Häcken - Sparta | ONLINE | 25.7.2013 19:00 | Evropská liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Nakonec zahrávali Pražané ještě jeden přímý kop, ale pokus Matějovského letěl mimo. Musím tedy všem fanouškům české kopané konstatovat smutnou zprávu o porážce Sparty na hřišti švédského Häckenu. Cesta Sparty pohárovou Evropou nečekaně končí, ale nutno podotknout, že postup Häckenu byl zasloužený. Svěřenci trenéra Gerhardssona se utkají se švýcarským Thunem. Z mé strany to je pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera!
Konec zápasu.
90+4
Poslední akcí zápasu bude pravděpodobně odmávaný ofsajd Chatta.
90+2
Druhé střídání Häckenu se týká Ericssona, jehož za aplausu domácích fanoušků nahrazuje Mohammed Ali Khan.
90+2
Krásný střelecký pokus Ericssona mířil pouze těsně nad branku Vaclíka. Pěkná střela!
90+2
Celý tým Häckenu houževnatě brání svou polovinu hřiště a odkopává jeden míč za druhým.
90+1
Sudí Welz nastavil tři minuty!
90
Útočná snaha Bednáře končí faulem sparťanského útočníka. Fanoušci domácího týmu se pomalu, ale jistě radují.
89
Domácí střídají. Makondeleho nahrazuje Simon Gustafsson.
88
Jeden z centrů nakonec dopadl na nohu Lafaty, ale ten trefil pouze bránícího hráče. Odražený míč poslal mimo branku Hušbauer.
87
Útočná snaha Sparty se pomalu přeměňuje v křeč a centry do vápna Häckenu jsou odvráceny obranou Švédů.
85
Bednář byl nachytán v ofsajdu.
84
Häcken právě vstřelil branku! To už vypadá zle. Po Váchově faulu zahrával přímý kop MARTIN ERICSSON a pravděpodobně sebral Spartě všechny naděje – 1:0!
84
Na zemi se ocitl další domácí hráč a šetří čas. Spartě už nezbývá ani deset minut, pokud počítáme nastavený čas.
83
Hušbauer se toho nebojí a bere na sebe zodpovědnost. Tentokrát se opřel do míče zhruba pětadvacet metrů od branky, ale poslal ho pouze těsně vedle!
83
Přikryl hned fauloval a nabídl Häckenu zajímavou příležitost. K míči se postavil Ericsson a po jeho centru dostal míč do sítě Mohammed, ale jeho branka nebyla uznána pro ofsajd!
82
Rohový kop ovšem odvrátil do zámezí Costa a přerušení využil trenér Lavička k třetímu střídání. Ladislava Krejčího nahrazuje Tomáš Přikryl.
81
Další rohový kop domácích po El Kabirově centru před branku, který vyrazil brankář Vaclík. Häcken samozřejmě nikam nespěchá.
80
Pokud se českému celku podaří vstřelit branku a postoupit, tak může děkovat zejména jednomu muži. Tomáš Vaclík opět vyrazil další těžkou střelu El Kabira!
79
Pomalu končí osmdesátá minuta zápasu a míč se motá kolem velkého vápna Sparty. Rohový kop Häckenu...
78
Hra pokračovala v režii Häckenu, jenž se s míčem dostal až k vápnu, ale střela Chatta mířila hodně vysoko nad Vaclíka.
76
Po souboji s Holkem se na zemi ocitl El Kabir a žádá si ošetření. To se Pražanům rozhodně nehodí...
75
Individuálně to zkoušel aktivní Hušbauer a dostal se s míčem až k vápnu, kde byl ovšem zastaven.
74
Záložník Sparty zastavil útok Häckenu nedovoleným způsobem a po faulu na Ankleva obdržel žlutou kartu.
73
Sparta vytěžila alespoň roh, ke kterému se postavil Krejčí a zatočil ho k přední tyči. Tam stál bek Häckenu a odvrátil ho pouze k Hušbauerovi, jenž mířil nad!
73
