EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Francie - 27. června 2019   21:00

Španělsko
Španělsko
29' Roca  • 45+5' Oyarzabal  • 49' Olmo (Ruiz) • 69' B. Mayoral (Fornals)
4:1
(2:1)
Francie
Francie
16' Mateta
Španělsko
Sivera – Martín, J. Vallejo (C), Núñez, Firpo – Ruiz (86. Merino), Roca – Olmo, D. Ceballos (75. Soler), Fornals – Oyarzabal (64. B. Mayoral).
Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL)
Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia
Francie
Bernardoni – Dagba (23. Amian), Konaté, Upamecano, Ballo-Touré – Guendouzi, Tousart (C) (59. M. Dembélé), Aouar – Ikoné, Mateta (73. Thuram), Reine-Adélaïde.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
Španělsko se raduje z postupu do finále! Zápas o třetí místo se nahraje a tak Francouzi odjíždějí z turnaje s bronzem.

Španělská reprezentace vstoupila do zápasu s větším nasazením, již ve třinácté minutě se dožadoval penalty Dani Olmo, ale hlavní rozhodčí ruku Ballo-Tourého neodpískal. Na druhé straně se ale penalta kopala po faulu Firpa na Reine-Adelaïdeho. Následně poslal Francouze do vedení Jean-Philippe Mateta. Španělsko ale velmi rychle srovnalo, když se nadvakrát po rohovém kopu prosadil Marc Roca. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za vyrovnaného stavu, ale v páté minutě nastavení fauloval Konaté a penaltu proměnil Mikel Oyarzabal.

Ihned po změně stran ještě více uklidnil Španěly Dani Olmo, který uklidil míč do sítě po parádní akci Ceballose s Ruizem. Francie sice lehce zvýšila útočnou snahu, ale na snížení nedošlo. Naopak po příchodu Mayorala začala francouzská obrana ještě více propadat. Právě Borja Mayoral zužitkoval parádní přihrávky Pabla Fornalse a určil konečné skóre na 4:1.

