Je konec. Fotbalisté Španělska vyhrávají i svůj poslední zápas ve skupinové fázi turnaje a do semifinále tak postupují se stoprocentní bilancí. Svěřenci kouče Alberta Celadese nastoupili do utkání s náhradníky, ale přesto šli ve 38. minutě do vedení gólem Denise Suáreze. Ještě do poločasu se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit kapitán Srbska Djurděvić a v tu chvíli se zdálo, že zápas skončí větším gólovým rozdílem. Na půl plynu hrající La Rojitas však po přestávce už skóre nenavýšili a snaživý Srbové naopak několikrát zahrozili i v oslabení. Vyrovnáním ale mladí Balkáci za svůj výkon oceněni nebyli a Polsko tak opustí s jediným získaným bodem.
90+2
90+2
Srdjan Plavšić u rohového praporku doběhl míč a ještě poslal před bránu prudký centr. Ten ale španělská obrana odvrací a vypadá to, že zápas skončí výsledkem 0:1.
90+1
Rozhodčí nastaví dvě minuty. Po rohu Živkoviće se La Rojitas ubránili, poté byl navíc faulován Williams. Míč uvede do hry Pau López.
90
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Španělsko).
88
Srbové se i v deseti hodně snaží! Mijat Gaćinović vystřelil z pravé strany na zadní tyč, jeho skákavý pokus ale lapil Pau López.
87
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nikola Lukić, přichází Srdjan Plavšić.
85
Po něm se Španělé ubránili a mohou vyvézt míč do bezpečné vzdálenosti.
84
Na druhé straně v sobě ještě vyhrabal poslední zbytky sil Nikola Lukić, který zatáhl míč dopředu po pravé straně a po jeho přihrávce pálil z hranice šestnáctky Andrija Živković. Balón, který prolétl těsně vedle šibenice, zřejmě ještě škrtl brankář Pau. Srbové totiž budou zahrávat rohový kop.
83
Tohle sehráli Španělé výtečně! Oyarzabal sklepl nákop svého spoluhráče na Borju Mayorala, který hned po zpracování napálil míč na srbskou bránu. Manojlović ale reflexivně vyráží levou rukou!
82
Lukić opět na zemi. Srbský záložník už toho má zřejmě dost. Oběhal toho dnes hodně.
81
Začala poslední desetiminutovka zápasu. Nyní sledujeme sérii krátkých španělských přihrávek.
79
Balón se odrážel k Mihailovi Ristićovi, který mohl zakončovat zpoza pokutového území. Míč mu ale odskočil a bylo po šanci.
78
Na centr Andriji Živkoviće si nabíhal Miloš Veljković. Na míč ale nedosáhl.
78
Srbové teď vysunuli napadání a donutili Španěly odehrát míč do autu.
77
Už se opět hraje. Lukić je připraven za postranní čarou a brzy by se měl zase zapojit do hry.
76
Nikola Lukić přihrál míč svému spoluhráči a hned poté padl k zemi, kde zůstává ležet. Rozhodčí přerušuje hru, aby mohlo dojít k ošetření.
74
Střídající Ristić se hned zapojil do hry. Po jeho centru se dostal do zakončení Mijat Gaćinović, jenž ale bránu netrefil.
73
Nemanja Maksimović postupoval přímočaře směrem k bráně soupeře. Jeho přízemní střele ale chyběla razance a Pau López si s ní snadno poradil.
72
Narážečka Williamse s Odriozolou nebyla úspěšná. Dopředu mohou Srbové.
71
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Mihailo Ristić.
71
Denis Suárez hraje s velkou chutí. Navedl si míč na roh šestnáctky, odkud vystřelil. Jeho projektil skončil nad bránou.
70
V ofsajdu se ocitl Borja Mayoral. Pomezní rozhodčí to dobře viděl a zvedl svůj praporek.
68
Španělé zase drží míč a nikam se s ním neženou. Dnes nehrají na plný plyn.
