To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání skončilo zaslouženým vítězstvím hostů, kteří si z Lutychu odváží všechny body za výhru 3:1. Domácí sice podali bojovný výkon, ale hostům stačilo využít všech chybiček, kterých se dnes fotbalisté Standardu dopustili k tomu, aby třikrát rozvlnili síť za zády Thurama-Uliena.
Zákroky brankáře Yohanna Thuram-Uliena (STA) – 4.
Zákroky brankáře Pétera Gulácsiho (SLZ) – 4.
90+4
Za vzájemnou potyčku ještě dostávají Batshuayi a hostující Kampl žluté karty.
90+4
90+3
Probíhají poslední vteřiny dnešního utkání, rozhodčí Nikolajev se rozhodl nastavit tři minuty.
90+2
Vainqueur fauluje Ulmera a dostává za to žlutou kartu.
90
Probíhá devadesátá minuta, o všem je již rozhodnuto, hosté si odvezou z Lutychu tři body.
88
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Alan, přichází Franz Schiemer.
87
A Opare dostává za tento faul žlutou kartu.
87
Opare fauluje Ilsankera a hosté se "zadarmo" dostávají k míči.
86
Kamplovo střela z levé strany z hranice pokutového území, míč však končí vedle branky.
84
Nakonec ještě pokus domácích, z hranice pokutového území se z voleje "opřel" do míče Vainquer, ale vysoko přestřeluje branku Red Bullu.
84
Ciman pálí uvnitř pokutového území, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč.
83
Rohový kop pro Standard. Z levé strany rozehrává Stam.
81
Thuram-Ulien vykopává míč na polovinu Salzburgu.
80
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Frédéric Bulot, přichází Reza Ghoochanneijhad.
80
Průnik Ezekiela končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.
79
Bulot fauluje přesně na půlící čáře, Hinteregger rozehrává.
78
Ezekiel střílí z pravé strany, zpoza hranice pokutového území, ale netrefuje branku.
75
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Yoni Buyens, přichází Ibrahima Cissé.
74
Čtyřiadvacetiletý Brazilec Alan je k nezastavení, bojuje o každý míč, nabízí se, pálí z každé pozice, nyní jeho pokus z nějakých pětadvaceti metrů zablokoval bránící hráč Lutychu.
73
Další šance Salzburgu, Alan střílí z levé strany, uvnitř šestnáctky Standardu, ale míč letí zhruba dva metry vedle vzdálenější tyče.
72
Umer centruje do vápna z pravé strany, kde hlavičkuje Alan, ale hodně nepřesně, míč letí mimo pokutové území.
71
Rohový kop pro Salzburg, Ulmer rozehraje z pravé strany.
70
Je tu poslední dvacetiminutovka, hosté v pohodě brání svůj dvoubrankový náskok.
69
Střela domácího Barshuayiho nepřesná, míč končí vedle branky Salzburgu.
68
Míč, naštěstí pro domácí, končí v rukavicích Thurama-Uliena.
67
Mujangi Bian rozehrává volný kop na půli soupeře, z levé strany, ale je to nepovedený kop, domácí musí bleskově spěchat do obrany.
67
André Ramalho fauluje Mujangiho, tvrdý faul zezadu, který sudí Nikolajev ocenil žlutou kartou.
65
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Paul-José Mpoku, přichází Bia Mujangi.
65
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dušan Švento, přichází Georg Teigl.
64
Ulmer se dokázal dostat do pokutového území Salzburgu, jeho střela z levé strany je však zablokována.
64
Jenže vzápětí fauluje Hinteregger Vainqueura a dostává žlutou kartu.
63
Bulot fauluje Alana a domácí ztrácí míč.
62
Pouze odkopem se brání nyní domácí.
61
Hosté získávají územní převahu, domácí se urputně brání.
60
Je za námi hodina hry, hosté vedou již znovu o dva góly a ten výsledek, z pohledu domácího týmu, vypadá hodně nepříjemně.
59
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Valon Berisha, přichází Marco Meilinger.
58
Salzburg právě vstřelil branku!
Vau! Tak to bylo něco! Brazilec ALAN dokázal efektními "nůžkami" zakončit z místa pokutového kopu, po skvělém centru Schweglera z pravé strany.
