Bazunu – McEvoy, Omobamidele, McNulty, Furlong – Hodge, Keogh (C) (68. Holt) – Everitt, McCann (85. Idowu), Ebosele – Carty (75. Giurgi)
Stejskal – Koželuh, Starý, Hellebrand (C), Kurka – Hroník, Hájek – Pech, Ritter (85. Gedeon), Wojatschke (84. Šilhart) – Toula (63. Sejk)
Horníček – Šíp, Gedeon, Nováček, Matys, Šimek S., Šimek M., Šilhart, Sejk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 4:5.
Je dobojováno. Češi se sice dostali do vedení ve druhém poločase, ale nakonec se Irům podařilo vyrovnat. Podruhé na šampionátu se tak Lvíčata dopracovala k remíze. Na svém kontě tak mají dva body a zatím stále drží druhé místo ve skupině A. Ještě je čeká souboj s Řeckem, ve kterém se patrně rozhodne o postupujícím do vyřazovací části ME.
90+6'
90+6'
Ale brankář Bazunu dokázal míč dostat pod kontrolu a podržel tak svůj tým.
90+5'
Ještě přichází rohový kop pro český tým. Asi poslední šance na strhnutí vedení na českou stranu.
90+4'
Ebosele se nyní dopustil faulu na českého hráče a dostává druhou žlutou kartu v utkání. A znamená to, že pro něho předčasně utkání končí.
90+2'
Po Gedeonově faulu zahrávali volný kop Irové a dostali míč do pokutového území, ale Koželuh dobrým obranným zákrokem tuto šanci zastavil.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.
90'
Jsme v poslední minutě řádné hrací doby. Uvidíme, kolik minut navíc sudí ještě nastaví.
88'
Irsko právě vstřelilo branku!
Češi neudrželi své vedení a je vyrovnáno. Po rohovém kopu se míč dostal na malé vápno, ke byl připraven ANDREW OMOBAMIDELE a poté svou dobře umístěnou střelou překonal Stejskala – 1:1.
87'
Irové měli velké šance před českou brankou, ale ani jednu nepřetavili ve vyrovnávací branku. Češi uklidňují hru a otáčí ji na opačnou stranu.
85'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Charlie McCann, přichází Roland Idowu.
85'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Filip Gedeon.
84'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vojtěch Wojatschke, přichází Filip Šilhart.
82'
Pech se srazil se Sejkem a oba leží na hrací ploše. Bude tak potřeba dalšího ošetření.
81'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Wojatschke (Česko).
81'
Žlutou kartu dostává Joe Hodge (Irsko).
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, u míče jsou čeští hráči. Poté se uprostřed hřiště strhla strkanice mezi hráči obou celků a sudí bude udělovat žluté karty.
79'
Skrumáž před českou brankou, nakonec se z menšího tlaku Irů český celek ubránil a uhájil tak svůj těsný náskok.
77'
Další akce Irů byla nepřesná a následoval odkop od Stejskalovy branky. Ten pak poslal své spoluhráče do útočné akce.
75'
Václav Sejk se hnal do dalšího zakončení, ale zatavil ho ofsajd, který postrannímu sudímu neunikl a zdvihl poté svůj praporek.
75'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Conor Carty, přichází Joshua Giurgi.
74'
Bazunu dostal míč na malou domů a hned ho rozehrál směrem dopředu.
72'
Lukáš Hroník táhl akci českého týmu a hned se sám snažil o zakončení. Jenže byl v ofsajdové pasti a ke střele se tak nakonec nemohl dostat.
70'
McEvoy se dostal ke střele na hranici šestnáctky, jeho pokus však byl nepřesný a skončil jen u obrany českého celku.
68'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Seamas Keogh, přichází Brandon Holt.
67'
Conor Carty tvrdě srazil českého hráče a dostává za to žlutou kartu.
65'
Irové zahrávali rohový kop, poté se míč dostal k jednomu z Irů a ten se pokusil o nůžky. Avšak jeho pokus zastavil Adam Stejskal.
