Mamardašvili – Azarovi, Sazonov, Kalandadze, Gelašvili (46. Chvadagiani) – Citajšvili (70. Moiscrapišvili), Mekvabišvili (C), L. Gagnidze (97. Guljašvili), Gočolejšvili – Davitašvili, Gagua.
Kaličava, Kutaladze – Kapanadze, Sigua, Chorcheli, Mamageišvili, Lominadze, Džindžolava.
Boris Paichadze Dinamo Arena, Tbilisi
Izrael
Peretz – Lemkin, Gandelman, Cohen (C) – Jaber (106. Khalaily), Azulay (80. Bilu), Karzev (51. Hofmayster), Gloukh, Hajaj (91. Morgan) – Turgeman (113. Abu Rumi), Gorno (63. Layous).
Tzarfati – Blorian, Bar, Preda.

Utkání je u konce a z postupu se raduje Izrael. Ten sice po většinu času vydatně bránil, ale je také potřeba říci, že tím otupil převahu soupeře a Peretz prakticky nemusel vážně zasahovat. Oproti tomu Izraelci byli několikrát blízko úspěchu, ohrožovali Mamardašviliho a trefili i jeho tyč. Nakonec vše dospělo k penaltám, kde Gruzínci hned dva pokusy neproměnili a jelikož soupeři byli stoprocentní, tak spanilá jízda jednoho z pořadatelů šampionátu končí ve čtvrtfinále, zatímco Izrael postoupil mezi nejlepší čtyřku. V semifinále se potká s lepším z dvojice Anglie – Portugalsko.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:17.
Chvadagiani musel dát. Zvolil prudkou ránu, jenže pouze trefil pravou tyč! Izrael postupuje.
Gloukh poslal penaltu doprostřed branky a rána po zemi skončila v síti.
Moiscrapišvili proměnil penaltu úplně stejně!
Khalaily poslal ránu po zemi k tyči a jelikož gólman skočil na opačnou stranu, Izrael vede.
Gagua kopl penaltu hodně špatně a Peretz si připsal jistý zákrok.
Gandelman zvolil stejnou stranu jako Cohen a i když si gólman na míč sáhl, tak rána skončila v síti.
Davitašvili se s tím nepáral a prudkou ránu pověsil pod břevno.
Cohen měl štěstí, gólman totiž vystihl směr, ale míč se zatočil přesně za tyč.
Azarovi si dal dlouhý rozběh a skóroval ranou po zemi!
Střílení penalt začíná.
Nerozhodlo ani 30 extra minut, ve kterých se ani jedna ze stran nedostala do velkých příležitostí a hodně se bojovalo. Zaplněný stadion tak uvidí poslední kapitolu tohoto čtvrtfinálového zápasu – penaltový rozstřel.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Azarovi nyní centroval z levé strany, i tohle ale soupeř zvládl odvrátit.
118'
Pokus o prostrčení na Azaroviho nevyšel, obrana Izraele na poslední chvíli zaúřadovala a míč odkopla.
117'
Další žlutá karta na straně Izraele, za faul na Guljašviliho si ji prohlédl Mohammed Abu Rumi.
115'
V závěru tu máme trochu více aktivity na straně Izraele, ale stále tomu chybí přesnost. Mamardašvili zasahovat nemusel.
113'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Dor Turgeman, přichází Mohammed Abu Rumi.
111'
Centr prolétl nad hlavami hráčů a skončil na opačné straně. Míč je u Izraelců.
110'
Po Gočolejšviliho sražené střele je tu rohový kop pro Gruzii.
109'
V pokutovém území upadl Gagua, ale sudí byl blízko a hned ukazoval, že tohle penalta nebude.
108'
Druhé prodloužení je zatím hodně opatrné a bez šancí.
106'
ze hřiště odchází Karem Jaber, přichází Anan Khalaily.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Na následný centr z přímého kopu si naběhl Gagua, ale v pádu hlavičkoval nad branku.
105'
A další žlutá karta pro Izrael, nyní ji za ostrý skluz obdržel Yoav Hofmayster.