58
Domácí odvrací, ale míč mají stále hosté na svých kopačkách.
58
Míč si bere Dušan Švento a rozehraje z pravé strany.
57
Jenže je to rakouský klub, který bude moci rozehrát rohový kop. Dlouhým sprintem po pravé straně se blýskl Kampl.
56
Berisha fauluje a míč získávají domácí.
55
Standard právě vstřelil branku!
PAUL-JOSÉ MPOKU se dokázal prosadit na hranici malého vápna, po dobře rozehraném volném kopu Stama a nekompromisně zakončuje.
54
Hosté sice odvrací, ale po dalším faulu bude moci Stam rozehrát další volný kop, tentokrát v těsné blízkosti pokutového území soupeře, to je velmi dobrá pozice!
53
Umer fauluje Buyense a Stam bude moci rozehrát volný kop na polovině soupeře.
53
Barshuayi chtěl ještě ve vápně Salzburgu zabojovat o míč, ale jeho skluz byl posouzen jako faul.
52
Leitgeb jako by si "narazil" s bránícím hráčem Standardu, který jeho centr odvrátil přímo na jeho nohu a následnou střelu z voleje Gulácsi chytá.
52
Rozehrávat bude Leitgeb.
51
Po faulu Vainqueura mají navíc výhodu volného kopu ze vzdálenosti zhruba čtyřiceti metrů.
50
Švento dokázal zachytit míč a hosté mohou zaútočit.
49
Jen by to chtělo vyjádřit gólově a snížit náskok soupeře, což se zatím nedaří.
48
Úvod druhého poločasu se zatím domácím daří.
47
Buyens centruje do pokutového území soupeře z pravé strany, ale míč odkopává bránící hráč.
46
Oba týmy nastupují na hřiště, druhý poločas za malý okamžik začne.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:03 hodin.
Zajímavé rozuzlení prvního poločasu nabídly poslední tři minuty, kdy se nejprve za hosty trefil Švento a když už se zdálo, že oba týmy v pohodě dohrají první půli, trefil se po spolupráci se Šventem i Kampl, což bylo již v posledních vteřinách prvního poločasu. Dokonalá rána do ambicí domácího týmu!
45+1
Tak to je hodně nepříjemné pro Standard! Jako nůž máslem nyní pronikl KEVIN KAMPL do pokutového území, narazil si s Dušanem Šventem a technickou střelou z levé strany překonává Thurama-Uliena!
45+1
Probíhá již první minuta nastaveného času, sudí se rozhodl nastavit pouze jednu minutu.
45
Právě začala pětačtyřicátá minuta, hosté mají jednobrankový náskok, který s největší pravděpodobností již do konce poločasu udrží.
44
Ezekiel na druhé straně "zatáhl" míč, přenechal ho Bulotovi, jenž z nějakých třiceti metrů pálí, ale netrefuje branku.
43
Pro Standard to je velmi nepříjemný stav, hlavně inkasovaný gól "do šatny" musí domácí hodně mrzet.
42
Hosté dokázali gólově zužitkovat rychlý protiútok, kdy Alan na sebe "natáhl" na pravé straně tři bránící hráče, předložil přesnou přihrávku za obranu ke vzdálenější tyči, kde byl připraven DUŠAN ŠVENTO. Bývalý hráč pražské Slavie si před prázdnou bránou již věděl rady a dává druhý gól zápasu.
42
Domácí se ale ani ze čtvrtého rohového kopu prosadit nedokázali a sami nyní musí spěchat k vlastní brance.
41
Bulot vybojoval rohový kop z pravé strany a sám ho spěchá rozehrát.
40
Začala poslední pětiminutovka prvního poločasu, stále na první gól čekáme, byť k němu mají oba týmy blízko, každý si již vypracoval minimálně jednu jasnou gólovou šanci.
39
Domácí se osvobozují pouze za cenu odkopu míče na polovinu soupeře, z hlediště se ozývá slabý pískot.
38
Berisha dokázal udělat kličku obránci Standardu a je na pravé straně, uvnitř vápna, sám před Thuramem-Ulienem, který jeho pokus dokázal reflexivně vyrazit, největší šance Salzburgu!