63'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to byl neskutečný tah českého trenéra. VÁCLAV SEJK po prvním doteku s míčem skóruje a posílá český tým do vedení po asi půl minutě pobytu na hřišti. Krásnou přihrávku mu do pokutového území poslal z pravé strany Wojatschke a Sejk poté napálil míč, který končí za zády irského brankáře – 0:1.
63'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Toula, přichází Václav Sejk.
61'
Pech si naběhl do pokutového území a kousek před zadní čárou posílal balon k malému vápnu, kde se připravoval Lukáš Hroník, avšak na poslední chvíli do souhry vložil nohu Conor Carty a zastavil tak akci Čechů.
60'
Hodina hry za námi a zatím jsme se stále nedočkali úvodní branky. Nyní mají balon na svých kopačkách Irové a míří do další akce před českou branku.
59'
McNulty čistě zastavil unikajícího Adama Toulu a nepovolil mu dotáhnout další českou akci do zdárného konce.
58'
Pech nacentroval míč do pokutového území, Adamu Ritterovi však míč nesedl a nedokázal ho pak usměrnit mezi tři tyče.
57'
Conor Carty nyní nevystřelil vůbec špatně. Pravačkou se opřel do míče, ten však zaletěl jen nad břevno české branky. Stejskal tak nemusel vůbec zasahovat.
56'
Gavin Bazunu byl připraven ve svém brankovišti a sebral do rukavic centr Petra Kurky.
55'
Ritter ho přetáhl, ale nakonec se balon dostal do šestnáctky, jenže první u míče byli Irové a získali ho tak opět na svou stranu.
54'
Koželuh sprintoval do pokutového území, nabral rychlost a chtěl centrovat do pokutového území, ale hosté ho zastavili. Pouze však jen za cenu rohového kopu.
52'
Žlutou kartu dostává Festy Ebosele (Irsko).
52'
Petr Nováček bude zahrávat autové vhazování na polovině Irska. Češi tak mohou nadále zůstat u balonu a zkusí ohrozit branku Bazunua.
50'
Tuto standardní situaci však Češi nezahráli dobře a balon tak do své moci získali znovu hráči Irska.
49'
Keogh byl povalen na zem a zranil si zřejmě kotník. Chvíli se hrát nebude, neboť bude potřeba jeho ošetření. Poté bude následovat volný přímý kop pro české barvy po předchozím faulu Irů.
49'
Ebosele poslal balon do pokutového území, ale centr zastavila pozorná obrana národního týmu. Bude tak následovat jen odkop od Stejskalovy branky.
48'
Volný přímý kop budou zahrávat Irové. Češi se tak musí nyní pozorně bránit.
47'
Dopředu spěchal Lukáš Hroník, avšak byl zastaven obranou soupeře a míč tak pod svoji kontrolu získal irský tým, který jde do akce na druhé straně.
46'
Kurka nyní fauloval Everitta a od sudího inkasuje vůbec první žlutou kartu utkání.
46'
Češi se na začátku druhého poločasu drží na míči a snaží se projít do blízkosti irské branky.
46'
Střely na branku: 1 – 0
Je za námi první půle tohoto utkání. Neviděli jsme ani jednu branku, šance na obou stranách ano. Oba gólmani jsou ve svých brankovištích zatím pozorní a drží své týmy. Uvidíme, co nám přinese další poločas, který začne přibližně ve 21:05.
45+3'
45+3'
Poté zakončoval McNulty, jehož pokus končí pouze na Stejskalovi. A zároveň je první poločas minulostí.
45+2'
Ještě Irové zahrají volný přímý kop a to bude asi poslední akce prvního poločasu.
45+1'
Další zranění, za hlavu se chytá Koželuh a zřejmě také po nějakém střetu utrpěl náraz. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
45'
Oba jsou v pořádku. A nyní hlasatel oznámil, že se bude nastavovat ještě jedna minuta navíc.
44'
Bazunu zakročil proti náběhu Hroníka, se kterým se srazil a brankář Irska nyní bude muset být ošetřen, stejně tak jako Hroník. Doufejme, že oba hráči budou v pořádku.
