Po vstřelené brance domácích v 50.minutě už se Dinamo k nějakému souvislejšímu tlaku nebo větším šancím nezmohlo a dá se tedy říct, že se po zásluze loučí s Evropskou ligou. Před vlastními diváky tak proti Celticu bude v roli dnešní Astry, tedy budou moct jen potěšit své příznivce a v zápase už o nic nepůjde.
Domácí se dnes pomstili za první zápas, ve kterém v Chorvatsku prohráli 5:1 a po srdnatém výkonu potěšili vlastní fanoušky svými prvními třemi body v letošním ročníku Evropské ligy. Oba dnešní soupeři v soutěži končí a postupujícími z této skupiny jsou Red Bull Salzburg a Celitc Glasgow..
90+4
90+3
Rumunský tým drží míč na polovině svého soupeře.
90+2
Střídání v týmu FC Astra Ploieşti: ze hřiště odchází Sadat Bukari, přichází Aurelian Chitu.
90+1
Hráči Dinama, zvláště teď autor hattricku z prvního zápasu Soudani, to těžce nesou. Fauloval a poté se ještě dostal do menší roztržky.
90
Rozběhl se nastavený čas, který bude trvat 3 minuty. Domácí mohou ještě střídat.
88
Astra ale k ničemu svého soupeře nepouští a své vedení s přehledem hlídá.
86
K zakončení však nedošlo. Dostal se k němu až Seto o pár chvil později. Jeho rána mířila kousek nad. Dinamo se může nadechnout k poslednímu náporu.
86
Teď přijde standartní situace ze strany pro Astru. Rozehraje Florescu.
85
William se dostával před Eduarda a ve sporném souboji spadl. Rozhodčí se rozhodl penaltu nezapískat a Dinamo stále žije.
82
Brožovič se uvolnil sice hezky, bohužel pro Dinamo jeho střela ale mířila hodně vysoko nad.
79
Po Pintově přihrávce Čop ve velké blízkosti zamířil pouze do boční sítě.
78
Za dohrání souboje dostal žlutou Čop.
77
Střídání v týmu FC Astra Ploieşti: ze hřiště odchází Constantin Budescu, přichází William Amorim.
75
Další útok skončil opět jen v rukavicích pozorného Lunga. Vepředu ale nejsou schopni domácí míč udržet a vypadá to, že zbytek zápasu se bude hrát na jednu bránu.
73
Snaha hráčů ze Záhřebu zatím přichází naprosto vniveč. Nemohou se dostat do žádné příležitosti a vypadá to, že jim postup do další fáze protéká mezi prsty.
68
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ángelo Henríquez, přichází Duje Čop.
67
Machado vymýšlel šikovnou přihrávku na hranici vápna pro Brožoviče. Ten je ovšem dnes oproti svým jiným výkonům poloviční a míč ztratil.
65
Dinamo se teď nastěhovalo na polovinu rumunského celku, nedaří se mu však dostat do nějaké vážnější příležitosti.
62
Machado byl ve vápně troufalý a nakonec spadl, penalta se rozhodně udělit nedala.
60
Henriquezovi došla trpělivost a za hodně ostrý zákrok zezadu může být za žlotou kartu skutečně rád.
60
Po té obdržené brance se zdálo Dinamo být lehce nalomené, v posledních minutách to ale vypadá, že by ještě mohli zmobilizovat síly.
58
Soudani se sice ve skluzu dostal do zakočení, byl ale máván ofsajd.
54
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Wilson Eduardo, přichází Junior Fernándes.
52
No a Vukojevič nedohrál jen soupeře, ale celý zápas. Byl vystřídám za Machada.
51
Vukojevič dohrál soupeře na polovině hřiště a uviděl žlutou.
50
Astra Ploieşti právě vstřelila branku!
Autorem branky je SADAT BUKARI.
FC Astra dělá velkou čáru přes postupové rozpočty Chorvatů. Seto nadvakrát odcentroval a 5 mentrů před bránou byl naprosto osamocený útočník Astry Sadat BUKARI, který rybičkou do prázdné brány posílá domácí do vedení.
49
Moc hezký centr na Bukariho, který byl ale lapen v ofsajdu. Z opakovaného zaběru musíme dát rozhodčímu zapravdu, byť to byl jen kousek.
49
První minuty druhého poločasu jsou podobné těm v prvním poločase. Jinými slovy se nepodařilo Dinamu navázat na tempo z konce první poloviny hry.
46
První poločas byl poměrně zajímavý. Prvních dvacet minut byla k vidění řada nepřesností na obou stranách a dvě velké šance měli domácí. Poté se hra přelila spíše na druhou stranu a ve 100% šanci byli hosté, kteří byli aktivnější i po zbytek poločasu. Gól jsme ale neviděli a oba soupeři zamířili do kabin.
Ve druhém zápase vede Salcburk na hřišti Celticu 2:1, což hraje výrazně do karet chorvatským hráčům. Pokud dnes zvítězí a skóre ve Skotsku zůstane, tak se o postup utkají v přímém souboji na domácí půdě.