37
A dokonce se do zakončení dostává hostující Alan, který v dobré pozici netrefuje z pravé strany branku.
37
V posledních minutách se zdá, že hosté hru vyrovnali, počáteční tlak Standardu je ten tam.
36
Berisha rozehrál z nějakých čtyřiceti metrů, ale trefuje pouze bránícího hráče Standardu.
36
Po faulu Vainqueura budou hosté rozehrávat volný kop na polovině Standardu.
35
Batshuayi padá před pokutovým územím Salzburgu po souboji s bránícím André Ramalhem, ale sudí tento souboj nevyhodnotil jako nedovolený.
34
Z levé strany rozehrál Leitgeb, ve vápně hlavičkoval Ilsanker, ovšem míč míří pouze vedle branky soupeře.
33
Hosté mají výhodu rohového kopu.
32
Kampl získává míč na pravé straně, ale nepřesnou přihrávkou se hosté připravují o možnost ohrozit branku soupeře.
31
Míč u Gulácsiho, který vykopává.
30
Batshuayi nyní uštědřil obránci Salzburgu nefalšovanou facku, kterou ovšem ruský sudí nepostřehl.
30
Je za námi první půl hodina dnešního utkání, stav je stále nerozhodný, byť si domácí již nějaké dobré šance vypracovat dokázali.
29
Berisha fauluje Cimana, hosté rozehráli, ale neudrželi míč déle, než pár vteřin, hrají znovu domácí.
28
Přesto se budou hosté muset bránit, domácí vhazují z levé strany.
28
Rohový kop rozehrál Bulot, ale obrana Salzburgu dokázala odvrátit.
27
Batshuayi z pravé strany vybojoval roh, jeho střelu dokázal Gulácsi vytěsnit mimo branku.
26
Dušan Švento padá na polovině Standardu, tím nabízí domácím možnost rychlého protiútoku.
26
Gulácsi vykopává, míč však získávají domácí fotbalisté.
25
Stam se odhodlal ke střele z velké dálky, míč letí nějaké tři metry vedle branky.
25
Míč uvádí do hry gólman Standardu, který vykopává až na polovinu soupeře.
24
Berisha si počínal příliš agresivně v souboji o míč před pokutovým územím Standardu, sudí píská faul.
24
Který se nyní brání pouze za cenu odkopů.
24
Hrát ale budou hosté, z levé strany vhazuje Švento, Salzburg před pokutovým územím soupeře.
23
Ale i s tímto rohem si obrana Standardu dokázala poradit. Thuram-Ulien vykopává.
23
Ale obrana Standardu odvrací pouze na další roh. Švento si svůj pokus zopakuje.
22
Z pravé strany rozehrává Dušan Švento.
22
Ano, po dlouhém nákopu hostů je to rohový kop pro Salzburg.
21
Thuram-Ulien má míč ve své moci a vykopává až na polovinu Salzburgu.
21
A pro Standard je nepříjemné, že díky této žluté kartě se bude muset bez Ezekiela obejít v dalším zápase zákl. skupiny Evropské ligy.
20
V souboji o míč však fauluje Ezekiel a jeho zákrok ocenil žlutou kartou sudí Nikolajev.
19
Obrana Standardu odkopává od vlastní šestnáctky.
19
Schwegler pokazil přihrávku na polovině soupeře, ale hosté dokázali téměř okamžitě vybojovat míč zpět na své kopačky.
18
Hosté vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
17
Jenže vše končí odpískaným ofsajdem Ulmera.
16
Na druhé straně ztrácí Švento míč na levém křídle, přesto hosté zůstávají u míče.
15
Nákop Cimana na Mpoka, na pravou stranu, ten již ale míč přebírá za postranní čárou.
14
Alan má míč před pokutovým územím Standardu, ale na velmi promáčeném trávníku padá a hrát mohou domácí.
14
Jenže Rakušané neudrží zatím míč déle, než na jednu, dvě, přihrávky.
13
Ezekiel ztrácí míč na polovině soupeře, Salzburg bude moci zaútočit.
12
Stam rozehrává z levé strany, ale je to přetažený centr, který nikdo nedokázal zachytit, Gulácsi bude moci vykopávat.
