Salcburk - Esbjerg | ONLINE | 12.12.2013 19:00 | Evropská liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Salzburg vyhrál bez ztráty bodu skupinu C před svým dnešním soupeřem Esbjergem se s Vámi loučí a pěkný večer přeje Tomáš Lysý.
Ve druhém poločase potvrdil Salzburg svoji převahu z prvních pětačtyřiceti minut, kdy vedl po trefě Maného. Dá se říct, že ve druhých pětačtyřiceti minutách tak bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Nejprve Mané vyměnil roli střelce za zakončovatele a oplatil Kamplovi přihrávku na první gól. Kevin Kampl, dnes nejlepší muž na hřišti, tak navyšoval vedení domácích již na dva góly. Konečnou podobu výsledku dal opět Sadio Mané, Za třígólovou porážku může být ještě Esbjerg rád, protože útočník Alan dnes nevyužil dvě tisíciprocentní šance na vstřelení gólu, když dvakrát netrefil z malého vápna branku.
Konec zápasu.
90+2
Utkání se v klidu dohrává.
90+1
Alan viděl, že Rønnow je lehce venku z branky, takže se pětadvacet metrů od branky pokusil o lob, ale ani tímhle způsobem si na gólmana hostů nepřišel.
89
Ve druhém poločase budou nastaveny dvě minuty.
90
Nielsen se u rohového praporku pokusil protáhnout s míčem k vápnu, ale přes dvojici hráčů Salzburgu neprošel.
89
Hosté kombinují ve středu hřiště.
87
Reyna prošel celým velkým vápnem hostů, ale následně ztratil míč. Jenže ten se odrazil k nohám Leitgeba, který poslal lehký bochánek na hlavu Alana. Tomu ale není souzeno dát gól, hlavičku z prostoru penaltového puntíku nasměroval pouze do náručí gólmana Rønnowa.
86
Střídající Meilinger je hodně aktivní. Nyní napřáhl pětadvacet metrů od branky hostů a Rønnow musel na zem, aby jeho střelu chytil.
86
Salzburg bez problémů kombinuje na své útočné polovině.
85
Obrana Salzburgu odvrátila centrovaný míč hodně daleko od své branky.
84
Hosté po pravé straně zaútočili a vybojovali rohový kop, který bude kopat Jeppe Andersen.
82
Poslední střídání zápasu. Záložníka Jakoba Ankersena nahrazuje devatenáctiletý útočník Mikkel Maigaard.
80
Na druhé straně předvedl dobrý zákrok proti střele Laursena gólman Salzburgu Gulácsi.
79
Další velká šance domácích. Na krásný míč Leitgeba za obranu si naběhl Reyna, který běžel sám na branku Esbjergu a vystřelil. Napoprvé gólmana nepřekonal, ale Rønnow vyrazil míč jen před něj. Reyna ho doběhl a z obtížné pozice znovu vystřelil, tentokrát ale hodně vedle.
77
Třetí střídání domácích. Posledních zhruba patnáct minut si již nezahraje střelec prvního a třetího gólu dnešního zápasu Mané, který přepustil své místo v záloze útočníkovi Yordimu Reynovi
77
Mané zachytil špatný výkop Rønnowa a ihned po zpracování míče vystřelil, ale minul levou tyč branky hostů.
76
Zdá se mi, že obrana Esbjergu už lehce rezignovala a pouští domácí lehce do útoku.
75
Také Jakob Ankersen nebyl v zakončení úspěšný a minul branku Gulácsiho.
74
Na centrovaný míč Askoua nedosáhl Van Buren.
73
Schiemer pokusem z dálky minul branku.
72
Druhé střídání je tu také na straně Esbjergu. Obránce Kian Hansen přepouští místo na hřišti záložníku Jakobu Andreasenovi.
71
Druhé střídání domácích. Záložníka Valona Berishu nahrazuje útočník Hávard Nielsen.
70
Po střele Leitgeba končí míč na rohu, který bude kopat Ulmer.