Další z Krejčího centrů skončil na hlavě Bednáře, od něhož mířil k Lafatovi, ale tomu se nepodařilo usměrnit míč mezi tři tyče.
72
Sparta hraje hodně vysoko, což nabízí šance také pro obránce. Do zakončení se hrnul Švejdík, ale byl zblokován obráncem Häckenu.
71
V posledním případě to byl právě Matějovský, kdo byl faulován. Žlutá karta pro Chatta (HAC).
70
Z rychlého brejku málem udeřili domácí, když se na hranici ofsajdu opřel do míče Mohammed a prověřil Vaclíka!
69
Sparťanský buldok se hned dostal do hry a Švejdíkův centr zakončoval nepřesnou hlavičkou.
67
Trenér Lavička si uvědomuje, že se čas krátí a posílá na hřiště Romana Bednáře, který převzal místo po Lukáši Pauschekovi.
67
Mohammed si ve středu hřiště došel pro faul od Marka Matějovského (SPA), který za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
66
Rychlý protiútok zkoušel zakončit Kadlec, ale dvojice bránících hráčů jeho snahu zastavila.
65
Na druhé straně se k centru dostal Ericsson, ale El Kabirova šance byla zastavena čárovým sudím.
64
Ze stejné dálky jako při neuznaném gólu se pokusil zakončit Hušbauer, ale jeho střele chyběla potřebná razance. Pohodlný zákrok pro Källkvista.
63
V posledních vteřinkách muselo zatrnout všem, kteří dnes Spartě přejí. Hra se pomalu přelévá na druhou stranu hřiště...
62
Sparta si koleduje a znovu v tom měl prsty El Kabir! Pražané mohou děkovat svému brankáři za to, že proti samostatnému úniku domácího útočníka zasáhl a nohou vyrazil míč!
61
Další šance Häckenu! Letící míč nikdo z domácích borců netrefil, ale pro zpětnou přihrávku si došel El Kabir a pořádně vyděsil všechny sparťanské fanoušky střelou těsně vedle Vaclíkovy branky!
60
Sparta je trochu rozhozená. Costa radši zvolil před dotírajícím Mohammedem odkop na rohový kop.
59
O rozruch se postaral nejdříve Mohammed, kterého zablokoval Holek a následně na druhé straně Pauschek, jehož individuální průnik zastavil Lewicki.
58
... a výsledkem byla zloba na straně Pražanů. Lafata v pádu hlavičkoval míč pouze do ruky bránícího hráče, ale píšťalka německého sudího zůstala v klidu.
57
Sparťané si vyzkouší alespoň další rohový kop...
56
Pauschek poslal míč do hry a po centru Krejčího z levé strany hřiště se natahoval Lafata, kterému chybělo málo, aby míč zasáhl!
54
Vzdušný souboj El Kabira (HAC) se Švejdíkem skončil loktem v obličeji sparťanského stopera a domácí forvard uviděl žlutou kartu.
54
Krejčí stále více dokazuje, že nemá pouze levačku. Tentokrát se na hranici vápna opřel do míče pravačkou a poslal ho těsně vedle branky Häckenu.
53
Lavičkovi svěřenci hrají aktivně a možná se blíží minuty, kdy Sparta pojede doopravdy na krev a pokusí se svého soupeře zatlačit.
52
To může Spartu mrzet! Josef Hušbauer se opřel do míče zhruba 30 metrů od branky Källkvista a rozvlnil síť Häckenu. Radost Pražanů byla ovšem předčasná, jelikož branka nebyla uznána kvůli ofsajdu Kadlece.
51
Český tým ztratil míč po nepřesnosti v kombinaci, ale rychlý protiútok Švédů neměl dlouhého trvání, jelikož ho skluzem zastavil Vácha.
50
Sparta nadále drží míč a kombinuje za polovinou hrací plochy. Hráči Häckenu trpělivě brání.
49
Hušbauer se pokoušel prostrčit míč na Lafatu, před kterým ovšem odkopl míč bránící hráč.
48
