Maraton odvetných zápasů UEFA Europa League je u konce. Věřím, že jste se u něj bavili stejně jako já. Přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a u fotbalu zase někdy! Na shledanou.
Juventus si vyšlápl na Trabzonspor i na jeho vlastním hřišti a stejně jako na Juventus Stadium ho porazil dvoubrankovým rozdílem. Stará dáma se ujala vedení již v 18. minutě, kdy se prosadil Arturo Vidal. Druhý gól na sebe nedal dlouho čekat, když se ve 33. minutě prosadil Pablo Osvaldo a uzavřel střelecké konto dnešního zápasu. Druhý poločasu už i přes dobré šance žádný gól nenabídl a svěřenci Antonia Conteho se mohou radovat z postupu mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League. Konečný výsledek. Trabzonspor 0 Juventus 2 (Agregát 0-4).
90+2
Olcan Adin rozehrál volný přímý kop, jeho pokus ale našel pouze připraveného Buffona.
90+1
Peluso fauloval Hurmaciho.
90
Běží poslední okamžiky zápasu.
89
Özer Hurmacı poslal do šestnáctky centr z rohového kopu, po kterém se dostal k zakončení Bourceanu, jeho pokus však zamířil mimo.
89
Mustafa Yumlu vypálil a jeho následná střela byla sražena na rohový kop.
88
Özer Hurmaci to znovu zkusil, tentokrát ale jeho střela mezi tři tyče nezamířila.
88
STŘELY NA BRÁNU: Trabzonspor 2 Juventus 13
87
STŘELY CELKEM: Trabzonspor 5 Juventus 20
86
Italský brankář si připsal teprve druhý zákrok v dnešním zápase.
85
Özer Hurmaci se dostal ke střele na bránu, jeho pokus ale nemohl zkušeného Buffona zaskočit.
82
Osvaldo se pokusil vstřelit svůj druhý gól v zápase, Kivrak byl ale znovu připraven.
81
FAULY: Trabzonspor 8 Juventus 7
80
Osvaldo zatáhl za dres Yumlu a byl mu odpískán faul.
80
Mistrovská jízda Juventusu pokračuje i ve druhém poločase, gólu jsme se ale zatím nedočkali.
79
Giovinco nakonec vypálil z volného přímého kopu a Kivrak měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil! K dorážce se poté dostal Peluso, ale jeho pokus skončil vysoko nad.
78
Osmanpasa fauloval Giovinca a Juventus bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
77
Giovincoooo! Útočníka Juventusu ale dokázal opět vychytat fantastický Kivrak.
76
Do konce zápasu zbývá 15 minut. Juventus vede na hřišti Trabzonsporu 2:0 (Agregát 4-0)
75
Útok hráčů v černobíle pruhovaných dresech zastavil ofsajd, v němž se ocitl Giovinco.
74
Juventus vzápětí obstaral rohový kop, žádný z jeho hráčů se ale do zakončení nedostal.
73
Padoin vypálil na bránu, Kivrak byl ale připraven a jeho střelu dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
73
Oba týmy užily všechna tři střídání.
72
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Adrian Mierzejewski, přichází Alexandru Bourceanu.
72
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Andrea Pirlo.
68
Adin zamířil z volného přímého kopu mezi tři tyče, Buffon si ale s jeho střelou v pohodě poradil.
67
Ogbonna fauloval Adina a Trabzonspor bude zahrávat volný přímý kop.
67
Janko se ocitl v dobré palebné pozici, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila mimo.
66
TRABZONSPOR 0 JUVENTUS 2 (AGREGÁT 4-0)
65
Svěřenci Antonio Conteho mají slušný náskok a nyní už budou chtít zápas v klidu dohrát.
65
Juventus ve druhém poločase výrazně ubral na tempu, za současného stavu se ale není čemu divit.
64
Ogbonna není spokojen s výrokem rozhodčího, faul se ale na jeho osobu nepískal.
64
ROHOVÉ KOPY: Trabzonspor 1 Juventus 4
63
Giovincův centr byl na přední tyči odvrácen.
62
Juve bude po zákroku Maloudy zahrávat rohový kop. Konkrétně Giovinco.
62
V kotli Juventusu to vře a k vidění jsou nádherné oslavy.