69
Pětadvacet metrů od branky na středu hřiště fauloval Drobo-Ampem čerstvého hráče na hřišti Meilingera. Bude se kopat přímáček z výborné vzdálenosti.
68
Dnes jednoznačně nejlepší hráč na hřišti – záložník Kevin Kampl, odchází za hromového skandování svého jména z placu a přenechává místo kolegovi ze zálohy Marcovi Meilingerovi.
66
A již to mohlo být o čtyři góly. Na přihrávku Valona Berishy ze středu hřiště si naběhl Klein, který si míč napravo posunul do vápna, vystřelil, ale orazítkoval jen levou tyč Rønnowa.
65
Po dlouhé době se v chladném večeru také zahřál Gulácsi, který po bez problémů chytá ne příliš podařenou střelu Jeppeho Andersena z hranice velkého vápna. Ten netrefil míč ideálně a gólman Salzburgu měl lehkou práci.
63
Salzburg právě vstřelil branku!
Z phledu domácích začíná jít o exhibici. Alan dobře napadal rozehrávku hostů, dostal se k míči a po pravé straně pronikl do vápna. Zřejmě si byl vědom si svých dvou tutových příležitostí a tentokrát nestřílel, nýbrž přihrál na střed zcela volnému SADIO MANÉMU a ten pohodlně překonává Rønnowa. Asistence: Alan.
62
Kampl se na pravé straně u vápna zmocnil míče, který prostrčil na Alana. Ten raději už nestřílel, ale z první přiklepl Kamplovi doprava, kam střelec druhého gólu naběhl a jen těsně míjí následnou střelou pravý horní roh branky Rønnowa.
60
Faul Hintereggera znamená, že u míče zůstanou hosté.
59
Salzburg stejně jako po prvním gólu získal míč, když Esbjerg příliš otálel s kombinací po rozehrávce, ale Kampl tentokrát nezakončí, neboť je zastaven kvůli ofsajdu.
58
Salzburg právě vstřelil branku!
Svůj výborný výkon v dnešním zápase korunuje KEVIN KAMPL gólem, když si zpracoval na prsou poblíž velkého vápna Maném přistrčený míč a následně tvrdou střelou prostřeluje Rønnowa. Oba hráči si tak vyměnili role, které měli při první brance Salzburgu. Asistence: Sadio Mané.
57
Ulmer vystřelil k pravé tyči Rønnowa, který jeho střelu konečky prstů vyrazil před sebe, kde stál zcela volný Alan. Ten selhal už ve své druhé stoprocentní šanci zápasu, zcela volný se totiž gólmana hostů mohl zeptat "kam to chce", ale vysoko přestřelil branku.
55
Za zákrok na Alana obdržel žlutou kartu – první karetní trest v zápase – Jonas Knudsen.
55
Alan byl při svém průniku faulován metr před velkým vápnem.
54
Na začátku čtyřiapadesáté minuty se domácí dostávali do rychlého protiútoku, ale Laursen na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a odkopává míč.
53
Jakob Ankersen jako první hráč ve druhém poločase otestoval pozornost gólmana. Gulácsi si ale s jeho pokusem věděl rady.
51
Andreasen ho rozehrál doleva na Nielsena, který přízemní střelou z první trefil jen hráče stojící na velkém vápně.
51
Schiemer si v hlavičkovém souboji naskočil na Nielsena a ještě ho popostrčil rukou. Pětatřicet metrů od brány zprava je tu přímý volný kop pro Dány.
50
Opravdu nevím, čemu se nyní André Ramalho diví. Nyní totiž podkopnul Jakoba Ankersena zcela jasně a viditelně.
49
Faul Andreasena viděn a následně odpískán.
49
Jenže nahrávka Jakobu Ankersenovi rozhodně nebyla nejlepším možným řešením. Záloníkovi Esbjergu utíká míč do autu.
48
Po levé straně táhne útok hostů Andreasen.
48
Hosté jsou od začátku druhého poločasu aktivnější.
46
Hned zkraje druhého poločasu je tady útok Esbjergu, který ale byl zastaven asistentem rozhodčího kvůli ofsajdu Van Burena.