Na útočné polovině kombinují aktuálně Pražané. Matějovského centr skončil nad brankou Källkvista, ale Sparta záhy získala míč zpět do své moci.
47
K míči se postavil kapitán Häckenu. Ericssonův míč dokázal odhlavičkovat bránící Lafata.
46
Druhá půle začíná příznivěji pro domácí. Pauschek nedokázal zkrotit míč u rohového praporku a ještě zfauloval El Kabira. Přímý kop Häckenu.
46
Začal druhý poločas.
Třetí minuta nastavení skončila a rozhodčí Welz ukončil úvodní dějství, po kterém se radují spíš hráči Häckenu. Sledujeme zajímavý zápas, ve kterém se hraje na obě strany, obě mužstva si vytvářejí zajímavé příležitosti, ale stav zůstává bezbrankový. Sparta navíc přišla o zraněného Kadeřábka, kterého vystřídal Pauschek, ale není potřeba zmatkovat. Český tým má stále poločas, aby vstřelil alespoň jednu branku a zvítězil. Druhá polovina zápasu začne přibližně ve 20:04.
První poločas skončil.
45+2
Váchův přímý kop postrádal přesnost a Källkvist může vykopávat od své branky.
45+1
Důrazný zákrok Jozy (HAC) na Lafatu skončil hvizdem sudího a zajímavou pozicí pro Spartu.
45
Zákrok Matějovského na Mohammeda vypadal čistě, přesto sudí Welz foukl do píšťalky a odpískal faul.
44
Po ofsajdu Ericssona se situace opakovala také na druhé straně, kde byl opět velmi vysoko Costa, ale zastavil ho praporek sudího.
43
Häcken opět vystrčil drápky a do zakončení se dostal Makondele, jenž si zpracoval míč a prudkou dělovkou trefil pouze dobře blokujícího Švejdíka.
42
Costa potrvzuje, že výborný výkon z duelu v Jihlavě nebyl náhoda a také dnes je při chuti. Další ze svých úniků zakončil centrem na Lafatu, jenž poslal míč pouze do Källkvista.
41
Vzhledem k tomu, že Kadeřábek opustil hřiště na nosítkách, tak Pražané museli vystřídat. Na hřiště už vběhl Lukáš Pauschek.
40
Opět se do šance prodral Krejčí, jenž si došel pro pěkný pas za obranu, ale kulatý nesmysl poslal pouze do rukavic Källkvista!
38
Domácí kapitán Martin Ericsson (HAC) nešťastně nakopl do obličeje Kadeřábka a se sparťanským bekem to nevypadá příliš dobře.
37
Ťukec na jeden dotek nedokázal El Kabir zakončit, což je pro Spartu jediné štěstí.
36
Rychlý kontr Häckenu musel odvracet pozorný Švejdík. Nakonec se mu to podařilo a snaha nabíhajícího El Kabira byla zbytečná.
35
Hra se trochu uklidnila. V posledních desítkách vteřin jsme viděli pouze Kadeřábkův centr, pro který si nikdo z jeho spoluhráčů nedošel.
33
Vaclík se musí mít na pozoru. Tentokrát si došel pro El Kabirův centr z levé strany hřiště.
32
Další útočný faul odpískal sudí Welz na polovině hřiště a viníkem byl bohužel jeden ze sparťanů – Lukáš Vácha.
31
Další akce Häckenu skončila v náručí brankáře Vaclíka, který si došel pro míč, jenž mu pohlídal Holek.
30
Individuální průnik Kadlece ovoce nepřinesl. Čerstvý držitel nové smlouvy svou snahu přehnal a v souboji s domácím obráncem si počínal nedovoleně.
29
Na Hušbauerovu přihrávku sice Matějovský nedosáhl, ale vzápětí získali sparťané míč zpět do své moci a kombinují na útočné polovině hřiště.
28
Pražský celek zaútočil po pravé straně a svou přímočarost prodal Kadeřábek, jenž poslal centr do vápna Häckenu, kde před Lafatou zasáhl jeden z domácích hráčů a poslal ho ven z vápna.