45+0
45
Nakonec vypálil Maranhao po posunutí mimo zeď, ale jeho střela šla hodně mimo.
44
Po takovém vzájemném držení Seta a Taravela uvidíme zajímavý přímý kop pro domácí. Exekutorem nejspíš bude kapitán Budescu.
43
Pitno se propracovával k centru, míč mu byl ukopnut, ale trochu překvapivě postranní rozhodčí ukázal, že se bude kopat od brány.
41
Pivarič střílel z úhlu po pěkném uvolnění, míč mířil nad bránu celku z města Ploiesty.
39
První žlutou kartu zápasu uviděl Laurentiu Rus.
38
Po následném rohu se k hlavičce dostal Eduardo a trochu kuriózně míč proskákal celým vápnem jen kousíček od tyče. Brankář Lung měl ale vše pod kontrolou.
37
Kapitán Antolič už byl ve vápně, kde místo přímého zakončení ještě hledal přihrávku pod sebe, kterou mu obránce zblokoval.
34
Aktivní Budescu opět střílel. Jeho střela měla opačnou faleš a bránu nakonec minule přibližně o metr.
33
Zmatky ve vápně Dinama vyústily v roh, ze kterého ale Astra opět nic nevytěžila.
31
Zajímavá příležitost se rýsovala před bránou Astry. Před Henriquezem ale přihrávku sebral vyběhnuvší Lung.
30
Zhruba od dvacáté minuty si můžeme všímat zvýšené aktivity hostů, kteří jsou nyní lepším týmem a často se dostávají i do zakončení.
23
Do velké šance se dostal Eduardo, jeho střelu vyrazil Lung jen před sebe a v ideální pozici střílel místo do odkryté brány vedle Henriquez.
21
Právě po jednom ze zmiňovaných se do zakončení dostal do zakončení Soudani. Jeho hlavička šla zhruba metr vedle.
20
Dinamo sice drží balón, ale nedokáže si kromě rohových kopů vypracovat téměř žádné šance. Naopak na druhé straně je nabízí soupeři skoro zadarmo.
14
Další velká šance Astry přišla po ledabylém bránění a nedůrazu v obraně Dinama. Bukari byl opět sám před brankářem, bohužel pro jeho tým však zakončil jen o kousek vedle.
12
Velká šance pro domácí! Bukari se po dokonalé přihrávce na hranu ofsajdu octl sám před Eduardem, kterému udělal i kličku, poté si ale míč ukopl do zámezí.
7
Hodně pěknou střelu směrem na Eduarda vyslal Budescu. Šla ale kousek nad a skóre se nemění.
4
Standartní situace se rozehrávala i na straně domácích. Prudký střílený centr vápnem byl tečován a odskočil na roh, ze kterého nebylo nic.
1
Dinamo začlo aktivněji. Z rohového kopu zakončoval Soudani do náruče brankáře.
1
Za mírného favorita se dají tedy považovat hosté, čemuž napovídá úvodní zápas 5:1, motivace k postupu a také kurzy. Bezesporu nám ale čeká zajímavé utkání, domácí určitě svému soupeři nic nedarují, a tak to na horké rumunské půde, nebude mít Dinamo zadarmo.
V rumunské lize se letos daří Astře o trochu méně než vloni, zatím jsou místo pod postupem do evropských soutěží, tedy čtvrtí. V posledním kole hráli doma s Kluží v divokém zápase 1:1 a dostali 2 červené karty.
Záhřebský tým potvrzuje roli favorita ligy a v dosavadních 16 zápasech neprohrál ani jednou. Na svém kontě má kromě 12 výher 4 remízy. O víkendu hráči Dinama odpočívali, protože k jejich zápasu s Hajdukem Split odmítli hosté nastoupit z důvodu solidarity k vlastním fanouškům, kteří nebyli na stadion vpuštěni. Dinamo tak vyhrálo kontumačně 3:0 a vede ligu o 4 body.
Tyhle tři body jsou ale jediné, které Dinamo v dosavadním průběhu skupiny získalo. Pokud chce pomýšlet na postup, ze skupiny, kde je mimo těchto dvou celků ještě Salzburg a Celtic, tak musí dnes bezpodmínečně vyhrát, doufat, že Celtic prohraje se Salzburgem a v příštím kole porazit právě Celtic. Takže poměrně spletitá cesta k postupu, ovšem ne vyloučená.
Pro Astru už je jen motivace zahrát si proti zajímavému soupeři a zkusit uhrát nějaký pěkný výsledek, který by potěšil domací fanoušky, kteří ve skupině svůj tým ještě bodovat neviděli.
V první zápase těchto dvou celků ve skupině došlo k jednoznačnému výsledku 5:1 pro Dinamo, kdy se hattrickem blýskl alžírský fotbalista Soudani.
V dnešním zápase se představí Astra Ploiesti, přemožitel Slovanu Liberec z předkola a druhý tým loňské rumunské ligy, proti dlouhodobému vládci chorvatského fotbalu Dinamu Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.