43'
Pech šel s míčem po hraně pokutového území, ale byl tísněn obranou Irska a tak poté nedovolila Čechům zakončit.
41'
Štěpán Starý vystřelil na hranici šestnáctky a jeho střela byla neúspěšná a do irské branky se tak nedostala.
40'
Ten zahrál Lukáš Hroník, míč poslal do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal balon usměrnit mezi tři tyče.
40'
Na druhé straně byli zase aktivní čeští fotbalisté, kteří tak získali další rohový kop.
39'
David Pech zakončoval u penaltového puntíku, ale jeho pokus zablokoval nohou jeden z domácích obránců. Následovat tak bude jen odkop od Bazunuovy brány.
38'
Nyní po střele Irů musel zasahovat Adam Stejskal, který v pádu ukryl míč do rukavic a pod sebe. Následovat tak bude odkop od jeho zařízení.
38'
Charlie McCann upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty. Slovinský sudí však byl jiného názoru a nic takového se k nevoli Irů nekoná.
37'
Everitt byl o malou chvilku později znovu aktivní, nyní ale jeho centr na spoluhráče nevyšel. Takže irská akce je záhy u samého konce.
36'
Matt Everitt se dostal do další střelecké příležitosti, přehodil si míč na levačku a poté kousek před velkým vápnem vystřelil. Jeho pokus šel těsně nad břevno české branky!
34'
Ebosele poslal míč do šestnáctky, kde si nabíhal McKann, ovšem dobrý zákrok Koželuha znemožnil tuto slibnou akci hráčů v zelených dresech.
33'
Nyní budou rohový kop zahrávat Irové, ač si obrana Čechů myslela, že za čáru poslala míč domácí reprezentace.
32'
Toula nyní fauloval Omobamideleho a sudí mu domlouval. Vše se znovu obešlo bez kartového napomenutí.
31'
Adam Ritter přímo z rohu zatočil balon, který se pak snášel k brance Irů. Tam ale pohotově zakročil Bazunu a ukryl míč do rukavic.
31'
Svou aktivitou si Češi vybojovali rohový kop a čeští fanoušci znovu ženou Lvíčata k zakončení.
30'
Po třiceti minutách hry je stále stav bezbrankový, o něco aktivnější zatím byli Irové, ale s přibývajícím časem se zvedá výkon i českého týmu a uvidíme, zda se někdo do konce první půle trefí do sítě soupeře.
29'
Štěpán Starý se ocitl osamocen před irskou brankou, ale jakoby se zalekl a jeho zbrklý pokus pak skončil pouze vedle Bazunuovy branky.
27'
Vzápětí si při zakládání irské akce dobře počínali znovu obránci českého týmu, který hned otočil hru. Avšak před Bazunou se jim nepovedlo akci dotáhnout do zdárného konce.
26'
K dobré poziční střele se dostal Josef Koželuh, po jeho střele však balon zaletěl pouze mimo tři tyče.
24'
McCann chtěl rozehrát balon kousek před velkým vápnem, ale jeden z beků Lvíčat míč zasáhl a hned ho poslal dopředu.
22'
Adam Toula dostal pas do pokutového území, ale svou pohotovou střelu poslal jen vedle branky irského celku!
20'
Autové vhazování na vlastní polovině rozehrál Everitt a Irové mohli pokračovat směrem na české území. Avšak obrana národního týmu jejich počínání utnula.
19'
Everitt přistrčil Jana Hellebranda, který poté upadl na zem. Sudí píská faul a balon tak budou mít ve své moci znovu česká Lvíčata.
17'
Na druhé straně šli Češi do rychlého protiútoku, ale ten byl zastaven postranním sudím, který zdvihl svůj praporek. Ofsajd.
16'
Koželuh si hlídal Matta Everitta, to se povedlo. Ale stejně se k míči irský tým vrátil zpět a hned na to pálil Keogh, jenž poslal balon hodně vysoko nad českou bránu.
15'
Ta se ale Irům nepovedla. Conor Carty z pravé strany zahrál přímý kop, ale trefil jen připravenou českou zeď, od které se míč odrazil do bezpečí.