46
Do druhého poločasu nastoupí hosté s jednou změnou v sestavě. Záložníka Lucenu nahrazuje útočník Nielsen.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První poločas končí a Salzburg má k šesté výhře ve skupině zase o 45 minut blíže. Domácí byli od začátku aktivnější a v devatenácté minutě se jejich převaha potvrdila gólem, který vstřelil po výborné akci Kampla domácí záložník Sadio Mané. Zatím se hraje poměrně slušné utkání, první poločas skončil bez karet, které snad nebylo ani za co dávat. Uvidíme, zda Esbjerg ještě zdramatizuje zápas a pokusí se vybojovat první příčku ve skupině. V opačném případě bude Salzburg v základní části stoprocentní.
První poločas skončil.
45+1
Valon Berisha sice ukázal svoji vytříbenou techniku a snažil se obhodit dva protihráče, ale nakonec si hosté míč pohlídali.
45
V prvním poločase budeme hrát minutu nad rámec hrací doby.
44
Centr domácích sbírá do rukavic Rønnow.
44
Ze kterého nic nebude, Van Buren si nepohlídal ofsajdovou pozici po přihrávce Andreasena.
44
Rychlý protiútok hostů dva na jednoho.
43
Až nyní se tak děje, po rohu Leitgeba se dostal ke střele Klein, ale zhruba z pětadvaceti metrů trefil pouze hráče před sebou.
43
Pane sudí, já jsem se ho ani nedotkl. Něco podobného říkají tureckému rozhodčímu domácí Alan a hostující Andreasen. Někde je asi chyba, protože rozhodčí kvůli jejich strkanicím nedal povolení k zahrání rohového kopu.
42
Roh pro Salzburg, který bude kopat kdo jiný než Leitgeb.
41
Maného tentokrát fauloval Lucena, který se ho držel jako klíště. Jeho zákrok stylu zápasu řeckořímského neušel pozornosti tureckého sudího Yildirima. Domácí zůstanou kousek před polovinou u míče.
40
Tomuhle bych řekl příkladná bojovnost. Domácí na půli ztratili míč, ale Valon Berisha se zodpovědně vrátil a pomohl obraně Salzburgu z rodících se problémů.
39
Po přímém volném kopu Leitgeba odvrací tvrdá hlava Drobo-Ampema míč až do autu.
39
No, Maného dnes otloukávají jako dětskou píšťaličku. Chybí snad už jen říkanka nebudeš-li se otloukati budu na tě žalovati. Dnes schytal již tři ne zrovna příjemné fauly. Nyní ho stáhl na levé straně blízko vápna Laursen.
37
Kevin Kampl, podle mne dnes zatím nejlepší hráč na place, je nachytán v ofsajdu.
36
Po rohu Leitgeba se domácí neprosazují, i když Rønnow při náběhu na centr promáchl míč. Vůbec gólman hostů se mi dnes nezdá moc ve formě.
36
Centr Leitgeba odvrací obrana Esbjergu na roh.
35
Alana ale jeho neúspěch dlouho nemrzel, nyní si pohrál s trojicí hráčů a pětatřicet metrů od branky bude Salzburg kopat přímý volný kop.
34
Ať se na mne mne nikdo příliš nezlobí, ale tohle musí být gól i v okresní čtvrté třídě mužů, natož v Evropské lize. Kampl vybojoval na velkém vápně míč, poslal ho napravo na Leitgeba, který ho zatáhl do vápna a jako na zlatém podnose předložil před brankou zcela volnému Alanovi, ale ten z první míří někam ke dvacáté řadě na sezení. Přitom měl před sebou zcela volnou branku a i čas si míč zpracovat.
33
Laursen malou domů hodně prohnal Rønnowa, který musel skluzem odkopávat míč mířící na roh.
32
Jenže ani hosté nevydrželi u míče dlouho.
32
Valon Berisha se trošku zbytečně snažil projít přes tři hráče a byl zbaven míče.