67
Zajímavá akce Srbska. Živković vyjel dopředu po levém křídle a zpětnou přihrávkou oslovoval Mijata Gaćinoviće. Ten ale zakončoval jen do obránce.
66
Denis Suárez to vzal v šestnáctce na sebe a propracoval se až do zakončení. Jeho polovysokou střelu levačkou stačil vyrazit Manojlović.
65
Andrija Živković zatáhl míč dopředu po levé straně. Jeho přízemní centr však zamířil do míst, kde byli jen španělští obránci.
63
Ke střele zpoza šestnáctky napřahoval Mikel Oyarzabal. Trefil jen protihráče.
62
Srbové i v oslabení poměrně dobře kombinovali. Finální přihrávka Veljkoviće už však spoluhráče nenašla.
60
Další velká šance Iñakiho Williamse! Rychlonohý křídelník dostal krásnou přihrávku do běhu a už se řítil sám na brankáře. V rozhodující chvíli si však dal balón daleko od nohy a vyběhnuvší Manojlović mu ho vypíchl!
58
Po delší době se událo něco zajímavého. Álvaro Odriozola obehrál na pravé straně Antonova a nacentroval přesně na hlavu Iñakiho Williamse. Ten zamířil ve velké příležitosti vedle tyče.
57
Jeden ze srbských obránců se snažil vysunout Živkoviće. Ten ale dostal příliš dlouhou přihrávku, kterou mohl těžko doběhnout.
57
Yeray zkontroloval srbský nákop až za brankovou čáru.
55
Španělé nikam nepospíchají. Míč mají na kopačkách a zdá se, že se snaží obranu soupeře trochu ukolébat.
53
Hned dva rohové kopy zahrávali Srbové, konkrétně Gaćinović. Po jeho druhém centru se dostal k hlavičce Veljković, jenž ji ale namířil jen do rukavic Paua Lópeze.
51
Po něm byl jednomu z nabíhajících Španělů odpískán útočný faul.
51
Do dobré příležitosti se dostával Borja Mayoral, jenž ale trefil jen Maksimoviće. Následná střela Suáreze pak byla sražena na roh.
50
Po pravém křídle se rozběhl Iñaki Williams. S míčem se však dostal až za brankovou čáru a jeho centr už byl zbytečný.
48
Právě Suárez zahrával rohový kop, míč ale uklidil do bezpečí Maksimović.
47
Brankář Filip Manojlović špatně zpracoval míč po malé domů a z toho mohl těžit Denis Suárez. Svůj druhý gól však nepřidal, protože srbský gólman svou chybu napravil a nenechal se propálit.
46
Po prvním poločase vedou Španělé nad Srbskem 1:0. Balkánci se dostali do první šance zápasu, hned v úvodu překopl Veljković po rohu prázdnou bránu. Španělé častěji drželi míč, ale dlouho si s výjimkou neproměněného úniku Solera nic velkého nevytvořili. Prosadili se až ve 38. minutě, kdy po hezké kombinaci na pravém křídle předložil Odriozola balón do šestnáctky Denisovi Suárezovi a ten nezaváhal. O chvíli později byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen srbský kapitán Djurděvić.
45
44
Vypadá to, že fotbalisté Španělska dohrají poločas s míčem na kopačkách. Oslabení Balkánci se musejí hlouběji zatáhnout.
43
Srbové tedy budou dohrávat v deseti. Uvidíme, zda je za to Španělé ztrestají nějakým gólovým přídělem.
41
Tohle už je pro Srby hodně zlé! Uroš Djurděvić trefil při výskoku loktem do tváře Merina a vysloužil si za to žlutou kartu. Protože je dnes již druhá, tak následuje automaticky i červená a kapitán Srbska tak musí opustit trávník!
40
A mohlo to být 2:0! Carlos Soler obdržel výbornou přihrávku na zadní tyč, kde z bezprostřední blízkosti přestřelil prakticky odkrytou bránu soupeře.