15'
Petr Kurka ve skluzu podkopl soupeře a sudí mu nyní důrazně domluvil. Příště by to mohlo být už na žlutou kartu. Irové budou zahrávat volný přímý kop.
13'
Dlouhý nákop jednoho z hráčů Irska doběhl na vlastní polovině Koželuh a ten pak vrátil hru zase do blízkosti irské branky.
12'
Ve středu hřiště byl faulován Ritterem Joe Hodge a irský celek zůstane u míče. Už rozehrává další svou akci a Češi se musí vracet zpátky do obrany.
11'
Bazunu sebral míč nabíhajícímu českému hráči a okamžitě ho rozehrál mezi své spoluhráče, které tak posílá směrem k brance Adama Stejskala.
10'
Po autovém vhazování českých barev sebrali balon Irové a pokusili se zamířit znovu před branku Adama Stejskala, jenže byli včas zastaveni.
9'
Festy Ebosele nedosáhl na míč a ten rychle získala obrana českého týmu. A znovu tak jdou čeští hráči do další útočné akce.
8'
Češi se dostávali do akce, kterou po levé straně táhl Toula. Avšak ten byl v ofsajdovém postavení a Lvíčata pak míč ztrácejí.
6'
Conor Carty střílel uvnitř velkého vápna přes Koželuha a jeho pokus zamířil vysoko nad českou branku. Následuje tak pouze odkop od české branky.
4'
Adam Ritter po levé straně unikal před branku soupeře, ale u rohu velkého vápna ho o míč připravil obránce Irů. Následně pak dostali právě Irové míč pod kontrolu a odkopávat bude Bazunu.
4'
V hledišti jsou slyšet i čeští fanoušci, kteří nyní ženou svými hlasivkami českou sedmnáctku znovu do akce.
3'
Nyní musel zasahovat brankář Irů, který chytil lehčí střelu českého týmu a hned na to Lvíčata míří do útočné akce.
1'
U míče jsou Irové a jako první tak půjdou do akce. Češi brání střed hřiště a snaží se je nepustit před vlastní branku.
1'

Irsko: Bazunu – McEvoy, Omobamidele, McNulty, Furlong – Hodge, Keogh (C) – Everitt, McCann, Ebosele – Carty
Náhradníci: Corcoran, Halwax – Sobowale, Holt, Turner, Kennedy, McKinley, Idowu , Giurgi

Česko: Stejskal – Koželuh, Starý, Hellebrand (C), Kurka – Hroník, Hájek – Pech, Ritter, Wojatschke – Toula
Náhradníci: Horníček – Šíp, Gedeon, Nováček, Matys, Šimek S., Šimek M., Šilhart, Sejk

Rozhodčí: Obrenovic (Slovinsko) – Vihreävuori (Finsko), Tatriks (Lotyšsko).
„I když jsme s Belgií remizovali, tak si myslím, že výkon nebyl špatný, takže náladu máme dobrou. Věřím, že hráči k zápasu s Irskem přistoupí s vědomím, že zbývající dva zápasy ve skupině rozhodnou o našem případném postupu ze skupiny,“ řekl český trenér Václav Kotal pro svazový web fotbal.cz.
Remízu 1:1 uhráli na úvod EURA také mladí Irové. Zápas měl hodně podobný průběh jako duel Česka s Belgičany. Domácí dlouho vedli a Řekové srovnali dokonce v 96. minutě.
Čeští fotbalisté byli nalosováni do skupiny A, v níž figurují společně s Belgií, Řeckem a Iry. V prvním utkání remizovali 1:1 s Belgií. Svěřenci kouče Václava Kotala byli dokonce blízko k vítězství. Po vlastním gólu Hautekieta totiž od začátku druhé půle vedli a o výhru přišli až v páté minutě nastavení.
Vítám tu všechny příznivce českého fotbalu! V Irsku v těchto dnech probíhá Mistrovství Evropy hráčů do 17 let. Na něm nescházejí ani Čeští reprezentanti, které dnes čeká druhé vystoupení na turnaji, v němž se utkají s domácím Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.