27
Míč si postavil Vácha a jeho dělovka mířila kousek nad břevno Källkvistovy svatyně!
26
V posledních vteřinkách útočili domácí, ale jejich útok skončil faulem na Hušbauera. Stejná situace se opakovala o něco později na útočné polovině Sparty.
24
Vácha zkoušel najít u zadní tyče Kallkvistovy branky Krejčího, ale sparťanskému záložníkovi hlavička nesedla.
23
Krejčí sice dostal slibnou přihrávku od Matějovského, ale dříve byl u míče bránící hráč.
22
Stav je sice bezbrankový, ale na velké šance vedou právě hráči Häckenu. Do zajímavé pozice se prodral Makondele a jeho střelu musel zlikvidovat Vaclík!
21
Rychlý protiútok Häckenu zastavil až obranný zákrok Kadeřábka. Švédové se rozhodně nebojí a cítí šanci na postup.
19
Český tým to zkoušel vzduchem, ale vysoký míč nenadělal Björckovi žadné problémy. Stoper Häckenu odvrátil míč daleko od vlastního vápna.
18
Německý arbitr mohl vytáhnout kartu po dohraném souboji Mohammeda, který po odpískání dojel Švejdíka, ale nakonec zůstaly v jeho kapsičce.
17
Místo nebezpečného zakončení ovšem dělá chyby a jedna z nich jí teď zahnala až k vlastní brance, kde musel zasáhnout Vácha a odkopnout míč.
16
Sparta drží míč na své polovině a čeká na okénka v obraně Häckenu...
15
Krásnou přihrávkou do uličky se předvedl Mohammed, jenž vyslal Chatta, ale jeho cesta skončila záhy díky obrannému zákroku Costy.
14
Na druhé straně zaútočil opět Häcken a El Kabirova akce byla přerušena hvizdem – ofsajd.
13
El Kabirův faul nabídl zajímavou příležitost pro Krejčího, jehož přímý kop zaplul pouze do rukavic Källkvista.
13
Málokdo by čekal, že z brejků bude hrozit spíše Sparta. Tentokrát se o zajímavý pokus postarala dvojice Kadlec – Hušbauer, ale obě střely byly zblokovány.
12
Několik vteřin se nehrálo, jelikož zůstal na zemi Costa, po tvrdém souboji s hráčem domácích. Africký obránce už pokračuje ve hře.
10
Z prvního rohu Sparty ovšem nezapršelo, jelikož Vácha zatočil míč pouze na hlavu bránícího hráče. Od toho se sice míč odrazil nad branku, ale bude se vykopávat od branky Källkvista.
9
Kadeřábek si připsal další úspěšný obranný zákrok po centru na El Kabira a z následného útoku vytěžili sparťané první roh.
8
Hraje se na obě strany, ale více ze hry mají domácí hráči. Opět se k míči dostal El Kabir, který ovšem zakroutil svůj centr pouze do rukavic Vaclíka.
6
Tentokrát zahrozili opět domácí, kterým se podařilo sevřít Spartu kolem jejího vápna. Mohammedova střela byla ovšem nepřesná a po pár vteřinách nevyšel individuální průnik Kadeřábka.
5
První velkou šanci si dokázala vytvořit také Sparta. Lafata našel chytrou přihrávkou za obranu nabíhajícího Krejčího, který ovšem trefil pouze vyběhnutého Källkvista.
3
Faul na útočné polovině si dokázal vybojovat Vácha a Matějovský s centrem neotálel. Před nabíhajícího Costu se ovšem vyšvihl jeden z domácích obránců a míč odvrátil.
2
Z rychlého protiútoku ovšem zahrozil domácí El Kabir, jenž se do míče opřel ze zajímavé pozice a poslal míč těsně vedle sparťanské tyče!
1
Pražané vstoupili do utkání aktivně. První útočný pokus skončil nepřesným centrem na Kadlece.
1
Utkání právě začalo.
Náhradníci Sparty: Čech, Pauschek, Polom, Vacek, Skalák, Přikryl, Bednář.