61
Padoin nedokázal načasovat svůj náběh a Trabzonspor si alespoň na chvíli mohl vydechnout.
61
Padoin se mohl řítit do velké šance, jenže se ocitl v ofsajdu.
60
59
Pablo Osvaldo byl blízko vstřelení gólu, když se v šestnáctce dostal k míči a přes obránce dokázal vypálit, jeho následný pokus ale skončil těsně nad břevnem!
58
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Andrea Barzagli.
57
Giovincoo! Giovinco mohl vstřelit další gól, z blízkosti ale na fantastického Kivraka vyzrát nedokázal.
57
Trabzonspor rozehrál standardní situaci nakrátko a vzápětí o míč přišel.
57
STŘELY NA BRÁNU: Trabzonspor 0 Juventus 8
56
Peluso fauloval Maloudu a Trabzonspor bude mít výhodu standardní situace.
56
STŘELY CELKEM: Trabzonspor 1 Juventus 12
55
Peluso hledal Osvalda, jeho pas ale postrádal přesnost.
55
Mierzejewski fauloval ve středu hřiště Padoina.
54
Juve znovu u míče.
53
Vidal našel v šestnáctce kolmou přihrávkou Giovinca, který vzápětí přeloboval vybíhajícího Kivraha, Trabzonspor ale dokázal zachránit na brankové čáře jeden z obránců, který odvrátil míč do bezpečí!
52
DRŽENÍ MÍČE: Trabzonspor 42% Juventus 58%
52
Domácí zvolili další útok po levém křídle, ani tentokrát ale neslavili úspěch.
51
Malouda chtěl se vývojem zápasu něco udělat, v šestnáctce se mu ale včas vrhl pod nohy pozorný Buffon.
50
Trabzonspor předvedl pohledný protiútok, jenže domácí se neodhodlali ke střele.
49
Jankův pas skončil pouze v náruči připraveného Buffona.
49
Trabzonspor bude hrát ve zbytku zápasu pouze o čest.
48
Arturo Vidal se ocitl v ofsajdu.
47
Hráči Juventusu předvedli nepřesný dlouhý pas, po kterém se Trabzonspor v pohodě ubránil.
47
Domácí se ale vzápětí sami vytlačili na vlastní polovinu.
47
Malouda přešel na polovinu soupeře a vybojoval autové vhazování.
46
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází José Bosingwa, přichází Caner Osmanpaşa.
46
Pavel Královec dal pokyn k zahájení druhého poločasu, jehož výkop obstaral Trabzonspor, který sáhl o přestávce ke střídání.
46
Vracíme se zpět na stadion tureckého Trabzonsporu, který byl během prvního poločasu výrazně horším týmem a Juventus jde do druhého poločasu, který za několik málo okamžiků zahájí český rozhodčí Pavel Královec, s dvoubrankovým vedením.
Juventus nedává ani v odvetném zápase Trabzonsporu žádnou šanci a svého soupeře jasně přehrává. Již po 18 minutách se prosadil Arturo Vidal, na jehož gól navázal Pablo Osvaldo. Stará dáma se ujala pohodlného vedení a vše má ve svých rukou. Skóre po prvním poločase. Trabzonspor 0 Juventus 2 (Agregát 4-0).
45+1
45+1
Osvaldo se ocitl v dobré šanci po Islově pasu na zadní tyč, jeho následná střela ale mezi tři tyče nezamířila a míč navíc zůstal ve hře.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Jankovi byl odpískán útočný faul na Ogbonnu.
44
Nechybělo mnoho a Juventus mohl vést 3:0.
43
Vidal hledal před bránou úplně volného Giovinca, brankář Kivrak ale jeho přihrávku zpacifikoval.
43
Na rozdíl od prvního zápasu dnes usedli na lavičku Andrea Pirlo a Carlos Tevez.
42
Yavrův centr z levé strany byl zablokován.
41
Merzejewski zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale sražen.
41
Peluso si při průniku počínal příliš ledabyle a domácí hráči ho o míč připravili.
40
Útok Juve zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu se ocitl Padoin.
40
Buffon se zapojil do hry a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
39
DRŽENÍ MÍČE: Trabzonspor 39% Juventus 61%
38
Zraněný Kadir Keles nebyl schopen pokračovat ve hře, a tak ho nahradil Zeki Yavru.
37
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Kadir Keleş, přichází Zeki Yavru.