31
Na středu hřiště projel naprosto zbytečně hostující Lucena domácího Ulmera a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
31
Ta však byla hodně hodně kostrbatá a hosté ztrácejí míč.
30
Esbjerg začíná poslední třetinu prvního poločasu kombinací před vápnem Salzburgu.
29
Velká šance Alana. Ten se dostal k míči az obranu, který si zpracoval a šel sám na gólmana Rønnowa. I když byl dostižen obránci hostů, přesto vystřelil, ale míč mu sjel z nohy a těsně minul pravou tyč branky Esbjergu.
28
Mané se velmi zle dívá na Askoua po jeho faulu na středu hřiště. Domácí střelec má zatejpované levé stehno, což může být jedna z příčin.
25
Centr Knudsena našel Van Burena, který v pádu přesně na značce penalty zakončoval, ale Gulácsi chytá.
24
Alan se nemohl zapojit do útoku, protože byl jasně v ofsajdu.
23
Hinteregger přihrával dopředu a snažil se uličkou najít Alana, ten ale usoudil, že bude mít k míči dále a ani se o něj nepokusil zprintem zabojovat.
22
Valon Berisha byl přistižen v ofsajdu.
21
A Salzburg ihned po rozehrávce vzal hostům míč. Valon Berisha zkusil napřáhnout z pětatřiceti metrů, ale míč po jeho střele míří vysoko nad.
19
Salzburg právě vstřelil branku!
Krásná akce hostů. Přízemní centr Kleina přizvedl Kampl, kterému míč uskočil od nohy. Záložník domácích ale předvedl zrychlení jako přesná kopie Usaina Bolta, na brankové čáře přihrál míč na hranici velkého vápna, kde sice Alan promáchl, ale SADIO MANÉ už byl na místě a pohodlně doklepl míč k pravé tyči branky Rønnowa. Asistence: Kevin Kampl.
18
Rønnow si v rychlostním souboji vyběhl z branky zhruba deset metrů za velké vápno, ale nakonec měl k míči blíže a na poslední chvíli jej ustřelil před napadajícím Alanem.
18
Také hosté ukazují, že umí zahrozit. Centrovaný míč přizvedl Lucena hlavou na Van Burena, který z malého vápna z těžké pozice hlavičkuje vedle levé tyče Gulácsiho.
17
Pokud se nepletu, Kevin Kampl byl nyní přistižen v ofsajdu.
16
Další faul hostů na půli hřiště, na Alana si vyšlápl Drobo-Ampem.
15
Krásná akce domácích po levé straně, kde opět táhl míč aktivní Leitgeb. Jeho přízemní přihrávku ale na poslední chvíli před již napřahujícím Alanem odkopnul do bezpečí Laursen.
15
Domácí kotelníci – a zvlášť bubenící se fotbalem baví, dnes bubnují převlečení za Mikuláše.
14
Už se opět hraje.
11
Po faulu Hansena na Maného zůstává domácí hráč chvilku ležet na trávníku. Hra je přerušena.
11
Z rychlého protiútoku na druhé straně se pokoušel prosadit Jakob Ankersen, ale Gulácsi byl na místě.
10
Centrovaný míč se snesl na hlavičku Leitgeba, který z hranice penaltového puntíku hlavičkoval, ale Rønnow míč výborně chytá!
10
Po faulu na Valona Berishu budou domácí kopat přímý volný kop kousek za půlící čárou.
9
Pohledná akce hostů. Leitgeb z pravé strany téměř z brankové čáry nacentroval míč kousek za vápno, kde jej Kampl přenechal Valonu Berishovi a ten ranou z první mířil těsně nad branku Rønnowa.
8
Salzburg vede akci podél levé lajny. Alan si zpracoval nalevo míč a přihrál na střed Manému, kterému ale míč odskočil od nohy a obránci hostů jej odzbrojili.
7
Centrovaný míč na Alana nebyl z kategorie nejpřesnějších a dlouhá přihrávka vzduchem tak končí u gólmana hostů Rønnowa.
7
Laursen poslal z autu míč před velké vápno hostů, kde jej ale nezpracoval Jakob Ankersen a aut tak nyní budou vhazovat domácí.