Náhradníci Häckenu: Mehic, Ali Khan, Zuta, Frölund, Sim. Gustafsson, Williams, Strandberg
Úvodní sestavy:

BK Häcken: Källkvist – Anklev, Björck, Joza, Arkivuo – Lewicki, Ericsson, Chatto – Mohammed, El Kabir, Makondele. Trenér: Peter Gerhardsson.

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa – Matějovský, Hušbauer, Vácha – Kadlec, Krejčí – Lafata. Trenér: Vítězslav Lavička.

Rozhodčí: T. Welz – H. Henschel, R. Foltyn (vš. GER).
Sparta odcestovala do Švédska také s uzdravenými marody – Ladislavem Krejčím a Romanem Bednářem. Podle náznaků sparťanského kouče by se měl první jmenovaný objevit v základní sestavě, zatímco ten druhý bude plnit roli žolíka.
Utkání bude řídit německé trio...

Hlavním arbitrem zápasu bude rodák z Wiesbadenu – Tobias Welz. Tento policejní důstojník patří mezi bundesligové sudí a ve svých šestatřiceti letech má odpískáno celkem osmatřicet zápasů nejvyšší německé soutěže.

V těch rozdal 120 žlutých karet a pětkrát poslal hráče předčasně do sprch. Na čarách mu bude asistovat duo krajanů – Holger Henschel a Rafael Foltyn.
Sparta vybrala Vysočinu, Häcken padl potřetí

Trápení Häckenu v domácí soutěži stále pokračuje. Tentokrát prohrál na svém hřišti s AIK Stockholm. Soupeř z hlavního města šel do vedení už po čtyřech minutách hry, ale do poločasu bylo vyrovnáno zásluhou El Kabira. Sedm minut po začátku druhé půle hosté opět vedli a patnáct minut před koncem zvýšili svůj náskok, který ještě upravil domácí Strandberg. Häcken už na vyrovnání nedosáhl a spadl na desáté místo tabulky.

Českému vicemistrovi se vstup do nového ročníku vydařil na jedničku s hvězdičkou. Trenér Vítězslav Lavička udělal několik změn v sestavě, které se nakonec ukázaly jako povedené. Dvě rychlé branky Lafaty a Hušbauerova trefa poslaly Spartu do vedení. Jihlavě se podařilo snížit dvě minuty před koncem první půle, ale sparťané neponechali nic náhodě a ve druhé půli přidal čtvrtý zásah Kadlec.
Útočit musí zejména Sparta...

Remíza z úvodního duelu hraje do karet spíše Häckenu, který se nemusí nikam hnát. Švédům stačí mu poctivě bránit a čekat na okénka v defenzivě Pražanů. Právě český celek by měl držet otěže utkání, které může rozhodnout o osudu celé sezony.

K postupu musí sparťané vyhrát. Variantou je také vstřelení tří branek, ale v takovém případě musí zároveň doufat, že zápas skončí remízou – např. 3:3, 4:4, atd. Porážka nebo remíza 1:1, společně s bezbrankovým stavem, posílá dál švédský tým.

Pokud se podíváte do historie Sparty v evropských pohárech, tak zjistíte, že se Pražané v takové situaci ocitli už třikrát. V zápasech s milánským AC, Odense a Liverpoolem skončil úvodní pražský duel bezbrankovou remízou, ale českému celku se podařilo přejít pouze přes dánský tým a ještě po penaltách.
Vítám všechny fanoušky evropské kopané. V 19 hodin vypukne na severu Evropy ve švédském Göteborgu odveta mezi Häckenem a pražskou Spartou. My budeme samozřejmě u toho a společně s námi můžete toto utkání sledovat!
Aktuální zápasy
Články odjinud