentinu.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:12.
90+6'
90+5'
Zápas směřuje k remízovému výsledku. Zřejmě poslední útočnou akci podnikl Vinícius Júnior, sám proti dvěma však neuspěl.
90+4'
Nedovolený zákrok na Ribeira sudí nepřehlédl, domácí kopali volný přímý kop. Centr faulovanému vůbec nevyšel, napálil prvního stojícího obránce.
90+3'
Po ztrátě Marquinhose vystartoval do brejku Leonardo Campana. Příiš dlouho ovšem váhal s nahrávkou Menovi, aby nakonec trefil jenom nohy Militaa.
90+2'
Brazílie měla možnost strhnout vedení znovu na svou stranu z rohového kopu. Éverton Ribeiro hledal nejspíše Richarlisona, Piero Hincapié ho pokryl na jedničku.
90+1'
Po souboji mezi Richarlisonem a Estupiñánem chtěla Brazílie penaltu. Arbitr Tobar ještě zpětně celou situaci zkonzultoval s VARem, ten potvrdil, že šlo o čistý střet.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Hráči ve žlutém ještě neřekli poslední slovo. Éverton Ribeiro mezi dvěma protihráči vyslal do příležitosti Viníciuse Júniora, jeho pokus až k brankáři neprošel.
88'
Éder Militao nevyskočil v nejlepší dobu, hlavičkoval až těsně před dopadem zpátky na zem. Balón pouze prodloužil za sebe a měl velké štěstí, že ke kopačkám spoluhráče.
87'
Střílený centr Maria Pineida nebezpečně proletěl pokutovým územím Brazilců až k levé tyči, kam nabíhal Leonardo Campana. Těsně před ním Marquinhos posunul míč do zámezí špičkou kopačky.
86'
Pravý bek Emerson zahrál středem na Ribeira, jenž naznačil přihrávku, aby nakonec pokračoval na vlastní pěst. Jenže míč nechal za sebou, čehož využil bránící Franco.
85'
Vinícius Júnior určitě mohl zkusit střílet z halfvoleje, nicméně ještě zkusil poslat balón na Richarlisona. Neuspěl, před útočníkem Hincapié hlavou poslal míč do rukavic Galíndeze.
84'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Ayrton Preciado, přichází Mario Pineida.
83'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází Leonardo Campana.
83'
První žlutá karta přichází až v závěrečné desetiminutovce základní hrací doby. Vyfasoval ji Pervis Estupiñán za tvrdý šlapák proti Richarlisonovi.
82'
Za obranu nabíhal Alan Franco. Od Méndeze ovšem obdržel příliš nízký balón, který ještě před ním zvládl odvrátit Casemiro.
81'
Ekvádorská akce pokračovala rohovým kopem. Preciado, jak je již zvykem, kopl balón na přední tyč, Éder Militao ve vzdušném souboji přetlačil Arboledu.
80'
Angelo Preciado překvapivě kroutil balón o brány. Alisson si situaci pohlídal. K přední tyči doběhl včas a levou rukou kulatý nesmysl vytěsnil na břevno.
79'
Pár vteřin po nástupu na trávník Éverton Ribeiro fauloval, když tvrdě dohrál Menu. Ekvádor disponuje zajímavou standardkou od pravé lajny.
78'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Everton, přichází Richarlison.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Éverton Ribeiro.
77'
Hosté nehrají vůbec špatně. Za současného stavu by se dala očekávat především pevná hra do defenzivy, ale sympaticky zkoušejí i útočit.
76'
Hra pokračuje, zatím i s hostujícím kapitánem Valenciou. Ten tak ještě pokouší svůj zdravotní stav, otázkou zůstává, jak dlouho v plném tempu vydrží.
75'
Mimo dění hry zůstal na trávníku sedět Enner Valencia. Forvarda zřejmě postihli křeče, hostující kouč Alfaro tak nejspíše bude muset střídat, dnes potřetí.
74'
Brankář Hernán Galíndez dostal nahrávku a vůbec s balónem neotálel, z prvního doteku ho odpálil na útočnou ekvádorskou polovinu.
73'
Narážečka mezi Paquetou a Viníciusem Júniorem vyšla dokonale. Druhého jmenovaného pak tvrdě dohrál Robert Arboleda, rozhodčí nechal ve hře pokračovat.