Španělé si v neděli ve 21:00 zahrají o zlato s Německem. Francie bere podobně jako Rumunsko bronz.
90+4'
90+4'
Pátou branku španělské reprezentace měl na dosah Carlos Soler. Po parádní přihrávce od Mayorala výtečně přeloboval brankáře Bernardoniho, ale ještě lépe odvrátil míč z brankové čáry skluze Ballo-Touré.
90+3'
K rozehrávce volného přímého kopu z levé strany se postavil Jeff Reine-Adélaïde. Balon však odhlavičkoval do bezpečí Vallejo, Francie ale ještě zůstala u balonu na útočné polovině.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Unai Núňez si nechal utéct na pravé straně Dembélého a skluzem ho musel poslat k zemi. Núňez je v nastaveném čase potrestán žlutou kartu.
90'
S Guendouzim si narazil u středového kruhu Ikoné. Francie sice zvýšila útočnou aktivitu oproti první půli, ale na výrazně pohyblivější soupeře to nestačí.
89'
Od Valleja putoval míč na pravou stranu k Merinovi. Dále se zapojil do kombinace i Fornals, který ještě našel Olma, ale ten pálil téměř bez přípravy vedle branky.
88'
Tak přece jen Houssem Aouar zahrozil ze střední vzdálenosti. Střela záložníka Lyonu byla pořádně razantní, ale mířila jen do míst, kde byl postavený Sivera.
87'
Francie se snaží ještě alespoň o snížení. Dembélé však po lehkém kontaktu s Núňezem upadl před vápnem a nemohl tak zakončovat. Následný centr si pohlídal hlavou Vallejo.
86'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Mikel Merino.
85'
Těsně před pokutovým územím se snažil zpracovat balon Thuram. Velmi rychle byl ale u střídajícího hráče kapitán Španělska Jesús Vallejo a bez potíží mu míč odebral.
84'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Moussa Dembélé přihrával na pravou stranu k Ikonému, ale ten se nedokázal prosadit proti Firpovi.
83'
Následně ale dostává žlutou kartu i Martín. Faulovaný hráč se neměl k rychlé rozehrávce z místa přestupku. Španělé se ale stále drží u míče.
82'
Marcus Thuram je potrestán žlutou kartou. U postranní lajny zachytil Martína za dres, až ho téměř roztrhnul.
81'
Borja Mayoral si výborně vybral prostor po hlavičkovém souboji. S balonem se ale nedokázal prosadit proti sehrané dvojce v obraně Konaté – Upamecano.
80'
Po krátké pauze na občerstvení se může pokračovat. Ihned po rozehrávce byl tvrdě fauloval Marc Roca. Hlavní rozhodčí ale kartu Aouarovi neudělil.
78'
Po ubráněném rohu mohl jít do protiútoku Olmo, ale raději zbrzdil akci a poslal míč do kombinace ve středu pole. Španělé drží pohodlné vedení.
77'
Jeff Reine-Adélaïde kroutil balon do vápna od rohového praporku. Před Siverou se dostal k hlavičce pouze Júnior Firpo, od odvrácení balon se poté zasloužil Martín.
76'
Kelvin Amian dokázal na pravé straně zkrotit balon. Následně ale přihrával Ikonému jen do souboje. Amianův následný centr byl pouze zblokován Firpem.
75'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Carlos Soler.
74'
Kombinace francouzského celku sice pokračuje, ale Španělé soupeře nepouštějí na dostřel vlastní branky. Ve středu pole navíc zaváhal nepřesnou přihrávkou Aouar.
73'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Marcus Thuram.
72'
Francouzi s nevzdávají. Dembélé získal míč pro Matetu, ten ještě přihrával pod sebe na Ikoného, ale ani tentokrát se útočník Lille do branky netrefil.
71'
Francie nebyla daleko od snížení. Volný přímý kop rozehrával z nebezpečné pozice Jonathan Ikoné, ale Sivera předvedl parádní zákrok proti prudké střele.
70'
Španělé jsou i nadála hladoví. Mayoral přebral míč na levé straně, ale tentokrát nedokázal přihrávkou najít volného Fornalse.
69'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Teď už se BORJA MAYORAL raduje z gólu! Po rohovém kopu se dostal k míči na levém kraji Pablo Fornals, který neskutečným centrem vnějším nártem našel na zadní tyči střídajícího Mayorala, který z prvního doteku zakončil nad hlavu bezmocného Bernardoniho.
68'
Borja Mayoral mohl téměř definitivně poslat Španěly do finále. Po úniku na pravé straně pálil mezi nohama brankáře Bernardoniho. Gólman Francie ale balon tečoval mimo branku.
67'
Po odvráceném rohu mohli jít Španělé do útoku. Střídající Mayoral našel Olma, který upadl v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí o penaltě neuvažoval ani na sekundu.
66'
O centr od rohového praporku se postaral Aouar. Dvacetiletý záložník Lyonu ale přetáhl pas přes celé vápno mimo nebezpečný prostor.
65'
Francouzi se čím dál, tím více tlačí do útoku. S Guendouzim si narazil střídající Dembélé, následně musel ve vápně odvracet centr jen na rohový kop Vallejo.
64'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Borja Mayoral.
63'
Tempo zápasu se o něco snížilo. Olmo musel pod tlakem odkopávat pouze do bezpečí. Francie ale poté přerušila hru ve středu pole nepřesnou přihrávkou.
62'
Kelvin Amian se vydal do útoku. Prudkým centrem chtěl najít Matetu, ale balon šestnáctkou jen prolétl a skončil až za postranní lajnou.
61'
Fabián Ruiz to chtěl vzít tentokrát na sebe. Po lobu přes Amiana si však nedokázal připravit balon k zakončení a toho využil střídající obránce Francie k návratu do souboje.
60'
I po hodině hry vede španělská jedenadvacítka nad tou francouzskou 3:1. Ve druhém poločase se sice snaží Les Blues útočit, ale Antonio Sivera ještě nemusel řešit složitější zákrok.
59'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Moussa Dembélé.
58'
Ballo-Touré provětral levou stranu, ve skluzu ještě dokázal odcentrovat d vápna, kde zasáhl balon Mateta. Útočník Mohuče si ale musí na druhý zásah ještě počkat.
57'
Firpo sice neměl dostatek času na průnik do útoku, ale stačil s otočit a ještě najít Valleja. Kombinace španělského celku skončila odpískaným ofsajdem Oyarzabala.
55'
Ruiz rozbíhal na pravém kraji Martína. Ten však nedokázal zpracovat a míč mu unikl za postranní čáru. Francie si ale balonu příliš neužila po ztrátě Aouara.
54'
Francie se nadechuje k tlaku. Ikoné si zaběhl na pravou stranu, poté chtěl najít opět Guendouziho, ale přihrávku dal až příliš prudkou a míč skončil u Sivery.
53'
Guendouzi vybojoval autové vhazování na pravé straně. S Ikoném si následně vyměnil míč, ale přes staženou obranu španělského celku se k zakončení nedostal.
52'
Pablo Fornals měl na pravé straně spoustu místa, ale také byl nachytán v ofsajdu. Ofenzivní fotbalista patřící anglickému West Hamu musel míč odevzdat.
51'
Na trávníku skončil Ceballos, kterého trefil do holeně Amian. Po faulu na záložníka Realu Madrid budou Španělé rozehrávat od středové lajny.
50'
Francie se snaží o rychlou reakci. Mateta se cpal s míčem do pokutového území, ale v silovém souboji na Valleja nestačil. Navíc se balon odrazil právě od francouzského útočníka do autu.
49'
Parádní start do druhého poločasu pro španělskou reprezentaci. S neskutečnou lehkostí si posunul míč Ceballos k Ruizovi, ten téměř naslepo přihrával do středu pokutového území, kam si nabíhal DANI OLMO, který bez zaváhání prostřelil bezmocného Bernardoniho.
48'
Dani Olmo se snažil proskočit mezi dvěma obránci, ještě zasáhl míč, ale poté nedokázal postupovat směrem do útoku. Ještě si žádal odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí ho nevyslyšel.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu francouzští fotbalisté. Guendouzi však přihrával na levou stranu jen za postranní čáru.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Šest nastavených minut je minulostí a první poločas končí. Španělé vedou po první pětačtyřicetiminutovce nad Francií 2:1.