11
A nakonec je z toho rohový kop pro Standard.
11
Ale nyní již hrají domácí, Ezekiel na levé straně, je z toho autové vhazovíní.
10
Posléze budou vhazovat z levé strany, na polovině domácího týmu.
10
Ezekiel fauluje ve středu hřiště, hosté získávají míč.
9
Domácí Standard zatím aktivnější.
8
A nakonec usoudil, že Schwegler opravdu fauloval a jeho skluz ocenil sudí Nikolajev žlutou kartou.
7
Na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích hráčů, rozhodčí se jde poradit, zda to byl nebo nebyl faul.
6
Ezekiel v podruhé v krátké době po sobě těsně před Gulácsim, tentokrát z pravé strany netrefuje branku.
5
Ezekiel v gólové pozici, ale jeho střelu z levé strany dokázal vyběhnuvší Gulácsi reflexivně vyrazit nohou!
5
Z levé strany rozehrál Bulot, ale sudí pískají útočný faul Lutychu, odkop od branky Salzburgu.
4
Mpoku vybojoval rohový kop pro Lutych.
2
Útočník Red Bull Salzburg, Alan, v ofsajdu, hrát mohou domácí.
1
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Standard Lutych: Thuram-Ulien – Stam, Ben Haim, Ciman (C), Opare – Mpoku, Buyens, Vainqueur, Bulot – Batshuayi, Ezekiel.
Náhradníci: Kawašima – Arslanagic, Cissé, Mujangi, Öztürk, Ghoochanneijhad, De Camargo.

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Schwegler (C), Ramalho, Hinteregger, Ulmer – Kampl, Ilsanker, Leitgeb, Švento – Berisha, Alan.
Náhradníci: Walke – Schiemer, Meilinger, Teigl, Nielsen, Reyna, Lazaro.

Rozhodčí: Nikolajev – Mosjakin, Celovalnikov (vš. RUS).
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 4. kola základní skupiny C fotbalové Evropské ligy mezi STANDARD LUTYCH (BEL) a FC RED BULL SALZBURG (AUT). Utkání se odehraje na Stade Maurice Dufrasne v Lutychu a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Alexej Nikolajev, asistenti Oleg Celovalnikov a Dmitrij Mosjakin. Jako čtvrtý rozhodčí je delegován Alexej Lebeděv.
Standard Lutych
Belgičané prožili velmi nepříjemnou premiéru v letošním ročníku Evropské ligy, když na vlastním hřišti nestačili na dánský Esbjerg, kterému podlehli 1:2. Hosté se ujali vedení v 63. minutě, ale za domácí srovnal o jedenáct minut později Geoffrey Mijangi Bia. Když už se všichni smířili s dělbou bodů, rozhodl v páté (!!) minutě nastaveného času Mushaga Bakenga svým druhým gólem o vítězství dánského klubu 2:1! Také ve druhém utkání, na hřišti švédského Elfsborgu, musel Lutych dotahovat náskok soupeře. Švédové šli do vedení po brance Victora Claessona, ale za hosty sroval v 62. minutě opět Mujangi Bia a tento stav vydržel až do konce, belgický klub si tak odvezl svůj premiérový bod. V posledním utkání v Salzburgu prohrál Lutych 1:2. To zatím Standardu stačí na třetí místo ve skupině, s již pětibodovou ztrátou na Esbjerg, který je druhý.
FC Red Bull Salzburg
Salzburg má po třech odehraných kolech základní skupiny Evropské ligy na své kontě za dvě vítězství plný počet bodů a vévodí pořadí základní skupiny. V prvním utkání hladce porazil švédský IF Elfsborg na svém hřišti 4:0, když se "čistým" hattrickem blýskl sedmadvacetiletý Španěl Jonathan Soriano. Ve druhém utkání Red Bull cestoval do Dánska na hřiště Esbjergu a podle konečného výsledku 2:1 by se zdálo, že se rakouský klub musel na výhru hodně nadřít. Ale opak byl pravdou, po dvou brankách Alana vedl Salzburg 2:0, jediný úspěch domácích zaznamenal až v 89. minutě Pape Pate Diouf. V posledním zápase přehrál Red Bull svého dnešního hostitele na vlastním hřišti 2:1.