Rapid Vídeň - Genk | ONLINE | 7.11.2013 21:05 | Evropská liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Při dalším kole Evropské ligy se těší a dobrou nco přeje Tomáš Lysý.
O co byl první poločas lepší, o to byl druhý mnohem mnohem horší. Od šedesáté první minuty, kdy vyrovnal Buffel, jsme viděli velkou taktickou bitvu. Ze změti šedi a letargie probudil oba týmy snad jen Behrendt, který vypálil z pětatřiceti metrů na branku a Köteles musel vytáhnout brilantní zákrok. Jinak se oba týmy soustředili spíše na to, ab neinkasovali. Vzhledem k vývoji zápasu je asi remíza spravedlivá.
Konec zápasu.
90+3
Nastavený čas vypršel.
90+3
Ve třetí minutě nastavení ještě dostává žlutou kartu střídající hráč domácích Burgstaller, který je na hřišti doposud ani ne tři minuty.
90+2
Petsos ale neodcentroval míč ideálně.
90+2
Po nepřehledné situaci před brankou bude zahrávat roh Rapid Vídeň.
90
Ve druhém poločase se bude hrát o tři minuty déle.
90
První střídání KRC Genku v tomto zápase. Z placu odchází Camus, který byl dnes velmi aktivní, a nahrazuje jej Kumordzi.
90
Burgstaller pronikl po levé straně do vápna, byl zastaven dvěma obránci hostů, ale penalta se opět nepíská.
88
Po Petsosově rohu již tak rušno před gólmanem hostů nebylo.
88
Krásná situace v podání domácích. Behrendt se nerozpakoval a pětatřicet metrů od branky se ze středu hřiště odhodlal ke střele. Köteles si však připisuje ještě hezčí zásah a vyráží míč nad břevno.
87
Třetí střídání domácích, kteří si tímto vyčerpávají všechny možnosti ke změnám na hřišti. Z placu odešel kapitán domácích Hofmann a nahradil jej Starkl.
86
Další pokus domácích o útok nebyl úspěšný.
85
Behrendt se pokusil vypálit ze střední vzdálenosti a Köteles si připsal čtvrtý úspěšný zákrok dnešního zápasu.
84
Jakýs takýs pokus o protiútok hostů zlikvidoval hned na počátku krajní bek Rapidu Schrammel.
83
Po nakrátko rozehrané standardce se odhodlal ke střele ze středu hřiště ze stejné vzdálenosti jako byl předchozí přímý volný kop záložník Genku Buffel, ale minul branku.
82
No, Hofmann se nyní se zákroky rozhodně nemazlí, z levé strany zhruba 35 metrů od branky bude rozehrávat po jeho faulu na Camuse standardní situaci Genk.
81
Druhé střídání domácích. Ze hřiště odchází Bošković a nahrazuje jej Behrendt.
80
Druhá žlutá karta zápasu a opět na straně Rapidu. Po faulu na Hylanda byl hodně zblízka ukázán kartonek žluté barvy kapitánovi domácích Hofmannovi.
79
V přetlačované Petsose s Camusem měl navrch záložník Rapidu, bude se tak vzahovat na obranné polovině zelenobílých a domácí zůstanou u míče
78
Roh Petsose ohrožení branky Kötelese nepřinesl, Rapid se navíc bude ještě bránit. Následuje totiž protiútok Genku.
77
První střídání zápasu, útočníka Sabitzera nahrazuje Burgstaller.
77
Její aktivita je odměněna rohovým kopem.
77
Vídeň je nyní aktivnější a útočí.
76
Schaub si na pravé straně zpracoval míč na prsa a pokoušel se o přešlapovačku, jenže nic naplat, proti přesile dvou hráčů neměl šanci.
75
Blížíme se do poslední čtvrthodiny zápasu, vyrovnaný stav asi odpovídá průběžnému dění na hřišti.
75
Na druhé straně zase čaruje s míčem Camus, ale také o něj po pár kličkách přišel.
74
Nakonec našel na rohu vápna dobře postaveného Boškoviće, ale ten opět se střelou příliš otálel.
74
Centr z leva bude zkoušet Schrammel.
72
Po následném rohu Camuse se provinil faulem před brankou Novoty Koulibaly.
71
Vossen byl na malém vápně zcela sám, zpracoval si míč a vystřelil, jenže Novota jeho pokus fantasticky zlikvidoval. Jedná se o první úspěšný zákrok Novoty.
69
Trimmel se dožadoval za stažení ve vápně pokutového kopu. No, možná by bylo lepší, kdyby místo padání zkusil situaci ustát a následně se pokusit o zakončení. Tento okamžik samozřejmě vyvolal bouři nevole jak v tribunách, tak na hřišti. Nejsem si třeba jistý, co gólman Novota na vzdálenost osmdesáti metrů mohl vidět, když tak zuřivě rozhazoval rukama.
67
Velká šance domácích. Trimmel se protáhl po pravé straně a odcentroval. Na hranici velkého vápna se k míči dostal Petsos. Byl sice na velkém vápně naprosto volný, ale dlouho otálel a jeho pokus byl zblokován.
65
Po rohu Camuse se Genk neprosadil, naopak Koulibaly fauloval Schrammela a Rapid je u míče.
65
Po přiťuknutí se dlouze na míč rozběhl Gorius, ale možná by bylo lepší, kdyby pálil z menšího rozběhu. Tento pokus totiž zeď domácích přečetla a střela Goriuse končí zblokovaná na rohu.
64
Nepochopitelný faul Petsose metr před velkým vápnem z pravé strany. To je velká příležitost pro Genk. Kolem míče jsou tři hráči, tězžko říct, kdo bude kopat.
61
Genk právě vstřelil branku!