72'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Diego Palacios, přichází Gonzalo Plata.
71'
Kličkovaná Viníciuse Júniora neměla dlouhého trvání. Brazilec si sám stoupl na balón, dalo by se tedy říci, že i sám sebe obehrál.
70'
Stav zápasu zůstává nezměněn. Vysoký Evertonův centr postrádal délku, na přední tyči stojící Pervis Estupiñán míč poslal do bezpečí.
69'
Ángel Mena hrál na zemi, hlavní arbitr tak nařídil standardní situaci ve prospěch Brazilců. Z podobné pozice již dnes domácí jeden gól vstřelili, akorát z opačné, pravé strany.
68'
Za přetaženým centrem Casemira spěchal Emerson. Míč dostihl a z první nastřelil před sebou stojícího Angela Preciada, který nakopnutí těžce rozdýchává.
67'
Nechybělo mnoho, aby si Brazilci vzali vedení zpět do své moci. Gabriel posunul balón na Paquetu, který povedeným centrem našel Viníciuse Júniora, mladý forvard v pádu zakončil o kousek vedle pravé tyče.
66'
Alan Franco si s dlouhým autem spoluhráče Hincapiého neporadil, selhal při zpracování. Balón pouze sklepl pro protihráče Militaa.
65'
Nově příchozí Casemiro se neuvedl v nejlepším světle, prohnal se kolem něj Ayrton Preciado. Následný centr ovšem doletěl mimo hrací plochu.
64'
Středopolař Fabinho si dal záležet s rozehrávkou, nakonec zapojil Evertona. Tomu klička po lajně proti Méndezovi nevyšla, hosté budou vhazovat.
63'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Casemiro.
62'
Ángel Mena zaregistroval, že Pervis Estupiñán, jemuž chtěl nahrát, podklouzl, a tak kulatý nesmysl ještě podržel. Nakonec zvolil zpětnou nahrávku na Arboledu.
61'
Fotbalisté v modrých dresech rozehrávali druhý rohový kop v krátkém časovém rozmezí. Diego Palacios hledal hlavu Hincapiého, jenže centr poslal příliš vysoko.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Ekvádor drží proti Brazílii remízový výsledek, který by znamenal postup do další fáze Copy Américy.
59'
Za dobře odvedenou práci zaslouží pochvalu Ángel Mena. Ve zdánlivě ztracené situaci proti dvěma protivníkům získal rohový kop.
58'
K asistenci chtěl Enner Valencia přidati gól. Po centru Franca od levé lajny se prodral k hlavičce přes Militaa, avšak balón usměrnil mimo tři tyče.
57'
Ústní varování si vysloužil Emerson. Zezadu pravou nohou trefil lýtko Angela Preciada, ten zůstává v bolestech ležet na trávníku.
56'
Překvapit obranu zkusil dlouhým nákopem Fabinho. Včas z brankové čáry vystartoval Hernán Galíndez, aby míč sebral před nabíhajícím Gabrielem.
55'
Domácí kouč Tite nevypadá vůbec spokojeně. Není divu. Do zápasu sice nasadil hráče, kteří v dosavadním průběhu turnaje nedostávali tolik šancí, přesto určitě chce nad Ekvádorem zvítězit.
53'
Ekvádor právě vstřelil branku!
Alfarova družina je za velkou aktivitu v úvodu druhého poločasu odměněna vyrovnávací trefou! Přímo z rohového kopu Ekvádorci ještě neuspěli, ale pokračovali v útočení a ve finále akce Valencia hlavou přihrál balón ÁNGELU MENOVI, který tvrdou dělovkou propálil bezmocného Alissona.
53'
Ángel Mena proti přesile neuspěl. Zkusil si kulatý nesmysl hodit mezi Fabinha s Luizem, druhý jmenovaný míč úspěšně vypíchl.
52'
O slovo se přihlásil Ayrton Preciado střelou z dvaceti metrů. Nebezpečně pro Alissona ji tečoval Marquinhos, míč proletěl kousek nad břevnem.
51'
Ekvádorští fotbalisté mají v úvodu druhého dějství více ze hry. Ohrozit Alissonovu svatyni zkusil Pervis Estupiñán, neprostřelila ale dvojčlenný blok.
50'
Peru v souběžně hraném utkání vstřelila gól a vede tak nad Venezuelou 1:0! Za současné situace se tak Ekvádor vrací na postupové čtvrté místo.
49'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Danilo.
48'
Gabriel vystartoval za obranu příliš brzy. Balón od Fabinha dostal ideální, ale nebylo mu to nic platné, byl mu totiž odmáván i odpískán ofsajd.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného Moisése Caiceda, jehož nahradil Ángel Mena.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 0:05.
Brazilci sahají po zisku plného počtu bodů ve skupině B jihoamerického mistrovství, po prvním poločase vedou nad Ekvádorem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Byli to přitom Ekvádorci, kteří zahrozili jako první, ale odvážný pokus Valencii z poloviny hřiště přes vyběhnutého Alissona skončil jen na horní síti. Také kanárci měli jen jednu větší příležitost, ale gólovou. Ve 37. minutě si na centr Evertona z volného přímého kopu naskočil Éder Militao, jenž poslal míč mimo dosah gólmana.

Protože v souběžně hraném utkání hraje Venezuela s Peru po prvním poločase 0:0, tak je Ekvádor virtuálně ze hry venku, v případě vyrovnání nebo gólu Peru však poskočí zpět na čtvrtou příčku.
45+4'
45+4'
Na jedničku si splnil defenzivní povinnosti Emerson. Šel vysoko do vzduchu a míč odvrátil mimo hrací plochu, navíc ve vzduchu tvrdě, ale čistě sestřelil Estupiñána.
45+3'
Balón soupeři sportovně vrátil Douglas Luiz. Diego Palacios nečekal a vyslal dlouhý nákop do pokutového území, Valencia v tomto prostoru nepřehlavičkoval Militaa.
45+2'
Emerson zůstává ležet na trávníku, jsou k němu přivoláni i zdravotníci. S největší pravděpodobností jde o problém s levým kotníkem.
45+1'
Na centr Ayrtona Preciada z levé strany nabíhal Ennera Valenciu. V pádu na míč nedosáhl, místo toho smetl Lodiho, ten pak povalil na zem ještě Marquinhose.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Everton měl před sebou poslední překážku v podobě Hincapiého. Levému bekovi zkusil balón poslat mezi nohama, což se mu nepodařilo, Ekvádorec nohy včas srazil k sobě.
43'
Gólman Hernán Galíndez zakřičel na Arboledu, aby mu pod tlakem poslal zpětnou nahrávku. Stalo, následný odkop zamířil na útočnou polovinu.
42'
Útočný faul odpískán Jhegsonu Méndezovi. Ve vzduchu sice vyšplhal výš než Militao, toho posléze omylem trefil pravou rukou do tváře.
41'
Emersonovi odvaha nechyběla. Pravý bek po lajně utekl osobnímu strážci a zbývala poslední překážka v podobě Palaciose, který zvládl pozičně situaci skvěle, soka odstavil tělem.
40'
Akce kanárků pokračovala rohovým kopem. Everton na přední tyči hledal Firmina, leč druhou asistenci nezapsal, adresáta přeskočil Hincapié.
39'
Netrvalo dlouho a Brazilci jsou znovu v držení míče. Rozběhnutý Renan Lodi centroval zleva, Arboleda balón ve skluzu srazil do zámezí.
37'
Brazílie právě vstřelila branku!
Domácí favorit se dostává do vedení! Po faulu Estupiñána na Emersona rozehrál volný přímý kop Everton, jenž zakroutil balón na hlavu ÉDERA MILITAA. Galíndez se za hlavičkou ke své levé tyči jen ohlédl.
37'
Z důvodu vysokého brazilského presinku hosté přesunuli kombinaci na obrannou polovinu. Piero Hincapié dokonce před Firminem hrál až na gólmana.
36'
Cíl Ayrtona Preciada byl jasný, a sice vybojovat rohový kop. Proti přesile dokázal nastřelit Fabinha, výsledkem je ale pouze autové vhazování.
35'
Těsně za polovinou hřiště Emerson nedovoleným způsobem poslal k zemi Arboledu. Arbitr Tobar přerušil hru a nařídil přímý kop ve prospěch Ekvádoru.
34'
Autové vhazování obstaral Pervis Estupiñán, míč mu zpět narazil Mena. Následoval centr do pokutového území, na nějž Valencia neměl šanci dosáhnout.
33'
Éder Militao si vyměnil míč s Fabinhem. Následně totéž zkusil s Luizem, tomu však zpětná nahrávka vůbec nevyšla a div, že stopera nepřeskočil aktivní Valencia.
32'
Znovu Gabriel, zase v ofsajdu. Tentokráte si již svou pozicí tolik jistý nebyl, proto vyvinul snahu balón dostihnout, praporek pomezního pak okamžitě vyletěl do vzduchu.
31'
Everton viděl Gabriela, jemuž poslal nahrávku po lajně. Útočník o míč ani nezabojoval, protože moc dobře věděl, že je v ofsajdovém postavení.
30'
Titeho družina pokračuje v kombinování na útočné polovině. Ekvádor si je moc dobře vědom, že nehraje jenom o body, ale i o skóre, proto presink není nijak závratný.
29'
Blízko vedoucímu gólu měl Lucas Paquetá. Pas od Luize dostal přesně o nohy, ke své smůle pokus srazil mimo tři tyče jeden z blokujících hráčů.
28'
Přízemní centr Evertona zleva do vnitra šestnáctky svého adresáta nenašla. Roberto Firmino totiž souboj tělo na tělo s Arboledou nezvládl.
27'
Střední záložník Lucas Paquetá na sebe navázal dva protihráče, načež na středu tušil Fabinha. Přihrávku mu nevyšla, špičkou kopačky ji vypíchl Hincapié.
26'
Marquinhosových problémů chtěl využít Ángel Mena. Zkusil pár přešlapovaček, avšak Militaa z rovnováhy nevyvedl, střela přes stopera taktéž neprošla.
25'
Kličkující Everton přešel přes dva protihráče, narazil až na Angela Preciada. Další kličku na něj nezkusil, hrál na jistotu na Paquetu.
24'
Nákop Fabinha nebyl vůbec špatný. Dobře ovšem zareagoval Hernán Galíndez, jenž Firminovi nedovolil zakončení hlavou.
23'
Brazilci nikam nespěchají. Lucas Paquetá si vyměnil balón s Marquinhosem. Kapitán mohl hru rozvinou dopředu, nicméně ji otočil na Alissona.
22'
Do kombinace nohama se zapojil rovněž Alisson. Viděl na pravé straně volného Emersona, ale balón poslal příliš vysoko, mimo jeho dosah.
21'
Premiérový zákrok má na kontě i Hernán Galíndez. Prověřil jej Barbosa, jenž si naběhl za oblouček za obranu, v pádu ovšem nezakončil dostatečně razantně a přesně.
20'
Ofenzivu podpořil Renan Lodi. V poslední chvíli si rozmyslel centr, na střed nahrál přízemně na Fabinha. Střelu z druhého doteku zblokoval Arboleda.
19'
Fotbalisté v modrých dresech navštívili po delší době útočnou polovinu soupeře. Jhegson Méndez neobehrál Marquinhose, vybojoval alespoň autové vhazování.
18'
Narážečka mezi Robertem Firminem a Gabrielem nevyšla. První jmenovaný obdržel nahrávku na paty, balón pouze sklepl pro nově příchozího Menu.
17'
Je to jasné, dál to nepůjde. Moisés Caicedo se ještě vrátil na hrací plochu, ale po chvíli zase skončil na zemi a ze hřiště jej dokonce musejí odnášet nosítka.
16'
Centr do vnitra pokutového území hledal Gabriela. Brazilský forvard vyskočil vysoko do vzduchu, avšak míč nezvládl usměrnit mezi tři tyče.
15'
V blízkosti pokutového území Ekvádoru došlo k nevolenému zákroku, Robert Arboleda viditelně podrazil Paquetu. Míč si staví Firmino.
14'
Z dvaceti metrů vypálil nebezpečný skákavý projektil Lucas Paquetá. Hernán Galíndez stihl zareagovat a kulatý nesmysl schoval do koše.
13'
Režie si vybrala i Neymara, jehož brazilský trenér Tite pro dnešek posadil na lavičku. Společně s dalšími oporami základní sestavy jej šetří do vyřazovací části.
12'
A další ekvádorský reprezentant na trávníku. Byl jím Moisés Caicedo, který inkasoval úder loktem od Luize. Jasný faul, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
11'
Alissonovi pořádně zatrnulo! Enner Valencia si všiml, že je gólman poměrně daleko od brankové čáry, proto zkusil ambiciózní pokus z poloviny hřiště. A k parádní trefě chyběl kousek! Alisson při návratu dokonce podklouzl, ale měl štěstí, míč skončil na horní síti.
10'
Po úspěšné obranné hlavičce zůstal v dřepu skloněný Piero Hincapié. Nejspíše došlo ke střetu hlavami mezi ním a Marquinhosem, Ekvádorec je po prvotním otřesení v pořádku.
9'
První standardku střetnutí rozehrají Kanárci. U pravé lajny si Emerson troufl na odvážnou kličku na Pervise Estupiñána, ten protihráči přišlápl pravý kotník.
8'
Průniková nahrávka až k adresátovi Evertonovi neprošla. Dobře zapracovala ekvádorská defenzivní linie, jež soka včas zastavila.
7'
Dlouhý nákop gólmana Hernána Galíndeze pohlídal Éder Militao. Ayrton Preciado soupeři nenechal míč zadarmo, avšak výškově na něj nestačil.
6'
kanárci postupnou kombinací přesunuli hru na útočnou polovinu. Přes Fabinha a Luize balón získal Renan Lodi, centr do šestnáctky odvrátil Hincapié.
5'
První zákrok utkání zapisuje na konto možná poněkud překvapivě brazilský gólman Alisson. S ránou Ennera Valencii neměl žádné potíže, protože byla pomalá a na střed brány.
4'
Lucas Paquetá upadl v pokutovém území po souboji s Arboledou a dožadoval se odpískání pokutového kopu, stejně jako jeho pár dalších spoluhráčů. Píšťalka sudího zůstala němá.
3'
Na středu hřiště si balón zpracoval Gabriel. Mezi třemi protihráči dokázal udržet přehled ve hře a pasem k levé lajně zapojil do hry Emersona.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Fotbalisté Ekvádoru pro důležité poslední skupinové klání oblékli dresy modré barvy.
1'

Brazílie: Alisson – Emerson, Marquinhos (C), Militao, Lodi – Douglas Luiz, Fabinho, Paquetá – Gabriel, Firmino, Everton.
Náhradníci: Ederson, Weverton – Sandro, Casemiro, Danilo, Fred, Jesus, Vinícius Júnior, Neymar, Ribeiro, Richarlison, Silva.

Ekvádor: Galíndez – An. Preciado, Arboleda, Palacios, Hincapié – M. Caicedo, Méndez, Franco, Estupiñán – Ay. Preciado – E. Valencia.
Náhradníci: A. Domínguez, P. Ortíz – Arreaga, J. Caicedo, Campana, Estrada, F. Martínez, Mena, Noboa, Pineida, Plata, F. Torres.

Rozhodčí: Tobar – Schiemann, Rios (CHI).
Ekvádor

Ekvádor bojuje o postup do vyřazovací fáze, ale nebude to mít vůbec jednoduché. Situaci má ve svých rukou, ale skutečnost, že by porazil rozjetou Brazílii, se zdá býti hodně nepravděpodobnou. Momentálně je Alfarova družina ve skupině B čtvrtá, o skóre před pátou Venezuelou. Právě i skóre by mohlo rozhodovat o případném postupu. Ekvádorci jsou jeden gól v minusu, Venezuela tři. Pokud by tedy Ekvádor případnou porážku udržel nižší než o tři branky, tak pak k postupu stačí, aby Venezuela v souběžně hraném utkání podlehla Peru jakýmkoliv výsledkem.
Brazílie

Brazílie na domácím turnaji čeká na prvního soupeře, který ji připraví o body. Obhájce titulu z před dvou let nejprve s velkým přehledem porazil 3:0 Venezuelu, v repríze finále pak uštědřil těžkou porážku 4:0 v Peru a v doposud posledním zápase porazil 2:1 Kolumbii gólem v nastaveném čase. Svěřenci kouče Titeho mají celkově skvělou formu. Neprohráli už deset zápasů v řadě, přičemž stojí za zmínku, že všechna tato utkání zvládli vítězně. Kanárci patří mezi největší favority na titul a zatím ukazují, že právem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásnou nedělní noc! Vítám vás při sledování jihoamerického turnaje Copa America, u zápasu skupiny B mezi Brazílií a Ekvádorem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.