37
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Simone Padoin.
36
Pogba fauloval Bosingwu.
35
Giovinco se dostal ke střele, Kivrak ale jeho pokus bez větších potíží kryl.
34
Bývalý hráč Southamptonu zvyšuje na 2:0 pro Juventus, který zvládá zápas na jedničku.
33
Juventus právě vstřelil branku!
PABLO OSVALDO posílá Juventus po parádní akci do dvoubrankového vedení!! Giovinco si skvěle naběhl do šestnáctky, kam dostal krásný pas, a poté na zadní tyči našel dobře postaveného Osvalda, který míč doklepl hlavou do prázdné brány.
33
Isla nabil na střelu zpětnou přihrávkou Vidalovi, jeho pokus byl ale zablokován.
32
Útok domácích hráčů skončil pouze u připraveného Buffona.
32
Juventus potvrzuje zatím roli favorita a na půdě tureckého Trabzonsporu vede 1:0 zásluhou Arturo Vidala (Agregát 3-0).
31
Trabzonspor vybojoval autové vhazování na polovině soupeře, Bosingwovi byl ale odpískán útočný faul.
30
Osvaldo sáhl ve středu hřiště k zemi Yumlu.
30
Během posledních minut tempo hry trochu opadlo. Trabzonspor to zkusil, jenže směrem vpřed neuspěl.
28
Isla se ocitl úplně sám před bránou, jenže na přízemní centr svého spoluhráče nedosáhl.
27
Na druhé straně neuspěl proti dvojici bránícím hráčům Osvaldo.
27
Mierzejewski se snažil prodrat do zakončení, jenže pozorní obránci Juventusu ho do něj nepustili.
26
Domácí se na pravém křídle dostali k přízemnímu centru, který byl na přední tyči odvrácen.
26
Trabzonspor operuje na polovině Staré dámy.
25
Bosingwa posílal před bránu přízemní centr, v šestnáctce Juventusu se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
24
Z následného útoku Juve na levém křídle poté nic nebylo.
24
Osvaldo se ocitl na zemi, jenže zabojoval a rozehrál na Marchisia.
24
Běží 24. minuta a mě to přijde, jako by se odehrálo teprve pět minut.
23
Zápas se odehrává ve velmi vysokém tempu. Nezaujatý divák se musí bavit.
22
Andrian Mierzejewski napřáhl zpoza šestnáctky k razantní střele, ta však postrádala přesnost a skončila nad.
22
Domácí vyvolali v obraně Juve menší zmatek, vše ale vyřešil Buffon, který rychle rozehrál.
21
Vidal se mohl řítit do velké šance, pomezní rozhodčí ale uviděl ofsajd.
20
Trabzonspor se vydal do útoku, dobrou práci ale odvedl v obranné fázi Pogba.
19
Juve vede zcela po zásluze.
18
ARTURO VIDAAAL! Juventus se ujímá vedení 1:0. Giovinco se dostal na přední tyči ke střele, kterou Kivrak skvělým zákrokem vyrazil. Bohužel ale opět na kopačku protihráče, tentokrát Vidala, který míč napálil pod břevno a gól Juve už tentokrát platil.
17
... domácí ale dobře napadají a hráči Staré dámy raději zvolili zpětnou přihrávku.
17
Marchisio zakládá další útok Juve...
16
Juventus se dostal na levém křídle k centru, který byl na přední tyči odvrácen.
16
Jankovi byl odpískán útočný faul poté, co poslal k zemi Islu.
15
Úvod zápasu je poměrně divoký, gólu jsme se ale zatím nedočkali.
14
Marchisio se dostal po rohovém kopu ke střele, kterou Kivrak fantastickým zákrokem dokázal vyrazit, jenže pouze na kopačku Osvalda, který míč dorazil do prázdné brány! Gól ale nakonec neplatil, Pavel Královec odpískal za pomoci pomezního rozhodčího ofsajd.
13
Juventus se ocitl v další obrovské šanci, byl z toho ale nakonec pouze rohový kop. Před bránou číhali dva hráči Juve, ani jeden se ale nedokázal dostat do zakončení.
12
Paul Pogba vypálil nebezpečně zpoza šestnáctky a jeho střele nepříjemně zaplavala ve vzduchu, Kivrak ji ale přesto dokázal vyrazit! Hodně mu pomohlo, že směřovala doprostřed brány.