104'
Dor Turgeman zatáhl za záchrannou brzdu, faulem zastavil akci Gruzie a prohlédl si za to žlutou kartu.
103'
Zprava se do vápna probil Oz Bilu a zakončoval z ostrého úhlu. Mamardašvili si svou levou tyč zvládl pohlídat.
102'
Izrael bude vhazovat na své polovině a rozhodně s tím nikam nepospíchá.
100'
Po delší době tu byla i střela na straně izraelských fotbalistů, Oz Bilu však svůj technický pokus poslal o velký kus vedle branky.
99'
Centr na první tyč si pohlídal Lemkin a sám tak založil rychlý protiútok Izraele.
99'
Další rohový kop pro Gruzii, u míče je nachystán Moiscrapišvili.
97'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Luka Gagnidze, přichází Giorgi Guljašvili.
97'
Z pravé strany se do šance prodral Gagua, jenže vyběhnutý gólman jeho zakončení srazil a útočící hráč byl navíc v ofsajdovém postavení.
96'
Turgeman sice přes jednoho soupeře přešel nasazením jesliček, ten druhý jej už ale obehrál.
95'
Azarovi neměl kudy a tak aby neztratil míč, tak raději přihrával dozadu.
93'
I v úvodu prodloužení sledujeme pozornou obranu Izraele a snahu soupeřů ji rozbourat.
91'
ze hřiště odchází Ilay Hajaj, přichází Ziv Morgan.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut o vítězi nerozhodlo. Ve druhé půli měli jako první šanci Izraelci, trefili dokonce tyč, s postupem času ale se tlaku dostala Gruzie a několikrát se nepříjemně natlačila před Peretze. Největší šanci zahodil Gagua a když v nastaveném čase nevyužil přímý kop z hranice vápna Davitašvili, tak nám i nadále panuje stav 0:0 a následovat bude prodloužení.
90+7'
Druhý poločas skončil.
90+7'
Přímý kop si vzal na starost Zuriko Davitašvili, jenže ten trefil pouze dobře postavenou zeď!
90+6'
No a pozor, po zákroku na Gaguu je tu přímý kop z hranice pokutového území! Obrovská šance rozhodnout na poslední chvíli.
90+5'
Zápas se dohrává u šestnáctky Izraelců, ti už jen odkopávají.
90+4'
Do vápna přilétl hodně přehnaný centr, který skončil mimo hrací plochu a navíc se pískal i útočný faul.
90+3'
Faul na Gaguu a bude tu přímý kop. Tohle je ideální pozice na ostrý centr z levé strany.
90+2'
Jedno krátké ošetřování v pokutovém území Izraele, nic ale, co by potřebovalo střídání.
90+1'
Po rohu se k hlavičce dostal Sazonov, Peretz jeho hlavičku zkrotil a Gruzie pak nedokázala z dorážek zamířit přesně.
90'
Další centr do šestnáctky Izraele, Gaggnidze byl ale dobře pokrytý a k hlavičce se nedostal.
89'
Centr našel na malém vápně Kalandadzeho, jenže ten hlavičkoval vysoko nad břevno.
88'
Roh pro Gruzii.
87'
Vypadá to, že Izrael chce už závěr druhého poločasu uhrát na nulu a zkusit udeřit v prodloužení.
86'
Za pomalou rozehrávku dostal žlutou kartu izraelský gólman Daniel Peretz.
85'
Zprava poslal do vápna přihrávku po zemi Moiscrapišvili, našel Gaguu, ten to dostal přesně do kroku, ale vystřelil vysoko nad!
84'
Útočný faul Izraele v pokutovém území, po krátkých protestech už rozehrává Gruzie.
83'
Už je ale zase na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat.
82'
Hajaj na trávníku a hned ukazuje, že jej chytly nepříjemné křeče.
81'
V posledních minutách tahá Gruzie za delší část provazu, nicméně prodloužení se neodvratně blíží...
80'
ze hřiště odchází Eitan Azulay, přichází Oz Bilu.