40
Žlutou kartu dostává Vukašin Jovanović (Srbsko).
38
Španělsko právě vstřelilo branku!
Fotbalisté La Rojitas se ujímají vedení! Španělé zaútočili po pravém křídle, kde si Álvaro Odriozola výborně narazil míč s Iñakim Williamsem, jenž oslovil ze druhé vlny nabíhajícího DENISE SUÁREZE a španělský kapitán balón napálil mimo dosah gólmana Manojloviće.
36
Rozběhnutý Radonjić dostal míč a dokázal i odcentrovat. Nabíhající Uroš Djurděvić ale na zadní tyči na balón nedosáhl.
36
Soler byl na vlastní polovině faulován. Míč pro Španělsko.
34
Po levé straně se řítil dopředu Nemanja Radonjić. Prosadit se ale nedokázal, soupeři mu sebrali balón.
33
Zápasu zatím schází více šťávy. Srbsku už jde jen o čest a Španělé zase dávají šanci hráčům z lavičky, kteří jistě nepostrádají kvalitu, ale nejsou tolik sehraní.
32
José Gayá si navedl míč na svou levou nohu, ze které pak vypustil nepřesnou střelu. Brankář Manojlović bude vykopávat.
30
Álvaro Odriozola si zabíhal za obranu po pravé straně. Dobře se však o něho postaral Maksimović a bude se tedy jen kopat od brány nástupnického týmu bývalé Jugoslávie.
29
Z velké dálky to zkoušel Uroš Djurděvić. Jeho slabá střela byla pro Paua snadnou kořistí.
26
La Rojita kontrovala průnikem Denise Suáreze. Záložník Barcelony se prodral do zakončení po pravé straně, pálil však pouze do boční sítě.
25
Srbové získali míč po španělském autu a byl z toho hodně nebezpečný protiútok. Na jeho konci předkládal Djurděvić míč Andrijovi Živkovićovi, který na něj v dobré pozici o kousek nedosáhl.
24
Další teatrálně vypadající pád Mayorala. Ten si začíná koledovat o karetní trest.
22
Po standardní situaci upadl v šestnáctce Borja Mayoral. O penaltový zákrok se ale opravdu nejednalo, španělský hráč spadl příliš ochotně.
21
Srbský kapitán Uroš Djurděvić sestřelil ostrým skluzem Gayu a za to musela následovat žlutá karta.
20
Španělé se do toho pomalu dostávají a stále více utahují šrouby kolem pokutového území soupeře.
18
První velká šance La Rojity! Yeray vysunul nádherným kolmým pasem Carlose Solera, který běžel sám na srbskou bránu, ale trefil pouze hruď vybíhajícího gólmana Filipa Manojloviće!
17
Španělé rozjeli svou pověstnou tiki-taku. Přihrávku ve středu hřiště však pokazil Denis Suárez.
15
Španělé mají míč častěji na kopačkách, ale v zakončení jsou nebezpečnější Srbové! V šestnáctce se dostal k míči Uroš Djurděvić a Pau López byl donucen k dobrému zákroku.
14
Na španělské ofenzivě je přeci jen patrná nesehranost. Vždyť Španělsko oproti minulému utkání změnilo celou základní jedenáctku.
13
Odriozola Arzallus bojoval s levým bekem Srbska Antonovem. Ten mu míč ukopl alespoň do autu.
12
Výkop brankáře Manojloviće nebyl přesný. Míč skončil jen v autu.
11
José Gayá byl u lajny tvrdě dohrán Filipovićem. Španělé tak budou rozehrávat.
9
Obrana Srbska srazila zpětnou přihrávku Oyarzabala jen k Iñakimu Williamsovi. Útočník Bilbaa zakončoval z hranice pokutového území, ale trefil jen obránce Nemanju Antonova.
8
Španělé mají míč na svých kopačkách a snaží se najít skulinku v obraně Srbska.