12
Juventus zvolil dlouhý nákop vpřed a vybojoval autové vhazování.
11
Vidal zkusil své střelecké štěstí, jeho střela ale byla zablokována.
10
Další útok Juve zastavila nepřesná přihrávka Giovinca.
9
Marchisiooo! Záložník Juventusu napřáhl ze střední vzdálenosti k tvrdé střele, kterou Kivrak s vypětím všech sil dokázal vyrazit a připsal si fantastický zákrok.
9
Giovinco posílal na přední tyč centr, který byl odvrácen.
8
Juventus rozehrál standardní situaci a jeho následný centr odvrátil na zadní tyči před Giovincem pozorným Janko.
7
Isla se mohl řítit sám na bránu, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
6
Domácí rozehráli v rychlém sledu dva rohové kopy, ani v jednom případě se ale do zakončení nedostali.
6
Trabzonspor dostal výhodu, kterou Malouda využil ke střele ze střední vzdálenosti a jeho pokus byl sražen na rohový kop.
5
Juventusu se stejně jako v prvním zápase daří vstup do zápasu.
5
Islaaaa!! Záložník Juventusu se ocitl sám v šestnáctce, kde dostal prostor ke střele a jeho následná pokus orazítkoval vzdálenější tyč.
4
Osvaldo se vrhl do šestnáctky jako tank, jenže byl odzbrojen a faul se po jeho následném pádu na hřiště nepískal.
3
Marchisio fauloval ve středu hřiště.
2
Trabzonspor hraje v modro-vínové kombinaci. Juventus v tradičních bíločerně pruhovaných dresech.
1
Hlavní rozhodčí Pavel Královec dal pokyn k zahájení zápasu.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Trabzonsporem a Juventusem může začít.
Těsně před výkopem

Trabzonspor AŞ: Kivrak (C) – Bosingwa, Yumlu, Demir, Keleş – Adin, Hurmacı, Mierzejewski, Zokora, Malouda – Janko.
Náhradníci: Ayvaz – Yavru, Osmanpaşa, Colman, Bourceanu, Güral, Henrique.
Trenér: Hami Mandirali.

Juventus FC: Buffon – Cáceres, Bonucci, Ogbonna – Isla, Vidal, Pogba, Marchisio, Peluso – Osvaldo, Giovinco.
Náhradníci: Storari – Barzagli, Lichtsteiner, Padoin, Pirlo, Tévez, Llorente.
Trenér: Antonio Conte.

Rozhodčí: Pavel Královec (CZE). Asistenti: Roman Slyško (SVK), Martin Wilczek (CZE). Brankoví rozhodčí: Radek Příhoda (CZE), Michal Paták (CZE). Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Pelikán (CZE).
Zápas mezi Trabzonsporem a Juventusem bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Královec, který má bohaté zkušenosti s UEFA Champions League. Asistovat mu bude Slovák Roman Slyško a Čech Martin Wilczek. Věřme, že se českým rozhodčím duel vydaří.
Česká stopa
Juventus sehrál s tureckými kluby celkem devět utkání, přičemž čtyři skončily jeho výhrou, tři remízou a dva prohrou. Na hřišti soupeře se Staré dámě ale tolik nedaří. V Turecku dokázal ze čtyř venkovních zápasů vyhrát pouze jednou.
Trabzonspor nedokázal z pěti domácích zápasů proti týmům ze Serie A vyhrát ani jeden duel (3 remízy, 2 prohry). Turecký klub naposledy zvítězil nad soupeřem z Itálie v ročníku 1982/83, kdy v Poháru UEFA porazil 1:0 Inter Milán.
Zajímavosti a fakta
Trabzonspor první zápas vůbec nezvládl a Juventus ho po většinu zápasu jasně přehrával. Skóre zápasu na Juventus Stadium otevřel již po čtvrthodině hry Pablo Osvaldo, na jehož gól navázal ve čtvrté minutě nastavení Paul Pogba.
První zápas
UEFA Europa League se po týdnu znovu hlásí a s ní odvetné zápasy nejlepších 32 týmů, z nichž se společně zaměříme na duel mezi Trabzonsporem a Juventusem, který odcestoval do Turecka s dvoubrankovým náskokem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.