45+6'
45+5'
Španělsko otáčí stav zápasu na svou stranu! Balon si připravil na penaltový bod sám faulovaný MIKEL OYARZABAL. Útočník Realu Sociedad zamířil k levé straně, naopak Bernardoni padal k opačné tyči.
45+5'
V samém závěru první půle je tady penalta pro Španělsko! Oyarzabal byl faulován na hraně vápna Konatém.
45+4'
Aouar musel ve středu pole skousnout faul od Ruize. Guendouzi chtěl rychle rozehrát, ale hlavní rozhodčí vrátil míč na místo přestupku. Následně centroval Ballo-Touré jen do náruče Sivery.
45+3'
Amian musel podstoupit hlavičkový souboj s Fornalsem. U balonu se udržel francouzský tým, s Aouarem mohl postupovat kupředu Ballo-Touré, ale nedokázal zpracovat.
45+2'
Fornals skvělou průnikovou přihrávkou vyslal do šance Firpa. Ten tentokrát zkoušel pálit na vzdálenější tyč, ale o něco minul. Navíc byl následně přistižen v ofsajdu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase pět minut.
45'
Od rohového praporku přiletěl balon do nebezpečného prostoru před Bernardonim. Núňez pálil z voleje, ale míč nasměroval jen nad břevno francouzské branky.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Jonathan Ikoné, ale po ztrátě musel spěchat do obrany. Firpo mohl pálit z úhlu, ale našel pouze Tousarta.
43'
Guendouzi si zaběhl s míčem až téměř k rohovému praporku. Proti vystartoval Ceballos, od kterého se míč odrazil za postranní lajnu. Ihned poté je ale faulován Oyarzabal.
42'
Ceballos chtěl vysunout na pravé straně Olma, ale hráč Dinama Záhřeb neměl potřebnou rychlost a míč mu utekl za koncovou čáru. Rozehrávat tak bude od své branky Bernardoni.
41'
Francii se podařilo rozmělnit tlak soupeře. Aouar přihrával podél postranní lajny k Amianovi, ale střídající obránce si pomohl v souboji s Firpem přidržením.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Tousartova přihrávka našla Ballo-Tourého, dále přispěchat krajní obránce Monaka jen s mizerným centrem do autu.
38'
Po dlouhé době se dostali také Francouzi na útočnou polovinu. Ikoné zatím není příliš vidět, ale nyní se zapojil do kombinace. Útočník Lille přihrával do středu na Matetu, ale ten byl těsně bráněn.
37'
Francii se nedaří uklidnit hru kombinací ve středu pole. To Marc Roca vedl další útočný výpad. Spolupráce Ceballose s nabíhajícím Firpem nebyla z nejpřesnějších.
36'
Ruiz dokázal prostrčit míč do vápna na Olma, ten se ale nedokázal vymotat z obležení soupeřů ke střele. Ještě se snažil získat balon Ceballos, ale ani on už se k zakončení nedostal.
35'
Po Ruizovi byl u balonu Jesús Vallejo. Po dlouhém pasu na Ruize si však přišel pro míč na hranici pokutového území Bernardoni. Francouzský brankář skvěle přečetl celou situaci.
34'
Po téměř dvouminutové pauze může první poločas pokračovat. Paul Bernardoni poslal míč od své branky až na útočné území, kde se ale prosadil jen Roca.
32'
Hlavní rozhodčí dává hráčům možnost se občerstvit u laviček. V Itálii panuje pořádně parné počasí, podobně jako téměř v celé Evropě.
31'
Také Francie se probouzí směrem do útoku. Aouar si narazil s Guendouzim, poté přispěchal do kombinace i kapitán Lucas Tousart. To už ale byla obrana Španělska zformována před vápnem.
30'
Po půlhodině hry je stav zápasu opět vyrovnaný. Od Núňeze putoval míč jen ke Konatému, ale stoper Francie byl pod tlakem dotírajícího Fornalse a raději zahrál do autu.
29'
Španělé ještě v prvním poločase reagují na proměněnou Matetovu penaltu. Po rohovém kopu se prosadil k zakončení MARC ROCA. První pokus ještě Bernardoni zlikvidoval, ale při dorážce už neměl nejmenší šanci.
28'
Faulem se na útočné polovině provinil také Houssem Aouar. Následně vedl útočnou akci Dani Olmo, Ceballos skvěle pustil míč mezi nohama za sebe, kde byl připravený ke střele Ruiz, ale Bernardoni skvěle soupeře vychytal.
27'
Zcela nesmyslný zákrok u rohového praporku nyní předvedl Fabián Ruiz. Guendouzi to odskákal a musí být znovu ošetřován. Ruiz vidí od rozhodčího žlutou kartu.
26'
Nejprve mohl pálit z hranice vápna Dani Ceballos, ale ještě chtěl najít Ruize. Následně si naběhl na levé straně Firpo, ale jeho prudká přihrávka vápnem jen prolétla.
25'
Matteo Guendouzi skvěle přečetl přihrávku Dani Olma. Následně se ale balon odrazil jen za postranní lajnu. Španělé pokračují v kombinaci na útočné polovině.
24'
Amian se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do hry. Po autovém vhazování se však dostal k míči Unai Núňez a nápor Španělska může pokračovat.
23'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Kelvin Amian.
22'
Pro Dagbu semifinále předčasně končí. Krajní obránce je odnášen na nosítkách mimo hrací plochu. Francie bude poprvé střídat.
21'
Colin Dagba zůstává s bolestivou grimasou na trávníku a nejspíše bude muset střídat. Nešťastný moment pro beka PSG.
20'
Španělé se snaží o rychlé vyrovnání. Dani Olmo přihrával do středu k Ceballosovi, následně se ale vrhl po balonu Colin Dagba, kterého fauloval Fornals.
19'
Žlutu kartou je potrestán také střelec zatím jediné dnešní branky. V souboji s Rocou byl o poznání později a poté soupeře smetl zákrokem.
18'
Zápas nabírá na pořádném tempu. Antonio Sivera předvedl parádní zákrok proti Ikonému. Francie nebyla daleko od druhé vstřelené branky.
16'
Francie právě vstřelila branku!
Francie se dostává do vedení! Balon si připravil na penaltový bod JEAN-PHILIPPE MATETA. Jednadvacetiletý útočník německé Mohuče si počkal, kam bude skákat Sivera a poté zavěsil mimo dosah španělského gólmana.
15'
Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (Španělsko).
15'
Pokutový kop pro Francii! Júnior Firpo fauloval v šestnáctce Reine-Adelaïdeho.
14'
Bez zkoumání videa se pokračuje ve hře. Ballo-Touré posouval balon na Guendouziho, dále se zapojil do kombinace i Colin Dagba.
13'
Ballo-Touré si pohlídal dlouhý pas na Martína, španělský tým pokračoval autovým vhazováním, následně se dožadoval odpískání penalty za ruku Dani Olmo.
12'
Guendouzi zvolil řešení na jistotu, pod tlakem napadajícího Fornalse přihrával zpět ke Konatému. Dlouhý nákop poté skončil u Sivery.
11'
Také Francie se dostává ke slovu. Konaté si několikrát vyměnil míč se svým kolegou ze stoperské dvojice Upamecanem. Následně se snažil projít podél levé lajny Aouar, ale opět byl skvěle postaven Ruiz.
10'
Po krátkém ošetření je Guendouzi připraven pokračovat ve hře. Balon ale měl pod kontrolou Fabián Ruiz. Akce španělského celku skončila u Oyarzabala, který si nerozuměl s Ceballosem.
9'
Oyarzabal přišlápl patu Guendouziho a se záložníkem Francie to nevypadá nejlépe. Oyarzabal navíc vyvázl zcela bez trestu.
8'
V úvodu zápasu jsou o něco více u balonu Španělé. Vallejo přihrával spoluhráči z Realu Madrid Ceballosovi, ten ještě posouval balon na Firpa, ale ten byl v ofsajdu.
7'
Martín získal pro Španěly rohový kop. Ten rozehrával Mikel Oyarzabal, ale v pokutovém území zasáhl balon hlavou jen Konaté, poté se ještě opřel do balonu Ceballos, ale jeho střela nebyla nepřesná.
6'
Nadějná akce španělské reprezentace. Júnior Firpo si skvěle naběhl z levé strany až do vápna, už mohl střílet, ale ještě zkusil přihrávat pod sebe, kde už byl ale jen pokrytý Oyarzabal.
5'
Guendouzi se ujal rozehrávky ve středu pole. Záložník londýnského Arsenalu však zvolil přihrávku pouze k Bernardonimu, který prvním dotekem odkopl za postranní lajnu.
4'
Pablo Fornals měl na levém kraji trochu volného místa, ale na Dagbu si netroufl. Na opačnou stranu trávníku mířil s míčem Ballo-Touré, ale v obraně zasáhl znovu Ruiz.
3'
Martínovi utekl balon od kopačky za postranní lajnu a vhazovat mohli Francouzi. Ani Houssem Aouar se ale u míče příliš dlouho nezdržel, kličkou nevyzrál na napadajícího Ruize.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté Španělska. Dani Olmo se ujal balonu, ale na pravé straně neměl dostatek místa a tak musel přihrávat jen zpět k obráncům.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Druhé semifinále mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Španělskem a Francií může za několik málo okamžiků začít.

Španělsko: Sivera – Martín, J. Vallejo (C), Núñez, Firpo – Ruiz, Roca – Olmo, D. Ceballos, Fornals – Oyarzabal.
Náhradníci: D. Martín, Simón – Aaron Martín, Meré, Soler, Merino, B. Mayoral, M. Vallejo, Zubeldia, Lirola, Pedraza, Mir.

Francie: Bernardoni – Dagba, Konaté, Upamecano, Ballo-Touré – Guendouzi, Tousart (C), Aouar – Ikoné, Mateta, Reine-Adélaïde.
Náhradníci: Larsonneur, Prévot – Amian, Del Castillo, M. Dembélé, M. Sarr, Niakhaté, Sissoko, Caci, Thuram, Ntcham.

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL).
Nominace Španělska

Brankáři: Antonio Sivera (Alavés), Unai Simón (Bilbao), Dani Martín (Gijón)

Obránci: Jesús Vallejo (Real Madrid), Aarón Martín (Mohuč/GER), Jorge Meré (Kolín/GER), Unai Núňez (Bilbao), Martín Aguirregabiria (Alavés), Pol Lirola (Sassuolo/ITA), Junior Firpo (Betis)

Záložníci: Fabián Ruiz (Neapol/ITA), Carlos Soler (Valencia), Mikel Merino (Real Sociedad), Dani Ceballos (Real Madrid), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Manu Vallejo (Cádiz), Igor Zubeldia (Real Sociedad), Alfonso Pedraza (Villareal), Marc Roca (Espanyol), Pablo Fornals (West Ham/ENG)

Útočníci: Borja Mayoral (Levante), Rafa Mir (Las Palmas), Dani Olmo (Dinamo Záhřeb/CRO)
Nominace Francie

Brankáři: Paul Bernardoni (Nimes), Gautier Larsonneur (Brest), Maxence Prévot (Sochaux)

Obránci: Kelvin Amian (Toulouse), Moussa Niakhaté (Mohuč/GER), Dayot Upamecano (Lipsko/GER), Fodé Ballo-Touré (Monako), Malang Sarr (Nice), Ibrahima Konaté (Lipsko/GER), Anthony Caci (Štrasburk), Colin Dagba (PSG)

Záložníci: Lucas Tousart (Lyon), Oliver Ntcham (Celtic/SCO), Houssem Aouar (Lyon), Jeff Reine-Alédaïde (Angers), Romain Del Castillo (Rennes), Matteo Guendouzi (Arsenal/ENG), Ibrahima Sissoko (Štrasburk)

Útočníci: Moussa Dembélé (Lyon), Jonathan Bamba (Lille), Marcus Thuram (Guingamp), Jean Philippe-Mateta (Mohuč/GER), Jonathan Ikoné (Lille)
Španělsko

Španělská reprezentace na úvod finálového turnaje nepředvedla optimální výkon. Proti domácí Itálii sice vedli od deváté minuty po gólu kapitána Ceballose. Ještě do poločasu ale srovnal Chiesa, ten se prosadil i po přestávce a v závěrečné desetiminutovce pečetil na 3:1 pro Italy z pokutového kopu Pellegrini. Také proti Belgičanům se Španělsko ujalo rychlého vedení, když se prosadil Dani Olmo. Velmi rychle ale srovnal Bornauw a tři body pro Španěly vystřelil až těsně před koncem záložním West Hamu Pablo Fornals. Před závěrečným duelem bylo jasné, že pokud chce španělský tým pomýšlet na postup, tak musí porazit Polsko a ještě nastřílet co nejvíce branek. Španělsko se okamžitě vrhlo do útoku a v poločase už vedlo 3:0, ve druhé půli poté ještě přidal po zásahu Dani Ceballos a Borja Mayoral a po vítězství 5:0 si La Roja zajistila první příčku ve skupině.

Také španělská reprezentace hráčů do jednadvaceti let si zahraje na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce.

Španělé usilují již o čtvrtý titul mistrů Evropy. Nejprve brali zlato v roce 1986, kdy tým vedl nejlepší hráč turnaje Manuel Sanchis. Další titul přišel v roce 1998, to byli v týmu Guti, Marcos Vales nebo brankář Francesc Arnau. Poslední dvě zlata jsou čerstvá, v roce 2011 se z triumfu radoval David de Gea, Thiago Alcantára, Juan Mata nebo Javi Martínez. O dva roce později přivezli zlato z Izraele Isco, Koke, Marc Bartra nebo Álvaro Morata.
Francie

Francouzi nevstoupili do turnaje ideálně, v úvodním duelu proti Anglii neproměnili hned dva pokutové kopy, když nejprve selhal Moussa Dembélé, ve druhém poločase mohl na Fodenův gól zareagoval penaltou Hussem Aouar, ale ani on na Hendersona nevyzrál. V samém závěru ale Les Blues zužitkovali velký nápor dvěma zásahy a zcela otočili skóre na svou stranu a připsali si cenné vítězství 2:1. Kaňkou na souboji s Anglií bylo zranění Jonathana Bamby, kterého nešetrně fauloval ve vápně za červenou kartu Choudhury. Pro Bambu šampionát skončil a čeká ho ještě minimálně další měsíc léčby. Druhé střetnutí v základní skupině odstartoval gólem již v osmé minutě Moussa Dembélé. Chorvati poté už nedokázali zareagovat a Francie si tak připsala vítězství 1:0. Před závěrečným zápasem proti Rumunsku bylo jasné, že pokud si týmy rozdělí po bodu, tak oba postoupí do semifinále a to se také stalo. Ani jedna přesná střela mezi tři tyče a bezbranková remíza 0:0.

Postupem do semifinále si týmy zajistily také účast na olympijských hrách v Tokiu 2020!

Francouzská jednadvacítka chyběla na závěrečném turnaji mistrovství Evropy dlouhých třináct let. Právě v roce 2005 si Francie odvezla z Portugalska bronz. Jediný titul si poté francouzští fotbalisté připsali v roce 1988, když v týmu byli Eric Cantona, Franck Silvestre nebo Laurent Blanc.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. V Itálii vrcholí mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. Ze základních skupiny se do semifinále probojovaly dvě fotbalové velmoci. Mladí Španělé budou hrát o finále s vrstevníky z Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.