6
Po akci kapitána Andreasena odpalují beci domácích míč jen do zámezí. Dlouhý aut hodil Askou, ale nyní již byla obrana domácích jistější.
4
Jakob Ankersen na středovém kruhu sebral míč, dobrých pětadvacet metrů s ním běžel, následně kulatý nesmysl posunul na levou stranu, ale Knudsen předvedl doslova hanebný centr, který končí daleko za brankou domácích.
4
Rychlá kombinační akce hostů.
3
Jenže po centru z přímého volného koup nemusel Gulácsi ani zasahovat.
3
Leitgeb fauloval na půlce hřiště Jeppeho Andersena a hosté tak zůstanou na polovině svého soupeře.
2
Útočný faul zastavil kombinaci domácích před vápnem dánského týmu.
1
Podle očekávání jsou domácí od začátku atkivnější, což hned kvitují domácí fanoušci, kteří spouštějí svoje chorály od první minuty.
1
Utkání právě začalo.
První vzájemný zápas ve skupině:

Esbjerg – Salzburg 1:2.
89. Diouf – 6. a 38. Alan.
Oběma soupeřům se v Evropské lize daří. S připočtením závěrečného předkola vyhrál Salzburg všech sedm zápasů v letošním ročníku Evropské ligy. Esbjerg odešel poražen ze sedmi zápasů pouze jednou – a to právě ve druhém kole základní skupiny doma se Salzburgem.
Úvodní sestavy:

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Klein, Schiemer (C), Ulmer, Hinteregger – Ramalho, Mané, Berisha, Leitgeb – Kampl, Alan.
Náhradníci: Walke – Meilinger, Švento, Lazaro, Teigl, Nielsen, Reyna.

Esbjerg fB: Rønnow – Hansen, Drobo-Ampem, Knudsen, Askou – J. Andersen, J. Ankersen, H. H. Andreasen (C), Lucena – Van Buren, Laursen.
Náhradníci: Højbjerg – Brinch, J. Andreasen, Gejel, Bakenga, Maigaard, Nielsen..
Situace v tabulce po pěti kolech:

1. Salzburg – 5 – 5-0-0 – 12:3 – 15.
2. Esbjerg – 5 – 4-0-1 – 8:5 – 12.
3. Lutych – 5 – 0-1-4 – 5:10 – 1.
4. Elfsborg – 5 – 0-1-4 – 2:9 – 1.
Pět zápasů Esbjergu v letošní Evropské lize:
1. kolo: Lutych – Esbjerg 1:2.
2. kolo: Esbjerg – Salzburg 1:2.
3. kolo: Elfsborg – Esbjerg 1:2.
4. kolo: Esbjerg – Elfsborg 1:0.
5. kolo: Esbjerg – Lutych 2:1.
Pět zápasů Salzburgu v letošní Evropské lize:
1. kolo: Salzburg – Elfsborg 4:0.
2. kolo: Esbjerg – Salzburg 1:2.
3. kolo: Salzburg – Lutych 2:1.
4. kolo: Lutych – Salzburg 1:3.
5. kolo: Elfsborg – Salzburg 0:1.
Trošku překvapivě se dnes utkají dva nejlepší celky skupiny C. V případě Salzburgu to není žádné překvapení, již po losu skupin se předpokládalo, že rakouský tým bude hlavní kandidát na postup a jeho nejvážnější konkurent bude Standard Lutych. Zbylá dvojice týmů ze severských zemí – Elfsborg a Esbjerg – bude čekat na zaváhání těchto dvou týmů a tím živit naděje na postup. Jenže Esbjerg fB se předpokladům vzepřel, během pěti zápasů si připsal dosud jedinou porážku (doma se Salzburgem) a po čtyřech kolech měli Dánové zajištěn postup do vyřazovací fáze Evropské ligy.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u závěrečného kola základní skupiny Evropské ligy, ve kterém do rakouského Salzburgu zavítá švédský tým Esbjerg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud