Copa America - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paraguay : Bolívie - 15. června 2021   02:00

Paraguay
Paraguay
62' Al. Romero  • 65' Romero Ángel  • 81' Án. Romero (Ávalos)
3:1
(0:1)
Bolívie
Bolívie
10' Saavedra
Paraguay
A. Silva – Espínola, G. Gómez (C), Jun. Alonso, Arzamendia (74. D. Martínez) – Romero (87. Cubas), Piris Da Motta (57. González), Villasanti (46. Sanchéz) – Ángel Romero, Ávalos (87. Enciso), Almirón.
Haro – Bossio, López (PER)
Estadio Olimpico Pedro Ludovico, Goiânia (BRA)
Bolívie
Cordano – Diego Bejarano, Jusino, Quinteros, Sagredo – Justiniano (C) (75. Sánchez) – Céspedes (46. Danny Bejarano), Saavedra (64. Wayar), Cuéllar, Flores (46. R. Fernández) – Álvarez (69. Ramallo).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Pokud se covidem oslabený výběr Bolívie nepostará v dalším průběhu turnaje o nějakou prvotřídní senzaci, tak je o postupujícím kvartetu ze skupiny A rozhodnuto. Hráči „La Albirroja“ mohou jít do zápasů s Argentinou, Chile a Uruguayí s čistou hlavou, ten nejdůležitější úkol dnes zvládli.
Paraguay celý zápas dominovala, jenže kvůli nastřelené ruce Santiaga Arzamendii a proměněné penaltě Saavedry musela od desáté minuty dotahovat. Bolívie bez vyloučeného mladíka Cuéllara odolávala drtivému náporu více než hodinu. Střelecké trápení favoritů prolomil až povedený volej Alejandra Romera, na který hned vzápětí navázal i jeho jmenovec Ángel. S výjimkou pumelice Roberta Fernándeze byli Bolivijci bezzubí, definitivně jejich odpor zlomila druhá trefa Ángela Romera z přečíslení čtyři na dva.
90+5'
90+5'
Asi závěrečný pozdrav z kopačky Ángela Romera. Na hattrick tento osmadvacetiletý útočník San Lorenza ale nedosáhl, rozměry branky této střele zpoza vápna nestačily.
90+4'
Nadýchaný centr Dannyho Bejarana se snášel k malému vápnu. Adrián Jusino však přispěchal pozdě a na programu bude odkop od Antonyho Silvy.
90+3'
Po autu Segreda se největší outisder této skupiny vypravil na výlet do pokutového území, nicméně šlo jen o krátkodobou záležitost.
90+2'
Od trefy na 3:0 se situace na bojišti trochu uklidnila. Paraguay se uspokojila a teď ojediněle nechává hrát fotbalisty z Bolívie.
90'
Druhá půle byla mnohem plynulejší. Přesto se můžeme těšit na dalších pět nastavených minut.
89'
Benjamínek Enciso byl na hřišti přivítán ostřejším faulem v podání Diega Bejarana. Ze standardky vzešla nepovedená koncovka dalšího náhradníka Cubase.
88'
Eduardo Berizzo dává v koncovce zápasu šanci i svému nejmladšímu svěřenci. Juio Enciso oslavil letos v lednu teprve sedmnácté narozeniny.
87'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Alejandro Romero, přichází Andrés Cubas.
87'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Gabriel Ávalos, přichází Julio Enciso.
86'
Přízemní přihrávkou nabízel David Martínez míč do kapsy mezi brankáře a obrannou řadu. Se spoluhráčem v náběhu se však nepropojil.
84'
Nepochopení v přechodové fázi připravilo Bolívii o šanci k ohrožení Antonyho Silvy. Alberto Espínola si v klidu připraví míč pro autové vhazování.
83'
Miguel Almirón zaútočil po levé straně a vybojoval roh. Alejandro Romero v tomto případě zvolil rozehrávku nakrátko.
81'
Paraguay právě vstřelila branku!
Deset minut před koncem je zřejmě hotovo! Bolivijci fatálně propadli ve středu hřiště a rázem čelili přečíslení čtyři na dva. Ávalos si počkal s přihrávkou na ÁNGELA ROMERA a ten zleva chytře uklidil míč k bližší tyči, kterou mu Cordano nechal odkrytou.
80'
Carlos González je po svém příchodu klíčovým článkem paraguayské ofenzivy. Centr zleva sklepl k Almirónovi, jenže útočník anglického Newcastlu prostor mezi tyčemi netrefil.
79'
Bolivijské naděje podpořila i dvojice rohových kopů. K podobnému ohrožení branky ale nedošlo a balon se už zase valí na opačnou stranu.
78'
Ukázka toho, že „Los Guaraníes“ ještě nemají vyhráno! Před Fernándezem se zčistajasna otevřel prostor na střelu zhruba z jednadvaceti metrů. Rána to byla povedená a Antony Silva musel reagovat svým prvním ostrým zákrokem.
77'
Alejandro Romero se zhostil rozehrávky rohového kopu. S chirurgickou přesností našel Gonzáleze, ale ten se do Cordanovy brány tentokráte netrefil.
76'
Zhruba čtvrthodinu před koncem má César Farías dostřídáno. Bolivijci budou potřebovat menší zázrak, aby bez vyloučeného Cuéllara s tímto duelem ještě něco udělali.
75'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Leonel Justiniano, přichází Erwin Sánchez.
74'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Santiago Arzamendia, přichází David Martínez.
73'
Ángel Romero nalevo neuspěl v souboji jeden na jednoho, ale po vysvobozujícím odkopu do autu si bude moci své ofenzivní schopnosti otestovat ještě jednou.
72'
Junior Alonso udržel balon na kopačkách vedoucího týmu. Svěřenci Eduarda Berizza dělají všechno pro to, aby co nejdříve definitivně rozhodli.
71'
Držení míče: 82 % – 18 %.
70'
Paraguayci se rychle přibližují metě třiceti vyprodukovaných ran. Mezi střelce se chtěl zapsat i střídající Richard Sánchez, ale Cordano opět nemusel předvést bůhvíjak složitý zákrok.
69'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Gilbert Álvarez, přichází Rodrigo Ramallo.
68'
Rubén Cordano si spravil chuť po dvou inkasovaných gólech. Almirón nasměroval projektil zpoza pokutového území přesně do místa, kde stál.
67'
Rázem je všechno úplně jinak. Bolívie inkasovala dva slepené góly a v oslabení bude tento rozjetý vlak jen těžko zastavovat.
65'
Stačilo pár minut a s postupovými ambicemi Paraguaye to hned vypadá mnohem lépe! Po exkluzivním centru z pravého kraje hlavičkoval u vzdálenější tyče Carlos González. Cordano stačil míč vyrazit kousek před sebe a ÁNGEL ROMERO jej z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě. Quinteros přispěchal pozdě.
64'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Erwin Saavedra, přichází Diego Wayar.
62'
Neutichající tlak už nemohli Bolivijci vydržet! Zády brance hrající Gabriel Ávalos sklepl míč Almirónovi, po jehož zablokovaném pokusu vypálil bez přípravy ALEJANDRO ROMERO a z nějakých třiadvaceti metrů nechytatelně zavěsil k tyči.
61'
Další slibná možnost! Alejandro Romero zleva naservíroval míč Ángelu Romerovi a jeho zakončení ztroskotalo na noze brankáře Cordana.
60'
Paraguayci stále nenašli střelecké štěstí! Alejandro Romero vyslal povedenou jedovku z delší vzdálenosti a Cordano ji s vypětím všech sil vyškrábl na břevno.
59'
Romerův centr nenašel Carlose Gonzáleze ani nikoho jiném. Před malou chvíli po podobné situaci nepřesně hlavičkoval Ávalos.
58'
Gabriel Ávalos si pomohl faulem uprostřed hřiště. Jairo Quinteros přenášel hru na levou stranu, ale tam si Paraguayci rychle vzali míč nazpátek.
57'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Robert Piris Da Motta, přichází Carlos González.
56'
Jairo Quinteros dobře přečetl přihrávku do běhu a dal Bolívii čas na opětovné srovnání zadních řad.
55'
Další přihrávka vzduchem do předbrankového území. Častý adresát Ávalos ji znovu nezužitkoval a Rubén Cordano uleví obraně odkopem od branky.
54'
Arzamendia vymyslel účinný centr. Richard Sanchéz ho pozorně sledoval a napřáhl ke střele z voleje, které nějaký ten metr chyběl.
53'
Robert Piris Da Motta zvládl důležitý souboj na půlce, čímž eliminoval hrozbu protiútoku. Další akce začíná od nudícího se Silvy.
52'
Po vyloučení Cuéllara je tlak Paraguaye ještě intenzivnější. Vše nasvědčuje tomu, že je jen otázkou času, kdy bude Cordano poprvé lovit míč ze sítě.
51'
Většina hráčů zůstala před Cordanem, takže Almirón mohl rozšířit sbírku centrů o další kousek. Bolivijci se s problémy ubránili, pomohl jim i útočný faul.
50'
Cordado nezvládl udržet spoluhráčem nadzvednutý míč ve hřišti. Roh se kopal i z levé strany, avšak Alejandro Romero nic nebezpečného nevymyslel.
49'
Richard Sanchéz zatáhl míč do vápna, kde se odrazil proti noze Ávalose. Ten se rázem zjevil v několikáté šanci, ale vytěžil z ní jenom roh.
48'
Romerova nahrávka z levého křídla se rovněž neujala. Bolivijci odkopli míč do autu, aniž by se snažili v oslabení zaútočit.
47'
Santiago Arzamendia se z pozice krajního obránce vysunul až do pokutového území. Rána z levé strany ke Cordanovi ale neprošla.
46'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Boris Céspedes, přichází Danny Bejarano.
46'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Enrique Flores, přichází Roberto Fernández.
46'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Mathías Villasanti, přichází Richard Sanchéz.
46'
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 3 – 1
Střely mimo: 8 – 0
Držení míče: 77 % – 23 %
Rohové kopy: 2 – 0
Fauly: 7 – 7
Notně prodloužená první půle se odehrála v režii Paraguaye, které hned v úvodu přitížila nastřelená ruka Arzamendii. Po jednom z mnoha použití videa byla nařízena penalta a tu k bolivijské radosti proměnil Erwin Saavedra. Okolo dvacáté minuty byla nařízena penalta i na druhé straně, ale Cordanův faul nakonec zrušil předchozí ofsajd. První větší šanci ze hry si Paraguay vytvořila až po půlhodině. Ávalos hlavičkoval nad a jelikož vzápětí spálil tutovku i Alejandro Romero, vydrželo vedení „La Verde“ až do přestávky. Po změně stran však bude mít César Farias na hřišti jen deset svěřenců. Devatenáctiletý záložník Jaume Cuéllar si nechal dát v jedenáctiminutovém nastavení červenou kartu.
45+11'
45+11'
V jedenácté minutě původně osmiminutového nastavení první půle padla ještě jedna žlutá karta. Tentokráte to byl Alberto Espínola, jenž zajel do Florese.
45+9'
Velký problém pro „La Verde“! Robert Piris Da Motta byl po odehrání balonu nakopnut Cuéllarem, jenž si něco podobného mohl odpustit. Diego Haro mu pokazil premiéru v reprezentačním dresu druhou žlutou kartou.
45+7'
Ambiciózně provedený střílený centr z dílny Arzamendii vyletěl do zámezí. Cordanovi se výkop ale nepovedl a bude se na něj valit další útok.
45+6'
Lacině odevzdaný míč od bolivijských fotbalistů. Od první minuty se jim nedaří rozjet souvislejší kolotoč přesných přihrávek.
45+5'
Alejandro Romero si přehodil míč na levou nohu, avšak zprava se s žádným ze spoluhráčů nepropojil. Bolivijci i tuto situaci přečkali bez újmy.
45+4'
Ávalos šel na základě centru zleva do akrobatické koncovky. Do míče se ale netrefil podle představ a na stavu 0:1 se nic změnit nemohlo.
45+3'
Středem se „La Albirroja“ prosazuje jen minimálně. Veškeré akce chodí ze stran, na což teď byla bolivijská defenziva připravená.
45+2'
José Sagredo výborně vystoupil z obranné linie a narušil rychlý ťukes před velkým vápnem. Navíc si vykoledoval odpískaný faul.
45+1'
Sagredův dlouhý aut způsobil menší zmatky před Antonym Silvou. Jeho spoluhráči každopádně zablokovali všechny pokusy o zakončení.
45'
Je to tak. Nastavuje se osm minut!
44'
Díky povolenému ošetřování uvnitř pokutového území ukrajuje Bolívie další vteřinky. S největší pravděpodobností nás ale čeká masivní nastavení.
43'
Největší šance Paraguaye! Ostrým pasem z levé strany ji připravil Arzamendia, jenže Alejandro Romero se u zadní tyče nestihl srovnat ke střele do prázdné brány. Zblízka ji trestuhodně minul.
42'
Romerův centr zleva do plánovaného místa určení nedoletěl. Hráč argentinského San Lorenza pokračuje alespoň autovým vhazováním.
41'
Jairo Quinteros předvedl skvělý obranný zákrok na okraji pokutového území. S vypětím všech sil pak Álvarez vytáhl míč na útočnou polovinu Bolívie.
40'
Enrique Flores naskočil na záda Roberta Pirise Da Motty a ve čtyřicáté minutě se stal už třetím Bolivijcem potrestaným žlutou kartou.
39'
Alejandro Romero se neúspěšně pokoušel o nějakou překvapivou kolmici. Po dalším z faulů se bude rozehrávat od Sagredy.
38'
Diego Haro si povolal na kobereček mladíka Cuéllara, který na půlce zastavil v rozletu Almiróna. O žluté kartě není sporu.
37'
Nic takového se nestalo. Hned první přihrávka zmizela v autu, nicméně něco podobného se přihodilo také svěřencům Eduarda Berizza.
36'
Junior Alonso ve vzduchu fauloval Álvareze. Bolivie si konečně může na pár desítek vteřin odfrknout a třeba i zaútočit.
35'
Ávalos se musel o několik kroků vracet kvůli centru z levého kraje. Z nekomfortní pozice zdaleka nezamířil tam, kam to Paraguay potřebovala.
34'
Espínolova nahrávka do velkého vápna byla přečtená pozorným obráncem. Paraguay bleskově rozehrála aut a pokračuje ve snaze o vyrovnání.
33'
Před Rubéna Cordana to létá ze všech stran. Zleva nyní čepoval míč do ohně Ángel Romero, ale resultuje z toho jen další odkop od branky.
32'
U přední tyče prodloužený centr přistál u Gabriela Ávalose, který nebyl bráněn úplně nejlépe, jenže nestihl natočit hlavu tak, aby míč letěl pod břevno. Takto přistál na střeše Cordanovy brány.
31'
Antony Silva lapil neadresný centr a promptně načal protiútok po levé straně. Miguel Almirón se zapříčinil o zisk rohového kopu.
30'
29'
Diego Bejarano byl spokojen s odpískaným faulem uprostřed hřiště a asi to byly právě protesty, kvůli kterým inkasoval žlutou kartu.
28'
Sám faulovaný Ángel Romero kroutil centr na zadní tyč, kterou žádný z jeho spoluhráčů ale nezavíral. Míč vyletěl mimo hrací plochu.
27'
Gilbert Álvarez se nevyvaroval faulu na agilního Ángela Romera. Nápor Paraguaye tak pokračuje standardkou z levého křídla.
26'
Miguel Almirón v rychlém přechodu rozdal míč na levou stranu, jenomže Gabriel Ávalos na následný centr o kousek nedosáhl.
25'
Snadná práce pro Cordana, ke kterému se sotva došourala Almirónova střela levačkou. Gólman Bolívaru poté chyboval v rozehrávce, ale zároveň stihl zacouvat proti letícímu lobu Ángela Romera.
24'
„La Albirroja“ navazuje na předchozí akci a už zase nebezpečně krouží okolo bolivijské šestnáctky. Asi to bude častý obrázek.
22'
VAR Paraguayi zatím nepřeje! Kvůli ofsajdu před faulem Rubéna Cordana je penalta odvolána.
20'
I tato situace se bude zkoumat u videa. O faulu gólmana asi není pochyb, nicméně všemu možná předcházel ofsajd.
19'
Poněkud bláznivá pasáž před bolivijskou bránou končí další penaltou! Po zablokované střele Almiróna běžel za míčem Ávalos, kterému Cordano nedovoleně skočil pod nohy.
18'
Bolivijci se po ztrátě míče rychle zatáhli v jedenácti mužích na vlastní polovinu. Jejich soupeři tak musí trpělivě kombinovat v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
17'
Další důrazný zákrok na Cuéllara už u peruánského sudího prošel. Uteklo jen pár vteřin a Ángel Romero napřáhl z velké dálky. Cordano zasahovat nemusel.
16'
Rozhodčímu se nelíbil atak na Cuéllara. Po odpískaném faulu ještě musel řešit menší strkanici. O emoce není už v úvodu nouze.
15'
Bolivijci se ubránili jedovatému centru z pravého křídla. Ávalos se k hlavičce nedostal a na programu bude jen odkop od branky Rubéna Cordana.
13'
Rubén Cordano zaregistroval nákop letící před jeho branku a došel si pro míč ještě před blížícím se útočníkem v paraguayském dresu.
12'
Platnost gólu byla potvrzena, Bolívie vede 1:0! Už nyní je zároveň jasné, že nás čeká poměrně dlouhé nastavení prvního poločasu.
11'
Znovu probíhá sledování videa. Těžko říct, o jaký přestupek by se mohlo jednat. Možná předčasné vběhnutí hráčů do pokutového území.
10'
Bolívie právě vstřelila branku!
Máme tady zajímavou zápletku, protože outsider jde v desáté minutě do vedení! ERWIN SAAVEDRA zachoval při realizaci penalty chladnou hlavu a s jistotou uklidil míč ze svého pohledu do pravého dolního rohu.