80'
Z pravé strany se o další centr snažil Moiscrapišvili, jeho pokus byl sražen na autové vhazování.
79'
Chvadagiani fauloval Turgemana, i tohle se obešlo bez karty.
78'
Na trávníku se nám i trochu přitvrdilo, sudí si ale zvládá situace kočírovat.
76'
Gagnidze to s kličkami už asi tak trochu přehnal a musel ve vápně přihrávat nejistou patičkou. Hofmayster míč uklidil.
75'
Moiscrapišviliho centr od rohového praporku skončil u první tyče na obraně Izraelců.
74'
Gočolejšvilimu se povedlo odcentrovat a Izrael jen tak tak odvrátil na rohový kop.
72'
Centr Gagnidzeho nenašel adresáta, o malou chvíli přihrával na malé vápno i Azarovi. To už si ale Peretz pohlídal a míč skryl pod sebou.
70'
Roh i pro Gruzii, centr prolétl vápnem a na za zadní tyči přišla nepřesná střela.
70'
ze hřiště odchází Giorgij Citajšvili, přichází Giorgi Moiscrapišvili.
69'
Tak tohle se moc nepovedlo, Gruzie už jde do útoku.
68'
Layous se prokličkoval do šestnáctky Gruzie, střela byla sražena na roh.
67'
Na opačné straně se do sraženého míče opřel Gandelman, stejně jako s pokusem Gloukha.
66'
Roh se Gruzíncům nepovedl a za následný faul při brejku soupeře dostal žlutou kartu Giorgij Citajšvili.
66'
Mezi obránci se prosmýkl Citajšvili a dokonce se dostal i ke střele, kterou mu ale obrana Izraele na poslední chvíli srazila na roh.
64'
Gruzie pokračuje ve svém zlepšeném výkonu a tlačí.
63'
ze hřiště odchází Idan Gorno, přichází Hisham Layous.
62'
Protiútok Izraele šel pravou stranou a na zadní tyči šel skluzem po míči Gorno. Scházel mu možná krok!
61'
Přímý kop Gruzie. Centr z pravé strany našel Gočolejšviliho, ten však hlavičkoval vedle pravé tyče. Stále tak čekáme na gól, který by zápas zcela jistě nakopl.
59'
Gruzie začíná pozvolna přidávat na tempu, poslední okamžiky se odehrávají u Peretzova vápna.
57'
O malou chvíli tu byl rychlý brejk Gruzie, Azarovi zakončoval z úhlu a také mimo.
57'
Azarovi patičkou přiťukl na Davitašviliho, ten ale z rohu vápna vystřelil vysoko nad Peretzovu branku.
55'
Samotný roh nebezpečný nebyl, ale v závěru celé akce přilétl z levé strany kroucený centr na zadní tyč. Mamardašvili si na to počkal a skryl míč v rukavicích.
54'
Už se zase hráĺo na opačné straně, Izrael si vybojoval roh.
53'
Gruzie v protiútoku, Citajšvili však skončil ještě kus před pokutovým územím.
51'
ze hřiště odchází Eden Karzev, přichází Yoav Hofmayster.
50'
Další dva zákroky Izraele, tentokrát u vlastního vápna, sudí oba okamžiky posoudil jako čisté.
49'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý faul byl potrestán Eden Karzev z Izraele.
48'
Obrovská šance Izraele! Oblouček do vápna si zpracoval Gandelman, ten se najednou objevil před gólmanem, kterého svou střelou trefil. Odražený míč pak ještě skončil na tyči, než jej obrana Gruzie odkopla!
47'
Do první akce se hnal právě Izrael, Jaber ovšem z pravé strany neodcentroval.
46'
Před výkopem druhé půle se ještě chvíli řešilo obsazení izraelské lavičky, kterou musel opustit Roy Revivo, který dnes nemohl nastoupit a tudíž neměl na lavičce do dělat.