Je vyrovnáno. Téměř z čistého nebe přišel druhý gól hostů. Camus odcentroval z levé strany, k míči se na malém vápně dostal THOMAS BUFFEL a pohodlně vyrovnává. Asistence: Fabien Camus.
60
Bošković zhruba 27 metrů od branky rozehrál přímý volný kop, ale jeho střela nemohla Kötelese překvapit.
60
Po faulu Tshimangy na Hofmanna je tady dobrá příležitost pro domácí.
58
Hyland napřáhl zhruba z 35 metrů na branku. Vždycky říkám, že tyto střely dopadnou dvěma způsoby: buď gólmanovi zatopí a nebo skončí rovnou gólem – nebo míč skončí přinejlepším v útrobách horní řady stadionu a není tak práce s jeho hledáním, než kdyby střelec předvedl dokonalý homerun přes celou tribunu. Střela Hylanda spadá do možnosti číslo dvě.
57
Nyní spíše útočí Genk, což je pochopitelné. S porážkou 33 minut před koncem jistě nechce spokojit.
56
Po faulu Tshimangy zůstane u míče Rapid Vídeň.
55
Petsos odcentroval přesně na hlavu Dibona, který těsně minul branku.
53
Rapid zaútočil a bude kopat rohový kop. K jeho exekuci se staví Petsos.
55
No, jestli si teď Ngongca myslel, že proti dvěma soupeřům projde a bude blíže k brance Novoty, tak bych mu na to řekl jediné – to bylo hodně naivní.
54
Útočnou akci hostů táhne Gorius a kličkuje středem hřiště. Nakonec přihrává na pravou stranu Buffelovi, ale ten jen vrací zpět svým obráncům.
52
Z něj ale nezahrozilo a v následném protiútoku se neprosadil v rychlostním souboji Boyd proti Koulibalymu.
52
Po střele De Ceulaera zahrává Genk, jmenovitě Camus, rohový kop.
51
Denner teď při výskoku pořádně naložil Vossenovi, který se drží za hlavu. Faul se však nepíská.
50
Camus ale branku Novoty neohrozil.
50
Po rychlém útoku hostů se bude kopat roh i na druhé straně.
48
Po rohu nezapršelo, naopak Petsos se dopustil faulu na Buffela.
48
Střela Shauba byla sražena na roh.
47
Během úvodních dvou minut tady máme hned dva fauly. Nejprve se provinil útočník Genku Vossen a pak fauloval Boyd Hyllanda. Jde ale jen o nepatrné fauly ve změti celého zápasu.
46
Začal druhý poločas.
Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhý poločas, který začne přibližne ve 22:09.
Po opatrném začátku hry jsme viděli sice rychlé protiútoky, ale bez gólových šancí. Na sklonku druhé třetiny prvního poločasu se do vápna vřítil De Ceulaer, gólman Novota jej lehce fauloval a po sporné penaltě se trefil Mbodji.

Jenže závěr hostům vůbec nevyšel. Genk si nepohlídal centrované míče (jednou po rohu, jednou po hezké kombinaci) a Terrence Boyd dvakrát ukázal, že jeho hlavička má pro Rapid cenu zlata!
První poločas skončil.
45+2
Rapid právě vstřelil branku!

Co se TERRENCI BOYDOVI nepovedlo před malou chvílí, to už se nyní daří stoprocentně! Z pravé strany přišel do pokutového území nádherný načechraný míč od Trimmela, na který si útočník domácích naběhl za přihlížení obrany Genku a posílá svůj tým těsně před přestávkou do vedení. Gól do šatny, to je dvojnásobná vzpráha pro Vídeň!
45
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta hry.
45
Ganz genau! Téměř přesně, to byla věta rakouského komentátora po centru Schauba, na který jen těsně nedosáhl špičkou kopačky Boyd. Bude z toho rohový kop.
45
Ani jeden z týmů nyní nepředvádí dlouhé úseky, kdy á míč ve své moci.
44
Když už nic, vybojoval pro svůj tým alespoň aut, po kterém si míč vyměnil s Buffelem. O chvíli později ale už Ngongca ztrácí míč.
44
Protiútok Genku táhne po pravé straně Ngongca.
43
Opět sledujeme boj na středu hřiště, nakonec se míč podařil dostat na kopačky domácích, konkrétně Petsose, po jehož střele se kopal roh předcházející prvnímu gólu domácích.
40
Rapid právě vstřelil branku!

Obrovská chyba hostujících obránců, kteří si nepohlídali nejprve Sonnenleitnera. Jeho hlavičku ještě reflexivně vyrazil Köteles, ale při výborném zákroku ztratil stabilitu a míč, který vzápětí dorážel hlavou do branky TERRENCE BOYD, už neměl šanci zastavit. Je vyrovnáno.
39
Exekuce rohu se ujme Bošković.
39
I druhá přímá střela Rapidu Vídeň stála za to. Petsos napřáhl z dvaceti pěti metrů a Köteles musel vyrazit jeho tvrdou ránu na roh.
38
Vzrušení před brankou Novoty po odrazech míče marné. Ngongca, který poslal míč do vápna, centroval z ofsajdu.
36
Asi zatím největší šance dosavadního průběhu zápasu, která vyplynula ze hry. Camus centroval z pravé strany na území pokutového kopu, kam si na míč skvěle naběhl Vossen. Svoji hlavičkou ale posílá míč těsně vedle levé tyče Novotovy branky.
36
Utkání upadlo do podprůměru, gólových šancí nyní moc nevidíme.
35
A Genk zůstane u míče, za polovinou u pravé lajyn bude centrovat po faulu Boškoviće na Ngongocu záložník Genku Camus.
34
A situace se opět vyměnila, nyní je pískán faul Sablitzera na Camuse, takže drobná odplata je hotova.
33
Sablitzer nyní dostal pořádně naloženo při pokusu o vytažení míče ven z vlasní půlky od Camuse a ten může být rád, že nedostal žlutou kartu.
31
Nepřál bych Vám nyní vidět, jak domácí kouč Zoran Barisic reagoval na odpískání penalty proti svému týmu. Nicméně, rozhodčí je pánem na hřišti a i trenér Rapidu to musí akceptovat.
31
Co už tady dlouho nebylo, je rozhodně ofsajd některého z hráčů. Nyní je v něm nachytán domácí útočník Sabitzer.
30
Domácí budou po rozehrání nadále u míče. Gorius fauloval Schrammela.
28
Genk právě vstřelil branku!