9'
Žlutou kartu dostává Santiago Arzamendia (Paraguay).
8'
Po tříminutovém zkoumání je jasno. Bolívie bude díky ruce Arzamendii kopat pokutový kop!
7'
Zdá se, že Paraguayci mají problém. Hlavní arbitr se jde podívat na video, což je předzvěst pokutového kopu!
6'
Hlavní rozhodčí Haro ještě nedal pokyn k rozehrání rohového kopu. Čeká se na výrok videorozhodčích, zda Paraguayci nezablokovali onu Bajeranovu střelu rukou.
5'
Od začátku se hraje v atraktivním tempu. Enrique Flores zleva odcentroval a nabil Bejaranovi na volej, který byl sražen na rohový kop.
4'
Alberto Espínola se stal obětí šlapáku Cuéllara. Nejmladší hráč na hřišti jen se štěstím vyvázl bez žlutého napomenutí.
3'
S další střelou zpoza šestnáctky si dvaadvacetiletý gólman Bolívie těžkou hlavu dělat nemusel. Ángel Romero bránu o hodně minul.
2'
Rubén Cordano na první vážnou prověrku nečekal vůbec dlouho! Miguel Almirón ho protáhl projektilem z dálky, který musel pracně vytahovat na roh.
1'
O úvodní výkop se postarali Paraguayci, kteří nastupují v červenobílých, zatímco Bolivijci v zelených dresech.
1'
Všichni důležití protagonisté už jsou na hrací ploše. Utkání začne krátce po zaznění obou státních hymen.
V sestavě Bolívie kvůli covidu schází kapitán a nejlepší střelec Marcelo Moreno. Pozitivně testovaní byli i další dva hráči a jeden člen realizačního týmu.

Paraguay: A. Silva – Espínola, G. Gómez, Jun. Alonso, Arzamendia – Romero, Piris Da Motta, Villasanti – Ángel Romero, Ávalos, Almirón.
Náhradníci: A. Aguilar, Ortíz – Balbuena, Bareiro, Cubas, Enciso, González, D. Martínez, Rojas, Ó. Romero, Samudio, Sanchéz.

Bolívie: Cordano – Diego Bejarano, Jusino, Quinteros, Sagredo – Justiniano – Céspedes, Saavedra, Cuéllar, Flores – Álvarez.
Náhradníci: Lampe, J. Rojas – Arce, Barboza, Danny Bejarano, R. Fernández, Chura, Ramallo, Sánchez, R. Vaca, Villarroel, Wayar.

09.06.2012 Bolívie – Paraguay 3:1.

Turnaj Copa América uvidí střet těchto dvou zemí poprvé od roku 1999. Tehdy skončil zápas základní skupiny bezbrankovou remízou.
Bolívie

Bolívie dlouhodobě patří mezi nejslabší celky působící v Jižní Americe. Odpovídá tomu i historická bilance na turnajích Copa América. Od roku 1975 Bolivijci jen třikrát postoupili ze skupinové fáze. V jednom případě však byli blízko prvenství, když v roce 1997 využili domácího prostředí a svou pouť zakončili až prohraným finále s Brazílií. Od té doby se „La Verde“ nesmírně trápí. Na osmi předchozích šampionátech dokázali vyhrát jediný zápas. V roce 2019 prohráli ve skupině 0:3 s Brazílií, 1:3 s Peru a 1:3 s Venezuelou.

Také u Bolívie platí, že pokud se chce podívat do vyřazovací fáze, tak musí v zahajovacím zápase s papírově nehratelnějším protivníkem uspět. Předchozí dva soutěžní zápasy naznačily, že by to nemusel být neřešitelný úkol. Dva týdny staré utkání kvalifikace o světový šampionát bylo speciální zejména pro trenéra Césara Faríase, jenž pomohl porazit svou rodnou Venezuelu 3:1. Za úspěch se dal bezpochyby považovat i následný remízový výsledek 1:1 proti Chile.

Drtivá většina bolivijského výběru je složena z hráčů působících v domácí soutěži. Hned sedmička hráčů působila v předchozí sezóně v Bolívaru. V sedmadvacetičlenné nominaci je pouze šest krajánků. Jedním takovým je teprve devatenáctiletý útočník Jaume Cuéllar, jenž je hráčem italského SPALu. Za hlavní reprezentační tým si však ještě nekopl. Mezi hlavní opory by měl patřit kapitán Marcelo Moreno. Majitel 83 startů za reprezentaci a v současnosti hráč brazilského Cruzeira. S pětadvaceti góly jde rovněž o historicky nejlepšího střelce této země.