46'
ze hřiště odchází Iva Gelašvili, přichází Saba Chvadagiani.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Je za námi první poločas, který byl hodně o opatrném fotbalu a dobré obranné činnosti. Přesto už v páté minutě mohl udeřit Izrael, jenže Turgeman zahodil obrovskou šanci. Poté jeho spoluhráči zkoušeli štěstí z dálky, šlo to ale vše vedle Mamardašviliho branky. Ten pak ještě ve 33. minutě vyrazil Gloukhovu střelu a udržel čistý štít. To samé se povedlo i na druhé straně Peretzovi, který toho nemusel moc řešit a do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+2'
Až moc dlouhý a prudký nákop směrem k izraelské brance, tohle bylo pro Peretze snadné.
44'
Máme tu před koncem půle ošetřování, hlavami se střetli Iva Gelašvili a Idan Gorno. Vypadá to dokonce, že tam bude i krev.
43'
Série autových vhazování pro gruzínský národní tým, jenže tím teď nápor končí. Dál je obrana Izraele nepouští.
41'
Roh nebyl pro izraelskou branku nebezpečný, Gruzie ale pokračuje ve snaze tlačit.
40'
Nápor Gruzie s centrem z levé strany. Peretz se snažil o vyboxování a pak si musel hlídat, aby Mekvabišviliho tečovaná střela neskončila u jeho pravé tyče.
39'
Po zisku míče se k pokutovému území dostal Gagnidze, rána pravačkou se mu ale stočila od Peretzovy branky.
37'
Azarovi kličkoval na levé straně a hledal prostor pro centr. Svůj pas ale přetáhl a spoluhráče zahnal k pomezní čáře.
36'
Přímý kop Gruzie z pravé strany, přetažený centr skončil přesně u brankáře Peretze.
35'
Izrael opět v útoku, nyní byl Gloukh adresátem centru, pokus o akrobatické zpracování mu nevyšel.
33'
No vida, teď musel Mamardašvili vytáhnout výborný zákrok. Po zemi na něj z dálky vystřelil Gloukh a jeho rána šla k tyči. Gólman Gruzie ale míč vyškrábl a udržel tak bezbrankový stav.
33'
Gagnidze předvedl průnik středem, ale těsně před vápnem byl zastaven poměrně důrazným způsobem.
31'
Z levé strany poslal po zemi míč do vápna Hajaj, jeho spoluhráči však míč nezasáhli a Mamardašvili si ve svém území poradil.
29'
Stále tak čekáme na střelu, která by ohrozila jednoho ze dvou brankářů. Obrany mají velkou převahu.
28'
Na branku Izraele se řítil Davitašvili, byl v kleštích dvou soupeřů a ve vápně upadl. Faul to ale nebyl, takže penalta se nekoná. Odkopává se od Peretzovy branky.
28'
Azulay chtěl nacentrovat do šestnáctky Gruzie, jeho pas ale pouze prolétl prostorem a skončil mimo hrací plochu.
26'
Útok se nepovedl ani na opačné straně, izraelská obrana odhlavičkovala centr mimo pokutové území.
25'
Centr z levé strany skončil u Mamardašviliho, ten si situaci pohlídal a připsal si snadný zákrok.
24'
Máme tu teď klidnější pasáž zápasu, oba celky honí míč převážně ve středu hrací plochy.
22'
Mekvabišvili nyní ostře fauloval Karzeva, obešlo se to ale bez karty, sudí si vystačil s přímým kopem.
20'
Gruzínci sice dostali míč do Peretzovy branky, gól ale nebyl uznán, neboť už předcházející Mekvabišviliho přihrávka šla zpoza hrací plochy.
19'
Malá domů na Peretze, ten má klid k poklidné rozehrávce na svou obrannou řadu.
18'
A opět táhlý pas směrem k Mamardašviliho brance. Ten vše kontroloval pohledem a už se chystá k odkopu.
17'
Izraelci se nyní snaží o dlouhé pasy směrem k vápnu, chybí tomu ale stále tolik potřebná přesnost.
15'
Snad vůbec první výpad Gruzie. Na centr z pravé strany si naběhl Davitašvili, zpracoval si na prsa, ale pak mu míč odskočil a skončil u Peretze.