K pokutovému kopu se postavil SERIGNE MBODJI. Poslal gólmana na pravou stranu a zamířil na opačnou stranu branky. Po možná trošku sporné penaltě se Genk ujímá vedení.
27
Domácí gólman ještě dostává za protesty žlutou kartu.
27
Je nařízen pokutový kop. Po zmatcích v obraně hostů se k míči dostal De Ceulaer, který byl u míče dříve než Novota. Gólman domácích se po něm nešikovně vrhnul a po krátké chvilce je pískána penalta za faul domácího gólmana.
27
Byla nařízena penalta.
27
Jeho rána je ale zblokována.
26
Gólman Köteles si staví zeď, přímý volný kop zhruba 30 metrů od branky bude kopat Sabitzer.
25
Na levé straně předvedli hezkou kombinaci domácí, tkerá končí faulem De Ceulaerem na Boškoviće.
25
U íče je opět Schrammel, který jej po chvilce posílá na Boškoviće.
24
Schrammel kombinuje na své obranné polovině se Sonnleitnerem. Uvidíme, jak se celá situace vyvine.
23
A ofsajdová linie pokračuje – De Ceulaer je podruhé během krátké chvíle opět načapán v ofsajdu.
23
Hraje se sice hodně na nakopávané míče, ale hráči si hodně často nehlídají ofsajdovou pozici. Postavení mimo hru si nepohlídal Sabitzer.
22
A další ofsajd domácích, tentokrát se v něm nacházel Camus.
22
Vossen si opět nabíhal na dlouhý centrovaný míč, ale Denner jej pokryl a přihrál na malou domů svému gólmanovi.
21
Třetí ofsajd Genku, tentokrát se v něm nacházel Vossen.
20
A po dvaceti minutách hry tady konečně máme přímou střelu na branku. Útočník Boyd vystřelil a Köteles zkrotil míč až napodruhé.
19
K přímému kopu se postavil kapitán domácích Hofmann, ale podkopnul míč, takže by zřejmě netrefil ani rugbyovou branku.
19
Rapid Vídeň zůstane u míče, protože Mbodji fauloval zhruba na středu hřiště cca 35 metrů od branky Sablitzera.
18
Tshimanga se opět dostal na levé straně k míči a nacentroval jej, ale De Ceulaer byl přistižen v ofsajdu.
17
Nyní jsou u míče opět hosté, míč má u levé strany Tshimanga.
16
Dění na hřišti nyní dokumentuje sitauce z půlicího kruhu, kde se při rozehrávce srazil Hofmann se Schaubem.
15
Nyní se hraje spíše ve středu hřiště. Přímé ohrožení branky zatím nenastalo.
13
Centrovaný míč Petsose odvrátil spolehlivě obránce Genku Mbodji.
12
Evidujeme první pokus na branku. De Ceulaer střílel ale mimo a Novota tak nemusel zasahovat.
10
Nevím, co nyní komentovat dříve. Jestli akce před brankou Genku nebo Vídně. Nyní po dlouhém míči Camuse běžel na centrovaný míč Vossen, ale Novota byl blíže kulatému nesmyslu.
9
Před Boydem obrana Genku míč uhlídala.
8
Tshimanga se prokličkoval opět na druhé straně k levému rohu velkého vápna. Udělal svě šikovné kličky a chtěl vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován do autu.
7
Sice velké náznaky šancí nejsou vidět, zato nevíte, kde se bude hrát za chvíli. Nyní u pravé strany velkého vápna neodcentroval Hofmann, kapitán Rapidu Vídeň.
6
V prnvím ofsajdu zápasu je po centru Vossena nachytán De Ceulaer.
6
Na druhé straně doběhl míč u levého rohu kapitán hostů Vossen, ale Denner ve spolupráci se spoluhráči jej odzbrojil.
4
Schrammel centroval zhruba z poloviny do ohně, ale obránci hostů míč odvrátili.
3
I v tomto utkání jsou fanoušci domácích pořádně slyšet, uvidíme, jak to bude v dalším průběhu zápasu. Svěřenci trenéra Mario Beena jsou menšími favority.
2
Na začátek zápasu žádnou větší šanci nevidíme.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Rapid Vídeň: Novota – Schrammel, Sonnleitner, Denner – Petsos, Hofmann (C), Schaub, Bošković – Boyd, Sabitzer, Trimmel. Trenér: Zoran Barisic.
Náhradníci: Radlinger – Behrendt, Palla, Pichler, Pavelić, Burgstaller, Starkl.