7
Djurděvić si pomohl nedovoleně v souboji s bránícím Merinem. Útočník Srbska se diví, ale sudí Mažeika s ním diskutovat nehodlá.
5
Po rohovém kopu přišla obrovská šance Balkánců! Roh Živkoviće propadl na zadní tyč, kde měl před sebou Miloš Veljković prázdnou bránu. Halfvolejem ji ale přestřelil!
4
Gaćinović sklepával před bránou míč na Djurděviće, před nímž uklidil balón na roh bránící hráč.
3
Nemanja Radonjić si chytře narazil míč s Djurděvićem. Souboj 1 na 1 s bránícím hráčem ale na hranici šestnáctky nezvládl.
1
Uroš Djurděvić se nacházel v ofsajdové pozici. Akce srbského týmu tak byla přerušena.
1
Srbové obstarali úvodní výkop zápasu. Teď už se ale k míči dostali Španělé.
1
Hráči obou týmů si vyslechli hymny svých zemí a nyní se již vše chystá na úvodní výkop.

Srbsko: Manojlović – Filipović, Jovanović, Veljković, Antonov – Lukić, Nemanja Maksimović, Gaćinović – Radonjić, Djurděvić (C), A. Živković.
Náhradníci: Nikolić, Milinković-Savić – Milenković, Ožegović, Čavrić, Bogosavac, Meleg, Ristić, Plavšić.

Španělsko: Pau López – Odriozola Arzallus, Yeray, Merino, Gayá – Soler, Grimaldo, Denis Suárez (C) – I. Williams, Mayoral, Oyarzabal.
Náhradníci: Arrizabalaga, Blanco – Bellerín, Meré, Vallejo, D. Ceballos, Deulofeu, Saúl Ñíguez, Asensio, Sandro Ramírez, J. Castro, M. Llorente.

Rozhodčí: G. Mažeika – V. Šimkus, V. Kazlauskas (LTU).
Španělský kouč Albert Celades dal příležitost úplně jiné základní jedenáctce, než která nastoupila v minulém duelu proti Portugalsku. Španělé mají jistý postup a mohou si takové experimenty dovolit.
ŠPANĚLSKO
Španělé zatím kralují své skupině. Do šampionátu vtrhli impozantně, když doslova smetli z trávníku Makedonii, překvapení kvalifikace. Po suverénním výkonu se Španělé radovali z výhry 5:0 a s očekáváním vyhlíželi další souboj, tentokrát s favoritem celého mistrovství, Portugalskem! Ve 21. minutě dostal Španělsko do vedení Saúl Ñíguez a po gólu Sandra Ramíreze v 65. minutě se zdálo být hotovo. Nicméně Portugalci zmobilizovali síly a díky gólu Brumy v 77. minutě ještě zdramatizovali zápas. Jejich ambice ale zchladil Iñaki Williams ve třetí nastavené minutě, který Španělsku vystřelil nejen výhru 3:1, ale zároveň i postup do semifinále!
SRBSKO
Srbové nastoupí dnes proti Španělům v boji o čest, o nic víc již hrát nemohou. V prvním utkání podlehli Portugalsku 0:2 a rozhodně ne po výkonu, kterým by se měli a chtěli prezentovat. Rapidní zlepšení se čekalo od druhého zápasu na šampionátu, v němž Srby čekala Makedonie. V něm se již ve 24. minutě prosadil Mijat Gaćinović a vypadalo to nadějně, ovšem to bylo na dlouhou dobu všechno, ze strany Srbska. Snaživí Makedonci totiž dokázali vyrovnat a když šli sedm minut před normální hrací doby do vedení, vypadalo to se soupeřem hodně špatně. Alespoň bod Srbům zachránil Uroš Djurdjević, který se prosadil v devadesáté minutě. Pouze o skóre jsou tak Srbové třetí, nicméně již bez šance postoupit.
Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání ME hráčů do 21 let, v němž se v rámci utkání skupiny B utká SRBSKO s lídrem tabulky ze ŠPANĚLSKA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.