13'
Karzev vystřelil z dálky. Izraelci jsou zatím v tomto směru velmi aktivní, ale zároveň i nepřesní.
12'
V kličkách se utopil Oscar Gloukh, o míč jej obrala dvojice vracejících se hráčů.
10'
I třetí rána izraelského celku šla mimo branku, z dálky se netrefil Eden Karzev.
9'
Gruzínci se ještě pořádně nedostali k pokutovému území soupeře, je to zatím pouze o soupeři.
8'
Obléhání gruzínské šestnáctky připomínala házenkářský zámek, až se ke střele dostal Gloukh. I on ale minul.
7'
Následovala střela zpoza pokutového území, ta ale skončila na Mekvabišvilim.
6'
První šance Izraelce nakopla, ti teď rží míč a snaží se o trpělivé čekání na okénko v obraně soupeře.
5'
Teď tu ale byla velká šance Izraele. Středem se k vápnu dostal Turgeman, obrana Gruzie jej nestíhala a najednou byl před gólmanem. Jeho branku ale trestuhodně minul!
4'
Azarovi na půlce vybojoval pro Gruzii míč, zatím se ale hlavně bojuje o prostory.
3'
Nyní už zase Gruzínci, nikam ale nespěchají. Minimálně v úvodu se dá čekat opatrný fotbal.
2'
Izraelci se dostali do útoku levou stranou, ale poté následoval nepovedený centr, který prolétl vysoko nad Mamardašviliho brankou.
1'

Gruzie: Mamardašvili – Azarovi, Sazonov, Kalandadze, Gelašvili – Citajšvili, Mekvabišvili (C), L. Gagnidze, Gočolejšvili – Davitašvili, Gagua.
Náhradníci: Kaličava, Kutaladze – Kapanadze, Chvadagiani, Guljašvili, Moiscrapišvili, Sigua, Chorcheli, Mamageišvili, Lominadze, Džindžolava.
Trenér: Ramaz Svanadze

Izrael: Peretz – Lemkin, Gandelman, Cohen (C) – Jaber, Azulay, Karzev, Gloukh, Hajaj – Turgeman, Gorno.
Náhradníci: Tzarfati – Morgan, Blorian, Bar, Khalaily, Bilu, Hofmayster, Preda, Abu Rumi, Layous.
Trenér: Guy Luzon

Rozhodčí: Eskås (NOR) – Engan (NOR), Bashevkin (NOR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, máme i po hymnách, zápas může začít!
Zápas na Boris Paichadze Dinamo Arena v Tbilisi začne v 18:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Espen Eskås, kterému budou na pomezí asistovat Jan Erik Engan a Isaak Elias Bashevkin, všichni z Norska. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Horațiu Feșnic z Rumunska a u videa budou Jérôme Brisard z Francie a Bartosz Frankowski z Polska.
Gruzie

Gruzínský nároďák je obrovským překvapením turnaje, který využil svého domácího prostředí a v obtížné skupině s Portugalskem, Nizozemskem a Belgií vybojoval první místo. Celou skupinu Gruzie začala výhrou 2:0 nad Portugalskem, na které navázala remízami 2:2 s Belgií a 1:1 s Nizeozemskem. Celkově tak vybojovala pět bodů, což bylo ve vyrovnané skupině o jeden více, než druhé Portugalsko. Nizozemci a Belgičané museli na postup zapomenout.

Izrael

I Izraelci měli těžkou skupinu, ve které jim k postupu nakonec stačily čtyři body. Izrael zahájil boje remízou s Německem, aby pak prohrál 0:2 se suverénní Anglií. Ve třetím utkání musel k postupu porazit český výběr, což se mu nakonec gólem Gandelmana v 82. minutě povedlo. Nakonec tak z toho bylo druhé místo a postup mezi nejlepší osmičku turnaje.
Dobrý podvečer u ME U21. Společně se podíváme na čtvrtfinálový duel mezi Gruzií a Izraelem.