KRC Genk: Köteles – Mbodji, Koulibaly, Ngongca – Hyland, Gorius, Camus, Buffel – Tshimanga, Vossen (C), De Ceulaer. Trenér: Mario Been.
Náhradníci: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Kumordzi, Ojo, Limbombe, Schrijvers.

Rozhodčí: Fırat Aydınus (HR) – Serkan Ok, Alek Tascioglu (AR) – Mete Kalkavan, Tolga Özkalfa (BR) – Çem Satman (4R – všichni Turecko).
S informacemi ohledně sestav se přihlásím zhruba dvacet minut před zápasem.
První vzájemný zápas těchto dvou soupeřů byl zakončen dělbou bodů. Pokud by se body dělily opět, byla by to spíše voda na mlýn pro Genk.
Tabulka skupiny G:

1. Genk – 7 bodů ve 3 zápasech (2-1-0), skóre 4:2.
2. Dinamo Kyjev – 4 bodů ve 3 zápasech (1-1-1), skóre 5:3.
3. Thun – 3 body ve 3 zápasech (1-0-2), skóre 2:5).
4. Rapid Vídeň – 2 body ve 3 zápasech (0-2-1), skóre 3:4.
Belgický KRC Genk je na tom v tabulce skupiny G naprosto opačně. Se dvěma výhrami a remízou zatím nepoznal hořkost porážky a na svém kontě má sedm bodů. Skupina je ale velmi vyrovnaná a Belgičané si zatím nemohou být jistí naprosto ničím.

Výsledky Genku v tomto ročníku Evropské ligy:
1. kolo: Dinamo Kyjev – KRC Genk 0:1
(62. Gorius)

2. kolo: KRC Genk – Thun 2:1
(55. Gorius, 63. Vossen – 90.+3. Martinez).

3. kolo: KRC Genk – Rapid Vídeň 1:1
(21. Gorius – 82. Sablitzer).
Rapid Vídeň z Rakouska je na tom ve skupině G nejhůře. Stačí se podívat na tabulku, protože se s dvěma body krčí na posledním místě skupiny za dvě remízy a jednu porážku. Pokud chce Vídeň přemýšlet na postup, musí dnešní utkání tříbodově zvládnout.

Dosavadní tři zápasy Rapidu Vídeň v Evropské lize:
1. kolo: Thun – Rapid Vídeň 1:0
(35. Shneuvwly).

2. kolo: Rapid Víden – Dinamo Kyjev 2:2
(53. Burgstaller, 90.+3. Trimmel – 30. Yarmolenko, 34. Dibon vl.).

3. kolo: KRC Genk – Rapid Vídeň 1:1
(21. Gorius – 82. Sablitzer).
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání čtvrtého kola Evropské ligy – druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže světa – mezi týmy Rapid Vídeň a KRC Genk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Aktuální zápasy
Články odjinud